همه چیز درباره هایلایت استوری اینستاگرام + Highlight Story

در آپدیت های اخیر اینستاگرام گزینه ای به نام هایلایت استوری اینستاگرام (Highlights for Stories) تعبیه شده است، اگر شما نیز از کاربران اینستاگرام باشید قطعاً با این ویژگی آشنا دارید. بیایید کمی بیشتر در مورد این قابلیت صحبت کنیم تا به مزایای نهفته در این قابلیت دست پیدا کنیم.
هایلایت به شما امکان می دهد 24 ساعت پس از انتشار پست استوری را در اینستاگرام خود نگه دارید تا فالوورهایتان به آن دسترسی داشته باشید. در واقع با هایلایت استوری شما در اینستاگرام، قسمت جدیدی در صفحه پروفایل شما ایجاد می شود تا استوری های شما هایلایت شود و کاربران می توانند از طریق آن استوری شما را ببینند. توجه داشته باشید که داستان هایلایت شده شما فقط در صفحه نمایه شما ذخیره می شود و 24 ساعت پس از ارسال در نوار داستان قابل مشاهده نخواهد بود.

هایلایت استوری اینستاگرام مزیت هایی برای شما دارد که مهم ترین آن ها افزایش بازدید استوری اینستاگرام تان می باشد.

با ما در اینجا همراه باشید تا در مورد اهمیت هایلایت استوری اینستاگرام کمی حرف بزنیم و نحوه ساخت هایلایت های جذاب را برای کسانی که هنوز هیچ آشنایی با هایلایت ندارند یاد بدهیم. برای استفاده از این ویژگی جالب حتما اینستاگرام خود را آپدیت کنید!

دلایل ایجاد هایلایت استوری اینستاگرام

هر کمپانی در آپدیت هایی که روی برنامه خود انجام می دهد بیشتر مواقع قسمت های متفاوتی را به برنامه می افزاید. در هر آپدیت اینستاگرام موارد جالب و به درد بخوری به چشم می خورد، در آخرین آپدیت های اینستاگرام قسمتی به نام هایلایت به وجود آمد که بیشتر کسانی که در آپدیت های قبلی طرفدار پر و پا قرص استوری شده بودند از این آپشن اینستا بسیار استقبال کردند.

دلایل ایجاد هایلایت استوری اینستاگرام

اجازه بدهید برگردیم به خیلی سال قبل! زمانی که هنوز دوربین عکاسی وجود نداشت، در آن زمان مردم نمی توانستند لحظه های خاطره انگیز خود را ثبت کنند به همین دلیل بعد از تلاش های بسیاری اولین دوربین عکاسی اختراع شد و در سالهای گذشته در این زمینه پیشرفت های زیادی کردیم؛ وقتی کاربران در اینستاگرام استوری های زیبا، خاطره انگیز یا اطلاعات مهم می گذارند دوست دارند مدت زمان بیشتری از 24 ساعت آن استوری را در پیج شان داشته باشند، به همین دلیل هایلایت به وجود آمد که کاربران بتوانند تا هر زمانی که میخواهند استوری های خود را (به جزء در آرشیو) نگه دارند؛ هایلایت بهترین و تنها ترین راه ذخیره استوری در پیج است است.

اهمیت هایلایت استوری اینستاگرام

تا اینجا فهیدیم که هایلایت آپشن خوبی برای ذخیره استوری ها است، خصوصا وقتی پیج شما کاری باشد و شما از آن پیج کسب در آمد کنید، هایلایت یکی از اجزاء مهم برای پیج کاری شما به حساب می آید و وجود آن نه تنها خیلی به درد بخور بلکه الزامی است.

اجازه دهید مثالی برای بهتر جا افتادن به شما بزنم؛ شما وارد یک پیجی می شوید که یک کالا (که هرچیزی می تواند باشد) می فروشد، شما به عنوان یک خریدار اول از همه برای ایجاد اعتماد به هایلایت های پیج توجه می کنید به کالاهای ارسالی، آدرس مغازه، شماره مرسوله و… .

در کل در هایلایت اطلاعات عمومی که باید خریدار بداند درج شود، پس متوجه شدیم هایلایت خصوصا برای پیج های کاری اهمیت زیادی دارد.

چگونه تنظیمات هایلایت استوری اینستاگرام را فعال کنیم؟

برای فعال سازی هایلایت اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در پیج اینستاگرام خود در قسمت بالا سمت راست آیکن سه خطی منو را انتخاب کنید.
 2. در پایین صفحه گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 3. اکنون گزینه privacy و در آنجا گزینه استوری را انتخاب کنید.

و در آخر در بخش ذخیره (saving) گزینه save to archive را انتخاب کنید، پس از انتخاب این گزینه هر استوری که شما انتشار دهید در قسمت آرشیو ذخیره خواهد شد.

استوری هایلایت اینستاگرام

نکات مهم در ایجاد هایلایت اینستاگرام

قبلاً نحوه فعال کردن هایلایت اینستاگرام توضیح داده شده بود، اما در این زمینه باید به یک سری موارد بسیار مهم توجه کنید، از جمله:

هایلایت های جدید در سمت چپ پروفایل اضافه می شود.
با حذف استوری هایلایت شده، استوری مورد نظر در قسمت آرشیو استوری قابل دسترس می باشد.
هیچ محدودیتی برای ایجاد هایلایت وجود ندارد.
نام و کاوری که برای هایلایت انتخاب می شود در بخش پروفایل نمایش داده می شود.
از ویژگی هایلایت اینستاگرام می توان برای دسته بندی استوری ها استفاده کرد.

تنظیم استوری در هایلایت

اگر دوست دارید استوری های آرشیو شده خودتان را در هایلایت خود به نمایش بگذارید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اول از همه در بالا هم که به آن اشاره کردیم اینستاگرام خود را به آخرین ورژن موجود آپدیت کنید.
 2. یکی ازاستوری های موجود در آرشیو را انتخاب کنید.
 3. در پایین صفحه گزینه ای به نام هایلایت وجود دارد آن را انتخاب کنید.

و در آخر یک اسم برای هایلایت استوری اینستاگرام تان انتخاب کنید و روی گزینه add کلیک کنید.

پیامی در صفحه نشان داده می شود که نشان دهنده تبدیل استوری شما به هایلایت ها است

افزودن استوری جدید به هایلایت

اگر بعد ایجاد هایلایت استوری اینستاگرام بخواهید استوری دیگری را به همان هایلایت اضافه کنید به دو روش زیر امکان پذیر است:

 • روش اول: به صورت مستقیم
  در این روش وارد بخش آرشیو استوری ها شوید. استوری مورد نظر را پیدا کنید و روی گزینه هایلایت کلیک کنید، پس از آن یکی از هایلایت های موجود را انتخاب و استوری خود را اضافه می کنید.
 • روش دوم: از طریق ویرایش هایلایت
  وارد قسمت هایلایت های اینستاگرام خود شوید و گزینه ادیت هایلایت را انتخاب کنید. در صفحه باز شده به قسمت اضافه (add) بروید. از این قسمت، آرشیو استوری ها برای شما نمایش داده می شود و می توانید استوری مورد نظرتان را برای اضافه کردن انتخاب کنید.

هایلایت کردن استوری در اینستاگرام

مراحل حذف هایلایت استوری اینستاگرام

گاهی اوقات ممکن است بخواهید به دلایلی هایلایت استوری اینستاگرام را حذف کنید. بدین منظور مراحل زیر را انجام دهید:
در پروفایل تان وارد قمست هایلایت مربوطه شوید سپس از منوی باز شده گزینه Remove Highlight را انتخاب کنید.
توجه داشته باشید که در این روش، تمام استوری های هایلایت انتخاب شده از هایلایت پروفایل شما حذف می شود.

سخن پایانی

اگر شما هم از اشخاصی هستید به این فضای مجازی علاقه مند هستید و روزانه استفاده زیادی از شبکه جهانی اینستاگرام می کنید، پس باید با ویژگی های جدید این شبکه پر طرفدار آشنا باشید و بهترین استفاده را بکنید. ما در اینجا برای کسانی که علاقه ی زیادی به استوری دارند، هایلایت استوری اینستاگرام روش ذخیره و نمایش استوری های جذابشان را با اهمیت وجود این آپشن، با تمام راه های ممکن آموزش دادیم.

امیدواریم توضیحاتمان برایتان مفید واقع بوده باشد و استفاده های کاربردی زیادی از این ویژگی جذاب را داشته باشید و لذت کافی را از مطالبمان برده باشید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟

0 رای، 0 از 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *