;

صفر تا 100 کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن

کسب و کارهای آنلاین زیادی با استفاده تکنیک های دیجیتال مارکتینگ  تبلیغات آنلاین توانسته اند فروش خود را افزایش دهند. روش های مختلفی برای برگزاری کمپین های تبلیغاتی آنلاین وجود دارد؛ به عنوان مثال پرداخت به ازای هر کلیک، تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن، بازدید و یا جذب مخاطب از انواع تبلیغات آنلاین می باشد.

تبلیغات PPC (پرداخت به ازای کلیک)، یکی از رایج ترین روش های تبلیغات است، که شما به ازای هر کلیک، چه به لید تبدیل شود و چه نه، ملزم به پرداخت هزینه می باشید. در تبلیغات کلیکی هر بار که روی یکی از تبلیغات شما کلیک می شود، می توانید به موتورهای جستجو یا سایر ناشران اینترنتی که تبلیغات شما را میزبانی می کنند، هزینه پرداخت کنید.

نوع دیگر تبلیغات بازدیدی، که بطور مثال به ازای هر 1000 بازدید تبلیغ تان، به ناشر هزینه پرداخت می کنید. برخی از تبلیغات وجود دارند که طی آن مخاطب ترغیب به انجام اقدامی و یا عملی می شود؛ بدین صورت که کاربر بر روی تبلیغ شما جهت ثبت نام برای دریافت دمو محصول و یا برای خرید محصول کلیک می کند. توجه کنید ثبت نام کردن منجر به تولید لید برای کسب و کارتان می شود، اما خرید محصول یعنی فروش، که باعث ایجاد پول نقد و درآمدزایی برای شما می گردد.

صفر تا 100 کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن توجه!

صفر تا 100 کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن تبلیغات کلیکی برای کسب و کارهایی که به تازگی کار خود را شروع کرده اند، خیلی مناسب نیست! زیرا نمی توانند ROI مناسبی را از اینگونه تبلیغات دریافت کنند. برندهای بزرگ از تبلیغات کلیکی بیشتر برای افزایش آگاهی از برند، جذب لید و معرفی محصول شان بهره می گیرند.

صفر تا 100 کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن تبلیغات CPA یا همان هزینه به ازای هر اکشن برای کسانی که بتازگی کسب و کار خود راه اندازی کرده اند، بسیار خوب عمل می کند؛ این گونه تبلیغات شما را به لید های واقعی می رساند و با اطمینان بیشتر می توانید در بودجه های بازاریابی خود سرمایه گذاری کنید.

صفر تا 100 کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن تبلیغات پرداخت به ازای هر اقدام، یک روش قابل اندازه گیری برای افزایش بازگشت سرمایه ارائه می‌دهد که با حداقل خطرات و هزینه‌های مقرون‌ به‌ صرفه مواجه است.

صفر تا 100 کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن قیمت این تبلیغات در مقایسه با PPC، CPM یا CPC گرانتر است؛ زیرا میزان تبدیل لید به فروش و بازگشت سرمایه در تبلیغات آنلاین هزینه به ازای اقدام بالاتر است.

 

مقاله پیشنهادی: افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟

کمپین تبلیغات CPA چیست؟ 

این نوع تبلیغات که مخفف عبارت Cost Per Action است، نوعی از بازاریابی وابسته (افیلیت مارکتینگ) است و شما زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر اقدام مورد نظر شما را انجام داده باشد. بعبارتی با استفاده از این نوع تبلیغات، به ازای هر نوع اقدام مشخصی، مبلغی را به میزبان پرداخت می کنید.

در واقع پرداخت به ازای یک تعداد مشخصی جذب سرنخ و یا پرداخت به ازای درصد مشخصی از مبلغ فروش می باشد. شما باید این مبلغ را به پلتفرمی که تبلیغات شما را میزبانی می کند مانند موتورهای جستجو گوگل یا سایر ناشران اینترنتی پرداخت کنید. بنابراین این روش می تواند هم برای سایت میزبان و هم برای شما بسیار سودآور باشد. اقدامات مربوطه نیز شامل خرید یک محصول یا خدمات، پر کردن فرم، بازدید یک ویدیو، کلیک بر روی دکمه دانلود، ورود به صفحه لندینگ و غیره می باشد.

این روش تبلیغات آنلاین (CPA) نامیده می شود؛ همچنین می‌توان از آن به‌ عنوان هزینه به ازای خرید، «پرداخت به ازای هر اقدام» یا (PPA = pay per action) تبلیغات مبتنی بر عملکرد نام برد.

اکثر کسب و کارهای آنلاینی که از تکنیک های تبلیغات CPA استفاده می کنند با افراد مشهور، اینفلوئنسرها یا برندهای بزرگ در صنعت خود همکاری می کنند. شرکت های وابسته با مخاطبان زیاد با تبلیغ محصولات و یا خدمات برند شما، می توانند شما را به یک جامعه هدف گسترده تر با لیدهای واقعی برسانند و بدین صورت درآمد زیادی نیز عایدتان شود.

فرمول محاسبه تبلیغات هزینه به ازای انجام یک اقدام 

هزینه هر اقدام برای یک تبلیغ کننده یا ناشر را می‌توان با تقسیم کل هزینه کمپین تبلیغات بر تعداد اقدامات موفق انجام شده محاسبه کرد.

 

فرمول محاسبه هزینه تبلیغات به ازای اقدام

نحوه عملکرد تبلیغات CPA چگونه می باشد؟

تبلیغات هزینه به ازای هر اقدام عموماً نسبت به سایر تکنیک های تبلیغاتی خطر کمتری برای تبلیغ کنندگان دارد. همانطور که در بالا اشاره کردیم در این نوع تبلیغات شما زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که سرنخ یا فروش دریافت می‌کنید. از این رو در برابر مشتریان بالقوه‌ای که بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند، اما تبدیل نمی‌شوند و یا کلاهبرداری هایی احتمالی، از شما به نوعی محافظت می شود و دیگرخطری منافع شما را تهدید نمی کند. در عین حال، مطمئن هستید که فقط زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که پولی به شما می‌رسد یا احتمال رسیدن پول وجود دارد.

در ادامه می خواهیم نحوهٔ عملکرد و عوامل مؤثر در این شیوه تبلیغاتی را آنالیز کنیم:

نحوه کارکرد تبلیغات آنلاین CPA

  1. کاربر از وب سایت ناشر بازدید می کند.
  2. کاربر بر روی لینک تبلیغاتی مورد نظر کلیک می کند.
  3. کاربر یک اقدام خاصی را بطور کامل انجام می دهد.
  4. به ازای هر اقدامی به حساب شما پول واریز می شود.

نکته: احتمال دارد کاربر از طریق موتورهای جستجوی گوگل وارد وب سایت ناشر شود و یا از طریق شبکه اجتماعی ناشر به سمت وب سایت هدایت شود.

 

کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن

عوامل مؤثر در تبلیغات آنلاین CPA

3 عامل تأثیر گذار در این شیوه تبلیغاتی عبارتند از:

اولین عامل: کسب و کار یا تبلیغ دهنده

برند یا کسب و کاری که با یک فرد یا شرکت وابسته تحت عنوان ناشر همکاری می کند، تا ناشران بطور مطلوبی مشتریان بالقوه را به سمت وب سایت مربوطه هدایت کند و در نهایت آن ها را به خریداران واقعی تبدیل کرده و فروش برند را افزایش دهد.

دومین عامل: شرکت وابسته یا ناشر (تبلیغ کننده)

 شرکت وابسته که می‌تواند بلاگر یا اینفلوئنسر، سایت معتبر و یا یک برند تجاری معروف باشد، که با هدایت ترافیک به سایت تبلیغ دهنده و ایجاد یک تبدیل خاص، کمیسیون دریافت می‌کند.

سومین عامل: پلتفرم CPA

پلتفرمی که شرکت‌های وابسته ای که از طریق تبلیغ محصولات کسب درآمد می کنند و کسب‌ وکارهایی که قصد تبلیغ محصولاتشان را دارند، به همدیگر لینک ( متصل) می دهد.

انواع تبلیغات به روش CPA

تبلیغات CPA  را می توان به سه روش برگزار کرد:

 

مدل تبلیغات CPL

پرداخت هزینه به ازای هر لید (Cost Per Lead)، یک مدل قیمت گذاری است که به موجب آن کسب و کار تبلیغ دهنده، قیمت از پیش تعیین شده ای را برای هر سرنخ یالید تولید شده با ناشر پرداخت می کند.

وقتی کاربر زمانی در کمپین تبلیغاتی مورد نظر شرکت می کند، که روی تبلیغ کلیک می کند و به وب سایت آن کسب و کار هدایت می شود. حال این کلیک احتمال دارد به معنای عضویت در سایت، استفاده از کد تخفیفی مدت دار و یا خرید محصول یا خدمات باشد.

در هر صورت، اگر کاربراقدام مورد نظر را انجام دهد، سرنخ ایجاد می شود و سپس ناشر (سایت میزبان یا وابسته) طبق توافق از پیش تعیین شده از مالک کسب و کار کمیسیون دریافت می کند.

 

انواع تبلیغات CPA

مدل تبلیغات CPO

در هزینه به ازای هر سفارش (Cost Per Order)، زمانی به ناشر سود تلعق می گیرد که مخاطبان از طریق لینک تبلیغاتی او سفارش خود را ثبت کنند. بعبارتی تبلیغ دهنده زمانی هزینه پرداخت می‌کند که خرید واقعی انجام شود و پول درآمدی حاصل شود. نحوهٔ محاسبه این مدل تبلیغاتی، تقسیم کل هزینه‌های تبلیغاتی به تعداد سفارش‌های ثبت شده است.

ناشر در این این شیوه تبلیغات نسبت به سایرمدل های تبلیغاتی، کارمزد بالاتری را دریافت می کند؛ زیرا ناشر سرنخ های تولید شده در بالای قیف فروش را به انتهای قیف فروش هدایت کرده و آن ها را به خریداران واقعی تبدیل می کند.

بنابراین سود حاصله از این طریق برای شرکت‌های وابسته نسبت به سایر مدل‌های قیمت گذاری، چندین برابر است.

 

 مدل تبلیغات CPS

هزینه به ازای فروش مدلی است که توسط تیم های تبلیغاتی برای تعیین هزینه هر فروش ایجاد شده توسط یک تبلیغ خاص به کار گرفته می شود. اجرای این شیوه تبلیغات به کسب و کارها این امکان را می‌دهد تا اقداماتی را برای کاهش هزینه‌های تبلیغاتی خود انجام دهند و در نتیجه سود و بهره‌ وری را افزایش دهند.

CPS بدین صورت محاسبه می شود: تقسیم کل بودجه ای که کسب و کار مورد نظر برای برگزاری کمپین تبلیغاتی هزینه کرده است بر کل فروش های انجام شده.

در آخر

با توجه به مطالب ذکر شده متوجه شدید که کمپین تبلیغاتی Cost Per Action در کسب و کارهای افیلیت مارکتینگ کارایی بیشتری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری انواع تبلیغات در اینستاگرام با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید.  

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *