چند روش فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرام

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که آیا از اینستاگرام (با جود فیلتر شدن) می توان کسب درآمد کرد؟ طی چند سال گذشته، فرهنگ خرید آنلاین در اینستاگرام به سرعت رشد کرده است و بستری را برای کسب و کارها برای فروش در فضای مجازی فراهم کرده است.
پیش از این امکان فروش محصولات از طریق تلگرام و کانال های فروش ایجاد شده در این شبکه مجازی وجود داشت. اما با فیلتر شدن تلگرام کم کم مخاطبان این کانال ها از بین رفت و فروش آن ها به حداقل رسید.

در حال حاضر سوالی که برای بینندگان، فروشگاه های اینترنتی و کسب و کارهای دارای فیلتر اینستاگرام پیش می آید، سرنوشت صفحات آن ها در این پلتفرم و سود و فروش حین فیلتر شدن اینستاگرام از این شبکه اجتماعی است.

مقاله پیشنهادی: احتمال رفع فیلتر اینستاگرام در آینده

آیا از اینستاگرام (با جود فیلتر شدن) می توان کسب درآمد کرد؟

با توجه به مسائل پیش آمده نمی توان گفت بازدهی اینستاگرام مثل قبل است؛ زیرا هنوز برخی از افراد نمی توانند به راحتی به اینستاگرام دسترسی داشته باشند. اما در میان عده ای برای رشد و تقویت پیج شان خیلی هزینه کرده اند و به این سادگی نمی توانند بی خیال درآمدزایی از اینستاگرام شوند. پس این افراد احتمالا افراد جدی در فضای مجازی محسوب میشوند و احتمال خرید این افراد از فضای مجازی بیشتر است.

آیا از اینستاگرام (با وجود فیلترشدن) می توان کسب درآمد کرد؟
چند روش فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرام

پس اگر بازدهی بازدید و لایک ۳۰٪ کم شده باشد، نرخ تبدیل فالور به خریدار ۳۰٪ بیشتر هم شده است. چون مثلا اگر قبلا ۱۰ هزار نفر بازدید استوری داشتید و ۱۰۰ نفر میخریدند الان ۷ هزار نفر استوری شما را میبینند و ۱۳۰ نفر از شما خرید میکنند چون همانطور که در بالا گفتم افرادی که این روزها در اینستاگرام حضوردارند، افراد جدی فضای مجازی محسوب میشوند.

خیلی از فالورهایی که قبلا جذب کردید الان دیگه دسترسی به اینستاگرام ندارند، و عملا بازدهی شما پایین می‌آید. حتما در این شرایط جدید تبلیغات دهید تا کاربرانی که دسترسی دارند شما را دنبال کنند و از محتوای شما استفاده کنند.

در ضمن فعلا هیچ حدس و گمانی نمیتوان در مورد فیلترماندن یا رفع فیلتر آن زد. البته که احتمال فلیترماندن آن زیاد است.

فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرام

در ادامه می خواهیم روش های تبلیغ و فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرام را بررسی کنیم.

چند روش فروش در زمان فیلترینگ اینستاگراموب سایت فروشگاه اینترنتی

زمزمه‌های فیلتر شدن اینستاگرام از سال ۹۸ آغاز شد. برخی از کسب و کارها از همان زمان شروع به استفاده از روش‌های مختلفی برای فروش محصولات خود، خارج از فضای مجازی کردند. با ایجاد سایت و معرفی آن همراه با تبلیغات، فروش مستقیم خود را آغاز کردند. یکی از مهم‌ترین کانال‌های فروش یک کسب و کار سایت فروشگاه اینترنتی است. به خاطر داشته باشید که در زمان فیلترینگ اینستاگرام جست و جو در گوگل افزایش پیدا می‌کند و برای بازدید بهتر باید بهینه سازی سایت خود را در بین موتورهای جست و جوگر به بهترین نحو ممکن انجام دهید تا بتوانید در صفحه اول گوگل رتبه کسب کنید.

چند روش فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرامتلگرام مارکتینگ

تلگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که رشد زیادی در سال های اخیر داشته و استفاده از آن به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی ضروری به نظر می رسد.

تلگرام مارکتینگ، راهی برای جذب مشتریان جدید و تعامل با آنها، از طریق ایجاد انجمن‌هایی در تلگرام (کانال‌ها و گروه‌ها، تبلیغات، ساخت ربات‌ها و حفظ ارتباطات با کاربران) است.

در واقع، کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی، ابزار اصلی استراتژی بازاریابی تلگرام به شمار می‌روند؛ این دو ابزار، به روش‌های مختلفی به تعامل با کاربران در این پیام‌رسان کمک می‌کنند. کانال‌های تلگرامی برای پخش محتوا (اخبار، معرفی محصولات، تصدیق نامه مشتریان، محتوای مفید) گزینه خوبی محسوب می‌شوند و گروه‌ها نیز برای ارتباط مستقیم با کاربران و افزایش میزان تعامل بسیار مناسب هستند.

چند روش فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرامایمیل مارکتینگ

یکی دیگر از راه‌های معرفی بیزنس خود به مخاطبان ایمیل است؛ و خروجی‌های خوبی را به همراه دارد. شما باید یک بانک اطلاعاتی کامل ( شماره تماس + ایمیل) از مخاطبان خود تهیه کنید تا بتوانید با آن‌ها خارج از اینستاگرام در ارتباط باشید. در ایمیل مارکتینگ کسب و کارها به تعداد بیشتری از مشتریان خود دسترسی دارند و با رضایت اشخاص ایمیل‌ها ارسال می‌شوند. همچنین ایمیل‌ها از تنوع بالایی در محتوای گرافیکی و موضوعات برخوردار هستند. و باعث افزایش ورودی و بهبود ترافیک سایت شما می‌شوند.

چند روش فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرامپیامک مارکتینگ

با استفاده از در دسترس‌ترین نوع ارتباط، شما می‌توانید فروش خود را به صورت محدودتری داشته باشید.همچنین همه ما واقف هستیم که مردم با پیامک همچنان با یک‌دیگر در ارتباط هستند و پیام‌های کوتاه متنی راه ارتباطی فوری برای بازاریابی است، و نسبت به هزینه‌ای که  می‌شود بازدهی چشم گیری دارد. فعالیت‌های مارکتینگ تنها به بیلبوردهای شهری و تبلیغات اینستاگرام خلاصه نمی‌شود. زمانی که این پیامک‌ها هدف و استراتژی مناسبی را پشت خود داشته باشند، تعامل شما با مشتری را حفظ می‌کنند و فروش شما پابرجا می‌ماند.

روش های تبلیغ و ترویج کسب و کارها در زمان فیلترینگ اینستاگرام

تاثیرات فیلترینگ بر کسب و کارها

قبل‌‌ها از شبکه‌های مجازی فقط برای سرگرمی استفاده می‌شد تا اینکه کسب و کارها متوجه تاثیر سوشال‌مدیا بر ذهنیت افراد شدند. عموما کسب و کارها در شبکه‌های مجازی  به دو دسته تقسیم می‌شوند. کسب و کارهایی که به طور مستقیم وابسته به اینستاگرام هستند، فروش آن‌ها کاملا آنلاین است و به نام مشاغل اینستاگرامی شناخته می‌شوند. دسته دوم غیرمستقیم مرتبط به این شبکه مجازی هستند. به عنوان مثال : گرافیستی را تصور کنید که برای یک کسب و کار محتوای بصری اینستاگرام تولید می کند؛ با فیلتر شدن اینستاگرام یکی از کانال‌های منبع درآمد خود را از دست می‌دهد. و همین‌طور برند پوشاکی که فروش حضوری ندارد و محصولات خود را در اینستاگرام به فروش می‌رساند.

در اینستاگرام فعالیت های زیادی انجام می‌شود که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با کسب و کارها ارتباط دارد. صفحات آموزشی، فروشگاه‌های اینترنتی‌، بلاگرها، کارشناس‌های سوشال‌مدیا و… درآمد همه این مشاغل تحت شعاع فیلترینگ اینستاگرام قرار می‌گیرد.

افرادی که بلاگر یا کارشناس سوشال مدیا هستند، از طریق تبلیغات و مهارتی که در زمینه شبکه‌های اجتماعی دارند کسب درآمد می‌کنند و با فیلترینگ اینستاگرام کاملا نابود می‌شوند. همه‌ی افراد در هر شغلی مدت زمان زیادی را صرف به دست آوردن مهارت کرده‌اند تا به درآمد برسند. حالا با این وضعیت یک باره ضرر و زیان زیادی را متحمل می‌شوند؛ فیلترینگ تاثیرات به سزایی در جامعه باقی می‌گذارد که جبران ناپذیر است. مخالفت‌ها و نقد‌های منفی بسیاری نسبت به دست‌مزدهای نجومی بلاگرها برای تبلیغات می‌شد؛ با وضعیت کنونی اینستاگرام باید منتظر صدای بلند این قشر از مردم ماند.

خسارات ناشی از قطعی اینترنت در ایران

فیلترینگ اینستاگرام تقریبا روی ۱۰ میلیون نفر ایرانی تاثیر مستقیم می‌گذارد و بالغ بر۸.۵ میلیون نفر صدمه جدی بر کسب و کارشان وارد می‌شود. صفحات مرتبط به پوشاک، آرایشی بهداشتی و خدمات در معرض این آسیب‌ها هستند. البته استفاده از اپلیکیشن‌هایی که فیلترینگ را دور می‌زنند امکان استفاده از اینستاگرام را فراهم می‌کند؛ ولی چند درصد از مخاطبان دسترسی به این اپلیکیشن‌ها را دارند؟

هم‌زمان با فیلترشدن اینستاگرام واتس‌اپ هم از دسترس خارج شد. کاربران ایرانی تقریبا به اینترنت بین المللی دسترسی ندارند و برای کارهای روزمره دچار اختلال شده‌اند. با رفع فیلتر نشدن اینستاگرام معیشت میلیون‌ها ایرانی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

طی گزارشی که خبرگزاری‌ها تهیه کرده‌اند بیشتر از یک میلیون شغل به واسطه اینستاگرام در ایران ایجاد شده است؛ که بازاری بیش از۴۰ هزار میلیارد تومان در سال دارد. خسارت ناشی از قطعی اینترنت هرساعت یک و نیم میلیون دلار برآورد شده است و به زودی کشور وارد بحران تازه‌ای می‌شود.

حرف آخر

درحال حاضر به غیر از اپلیکیشن‌های داخلی جایگزین جدیدی برای واتس‌اپ و اینستاگرام معرفی نشده است. و رفع فیلتر اینستاگرام و بقیه اپلیکیشن‌های فیلتر شده در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد. در سال گذشته طرحی مبنی بر صیانت از فضای مجازی به تصویب مجلس رسید که در بندهای این طرح به عدم دسترسی کاربران به شبکه‌های مجازی خارجی اشاره مستقیم شده بود. و حالا در پی قطعی اینترنت احتمالا برای همیشه با اینستاگرام و دیگر اپلیکیشن‌های خارجی مجبور به خداحافطی هستیم. بهترین راه حل برای کسب درآمد از محصولاتی که دارید داشتن فروشگاه اینترنتی و وب سایت است. با توسعه آن و می‌توانید خسارات وارد شده را در نزدیک‌ترین زمان ممکن جبران کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فیلترینگ اینستاگرام به کانال تلگرامی شویراد مراجعه کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *