افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟

افیلیت مارکتینگ با نام های بازاریابی وابسته و یا سیتم همکاری در فروش بین مردم رایج شده است. یکی از جدیدترین متدهای بازاریابی آنلاین که در آن فروشگاه های اینترنتی سعی دارند با جذب همکار در فروش، هر چه بیشتر محصولات خود را به فروش برسانند. در حال حاضر افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام را یکی از راه های نوین کسب درآمدها از اینستاگرام می باشد.

مفهوم بازاریابی وابسته جدید نیست، بسیاری از برندها قبلا از بازاریابی ارجاعی برای افزایش محصولات شان استفاده می کردند. اکنون فناوری تبلیغات آنلاین این امکان را برای کسب و کارها فراهم کرده است که با جذب همکار فروش یا همان ناشران در بستر اینترنت فعالیت های افیلیت کارکتینگ را انجام دهند.

بازاریابی وابسته در حال حاضر یکی از محبوب ترین روش های دیجیتال مارکتینگ در فضای تبلیغات بین المللی است و فروشندگان و ناشران بزرگ در سراسر جهان از این روش برای برندسازی، افزایش فروش محصولات ویا خدمات خود بهره می گیرند.

مقاله پیشنهادی: دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در این مقاله می خواهیم مفهوم بازاریابی وابسته و نحوه استفاده از آن برای ایجاد فرصت درآمد از اینستاگرام را توضیح دهیم.

افیلیت مارکتینگ چیست؟

بازاریابی وابسته شکلی از تبلیغات است، که در آن فروشندگان به ناشران در راستای افزایش فروش یا ایجاد سرن‎خ‌های فروش (لید) کمیسیون پرداخت می کنند. ناشرانی که در این نوع تبلیغات شرکت می کنند، همکاران فروش نامیده می شوند وبا سرانجام رساندن یک اقدام از سوی مشتری، کسب درآمد می کنند.

افیلیت مارکتینگ را می توان نوعی بازاریابی نتیجه‌گرا یا تبلیغات بدون پرداخت هزینه برای به فروش رساندن محصول تلقی کرد.

تبلیغات نتیجه گرا نوعی از تبلیغات است که در آن برند در ازای دریافت نتیجه مطلوب هزینه پرداخت می کند. در صورتی که تبلیغ کننده فروش یا اقدام خاصی را برای یک شرکت و یا برند ایجاد کرده باشد، پورسانت دریافت می کند در غیر اینصورت پولی از جیب برند صرف تبلیغات نمی شود.

به عنوان مثال، یک برند مشخص می کند که اگر تبلیغ کننده بتواند کاربران را برای نصب اپلیکیشن آن ها ترغیب کند، برند در ازای هر نصب به ناشر هزینه پرداخت می کند. بدین صورت تبلیغ کننده از طریق لینک انحصاری خود کاربر را جذب می کند و در صورت نصب اپلیکیشن پورسانت خود را دریافت می کند.

به طور کلی، مهم ترین جذابیت افیلیت مارکتینگ این است که هیچ هزینه ای از بابت آزمون و خطای تبلیغات به هدر نمی رود. برند زمانی به ناشر پول پرداخت می کند که به نتیجه مطلوب خود برسد.

 

 

نحوه فعالیت افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام

نحوه پیاده سازی افیلیت مارکتینگ

در ادامه می خواهیم نحوه اجرا و پیاده سازی این روش بازاریابی را مورد بررسی قرار دهیم.

افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟تعیین شرایط همکاری در فروش

برای اجرا و راه اندازی یک سیستم همکاری در فروش موفق، فروشنده یا همان صاحب برند باید در ابتدای کار، شرایط و پلتفرم همکاری در فروش با ناشران را مشخص کند.

لازم به ذکر است ناشران می توانند از وب سایت یا اینستاگرام برای جذب مخاطب و تبلیغ محصولات و یا خدمات یک برند استفاده کنند. همچنین برندها نیز می توانند سیستم همکاری در فروش انحصاری خود را راه اندازی کرده ودر اختیار ناشران قرار دهند.

افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟ شروع تبلیغات توسط ناشران

بعد از اینکه ناشران شرایط فروشنده یا صاحب برند را برای همکاری در فروش پذیرفتند، شروع به تبلیغ و اطلاع رسانی محصولات در پلتفرم خود می نمایند. تبلیغات خود را اغلب با پیاده سازی تبلیغات متنی، تبلیغات بنری، قرار دادن لینک در وب سایت و یا در شبکه های اجتماعی انجام می دهند.

افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟ اقدام مشتریان و پرداخت هزینه توافق شده

همکاران فروش، بازدیدکنندگان را از طریق لینک یا بنر به صفحه مورد نظر خود هدایت می کنند و آنها را برای انجام یک اقدام مشخص ترغیب می نمایند. در صورتی که این افراد اقدام مقرر را انجام دهند، شرکت تبلیغ کننده بایستی هزینه توافق شده را به همکار فروش مربوطه پرداخت کند.

افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟ 

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی با تعداد کاربران بیشماری است که در آن فرصت های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد. از راه اندازی آنلاین شاپ ها گرفته تا انجام تبلیغات و مواردی از این دست که می تواند یک منبع درآمد کلان از این فضا را فراهم کند.

امروزمی خواهیم یکی از جدیدترین روش های کسب درآمد ازاین پلتفرم، افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. همانطور که در تعریف افیلیت مارکتینگ گفتیم نحوه کسب درآمد به صورت دریافت پورسانت در ازای به انجام رساندن اقدامی است. بازاریابی وابسته در اینستاگرام نیز همان فعالیت ها می باشد که پلتفرم همکاری در فروش، اینستاگرام است.

نحوه کار در این فضا به این صورت است که شما یک اکانت تجاری در زمینه فروش محصولات یک شرکت راه اندازی می کنید، سپس با تولید محتوا و تبلیغ، برای محصولات و یا خدمات شرکت مربوطه مشتری جذب می کنید.

کسب و کارهای به جای اینکه پول زیادی را برای بازاریابی و روش مختلف تبلیغاتی صرف کنند، سعی دارند از طریق راه اندازی سیستم همکاری در فروش، افرادی را به عنوان بازاریاب جذب و از آنها می خواهید که برای محصولات شما بازاریابی انجام دهند. به این ترتیب با پرداخت پورسانت به بازاریابان می توانید کالاهای خود را بفروشید و هزینه های هنگفت بازاریابی و تبلیغات را به پورسانت کاهش دهید.

بازاریابی وابسته و سیستم همکاری در فروش

 

در طرف دیگر فردی که به عنوان بازاریاب فعالیت می کند دیگر از نظر تامین کالای مورد نیاز مشکلی ندارد و به راحتی می تواند کالا را در اختیار داشته باشد.

 

ناشران افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام اغلب بلاگرها هستند و کلید استفاده از این نوع بازاریابی در اینستاگرام، ایجاد اعتماد بین مخاطبان هدفمند وبلاگرها است.

 

اما نکته ای که لازم می بینم به آن اشاره کنم، با اینکه تبلیغات در اینستاگرام هزینه بر می باشد؛ اما تبلیغات برند شما را می سازد. با تبلیغات می توانید جای پای خود را در  آینده محکم کنید و مشتریان وفادار برای برندتان دست و پا کنید. از این رو در کنار تمامی فعالیت هایی که به منظور افزایش آگاهی از برند و یا افزایش فروش تان انجام می دهید، برای تبلیغات نیز برنامه ریزی کنید.

چگونه می توانید کالای مورد نظر تان در اینستاگرام را بفروشید؟

بعد از یافتن مرجعی برای بازاریابی وابسته در اینستاگرام باید ببینید چگونه می توانید این محصولات را برای فروش ارائه دهید. روش های مختلفی برای فروش در اینستاگرام وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 

افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟ تولید محتواهای خلاقانه و قابل اشتراک گذاری

افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟ انجام کارهایی مانند بلاگری، اینفلوئنسری

افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام چگونه کار می کند؟ بهره گیری از تبلیغات گسترده در اینستاگرام

 

سخن پایانی

افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام زمانی می تواند شما را به درآمد برساند که بتوانید محتوای قابل اشتراک گذاری تولید کنید؛ در غیر اینصورت موفق به جلب اعتماد کاربران اینستاگرام نخواهید شد.

به منظور پیاده سازی سیستم همکاری فروش در  اینستاگرام، ابتدا باید در یکی از سامانه ها بازاریابی وابسته ثبت نام کنید. برای این منظور باید سایت ها و شرکت هایی را جستجو کنید که چنین خدماتی را در دستور کار خود دارند. سپس با روش هایی در بالا اشاره کردیم همکاری خود را با این سازمان ها در اینستاگرام شروع کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *