صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن

 تلگرام در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی سروصدای زیادی کرده است؛ از این رو تولید محتوا در تلگرام برای صاحبان مشاغل در این فضای وسیع بسیار مهم شده است. یکی از دلایل محبوبیت تلگرام در بین مردم سرعت بالا و امکانات متنوع آن است؛ در آپدیت جدید تلگرام، امکاناتی مانند ایجاد کانال، ایجاد گروه های شخصی و عمومی، استیکرهای مختلف، گیف ها و پیام های صوتی و تصویری به راحتی قابل دسترسی هستند.

 شما نیز می توانید به راحتی در این پلتفرم اجتماعی تجارت خود را توسعه و کسب درآمد کنید. افراد معمولا با تولید محتوا در تلگرام به سه روش زیر کسب درآمد می کنند:

  • یک گروه و یا کانال ایجاد کنید و محصولات یا خدمات را به فروش برسانید.
  • به عنوان یک  اینفلوئنسر (تأثیرگذار) از طریق تبلیغات درآمد کسب کنید.

این روزها کاربران اینترنت به روش های مختلف توسط تولید محتوا در تلگرام درآمدزایی می کنند؛ در واقع  چیزی که در تلگرام و یا هر پلتفرم دیگری موجب کسب درآمد می شود، محتوای با ارزش و باکیفیت می باشد. 

هر کسی می تواند از طریق تلگرام یک درآمد منفعل دست و پا کند، اما نیاز به بررسی دقیق و یک استراتژی ایجاد محتوا هوشمندانه، مخاطب ثابت و مرتبط دارد.

 

کانال های تلگرام

نکات طلایی درآمدزایی از تلگرام

برخی از شما که در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً این مراحل را طی کردید و ممکن است یک کانالی با تعداد اعضای بالا و مرتبط داشته باشید. اما اگر قصد دارید تجارت خود را در تلگرام توسعه دهید و یا به تازگی ادمین یک گروه و یا کانال تلگرامی شده اید، مطالب ذیل را به درستی و گام به گام انجام دهید. 

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن یک کانال ایجاد کنید.

جهت کسب درآمد در تلگرام، ابتدا بایستی یک کانال ایجاد کنید و مخاطبین مرتبط را از لیست کانتکت خود به این کانال دعوت کنید. 

 توجه کنید باید کانالی با بازدیدکنندگان ثابت و مرتبط داشته باشیم. فرقی نمی کند 1000 فالوور داشته باشید یا یک اینفلوئنسر با 100k کاربر باشید؛ مهمترین عامل جهت رسیدن با موفقیت داشتن مخاطبان مرتبط با کسب و کارتان می باشد. 

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن تولید محتوای با کیفیت

دومین عامل مهم، تولید محتوای مفید و اصولی به منظور جذب مخاطب می باشد؛ اگر فقط بر روی عرضه  محصول تمرکز کنید و در ایجاد محتوا هیچ گونه تخصصی نداشته باشید، بدون شک کسب و کار شما شکست خواهد خورد. در این مقاله سعی داریم با نکاتی مؤثر برای تولید محتوا در تلگرام شما را راهنمایی کنیم تا به موفقیت طلایی دست یابید.  

ما نکات طلایی را در 3 بخش اصلی سازماندهی کرده ایم:

پونزتولید محتوا در تلگرام

پونزجذب و حفظ مخاطب

پونزفروش و کسب درآمد

در اینجا چند نکته ارائه می شود که به شما برای تولید محتوا در تلگرام کمک شایانی خواهد کرد:

  • تحقیق درباره نیازها و مشکلات فالوور هایتان
  • دنبال کردن برندهای معروف و ترندها در زمینه کسب و کارتان
  • در محتوای خود از فونت های خوانا و جذاب استفاده کنید
  • در تولید محتوا از لحن مناسب کسب و کارتان بهره گیرید
  • از تصاویر جذاب و ایموجی ها داخل محتوایتان استفاده کنید
  • محتوای خود را در زمان مناسب منتشر کنید. 
  • در پایان محتوای خود مخاطبان را دعوت به انجام یک عمل کنید.  

 

درآمدزایی در تلگرام

 

مهم نیست چند نفر مخاطب داشته باشید، با یادگیری استراتژی تولید محتوا در تلگرام می توانید به سرعت مشتریان زیادی را جهت تجارت خود جذب کنید. فالوورهای شما در صورتی که محتوای شما را ناب و مفید ببینند، پست های شما را با دوستان خود به اشتراک می گذارند؛ از این رو محتوای باکیفیت به شما کمک می کند در مدت زمان کمی و به سرعت کانال خود را توسعه دهید.

 

عوامل تأثیرگذار برای تولید محتوا در تلگرام

تلگرام توجه بسیاری از بازاریابان را به خود جلب کرده است؛ بهترین راه برای برقراری ارتباط بین افراد و فضایی جهت رشد تجارت و انتشار اخبار برای کاربران فراهم است. یادگیری نحوه استفاده از تلگرام برای تولید محتوا می تواند گام مهمی در بهبود استراتژی تبلیغ محتوا باشد؛ کانال ها بهترین مکان تولید و انتشار محتوا هستند.

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن برای تولید محتوا پرسونای مخاطب ایجاد کنید

به هنگام تولید محتوا در تلگرام باید این موضوع را همواره مد نظر قرار دهید، که برای چه کسانی محتوا درست می کنید؟ برای اینکه پست های شما بر روی مخاطبان تان تاثیر بگذارند، ملزم هستید آنها را به خوبی بشناسید. پیشنهاد می کنیم یک نظرسنجی برگزار کنید و در مورد جنسیت و سن و علایق آن ها بپرسید و براساس همین نظرسنجی پرسونای مخاطب ایجاد کنید. 

این کار به شما امکان می دهد بدانید چه محتوایی را باید برای چه گروهی از مخاطبان خود ایجاد کنید، که بر روی آن ها تأثیرگذار باشد. بخاطر  اینکه اعضای گروه دائمی شوند، باید به درستی تمامی این نکات را  هنگام تولید محتوا در تلگرام رعایت کنید؛ زیرا اگر مخاطب احساس کند محتوای ارائه شده برایش مفید نیست و فقط وقت خود را تلف می کند، در کمترین زمان کانال را ترک می کند.

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن به روز باشید و ترندها را دنبال کنید

این روزها همه چیز به سرعت در حال تغییر می باشد، از این رو ترندها را هر روز دنبال کنید. یکی از عواملی که باعث می شود مخاطبان شما همیشه در کانال حضور داشته باشند، ارائه محتوای تازه و به روز است. وقتی در مورد ترندها صحبت می کنیم منظورمان موضوعاتی بسیار جدید و جالب ترین است، که مردم به دنبال آن هستند. به طور کلی دنبال کردن ترندها برای مخاطب همیشه جذاب است و می خواهد در مورد آن بداند.

جهت موفق شدن در دنیای اینترنت باید همواره به فکر تولید محتوای ناب و منحصر بفرد باشید تا بتوانید در این عرصه رقابت گسترده حرفی برای زدن داشته باشید. 

 

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن محتوای خود را در زمان مناسب ارسال کنید

منتشر کردن پست در ساعت های آخر شب یک اشتباه بزرگ می باشد؛ انتشار پست باید بر اساس قوانین و اصول تولید محتوا در تلگرام انجام شود. شما نمی توانید هر زمانی که دلتان خواست پست تان را ارسال کنید؛ از سوی دیگر آپدیت مرتب کانال تلگرامی باعث می شود که کاربران کانال همیشه منتظر اخبارجدید از شما باشند.

سعی کنید با یک آزمون خطا زمان مناسب جهت ارسال پست های خود که بازدهی خوبی دارد را بیابید. بدین صورت که در طی روز و در ساعات مختلف پست خود را منتشر کنید و عملکرد کاربران را در محتوای ارسالی زیر نظر بگیرید تا  بتوانید بهترین زمان انتشار پست را کشف کنید. 

نیازی نیست هر روز محتوای جدید جهت ارائه داشته باشید، بلکه بایستی به مرور زمان در دراز مدت، اما به صورت مرتب این کار انجام گیرد. 

به طور کلی زمان انتشار باید بر اساس یک زمان مشخصی باشد؛ ساعت طلایی انتشار پست در تلگرام  معمولا از ساعت 18 تا 10 شب است؛ این بازه زمانی بهترین زمان برای کاربران جهت گشت و گذار در اینترنت شناسایی شده است. 

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن استفاده از تصاویر در تولید محتوا 

برای تاثیرگذاری بیشتر محتوا باید تصاویر مرتبط را در محتوایتان بکار گیرید؛ در هر پلتفرمی که می خواهید محتوا تولید کنید باید بدانید استفاده از تصاویر، ارتباط مخاطب را با شما آسان می کند. گنجاندن عکس در محتوا موجب افزایش تعامل کاربران می گردد و نوعی تبلیغ کسب و کارتان می باشد. فراموش نکنید لینک خود را در زیر عکس ها قرار هید تا به هنگام انتشار عکس توسط اعضای کانال، در مورد کانال تان اطلاع رسانی گردد.  

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن تولید محتوای مختصر و مفید

محتوای ارسالی باید مختصر و آموزنده باشد؛ به هنگام تولید محتوا در تلگرام باید از زیاده گویی پرهیز کنید. اطلاعات موجود در تلگرام به قدری گسترده و جامع است که مخاطب به محض اینکه احساس خستگی کند بدون توجه به محتوای شما، از آن می گذرد؛ به همین دلیل است که محتوای تولید شده در تلگرام باید از یک قانون کلی سادگی پیروی کند. سادگی همراه با مفید و کوتاه بودن باعث انعکاس بهتر مطالب برای مخاطبان می شود.

صفر تا 100تولید محتوا در تلگرام و نکات کاربردی آن انتشار آدرس کانال

در نهایت جهت اطلاع رسانی در مورد کانال خود و اینکه کانال شما بتواند به راحتی در بین مخاطبین تلگرام به محبوبیت دست یابد، بایستی همراه با انتشار مطالب ، آدرس کانال تلگرام خود را در زیر مطالب و تصاویر منتشر کنید. 

 

ایده و آموزش تولید محتوا در تلگرام

حرف آخر 

در حال حاضر تلگرام مخاطبان زیادی دارد و به عنوان بهترین راه کسب درآمد شناخته شده است. حال اگر تولید محتوا در تلگرام به ساده ترین شکل ممکن و بر اساس استانداردهای موجود انجام شود، بدون شک به موفقیت های چشمگیری دست خواهید یافت. گروه تبلیغاتی شویراد اصول مورد نیاز جهت تولید محتوا را در اختیار شما می گذارد و به شما کمک می کند بیشتر از همیشه دیده شوید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *