تبادل در اینستاگرام چیست؟ تفاوت آن با تبلیغات اینستاگرامی

تبادل در اینستاگرام چیست؟

تبادل در لغت به معنای عوض و بدل کردن وبا هم معاوضه کردن می باشد؛ تبادل در اینستاگرام به همکاری متقابل پیج‌ها به منظور جذب فالوور، برندسازی و یا افزایش فروش محصولات شان اشاره دارد و یکی از روش های تبلیغات رایگان و هدفمند محسوب می شود.

هر یک از طرفین تبادل در اینستاگرام، با گذاشتن پست و استوری دیگری در پیج خود از هم حمایت کرده و پیج طرف مقابل را به فالوورهایشان معرفی می کنند. تبادل با هدف دیده شدن و در نهایت جذب و افزایش فالوور انجام می شود. برای مثال اگر آنلاین شاپ لباس دارید می توانید از یک پیج مرتبط مانند پیج های فعال در زمینه فشن و مد برای تبادل کمک بگیرید.

مقاله پیشنهادی: تبلیغات اینستاگرام رایگان و حرفه ای با ۳ تکنیک کاربردی

هدف از تبادل در اینستاگرام

انجام تبادل در اینستاگرام چه مزیت هایی برای کسب و کارها دارد؟

تبادل در اینستا یکی از ترفندهای این روزها در اینستاگرام است و به جرأت می توان گفت به طور تضمینی موجب افزایش فالوورهای پیج تان می شود. در ادامه می خواهیم تمامی مزیت هایی که تبادل برای یک پیج به همراه دارد را به شما معرفی کنیم.

تبادل در اینستاگرام چیست؟ تفاوت آن با تبلیغات اینستاگرامیتبلیغات رایگان

اگر می خواهید بدون پرداخت هزینه، تبلیغات رایگان برای پیج تان انجام دهید، انجام تبادل در اینستاگرام بهترین ایده است. از آنجایی که تبادل به دلیل به نفع هر دو طرف است و به صورت متقابل انجام می شود، یک معامله دو سر برد و کاملا رایگان برای شما است.

تبادل در اینستاگرام چیست؟ تفاوت آن با تبلیغات اینستاگرامیگسترش دایره ارتباطات

اشتراک گذاری پست و استوری متقابل در پیج های مختلف، علاوه بر اینکه نوعی تبلیغات رایگان برای پیج تان است، سبب افزایش ارتباطات  و آشنایی بیشتر شما با دیگر پیج های مرتبط با حوزه فعالیت تان می شود.

تبادل در اینستاگرام چیست؟ تفاوت آن با تبلیغات اینستاگرامیافزایش رایگان فالوور

هدف اصلی تبادل، به دست آوردن فالوور بیشتر برای پیج است؛ در واقع در تبادل، فالوورهای پیجی که محتوای پیج شما در آن‌ به اشتراک گذاشته شده، جذب پیجتان شده و موجب بالا رفتن آمار بازدید پست و استوری هایتان می شوند و در نهایت به دیده شدن و برندینگ شما کمک می کنند.

تبادل در اینستاگرام چیست؟ تفاوت آن با تبلیغات اینستاگرامیبی‌عیب و ضرر بودن

انجام تبادل در اینستاگرام حتی اگر سودی هم به همراه نداشته باشد، هیچ آسیبی متوجه پیج تان نخواهد شد؛ بعبارتی فالوور جدید هم جذب نکنید، بازهم اسم پیج تان دیده می شود.

تبادل در اینستاگرام چیست؟ تفاوت آن با تبلیغات اینستاگرامیاهمیت به علایق کاربران

وقتی خدمات تکمیلی کسب و کارتان را به فالوورهای خود معرفی می کنید، به آنها نشان می دهید که علایق آنها برای شما اهمیت زیادی دارد و این امر ناخودآگاه باعث محبوبیت بیشتر شما در بین فالوورهایتان می شود.

زمان مناسب برای انجام تبادل در اینستاگرام

تفاوت تبلیغات با تبادل در اینستاگرام چیست؟ 

یکی از مهم ترین تفاوت های تبادل با تبلیغات در اینستاگرام، رایگان بودن آن است. در انجام تبلیغات شما از یک پیجی و یا اینفلوئنسری می خواهید در ازای پرداخت هزینه، پیج شما را تبلیغ کنند.

  افزایش تعامل با بهترین ترفندهای اینستاگرام

سود تبلیغات، برای یک طرف کسب درآمد و برای طرف دیگر جذب فالوور می باشد؛ اما در تبادل شما بدون پرداخت هزینه ای، یک همکاری متقابل انجام می دهید، که سود آن برای هر دو طرف، صرفاً جذب فالوور است.

برای پیج هایی که تازه کار هستند و ممکن است بودجه ی زیادی برای انجام تبلیغات نداشته باشند، تبادل بهترین گزینه است. از طرفی دیگر به احتمال زیاد این پیج های تازه کار، آنطور که باید نتوانند محتوای خوب ارائه دهند، از این رو احتمال اینکه تبلیغات آن ها با شکست مواجه شود خیلی بالاست.

پس بجای استفاده از روش‌های تبلیغاتی پر هزینه، بهتر است به دنبال پیج هایی برا انجام تبادل باشند. مطمئن باشید با انجام تبادل در اینستاگرام، به سادگی و سریع می توانید فالوورهای زیادی را جذب کنید.

تبادل شات به چه معنی می باشد؟

تبادل شات یکی از بهترین ترفندهای انجام تبادل در اینستاگرام می باشد؛ تبادل شات یعنی اینکه پیج های پربازدید، یک اسکرین شات از پیج همدیگر را استوری کرده و پیج مورد نظر را نیز منشن می کنند. در نهایت از فالوورهایشان می خواهند که که پیج مورد نظر را فالو کنند.

علاوه بر شات کردن پیج، شما می توانید محصول و یا خدمتی از پیج دیگر را که خدمات و یا محصولات پیج شما را تکمیل می کنند را در پیج تان به اشتراک بگذارید.

مزایای تبادل در اینستاگرام

زمان مناسب برای انجام تبادل در اینستاگرام

برای کسب بهترین نتیجه از تبادل در این شبکه اجتماعی، باید زمان مناسبی را برای انجام تبادل انتخاب کنید. در ادامه می خواهیم بهترین زمان برای انجام تبادل را بررسی کنیم.

زمان پیک حضور فالوورها در پیج

ساعات فعالیت فالوورهایتان در اینستاگرام را بررسی نمایید؛ برای این کار می‌توانید از طریق اینسایت(تحلیل اینستاگرام) و یا ارزیابی تعداد بازدیدهای استوری هایتان در ساعات مختلف، ساعات های که کاربران فعالیت بیشتری دارند را بیابید.

  صفر تا 100 تبلیغات در کانال های بزرگ تلگرام

انجام تبادل در زمان هایی که پیج‌ها بیش‌ترین بازدید را دارند، نتیجه‌ی بهتری بهمراه خواهد داشت؛ بنابراین زمان پیک حضور فالوورها در پیج ، بهترین زمان برای تبادل می باشد.

محتوای پیج و پروفایل تکمیل باشد

متن بیو و عکس پروفایل پیج، مهم ترین قسمت هایی هستند که به چشم افراد می‌خورند؛ از این رو سعی کنید آن ها را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید. یادتان باشد توضیحات بیو پیج تان، معرف حوزه فعالیت و قابلیت های شما است و باید اهداف پیجتان را این قسمت شاده و شفاف بیان کنید.

محتوای پیج شما باید متقاعد کننده باشد

قبل از انجام تبادل، برای بهینه سازی محتوای پیج اینستاگرامی تان وقت بگذارید؛ زیرا حین تبادل کاربران جدید از پیج تان بازدید می کنند و در صورتی پیج شما را فالو خواهند کرد که محتوای پیج تان جذاب باشد. پس می توان گفت یک محتوای خوب و ترغیب کننده، بهترین تبلیغ برای پیج شما است.

برای انجام تبادل در اینستاگرام چه اقداماتی باید انجام داد؟

البته پاسخ این سوال را در مطالب بالا بیان کردیم، اما در این قسمت خلاصه ای از کارهایی که باید انجام دهید را برایتان لیست می کنیم.

  • با پیج مرتبط با حوزه فعالیت خود ارتباط برقرار کنید؛ با پست و استوری آن پیج تعامل داشته باشید و سپس درخواست تبادل کنید.
  • در انجام تبادل حد اعتدال رو نگه دارید؛ در طول یک ماه حداقل چهار تبادل و حداکثر هشت تبادل داشته باشید.
  • در تولید محتوا خلاقیت و استمرار داشته باشید؛ محتوای جدید و جذاب و بسازید و طور مرتب پست و استوری در پیج تان به اشتراک بگذارید.
  • یادتان باشد با پیج هایی باید تبادل کنید که از نظر تعداد فالور زیاد اختلاف نداشته باشید.

کلام آخر

امیدواریم با تبادل درست در اینستاگرام به فالوورهای هدفمندی برسید؛ این روش مناسب پیج‌های تازه‌کار و کم‌ تجربه برای افزایش فالوور و انجام تبلیغات است.

  چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام)

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تولید محتوای تبلیغاتی در اینستاگرام به پیج اینستاگرام شویراد سر بزنید. همچین به منظور دریافت راهنمایی بیشتر در رابطه با تبلیغات می توانید از طریق راه های درج شده با کارشناسان تبلیغاتی شویراد تماس بگیرید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *