;

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2

آپدیت جدید تلگرام (نسخه 8.2.2)، در چند روز اخیر، ویژگی های جدیدی را با این اپلیکیشن اضافه کرد. امروزه تلگرام به دلیل سرعت بالا و قابلیت های منحصر به فرد خود به یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در بین کاربران تبدیل شده است. بعبارتی کمتر کسی را می بینید که اپلیکیشن تلگرام را روی موبایل خود نصب نکرده باشد! در این مقاله در نظر داریم قابلیت های جدیدی که در نتیجه به‌روز رسانی تلگرام در دسترس قرار گرفته‌اند را بررسی کنیم.

روش های جدیدی را جهت مرور خاطرات دربین فایل های به اشتراک گذاشته شده، با پیمایش(اسکرول) سریع و نمایش تقویم برای فایل های به اشتراک گذاشته شده، گزینه تأیید ادمین برای لینک های دعوت و درخواست های عضویت، تم‌های چت و گفتگوی جهانی در ios و موارد دیگر را ارائه می دهد. آپدیت جدید تلگرام، بدون شک امکانات ویژه ای را جهت تبلیغات گسترده در این رسانه اجتماعی فراهم خواهد کرد. 

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2  دسترسی آسان تر به فایل ها با پیمایش (اسکرول) سریع

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در وسط پیامی که در طول روز شکل گرفته به دنبال متن خاصی هستید. این موضوع با افزایش تعداد کانال های تلگرام به یکی از آزاردهنده ترین مشکلات کاربران تبدیل شده است. به نوعی حتی یافتن مخاطب مورد نظر در میان انبوه اطلاعاتی که هر لحظه در حال افزوده شدن است، به کار سختی تبدیل شده است.

هر کاربر تلگرام، فضای ذخیره‌سازی ابری نامحدودی دارد و هر چت دارای یک صفحه اشتراک‌گذاری شده است؛ که تمام عکس‌ها، ویدیوها، فایل‌ها و موسیقی‌هایی که در آنجا آپلود شده را نشان می‌دهد. آپدیت جدید تلگرام با اضافه کردن یک نوار پیمایش در کنار صفحه به این مشکل پایان داد، بدین ترتیب می‌توانید با بالا و پایین کشیدن نوار ( اسکرول کردن) با سرعت بالا در بین فایل های به اشتراک گذاشته شده پیمایش کنید.

 

 

این قابلیت همچنین به منظور یافتن تصویر مورد نظر به گونه ای عمل می کند که بتوانید تصاویر را در کنار هم مشاهده و تصویر مورد نظر را سریعتر پیدا کنید. بدین صورت که در گالری تصاویر می توانید عملیات کوچک نمایی و بزرگنمایی را انجام دهید و تمامی عکس ها را از ۲ تصویر بزرگ در کنار هم  گرفته تا ده‌ها مربع کوچک کنار هم به صورت ردیف چیده می شوند.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 نمایش تقویم برای فایل های به اشتراک گذاشته شده

در طی آپدیت جدید تلگرام، برای هر چتی که ایجاد می شود، نوار تاریخ مانند تقویم نمایش می دهد. با کمک تاریخ مورد نیاز امروز، می توانید راحت تر و سریعتر به مخاطب یا پیامک مورد نظر خود برسید. جهت یافتن سریع یک فایل مربوط به یک زمان خاص، کافی است روی نوار تاریخ کلیک کنید تا یک رابط تقویم با پیش‌نمایش محتوا برای هر روز باز شود، سپس جهت دیدن هر محتوایی مربوطه به آن تاریخ کلیک کنید.

علاوه بر ابزارهای جدیدی که برای جابه‌جایی بین تمامی فایل ها، در زمان گذشته و حال تعبیه شده است؛ می‌توانید فایل های اشتراک گذاری شده را فیلتر کنید تا فقط عکس‌ها، ویدیوها و یا هر دو را نشان دهند.

 

تقویم نمایش در آپدیت جدید تلگرام

 

جهت مشاهده رسانه های به اشتراک گذاشته شده کافی است در هر چت، روی هدر بالای صفحه کلیک کرده و به سمت پایین اسکرول کنید. جهت باز کردن منوی جدید روی علامت قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 در Android یا علامت قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 در iOS کلیک کنید.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 درخواست عضویت در گروه ها و کانال ها

در آپدیت جدید تلگرام، لینک های دعوت به شما این امکان را می دهند که به کاربران فرصت بدهید تا به گروه یا کانال شما بپیوندند. حال می توانید لینک را به صورت خصوصی برای آن ها ارسال کنید یا آن را به صورت یک کد QR به صورت بیلبورد به اشتراک بگذارید. هنگامی که لینک های دعوت به گپ ایجاد می کنید، در قسمت تنظیمات گزینه درخواست تأیید ادمین را فعال کنید؛ این گزینه به ادمین ها اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر روی افرادی که به چت ملحق می شوند را داشته باشند.

وقتی کاربر بر روی لینک دعوت که گزینه تأیید توسط ادمین فعال می باشد، کلیک می کند؛ دکمه‌ای را جهت ارسال درخواست عضویت می‌بیند، که مدیر یک گروه می‌تواند آن را از نوار جدیدی که در بالای گپ نمایش داده می شود مدیریت کند. ادمین ها بر روی نوار ذکر شده می توانند تصاویر پروفایل عمومی و بیوگرافی متقاضی را مشاهده کرده سپس درخواست آنها را تأیید یا رد کنند.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 ساخت لینک دعوت نامه با اسم های منحصر بفرد

گزینه تأیید ادمین را می توان برای هر لینکی در بخش «لینک های دعوت اضافی» اعمال کرد. در آپدیت جدید تلگرام این قابلیت که به همه لینک ها، نام‌های منحصربه‌فرد داده شود، اضافه گردیده است؛ بنابراین می‌توانید لینک ها را برای سازماندهی بهتر دسته‌بندی کنید. اگر از تمام گزینه‌های مختلف که برای لینک های دعوت وجود دارد، مانند محدودیت‌های مدت، تعداد کاربرد و غیره استفاده کنید، نام لینک ها بیشتر مفید خواهند بود.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 تم های گفتگوی جهانی روی iOS در آپدیت جدید تلگرام

در آپدیت جدید تلگرام، 8 تم جدید را برای کاربران عرضه شده است، که می‌توانید آن ها را برای چت‌های فردی تنظیم کنید. این تم ها در حال حاضر برای سیستم های iOS در دسترس هستند. (به زودی در اندروید نیز این امکانات در دسترس قرار خواهند گرفت) تنظیمات ظاهری تلگرام، کاملاً برای تمرکز روی این تم ها دوباره طراحی شده اند. تم ها توسط تیم تلگرام طراحی شده اند و شامل حالت روز و شب، پس‌زمینه متحرک رنگارنگ و حباب‌های گرادیان(شیپ) پیام است.

 

 

مانند همه تم ها می توانید این طرح ها را شخصی سازی کنید و رنگ ها را تغییر دهید یا سبک آن ها را تغییر دهید. برای دسترسی به گزینه‌های بیشتر و دیگر تنظیمات سفارشی روی Chat Themes کلیک کنید تا بتوانید تم های مورد نظر خود را ویرایش و به اشتراک بگذارید.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 مدت زمان رسیدن برای مکان های اشتراک گذاری شده در iOS

در آپدیت جدید تلگرام می‌توانید با ارسال لوکیشن از منوی پیوست قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 در نوار پیام، برای دوستان خود نشان دهید، که کجا هستید یا به کجا می‌روید. با کلیک بر روی یک مکان اشتراک گذاری شده، نقشه ای از آن منطقه نمایش داده می شود، که مدت زمان سفر برای رسیدن به مکان مورد نظر را با پای پیادهقابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2، ماشین قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 یا وسایل نقلیه عمومیقابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 را به شما نشان می دهد. جهت مشاهده جزیئات مسیرها یا دریافت تاکسی به مکان، روی زمان سفر کلیک کنید تا آن را در برنامه دلخواه شما باز کند.

زمان‌های حمل و نقل هم در مکان‌های ثابت و هم برای مکان‌های متحرک نشان داده می‌شود؛ بنابراین می‌توانید ببینید چقدر طول می‌کشد تا دوستانتان را در حین حرکت ملاقات کنید.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 گذاشتن کپشن برای فایل ها به صورت اتوماتیک در iOS

متنی که در نوار پیام تایپ می‌کنید، با پیوست کردن فایل مربوطه، به‌طور خودکار به کپشن تبدیل می‌شود؛ بنابراین دیگر مجبور نیستید آنچه را که نوشتید دوباره تایپ یا متن را مجدد کپی و پیست کنید. آپدیت جدید تلگرام مجهز به پیش نویس های ابری می باشد و می توانید پیام را در کامپیوتر تان تایپ کرده سپس به سادگی عکس مورد نظر را از تلفن همراه خود به آن ضمیمه کرده و همه آن را با هم ارسال نمائید. 

 

 

تمامی امکانات کشپن گذاری اتوماتیک و اطلاع از مدت زمان سفر و ارسال لوکیشین، در به روز رسانی های آینده به سیستم عامل اندروید نیز اضافه خواهد شد.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 چند بروز رسانی برای تنظیمات iOS در آپدیت جدید تلگرام

تنظیمات در iOS برای مطابقت با مدل iOS 15 از جمله گزینه های Notifications قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 و Stickers قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2دوباره طراحی شده‌اند. بخش Devices قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 در آپدیت جدید تلگرام، نمای واضح تری از دستگاه هایی که اپلیکیشن تلگرام، در آن ها فعال هستند را با آیکون های جدید به شما نشان می دهد. برای مشاهده جزئیات بیشتر می توانید روی هر دستگاهی کلیک کنید یا به صورت ریموت آن را غیر فعال نمائید. 

 

 

به یاد داشته باشید، که مکان‌های نشان‌داده‌ شده برای هر دستگاهی، منحصراً بر اساس آدرس‌های IP آن‌ها است؛ این داده ها همیشه دقیق نیستند، بنابراین اگر لپ تاپ شما به طور ناگهانی، در حالی که خواب هستید به ایسلند سفر کرد، خیلی تعجب نکنید.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 ایموجی های(انیمیشن) تعاملی بیشتر

آپدیت جدید تلگرام، ایموجی های تعاملی جدید را ارائه کرده است؛ یکی از استکیرهای ? ? ? ? ? یا ? را انتخاب یا در یک چت خصوصی ارسال کنید، سپس روی ایموجی ضربه بزنید تا جلوه تمام صفحه آن  در صفحه چت آزاد شود؛ در این حالت اگر مکالمه  طرف مقابل شما نیز باز باشد، افکت ها را همزمان باهم خواهید دید و استیکرها هنگام نمایش در چت هر دو طرف همگام‌سازی می‌ گردند.

قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2 مروری بر کل تغییرات آپدیت تلگرام نسخه 8.2.2

 • نمایش تقویم برای فایل های به اشتراک گذاشته شده با کلیک بر روی (Zoom in& Zoom out)
 • درخواست های عضویت و تأیید ادمین برای پیوستن به گروه ها
 • تعبیه یک نوار تاریخچه برای پیمایش سریع در فایل ها
 • طراحی انیمیشن‌ها و ایموجی ها، که با کلیک بر روی آن ها، جلوه‌های تمام صفحه آن ها اجرا می شود 
 • علاوه بر تماس‌های ویدیویی گروهی، پس‌زمینه‌های متحرک و انیمیشن‌های پیام نیز به‌روزرسانی شده اند
 • در طول چت صوتی در هر گروه می توانید ویدیو پخش کنید یا صفحه خود را به اشتراک بگذارید
 • می‌توانید همزمان با حداکثر 30 نفر در هر دستگاه چت ویدیویی داشته باشید (انتظار می رود این قابلیت در آپدیت های جدید بیشتر از 30 نفر را پشتیبانی کند)
 • طراحی تصاویر پس زمینه متحرک چند رنگی و ایجاد والپیپرهای متحرک سفارشی را در تنظیمات چت 
 • قابلیت ضبط مکالمات صوتی و اشتراک گذاری آن ها در کانال ها (حتما مکالمه را با نگاه کردن به نقطه قرمز کنار عنوان مکالمه ضبط کنید)
 • امین ها می توانند بایو کاربران را مستقیماً از لیست شرکت کنندگان قبل از تأیید مشاهده کنند
 • کاربران در گروه ها می توانند با بلند کردن دست خود، از ت مدیران اجازه صحبت کردن دریافت کنند
 • ایجاد لینک های دعوت  چت صوتی جداگانه برای شنوندگان یا سخنرانان در آپدیت جدید تلگرام
 • با تغییر عنوان چت صوتی، می توانید موضوع فعلی گفتگو را به کاربران اطلاع دهید
 • می توانید مکالمه خود را پین یا آن را به‌عنوان خوانده‌شده علامت‌گذاری کنید یا آن را بایگانی، بی‌صدا کنید یا حذف کنید
 • مستقیماً از صفحه پروفایل  خود به فایل های اشتراک گذاری شده دسترسی داشته باشید
 • برای بزرگ‌نمایی عکس‌های پروفایل مخاطبین کافی است که انگشت خود را به پایین بکشید
 • برای جابجایی بین تصاویر کافی است انگشت خود را به چپ یا راست بکشید
 • به هنگام گفتگو روی عکس مخاطب ضربه بزنید تا فورا عکس مخاطب را بزرگنمایی کنید
 • از بخش «مخاطبین» پروفایل تان گزینه «افزودن افراد نزدیک» را برای افرادی که در محدوده‌ی شما هستند فعال کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید

 

زمستان در راه است! جدید ترین به روز رسانی های تلگرام برای شکست دادن نسخه های قبلی آن رقابت می کند؛ گوش به زنگ باشید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *