هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید!

guide اینستاگرام

رونمایی اینستاگرام از قابلیت جدید و جذاب Guide، دوباره شگفتی آفرید! گاید اینستاگرام باعث دگرگونی زیبایی در اینستاگرام شده است، به طوری که می توان گفت به هیجان رقابت در بین پیج های اینستاگرام افزوده است.

به احتمال زیاد با گاید اینستاگرام آشنا نیستید، حتی اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید؛ زیرا زمان زیادی از رونمایی اینستاگرام از این قابلیت نمی گذرد. لازم است به این نکته اشاره کنم که این ویژگی جدید در تبلیغات اینستاگرامی کارایی بسیاری دارد؛ اگر کنجکاو شده اید که قابلیت جدید گاید (Guide) اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! معرفی قابلیت جدید و فوق العاده گاید اینستاگرام 

اینستاگرام همواره با رونمایی از قابلیت ها و امکانات مختلف و جذاب باعث حیرت کاربرانش می شود و این بار با رونمایی از قابلیت جدید (Instagram Guides) بار دیگر باعث شگفتی و حیرت کاربرانش شد.

قابلیت گاید اینستاگرام در اواسط سال 2020 محدود به صنعت بهداشت و سلامت و با هدف جمع آوری اطلاعات در مورد یک موضوع در یک دسته و گروه ایجاد شده است.

این قابلیت که بعد از ظهور بیماری کوید19 (کرونا) رونمایی شده است، در حال حاضر بیشتر با موضوع کوید 19 منتشر می شود.

مطالبی که در Guide اینستاگرام در این خصوص منتشر می شوند شامل نکاتی در مورد توصیه های بهداشتی و سلامت برای مهار ویروس کرونا است که توسط برخی از مشارکت کنندگان در این زمینه گردآوری و منتشر می شوند.

 

راهنمای محتواهای اینستاگرام

 

در ابتدای رونمایی اینستاگرام از این قابلیت، گاید (Guide) اینستاگرام فقط در رابطه با موضوع کرونا فقط برای برخی از کاربران اینستاگرام در دسترس بود اما طی یک آپدیت دیگر در نوامبر 2020 این قابلیت برای اکثر کاربران اینستاگرام فعال شد.

باید بگوییم گاید (Guide) اینستاگرام به صورت مستقل تولید و منتشر نمی شود و شامل پست ها و استوری هایی است که فقط با یک موضوع ( برای مثال بیماری کرونا و ویروس کوید19) در یک گروه دسته بندی شده اند. که با ضربه زدن بر روی آن به صفحه مشخص شده با پست های مرتبط هدایت می شوید و به پست ها و استوری های بیشتری که در آن زمینه منتشر شده اند، دسترسی پیدا می کنید.

  بهترین روش انجام دایرکت مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

در حال حاضر ویژگی جدید اینستاگرام (Guide) قادر است تنها از میان پست هایی که منتشر کرده یا پست هایی که در اینستاگرام ذخیره کرده اید، محتوا منتشر کند و این امکان را به شما نمی دهد که محتوایی از گالری گوشی همراهتان انتخاب کنید.

احتمالا اینستاگرام در آپدیت های دیگر برای این مورد راه حلی ارائه می دهد؛ چرا که دوست ندارد کاربرانش را آزرده خاطر کند.

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! کاربرد راهنما (Guide) اینستاگرام

دسته بندی موضوع ها به صورت حرفه ای اصلی ترین کاربرد راهنمای اینستاگرام است که می تواند تعامل پیجتان را بالا برده و باعث شود پست های شما، حتی پست هایی که قبلا منتشر کرده اید دیده شود.

گاید اینستاگرام باعث می شود مخاطبانتان به راحتی به مطالب پیجتان دسترسی داشته باشند و شما بتوانید به جای انتشار یک پست، مجموعه ای از موضوع ها و پست های مرتبط را به همراه پست تان منتشر کنید. با این قابلیت همه پست های شما فارغ از زمان انتشار دیده می شوند.

کاربردهای دیگر Guide اینستاگرام

  • گروه بندی محتوای مختلف با توجه به یک موضوع به صورت حرفه ای
  • دسترسی سریع فالورها به محتوای پیج
  • احتمال دیده شدن بیشتر پست های قدیمی برای فالورهای جدید
  • اشتراک گذاری جمعی محتواها و پست ها و تعامل بیشتر در پیج
  • فرصتی نو برای تبلیغات و افزایش درآمد بلاگرها و پیج های تبلیغات
  • قابلیت جذب فالور بیشتر به دلیل نمایش پست ها فارغ از زمان انتشار

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! راهنمای قدم به قدم ایجاد گاید در اینستاگرام

اگر گاید اینستاگرام برای شما جذاب است و می خواهید فالورهایتان را با تجربه ای متفاوت و هیجان انگیز رو به رو کنید، می توانید با دنبال کردن چند راه ساده به راحتی یک Guide برای پیج تان راه اندازی کنید.

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! قدم اول ایجاد گاید اینستاگرام

برای ایجاد Guide به نمایه اینستاگرام خود مراجعه کرده و گزینه + در بالای صفحه را انتخاب کنید.

در منویی که باز می شود شما با گزینه های مختلفی رو به رو می شوید که هر کدام کار بخصوصی انجام می دهند. در اینجا گزینه Guide را انتخاب کنید.

  سفر مشتری (CUSTOMER JOURNEY) چیست؟

 

مراحل ایجاد گاید اینستاگرام

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! قدم دوم انتخاب نوع محتوا (مکان، پست و محصولات) برای گاید اینستاگرام

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم گاید (Guide) اینستاگرام فقط مطالب را از پست های فید موجود در اینستاگرام انتخاب می کند. هر پستی که در Instagram Feed یا IGTV منتشر شده است می توانید در گاید اینستاگرام نیز از آن استفاده کنید.

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! Places Guide

اگر از این گزینه برای ایجاد گاید استفاده می کنید می توانید موقعیت مکانی را انتخاب کرده و حداکثر پنج پست با برچسب همان موقعیت مکانی منتشر کنید. این مورد را نیز در نظر داشته باشید که اینستاگرام نه تنها پست های شما، بلکه تمام پست هایی که مربوط به مکان انتخابی شما وجود دارد را در یک دسته جمع بندی می کند.

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! Products Guide

این گزینه به شما این امکان را می دهد محتواهایی که مربوط به یک محصول خاص و واحد هستند جدا کرده و در یک گروه منتشر کنید.

وقتی شما این گزینه را برای نوع گاید اینستاگرامتان انتخاب می کنید باید محصول مورد نظرتان را از Instagram Shop انتخاب کنید.

در این مرحله اینستاگرام ابتدا پیج فروشگاه هایی که شما دنبال می کنید برای شما نمایش می دهد؛ اگر فروشگاهی که به دنبالش هستید جزو پیج هایی است که شما دنبال می کنید می توانید با یک جست و جو در میان آن ها به آن دسترسی داشته باشید و یا اگر فروشگاه خاصی مد نظرتان است به راحتی می توانید با جست و جو اسم، به آن دسترسی داشته باشید.

بعد از انتخاب فروشگاه، نوبت انتخاب محصولی است که می خواهید به عنوان گاید استفاده کنید. محصول مورد نظر را به همراه پست های مرتبط با آن انتخاب کرده و گاید اینستاگرامتان را بسازید.

توجه داشته باشید که در هر گاید فقط از یک محصول می توانید استفاده کنید.

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! Posts Guide

با انتخاب این گزینه شما می توانید از بین پست هایی که منتشر کرده اید یا پست های ذخیره شده در اینستاگرام، پست های گاید را انتخاب کرده و بسازید.

اگر از پستی که کاربران دیگر اینستاگرام منتشر کرده اند، خوشتان آمده است و می خواهید از آن در گاید اینستاگرام استفاده کنید، لازم است ابتدا آن را ذخیره کنید تا در هنگام ایجاد گاید با مشکل مواجه نشوید.

  تبلیغات منشن اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

 

مراحل ساخت گاید اینستاگرام

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! قدم سوم قالب بندی Guide

بعد از اینکه محتوای گاید اینستاگرامتان را انتخاب کردید با انتخاب گزینه Next به مرحله قالب می روید تا جزئیات گاید را تنظیم کنید.

در این مرحله باید برای هر گاید یک عنوان بنویسید در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد. توجه داشته باشید که راهنمای اینستاگرام اجازه درج هیچ مطلبی از پست اصلی را نمی دهد، به همین دلیل شما در این قسمت باید مطالب دلخواه و البته مفهومی وارد کنید.

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! قدم چهارم انتشار گاید

بعد از قالب بندی و انجام تنظیمات گاید (Guide) اینستاگرام، با انتخاب گزینه share می توانید Guide را به اشتراک بگذارید. البته قبل از اشتراک گذاری نهایی شما می توانید با انتخاب گزینه preview پیش نمایش گاید را مشاهده کنید.

در صورت آماده بودن گاید برای انتشار می توانید گزینه share را انتخاب کنید اما اگر آماده اشتراک گذاری نیستید، با انتخاب save as draft می توانید تنظیمات انجام شده را ذخیره کرده و زمانی دیگر برای ویرایش و انتشار آن مراجعه کنید.

هر آنچه درباره قابلیت گاید(Gudie) اینستاگرام لازم است بدانید! مرتب یا حذف کردن پست ها در Guide اینستاگرام

اگر می خواهید به پست هایی که در گاید اینستاگرام منتشر کرده اید، نظم دهید یا برخی از از آن ها را حذف کنید، می توانید سه نقطه بالای پست ها سمت راست را انتخاب کنید. در منوی باز شده برای حذف پست، گزینه حذف از راهنما و برای مرتب کردن پست ها، گزینه ترتیب مجدد را انتخاب کنید.

حرف آخر

قابلیت گاید اینستاگرام می تواند تحولی بزرگ در زمینه تبلیغات در پیج برای شما به ارمغان بیاورد. به طوری که شما بعد از ایجاد گاید می توانید آن را در استوری به اشتراک بگذارید یا می توانید از طریق دایرکت به کاربران دیگر ارسال کرده و توضیحات مختصری نیز از علت انتشار گاید بنویسید.

مطمئنا قابلیت Guide در زمینه تبلیغات خیلی عالی عمل می کند؛ چرا که پست های قدیمی نیز دوباره دیده می شوند. همچنین با ایجاد کاتالوگ محصولات در Instagram Guides می توانید باعث منفعت خود و فالورهایتان شوید!

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *