Logo
جستجو کردن
Logo

همه چیز در مورد اپلیکیشن کلاب هاوس

اپلیکیشین کلاب هاوس

در این مطلب می خواهیم پلتفرم جدید کلاب هاوس را به همراه عملکرد و امکانات و ویژگی هایش به شما معرفی کنیم و بدانیم آیا استفاده از این برنامه که فعلا برای سیستم عامل IOS منتشر شده است، گزینه خوبی است؟ به طور کلی امروزه شبکه های اجتماعی مختلفی به وجود آمده اند و روز به روز هم بر تعداد این اپلیکیشن ها اضافه می شود و هر روز شاهد رونمایی از اپلیکیشن جدیدی هستیم که با امکانات متفاوت عرضه می شوند.

گروه تبلیغاتی شویراد سعی دارد در این وبلاگ آموزش های لازم برای استفاده بهتر از انواع شبکه های اجتماعی را به شما ارائه دهد. در سری مقالات قبلی نحوه کار با پلتفرم اینستاگرام و تلگرام و حتی تبلیغات گسترده در اینستاگرام و تلگرام را به خوبی شرح دادیم. حال می خواهیم در مورد جدیدترین شبکه اجتماعی کلاب هاوس صحبت کنیم. برای آشنایی با این برنامه با ما همراه باشید.

کلاب هاوس چیست ؟

شاید این روزها زیاد اسم اپلیکیشن کلاب هاوس را در جاهای مختلف مانند توییتر شنیده اید. این پلتفرم که به تازگی ایجاد شده است، می تواند این قابلیت را به شما بدهد که به صورت زنده با یک دیگر صحبت کنید و نظراتتان را به اشتراک بگذارید اما برخلاف سایر شبکه های اجتماعی در این پلتفرم فقط صوت را می توانید انتقال دهید.

نقطه مهمی که درمورد این پلتفرم وجود دارد این است که جنبه اجتماعی شبکه های اجتماعی را پر رنگ تر از قبل کرده است.

آنچه که در این برنامه کلاب هاوس می تواند مورد توجه قرار بگیرد، این است که وقتی فرایند ثبت نام شما تکمیل شد اعلانی به دوستان شما که در کلاب هاوس فعالیت می کنند، ارسال می شود و وقتی آن ها این اعلان را تایید کنند، شما می توانید در کلاب هاوس فعالیت کنید.

جالب ترین گزینه ای که در این پلتفرم جدید در آینده ای نزدیک می تواند نیاز خیلی از شما را برطرف کند و باعث محبوبیتش شود، تبدیل شدن به یک بستر امن برای ارائه کنفرانس و وبینار است که شما را از دیگر برنامه های مخصوص این کار مانند ادوبی کانکت بی نیاز می کند.

این مقاله را حتما بخوانید
بهترین ابزارهای تغییر فرمت فایل و عکس آنلاین

کلاب هاوس چگونه کار می کند؟

پلتفرم جدید کلاب هاوس فقط براساس ارسال صوت کار می کند و شما برای ارسال یا دریافت صوت باید وارد اتاق هایی که توسط کاربران مختلف در این برنامه ساخته شده اند، شوید و به گفت و گو بپردازید.

قابلیت ایجاد روم های مختلف در این اپلیکیشن باعث می شود هر فردی در هر زمینه ای که تخصص دارد و یا اگر می تواند به دیگران کمک کند، اتاق های مختلف بسازد و هر موقع دلش خواست با دیگران تعامل داشته باشد.

 

طرز کار کلاب هاوس

بخش های مختلف کلاب هاوس

Hallway: بخش مهم کلاب هاوس است که تمام اتاق های گفت و گوی فعال را نشان می دهد که می توانید عضو هر کدام از این اتاق ها که خواستید شوید و در بالای صفحه برخی از آن ها را مشاهده کنید.

Menu: منوی اصلی برنامه کالاب هاوس است که شامل قابلیت های جست وجو اعضا، جست وجوی کلمات کلیدی، دعوت از اشخاص، تقویم مشاهده اتاق های گفت و گو، نوتفیکیشن، ویرایش و مشاهده پروفایل و… است.

Rooms: در این قسمت شما می توانید تمام اتاق های گفت و گو را مشاهده کنید و اطلاعاتی در مورد نام اتاق، تعداد و نام اعضا و… را مشاهده کنید. مانند شبکه های اجتماعی دیگر این اتاق ها می توانند خصوصی و عمومی باشند.

 

کلاب هاوس

 

چگونه وارد کلاب هاوس شویم؟

اگر فکر می کنید مانند سایر اپلیکیشن ها بعد از نصب این برنامه همان لحظه می توانید فعالیتتان در این پلتفرم را شروع کنید، باید بگوییم اشتباه می کنید. این مورد همان نقطه تمایز بین این اپلیکیشن با سایر شبکه های اجتماعی است.

شما به دو روش می توانید وارد کلاب هاوس شده و در این اپلیکیشن شروع به فعالیت کنید.

روش اول این است که افرادی که از قبل در این برنامه فعالیت دارند می توانند به دو نفر از نزدیکانشان دعوت نامه بفرستند و آن ها هم به دو نفر دیگر دعوت نامه بفرستند، تا آن ها هم عضو این پلتفرم شوند و بتوانند در اتاق های این برنامه عضو شده و به بحث و گفت و گو بپردازند.

این مقاله را حتما بخوانید
بهترین برنامه های ادیت عکس که هر کسی باید بداند!

اما اگر می خواهید به افرادی بیشتر از دو نفر دعوت نامه بفرستید باید به صورت مستمر فعالیت داشته باشید تا کلاب هاوس به شما این امکان را بدهد که به افراد بیشتری دعوت نامه بفرستید.

روش دوم این است که شما بعد از دانلود و نصب این اپلیکیشن در این برنامه ثبت نام کنید. کلاب هاوس بعد از بررسی های لازم و تایید حساب کاربری شما به شما اجازه ورود به کلاب هاوس و فعالیت در این برنامه را می دهد.

از نکاتی که در این روش می تواند اهمیت داشته باشد، تغییر نام کاربری تا زمانی است که مورد تایید کلاب هاوس قرار نگرفته است که اصطلاحا به آن رزرو کردن نام کاربری می گویند.

این مورد زمانی خیلی اهمیت پیدا می کند شما شخص مهمی هستید یا دارای برند و کار و کسب معروفی باشید و بخواهید با نام واقعی تان در این پلتفرم حضور داشته باشید.

 

کلاب هاوس

قابلیت های کلاب هاوس

مانند هر اپلیکیشن دیگری که در زمان ارائه قابلیت های منحصر به فرد و جالبی در اختیار شما قرار می دهند، این پلتفرم نیز قابلیت های زیادی دارد که ممکن است برای شما جالب باشد.

  • امکان برگزاری وبینار و کنفرانس
  • امکان پرسش و پاسخ از افراد سرشناس
  • دعوت دوستان
  • رسیدگی به کارهای دیگرتان در هنگام شرکت در جلسات
  • پلتفرم جدید و جذاب
  • اشتراک گذاری صدای خود با تمام دنیا
  • کسب دعوت نامه های بیشتر با فعالیت مداوم در این پلتفرم

بی شک با قابلیت های متنوعی که این پلتفرم در اختیار شما قرار می دهد، خیلی زود تبدیل به اپلیکیشن محبوب و مورد اعتماد خیلی ها در رابطه با کار و کسب و برگزاری جلسات آنلاین و کنفرانس قرار می گیرد اما قبل از این باید به خصوصیت های دیگر این اپلیکیشن نیز توجه داشته باشید که در ادامه بازگو می کنیم.

جالب ترین قوانین کلاب هاوس

قوانین جزو مهم ترین بخش های شبکه های اجتماعی محسوب می شوند که این برنامه هم از این قاعده مستثنا نیست.

این مقاله را حتما بخوانید
قابلیت های ویژه در آپدیت جدید تلگرام نسخه 8.2.2

اگر کاربری در این اپلیکیشن به عنوان یک تهدید و خرابکار شناخته شود نه تنها نمی تواند تا آخر عمرش با شماره ای که بلاک شده است دوباره در این اپلیکیشن ثبت نام کند، بلکه کاربری هم که باعث ورود آن شخص به کلاب هاوس شده و فرد را تایید کرده است نیز جریمه می شود.

یکی دیگر از قوانین جالبی که در این اپلیکیشن به چشم می خورد، این است که اگر شما بخواهید با نرم افزارهای ضبط کننده صدا مشغول ضبط صدا در کلاب هاوس شوید، برنامه به صورت خودکار پیام اخطار برای شما می فرستد و جلوی این کار را می گیرد.

معایب کلاب هاوس

کلاب هاوس چون جزو جدیدترین اپلکیشن ها است و مدت زمان زیادی از انتشار آن نمی گذرد، در کنار قابلیت هایی که ارائه می دهد، معایبی نیز به همراه دارد.

یکی از مشکلاتی که در هنگام برگزاری لایو وجود دارد این است که شما نمی توانید آن را دانلود یا ذخیره کنید. برای مثال وقتی در اپلیکیشن اینستاگرام بعد از برگزاری لایو می توانید لایو را ذخیره کنید تا بعدا از آن استفاده کنید، کلاب هاوس این امکان را به شما نمی دهد.

اما کلاب هاوس برای حل این مشکل نیز در حال آماده سازی زیرساخت های لازم است تا در آینده ای نزدیک این امکانات را نیز در اختیار شما قرار بدهد تا بتوانید از لایو یا وبینار مهمی که از دست دادن آن می تواند شما را ناراحت کند، فیلم برداری کنید.

 

کلاب هاوس

آیا می توان به کلاب هاوس اعتماد کرد؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم این پلتفرم به تازگی منتشر شده است و ممکن است از امنیت خوبی برخوردار نبوده و اطلاعات شما را به خطر بیندازد.

کلاب هاوس از نظر امنیتی دچار ضعف است برای مثال با اینکه امکان ضبط صدا در کلاب هاوس وجود ندارد اما هکر ها توانسته اند به این پلتفرم نفوذ کرده و به صداهای منتشر شده در کلاب هاوس دسترسی داشته باشند. به طوری که مدتی قبل فایل های صوتی این اپلیکیشن روی سایت های مختلف قرار گرفت.

این مقاله را حتما بخوانید
معرفی بهترین برنامه آنفالویاب اینستاگرام

طبق اطلاعاتی مانند آی دی کلاس ها و کاربران که توسط محققان امنیت سایبری استنفورد منتشر شده بود، به نظر می رسید تمام این اطلاعات مطابقت کامل و نزدیکی با پروفایل واقعی کاربران دارد. به همین دلیل می توان گفت این اپلیکیشن از امنیت پایینی برخوردار است و به همین سادگی نمی توان به آن اعتماد کرد.

کلام آخر

اگر می خواهید وارد دنیایی جدید از فناوری های ارتباطی شوید، ابتدا تمام جوانب آن را بسنجید و به نقاط ضعف و قوت آن توجه داشته باشید.

به یاد داشته باشید که همیشه در برنامه های جدیدی که منتشر می شوند، علاوه بر امکاناتی که در اختیار شما قرار میدهد، به امنیت آن توجه ویژه ای داشته باشید و بدانید که اگر پلتفرم Club House را نصب کنید و واردش شوید، آیا به خوبی امنیت اطلاعات شخصی شما را حفظ می کند یا دارای امنیت مطلوبی نیست؟!

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =

جستجو کردن