Logo
جستجو کردن
Logo

پیج فیک چیست؟ 4 روش تشخیص، مزایا و معایب آن

شناسایی پیج فیک اینستاگرام

پیج فیک اینستاگرام چیست؟ آیا تا به حال اسم فالور فیک به گوشتان خورده است یا فکر کرده اید که چرا و به چه دلیل به برخی از اکانت های اینستاگرام، پیج فیک می گویند؟ مطمئنا با سایت ها و پیج های زیادی رو به رو شده اید که در ازای دریافت هزینه ای کم تعداد فالور شما را یک شبه زیاد می کنند. به همین دلیل ممکن است احساساتتان را قلقلک داده باشد تا شما هم از این روش استفاده کنید، بدون اینکه به عواقب آن فکر کنید.

در این مقاله از شویراد قصد داریم شما را با پیج فیک و معایب آن آشنا کنیم. اگر قصد دارید از پیج های فیک برای افزایش تعداد فالورهایتان استفاده کنید، توصیه می کنیم تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

پیج فیک اینستاگرام

پیج فیک اینستاگرام و کاربرد آن

همانطور که می دانید فضای اینستاگرام، فضای بزرگی است و میلیون ها کاربر در این اپلیکیشن فعالیت داشته و روزمرگی ها، آموزش ها و… را با دیگران به اشتراک می گذارند.

وقتی به پیج برخی افراد مراجعه می کنید، می بینید که برخی فالورهای زیادی دارند و برخی فالورهای کم. مسلما پیجی که فالورهای زیادی دارد نظر شما را جلب می کند. وقتی وارد پیج می شوید و سراغ اولین پستی که پس از ورود به اینستاگرام منتشر کرده است می روید، می بینید که مدت زمان زیادی از ایجاد این اکانت نمی گذرد اما تعداد فالورهای زیادی دارد.

در اینجاست که به شک می افتید و با خودتان می گویید حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است! به همین دلیل برای اینکه از این جریان سر در بیاورید سراغ فالورهای پیج می روید و می بینید که ۴۰ درصد فالورها، پروفایل و نام کاربری درست و حسابی ندارند.

به این اکانت ها، اکانت های جعلی یا پیج فیک می گویند؛ چون عموما در اینستاگرام فعالیتی مانند: لایک پست ها، کامنت گذاشتن، بازدید از استوری و… را ندارند و فقط نقش افزایش فالور را بازی می کنند.

این مقاله را حتما بخوانید
افزایش تعامل پیج با تبلیغات ویو اینستاگرام

البته برخی از پیج های فیک در کامنت ها نیز فعالیت دارند که با کمی دقت می توانید کامنت جعلی را از کامنت واقعی تشخیص دهید.

تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

راه های مختلفی برای شناسایی پیج فیک وجود دارد، فقط کافیست کمی دقت به خرج دهید تا بتوانید این اکانت ها را شناسایی کنید.

۱- مراجعه به پروفایل پیج

اولین قدمی که برای تشخیص پیج فیک باید بردارید، بازدید از پروفایل اکانت مورد نظر است. عموما کاربران واقعی از عکس پروفایل، بیو مناسب و نام کاربری مفهومی در پیج هایشان استفاده می کنند اما اگر پیجی که به آن شک دارید نام کاربری عجیب و غریب دارد و نه عکس پروفایل دارد و نه بیو، مطمئن باشید که پیج فیک است.

۲- بررسی تعداد و زمان انتشار پست ها

اگر وارد پیجی شدید که تعداد فالور زیادی دارد اما زمان زیادی از انتشار آخرین پست می گذرد، قطعا پیج دارای فالور فیک است. برای مطمئن شدن می توانید نگاهی به پروفایل فالورهای پیج بیندازید.

۳- بررسی کامنت ها

بسیاری از فروشنده های پیج فیک، اکانت هایشان را به دو دسته فالور داخلی و فالور خارجی دسته بندی کرده اند. وقتی شما پیج فیک از سایت هایی که اکانت های جعلی اینستاگرام می فروشند، بخرید در واقع به سود آن ها کمک کرده اید اما به خودتان ضرر رسانده اید.

اگر در بخش کامنت های پستی چند نمونه کامنت انگلیسی یا به زبان های دیگر دیدید و با مراجعه به پروفایل اکانتی که کامنت گذاشته است، می بینید که نام، بیو، لوکیشن و… مربوط به خارج از کشور است، به این شک کنید که پیج فیک است.

لزومی ندارد فردی که یک کلمه هم فارسی نمی داند، پیج های فارسی زبان ایران را فالو کند.

همچنین اگر در کامنت ها با کلماتی مانند: عالی، بسیار خوب، بهترین و… به صورت مداوم رو به رو شدید مطمئن باشید فالورهای پیج تقلبی هستند.

۴- بررسی پست ها و تعداد لایک و کامنت

اگر شک دارید پیج دارای فالور فیک است، میزان توازن تعداد لایک و کامنت آخرین پست را با تعداد فالورها بررسی کنید.

این مقاله را حتما بخوانید
تعرفه ساخت کلیپ در اینستاگرام چقدر است؟

اگر پیجی دارای ۲۰۰هزار فالور است و آخرین پستی که منتشر کرده، مربوط به یک ماه پیش است اما تعداد لایک و کامنت های آن ۲۰ تاست، قطعا پیج فیک در فالورهای آن اکانت وجود دارد.

مزایا و معایب پیج فیک

مزایای فالور فیک اینستاگرام

فرض کنید در اینستاگرام دارای پیج کاری هستید اما تا ماه ها کسی سراغ پیج شما نمی آید و به نوعی شما را نادیده می گیرند و بی توجهی می کنند.

حتما با گذشت زمان به این فکر افتاده اید که برای پیجتان فالور بخرید تا مخاطبان شما با دیدن تعداد فالور زیاد به شما توجه کنند و به پیج شما سر بزنند؛ چرا که می دانید کاربران اینستاگرام اولین موردی که در هنگام بازدید از پیج به آن توجه می کنند، تعداد فالورهای آن است.

با خرید فالور و افزایش تعداد دنبال کننده هایتان سعی دارید حس خوبی در مخاطبانتان ایجاد کنید تا ترغیب شوند و پیج شما را دنبال کنند، غافل از اینکه کاربران اینستاگرام باهوش تر از این حرفا هستند و مطمئنا اگر پیج شما سودی برایشان نداشته باشد، گزینه فالو را انتخاب نمی کنند، چه برسد به وقتی که با فالور تقلبی در پیج شما رو به رو شوند.

به طور کلی اگر دوست دارید و می خواهید مانند پیج های دیگر تعداد فالورهایتان را افزایش دهید، می توانید فالور بخرید و به تعداد فالورهایتان اضافه کنید ولی باید منتظر عواقب این کار هم باشید.

معایب فالور فیک برای پیج شما

درست است که خرید فالور فیک باعث افزایش تعداد دنبال کنندگان پیج شما می شود؛ اما معایبی فراتر از آنچه که تصورش را می کنید دارد.

اعتماد کاربرانتان به شما از بین می رود:

با خرید فالور فیک به مخاطبانتان این پیام را می رسانید که شما قابل اعتماد نیستید؛ چرا که از راه تقلب و مخالف قوانین اینستاگرام اقدام به افزایش فالور کرده و می خواهید راه طولانی را در چند شب طی کنید.

شاخک های اینستاگرام را قلقلک می دهید:

از آن جایی که اینستاگرام با فالور فیک مخالف است و اصلا دوست ندارد شما از فالورهای فیک برای افزایش تعداد فالورها و بازدید پیجتان استفاده کنید، وقتی متوجه این موضوع شود مجازات سختی برای شما در نظر می گیرد. در اینجاست که باید بگوییم هر که خربزه خورده پای لرزش هم میشینه!

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه پروکسی واتساپ را فعال کنیم؟

الگوریتم ها و ربات های اینستاگرام به طور مداوم پیج ها و فعالیت هایشان را بررسی می کنند. در طی این کاوش و بررسی وقتی با پیجی با تعداد فالور بالا اما تعداد پست کم و تعامل پایین رو به رو شوند، مسلما پیج را مسدود یا شدوبن می کنند.

اگر اینستاگرام تشخیص دهد پیج شما و برخی از دنبال کنندگان شما فعال هستند، ممکن است اکانت های جعلی را حذف کند یا پیج شما را برای مدت زمانی مسدود کند.

الگوریتم ها و ربات های اینستاگرام باهوش تر از آن هستند که فکرش را می کنید، پس سعی نکنید آن ها را فریب دهید.

حذف پیج های فیک

حذف پیج های جعلی اینستاگرام

با مطالعه مطالب بالا قطعا به این موضوع پی برده اید که فالورهای فیک جز دردسر هیچ منفعتی برای شما ندارند؛ پس اگر فالور فیک خریده اید یا شک دارید تعدادی از فالورهای شما جعلی باشند، هرچه زودتر اقدام به شناسایی و حذف آن ها بکنید.

با روش هایی که در بالا اشاره شده است و با کمی دقت و حوصله به راحتی می توانید پیج های اصلی و جعلی را از هم تشخیص دهید.

حرف آخر

استراتژی و راهکاری که برای افزایش بازدید پیجتان با هدف افزایش فروش در نظر می گیرید، از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل لازم است درست و هوشمندانه در این راه قدم بردارید تا بتوانید با اعتماد سازی، با قدم های کوتاه ولی استوار به هدفتان برسید.

اگر برای افزایش تعداد فالور و بازدید پیج به فکر خرید فالور فیک افتاده اید، باید بگوییم دست نگهدارید! متخصصان و کارشناسان ما در شویراد به خوبی شما را در رسیدن به هدفتان با استراتژی های خوب و کاربردی، مطابق با الگوریتم ها و قوانین اینستاگرام راهنمایی می کنند.

آیا تا به حال برای پیج کاری خود از فالورهای فیک استفاده کرده اید؟ لطفا تجربیات و پیشنهاد های خود را با کاربران شویراد در میان بگذارید.

منبع: afluencer

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

جستجو کردن