صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی

چگونگی تبلیغات ایمیلی

تبلیغات ایمیلی یکی از انواع روش های بازاریابی آنلاین است. صاحبان کسب و کار از طریق ایمیل، یک پیام تبلیغاتی را برای عده زیادی از مخاطبان خود ارسال می کنند. البته توجه کنید آن ها برای ارسال از قبل یک لیست ایمیلی از مخاطبان خود تهیه کرده اند و با ارسال ایمیل سعی دارند با آن ها ارتباط برقرار کرده و تبدیل به مشتریان خود کنند.

توجه کنید شما نمی توانید یک بانک ایمیل را از یک مرجعی خریداری کنید و شروع به ارسال پیام های تبلیغاتی نمائید. اگر دقت کنید ما در تعریف تبلیغات ایمیل گفتیم لیست ایمیل نه بانک ایمیل.

لیست ایمیل حاوی ایمیل های مخاطبان شما می باشد، که آن ها خود جهت اطلاع رسانی کمپین ها ایمیل خود را در اختیار شما قرار داده اند. اما مخاطبان بانک ایمیلی که از یک سازمانی خریداری می شود، هیچ ارتباطی با شما ندارند و شاید اصلاً رغبتی به دریافت ایمیل های شما ندارند.

برای آشنایی بهتر با انواع تبلیغات مقاله پیشنهادی را مطالعه کنید: تبلیغات چیست؟

 

کاربردهای تبلیغات ایمیلی

با تبلغات ایمیلی خیلی هوشمندانه می توانید به جامعه هدف کسب و کارتان برسید و آن ها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید. برخی از اهداف استفاده از تبلیغات ایمیل عبارتند از:

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی توسعه و بهبود ارتباط با مشتری: اولین هدف و شاید ساده ترین هدف، ایجاد یک رابطه قوی و شخصی سازی شده با مشتری است؛ این عنصرتأثیر قابل توجهی بر میزان تعامل برندتان دارد.

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی آگاهی از برند: با کمپین تبلیغات ایمیلی علاوه بر اینکه می توانید آگاهی از برند خود را افزایش می دهید، هر از گاهی نیز برند خود را به مشتریان تان یادآوری می کنید تا آن ها شما را فراموش نکرده و مجددا به فکر خرید محصولات و یا خدمات شما بیافتند.

  تبلیغات موبایلی( یک روش خلاقانه افزایش فروش)

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی بازاریابی محتوا: اگر وبلاگ دارید و برای آن تولید محتوا می کنید، تبلیغات ایمیل می تواند یک راه مؤثر برای افزایش ترافیک وب سایت تان باشد. بدین صورت که لیستی از مخاطبان تان را گردآوری کنید و هر از گاهی محتواهای خیلی تاپ را که به درد آن ها نیز می خورد ، برایشان ایمیل کند.

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی تولید لید و جذب سرنخ: سعی کنید در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر و یا در وب سایت، مخاطبان تان را به چالش بکشید و از آن ها بخواهید که ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند. بعد از آن هنگامی که می خواهید یک کمپین تبلیغاتی یا تخفیفات ویژه برگزار کنید، به منظور جذب مشتریان بالقوه از طریق ایمیل کمپین تان را اطلاع رسانی کنید.

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی بازاریابی محصول: محصولات و یا خدمات جدید تان طی یک ایمیلی به مخاطبان خود معرفی کنید.

 

مزایای استفاده از تبلیغ ایمیلی

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی در این نوع تبلیغات نیازی به صرف زمان و هزینه زیاد ندارید؛ کافی است یک لیست ایمیل از قبل تهیه کنید. اطمینان داشته باشید بازدهی خوبی از تبلیغات می توانید دریافت کنید.

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی وقتی شما در انواع رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنید، تبلیغات شما به دست یک جامعه گسترده ای از مخاطبان تان با سلایق مختلف می رسد. اما در ارسال ایمیل جامعه هدف شما کوچکتر است، در نتیجه می توانید پیام تبلیغاتی خود را بر اساس نیازها و تمایلات مخاطبان تان شخصی سازی کنید.

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی در ارسال ایمیل اختیار این را دارید که «مخاطبان یا مشتریان بالقوه» را از «مشتریان فعلی» جدا کنید و برای هر کدام پیام های تبلیغاتی با اهداف متفاوت ارسال کنید.

صفر تا 100 راه اندازی کمپین تبلیغات ایمیلی با تبلیغات ایمیلی می توانید وفاداری خود را به مشتریان خود نشان دهید؛ بدین ترتیب که خدمات پشتیبانی پس از فروش را در قالب ایمیل به مشتری های خود ارسال کنید. مشتریان با دریافت چنین ایمیل هایی حس خوشایندی از این توجه شما دریافت می کنند، متعاقباً آن ها نیز به شما وفادار خواهند بود.

  ایمیل مارکتینگ چیست؟

 

 

تبلیغات ایمیلی

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *