فالور فیک چیست؟ روش تشخیص فالور فیک

فالور فیک چیست؟ در این مقاله از شویراد نحوه تشخیص و شناسایی فالورهای فیک اینستاگرام و نحوه حذف کردن آن ها را خواهیم گفت. داشتن فالور فیک در پیج اینستاگرام باعث کاهش تعامل و کیفیت پیج شما خواهد شد.

فعالیت داشتن در اینستاگرام بدون فالوور یعنی همان فعالیت نداشتن! داشتن فالوور بالا به قدری برای برخی افراد مهم است که دست به هرکاری می‌زنند تا فالوور جمع کنند. برخی از افراد حتی اقدام به خرید فالوور فیک می کنند.

اگر می خواهید در اینستاگرام بمانید، باید این را بدانید که استفاده از فالوور فیک، برای یک کسب و کار سم است. درست است که فالوور فیک به شما کمک می کند تعداد فالوور های خودتان را بالا ببرید، اما فعال و پویا بودن پیجتان تنها به کمک فالوور واقعی امکان پذیر است، چراکه فالوور های غیر واقعی، تعاملی با شما نخواهند داشت و ارزشی برای شما در پی نخواهد داشت.

اگر می خواهید بدانید که کدام پیج از فالوور فیک استفاده کرده است، باید ترفند های آن را یاد بگیرید که در ادامه به شما می گوییم.

تشخیص فالور فیک

روش های تشخیص فالور فیک از خود پیج

روش های مختلفی برای تشخیص فالوور فیک وجود دارد که شما می توانید به راحتی متوجه شوید که آیا پیج فیک است یا خیر!

پست ها به شما همه چیز را می گویند

وقتی وارد پیجی می شوید که حس می کنید از فالوور فیک استفاده کرده است، تاریخ اولین پست او را چک کنید؛ اگر برای مثال تاریخ اولین پست مربوط به یک سال گذشته بود ولی 500 هزار نفر دنبال کننده داشت، یعنی از فالوور فیک استفاده کرده است!

برخی افراد حتی از پست های تکراری و غیر جذاب استفاده می کنند، اما فالوور بالایی هم دارند. این نشان می دهد که فالوور ها واقعی نیستند.

به آی دی پیج و پروفایل دقت کنید

وقتی به پیجی برخورد کردید که آی دی نامتناسب با پیج دارد و حتی عکس های استفاده شده در پیج غیر مرتبط است، باید به این پیج و فالوور هایش شک کنید.

گاهی حتی برخی از پیج ها، هیچ عکس پروفایلی ندارند، اما فالوور های چند صد هزارتایی دارند که نشان می دهد فالوور ها فیک هستند.

فالوور ها را چک کنید!

سعی کنید به صورت تصادفی، فالوور های پیج را رصد کنید. اگر در بررسی های خودتان پیج های عربی و خارجی بدون عکس یا با آی دی های عجیب و غریب دیدید، خودتان باید متوجه شوید که ادمین پیج به صورت ناشیانه از فالوور فیک استفاده کرده است.

در این جا به شما نکته دیگری را هم می گوییم که می توانید بفهمید که آیا از فالوور فیک استفاده کرده است یا خیر!

بیایید قبول کنیم که امکان ندارد تعداد فالوور ها و فالوینگ ها برابر باشد مثلا شما 700 هزار نفر فالور داشته باشید، 700 هزار نفر هم فالوینگ داشته باشید. پس هرجا دیدید که کسی تعداد فالور و فالوینگ هایش یکسان است، بدانید که یک جای کار می لنگد!

هر گردی گردو نیست و هر کامنتی واقعی نیست!

شاید شما هم عادت داشته باشید که وقتی یک پست را دیدید، کامنت ها و نظرات دیگران را در مورد آن بخوانید. گاهی با لیستی از کامنت ها مواجه می شویم. مثل:

بسیارعالی، ممنون، زیبا بود، لایک و … به نظرتان غیرعادی نیست؟!

90 درصد این کامنت ها کامنت فیک هستند.

از لایک ها غافل نمانید

اگر به پیجی مشکوک بودید که از فالور فیک استفاده می کند، منتظر باشید تا پست جدیدی آپلود کند و بعد تعداد لایک ها را چک کنید. اگر تعداد لایک ها در ساعت ابتدایی کم بود اما یکباره تعداد لایک ها بیشتر شد و بعد این تعداد ثابت شد، می توانید مطمئن شوید که از لایک فیک استفاده می کند.

لایک فیک به دو صورت ایرانی و خارجی به فروش می رسد.

برنامه و اپلیکیشن تشخیص فالور فیک

در این قسمت به 11 اپلیکیشن اندروید و ios برای تشخیص فالور فیک اشاره می کنیم، که می توانید از طریق این برنامه ها فالوور های فیک را چک کنید.

 • Follower Analyzer
 • Follower and Unflollower Analytics for Instagram
 • !Followers for Instagram
 • Followers Insights for Instagram
 • FollowMeter for Instagram
 • Reports + Followers Analytics for Instagram
 • Ghost Unfollowers for Instagram & Fake I.G. Clean
 • Tracker for Instagram
 • Followers Tools for Instagram
 • Tracker for Instagram Followers & Unfollowers
 • Who Unfollowed

می توانید این اپلیکیشن ها را در گوگل پلی جست و جو کنید و به راحتی استفاده کنید.

سایت تشخیص فالوور های فیک

برخی سایت های ابزاری وجود دارند که شما با مراجعه به آن ها می توانید به راحتی لیست فالور های فیک یک پیج را به دست بیاورید.

https://igauditor.com

https://sparktoro.com/tools/fake-followers-audit

https://www.twitteraudit.com

https://www.fakecheck.co

شناسایی فالور فیک اینستاگرام

سخن آخر

در این قسمت به شما روش های تشخیص فالور فیک را یاد دادیم و ابزار های لازم برای این کار را در اختیارتان قرار دادیم.

اگر همچنان این سوال را دارید که آیا فالور فیک بخریم یا نه؟ باید به شما بگوییم که بزرگترین ظلمی که می توانید در حق خودتان و پیجتان کنید، این است که از فالور فیک استفاده کنید.

اگر می­خواهید بدانید که چقدر از فالور های شما فیک است از ابزار های بالا استفاده کنید.

اگر می خواهید تا تعداد فالوورهایتان بالا رود، بهتر است به صورت اصولی این کار را انجام دهید. کارشناسان ما در تیم شویراد به شما کمک می کنند تا به صورت تخصصی فالوورهایتان را افزایش دهید، پیجتان را بالا ببرید و به راحتی از اینستاگرام کسب درامد کنید. کافیست با ما در ارتباط باشید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

2 پاسخ

  1. با سلام
   ببینید در حالت کلی اپلیکیشن ها هم نمی توانند راهکار مناسبی ارائه دهند، گاهی وفت ها ممکن است حتی امکان تشخیص فالوور واقعی و فیک برای این اپلیکیشن ها نیز فراهم نباشد . بهترین راه اینه که شما به فالوورها پیام ارسال کنید اگر به پیام شما پاسخ دادند یا آن را سین کردند مطمئن می شوید که فالوور واقعی است و اینکه حتما تعداد دنبال شونده های آن را بررسی کنید و فالوورهایی که از اسامی عجیب و غریب استفاده می کنند نیز اغلب ممکن است فیک باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *