رفع ریپورت اینستاگرام و دلایل ریپورت شدن

رفع ریپورت اینستاگرام یکی از دغدغه های مهم افرادی است که به هر دلیلی فعالیت آنان در اینستاگرام بلاک شده است با آن که اپلیکیشن اینستاگرام امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار شده است و تقریبا بیشتر افراد در این پلتفرم مشغول کسب درآمد یا سرگرمی هستند؛ اما در مواقعی ممکن است در دسترسی به امکانات اینستاگرام دچار مشکل شوید و ریپورت شوید که می تواند ریشه در قوانین این اپلیکیشن و عدم رعایت قوانین داشته باشد که قبلا در مورد قوانین و محدودیت های اینستاگرام پستی جامع و کامل گذاشته ایم.

در این مطلب می خواهیم شما را با برخی از دلایل ریپورت در اینستاگرام و راه حل رفع ریپورت در اینستاگرام این مشکل آشنا کنیم؛ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

ریپورت شدن در اینستاگرام

قبل از آنکه سراغ راه های رفع ریپورت در اینستاگرام برویم بهتر است ابتدا به تعریف ریپورت در اینستاگرام بپردازیم و دلایلی که منجر به ریپورت می شوند را به شما معرفی کنیم. این دلایل از دلایل رایج در اینستاگرام است که هر فردی با آن مواجه می شود و بعد راه حل های رفع ریپورت اینستاگرام را به شما بگوییم.

اینستاگرام قوانینی برای کاربران وضع کرده است که هنگام ورود به این برنامه باید با آنها موافقت کنید؛ اما اگر این قوانین را زیر پا بگذارید و خلاف قوانین عمل کنید، محتواهای شما توسط کاربران دیگر گزارش داده می شود که ممکن است برای مدتی اکانت شما مسدود شده و یا حذف شود، که به این کار ریپورت می گویند. این مورد را هم باید اضافه کنیم که تمام گزارشات ریپورت بررسی می شوند و اگر ریپورت واقعی نباشد شما مسدود نمی شوید.

رفع ریپورت اینستاگرام

دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام

اینستاگرام نیز مانند شبکه های اجتماعی دیگر دارای قوانینی است که رعایت آنها برای همه الزامی است و در صورتی که خلاف قوانین عمل شود، از طرف اینستاگرام ریپورت خواهید شد. در ادامه نمونه هایی از دلایل ریپورت را به شما معرفی میکنیم.

 • فالو و لایک زیاد در طول یک روز

اولین موردی که باعث ریپورت شدن در اینستاگرام می شود، فالو و لایک بیش از حد است. برخی اوقات افرادی برای افزایش فالوورهایشان افراد دیگر را فالو یا پست هایشان را لایک میکنند؛ اما در مواقعی که لایک و فالو به صورت پشت سرهم و زیاد باشد، اینستاگرام این موضوع را یک عمل منفی محسوب کرده و حساب را ریپورت میکند.

 • بلاک شدن توسط کاربران مختلف

افراد مختلف می توانند زمانی که احساس کردند محتوای پیج شما تهدیدی برای دیگران است یا به دلایل مختلف دیگر، به اینستاگرام گزارش دهند که اگر تعداد این گزارشات زیاد شود دیر یا زود اکانت شما ریپورت می شود. پس در هنگام انتشار پست و محتوا دقت کنید تا دیگران را به این کار تشویق نکنید.

 • عدم رعایت کپی رایتینگ

موضوع کپی رایتینگ همانطور که برای گوگل خیلی مهم است و در اولویت قرار دارد، در اینستاگرام نیز جزو مهم ترین قوانین است. در اینستاگرام تمام محتواهایی که در پیجتان منتشر میکنید باید مجاز باشد یعنی از پیج های دیگر کپی نشده باشد. در مواقعی که می خواهید پست اکانت دیگری را در پیجتان منتشر کنید باید پست را ریپست کرده و شخص را تگ کنید.

لازم به ذکر است اینستاگرام در انتشار موسیقی نیز حساس است و در زمان مشاهده ریپورت از طرف صاحب اثر شما را نیز ریپورت خواهد کرد. این مورد را هم به یاد داشته باشید که در مقاصد تجاری در اینستاگرام حتما باید مجوز مالک را داشته باشید.

 • انتشار پست های غیرمجاز

همانطور که در بالا اشاره کردیم، اینستاگرام قوانینی دارد که رعایت آنها الزامی است. یکی از دلایل ریپورت شدن می تواند انتشار فیلم و عکس غیر اخلاقی و خشونت آمیز باشد. اگر کاربرانی این محتواها را در پیج شما مشاهده کنند می توانند گزارش انتشار محتوای غیراخلاقی را به اینستاگرام دهند که در نتیجه توسط اینستاگرام ریپورت می شوید.

 • انتشار مکرر و پشت سرهم پست در یک روز

طبق الگوریتم ضد اسپمی که اینستاگرام دارد، اگر شما در طول روز به صورت مکرر و پشت سرهم پست منتشر کنید، اسپم شناخته شده و ریپورت می شوید به همین دلیل توصیه میکنیم بین زمان انتشار پست فاصله در نظر بگیرید.

 • وارد شدن به اینستاگرام با آدرس IP های مختلف

اگر شما بخواهید با چند دستگاه و IP های مختلف وارد اکانت خود شوید، توسط اینستاگرام به دلیل احتمال هک شدن، خیلی سریع مسدود می شوید. به همین دلیل توصیه می شود هنگام ورود به به اکانت اینستاگرام آن را با پیامک تایید کنید تا احتمال ریپورت شدن کمتر شود.

 • چند نفر اکانت اینستاگرام را گزارش کنند ریپورت میشود؟

اینستاگرام هم مانند سایر شبکه های اجتماعی دارای قوانینی است که رعایت نکردن هرکدام از این قوانین منجر به ریپورت شما میشود اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چند نفر گزارش ریپورت بدهند اکانت شما ریپورت میشود؟

باید بگوییم که اینستاگرام گزارش های ریپورت را طی 24 ساعت بررسی میکند و در این میان حتی اگر یک گزارش واقعی بوده و خلاف قوانین اینستاگرام باشد، اکانت شما ریپورت می شود؛ اما طبق تجربه کاربران، زمانی که شواهد و گزینه درست هنگام گزارش به اینستاگرام توسط 10-15 نفر از فالوورها و دوستان شما برای ریپورت تایید شود، اکانت شما به احتمال خیلی زیاد مسدود می شود.

ریپورت شدن در اینستاگرام

از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شده ایم؟

بهتر است قبل از اینکه بدنبال رفع ریپورت اینستاگرام باشیم ابتدا مطمئن شویم که واقعا ریپورت شده اید یا خیر. در حالت عادی ممکن است شما احساس نکنید که در اینستاگرام ریپورت شده اید اما با چند روش می توانید مطئن شوید که بلاک شده اید یا نه.

اگر شما نمی توانید کامنت بگذارید، برای لایک و فالو کردن و… با مشکل مواجه می شوید، این احتمال وجود دارد که شما از طرف اینستاگرام ریپورت شده باشید. ریپورت اکانت اینستاگرام هم می تواند توسط افراد دیگر صورت بگیرد و هم توسط خود اینستاگرام، بدون گزارش.

انواع بلاک در اینستاگرام

 • بلاک شدن موقت

همانطور که از نامش مشخص است این نوع بلاک به صورت موقت است و بعد از مدتی رفع خواهد شد. این نوع بلاک زمانی اتفاق می افتد که از یک عمل در اینستاگرام بیش از حد استفاده کنید. هنگامی که شما به صورت موقت بلاک می شوید با پیام You’re Temporarily Blocked مواجه خواهید شد.

 • بلاک شدن با تاریخ انقضا

این نوع بلاک هم تقریبا می توان گفت مانند بلاک موقت است با این تفاوت که اینستاگرام برای شما محدودیت زمانی در نظر گرفته و برای مثال تا 24 ساعت شما را بلاک می کند. اما باید بگوییم اگر در این بازه زمانی دوباره قوانین را نقص کنید، مدت زمان بلاک بیشتر میشود حتی ممکن است یک ماه طول بکشد!

 • بلاک شدن برای همیشه

در این نوع بلاک که با نقص قوانین اینستاگرام اتفاق می افتد، شما به صورت دائمی یا مدت زمان طولانی بلاک می شوید؛ پس مواظب باشید قوانین اینستاگرام را نقص نکنید.

رفع ریپورت در اینستاگرام

راه های رفع ریپورت اینستاگرام

این روش هایی که می گوییم را یادداشت کنید تا اگر خدای نکرده، به هر دلیلی ریپورت شدید، بتوانید از ریپورتی خارج شوید.

 • رفع ریپورت اینستاگرام با قرار دادن کامنت انگلیسی از سوی کاربران

یکی از راه هایی که در بین کاربران رایج است، درخواست از فالوورها برای قرار دادن کامنت انگلیسی است. اگر هر کدام از فالوورهای شما حداقل 5 کامنت انگلیسی قرار دهند از ریپورت خارج شده و میتوانید از تمام امکانات اینستاگرام به خوبی استفاده کنید؛ زیرا با این کار شما به اینستاگرام ثابت می کنید که اسپم نیستید.

 • رفع ریپورت اینستاگرام با تغییر ایمیل و شماره تلفن اکانت

راهکار دوم که میتواند در رفع ریپورت به شما کمک کند، تغییر ایمیل و شماره تلفن اکانتتان است. شما می توانید از منوی تنظیمات اینستاگرام و سپس انتخاب گزینه Personal Information در قسمت Account ایمیل و شماره تلفنتان را ویرایش کنید.

بعد از تغییر ایمیل و شماره تلفن یک پیامک از طرف اینستاگرام که حاوی لینک تایید است برای شما ارسال می شود که با کلیک بر روی آن تغییر ایمیل و شماره تلفن تایید می شود.

 • رفع ریپورت اینستاگرام با تکرار نکردن تخلف

در مدت زمانی که ریپورت شده اید سعی کنید طبق قوانین اینستاگرام جلو بروید و کاری برخلاف قوانین اینستاگرام عمل نکرده و تخلف انجام شده را تکرار نکنید.

 • رفع ریپورت اینستاگرام از طریق تماس با پشتیبان اینستاگرام

در مواقعی که هیچکدام از موارد بالا به رفع ریپورت اکانت شما کمک نکرد، می توانید با ارسال ایمیل به ایمیل اینستاگرام به آدرس Info@Instagram.com درخواست خودتان را برای رفع ریپورت مطرح کنید. برای متن ایمیل میتوانید از متن زیر کمک بگیرید:

Hi, There Is some problem with my Instagram account

Someone reports Me as a spammer wrongly and I found an unfair limitation on my account please fix problem.

My Username: Your username

به جای Your Username باید نام کاربری اینستاگرامتان را وارد کنید.

 • رفع شدن ریپورت اینستاگرام پس از گذشت مدت زمان محدودیت

در آخر اگر مشکل شما با هیچکدام از راه حل های گفته شده در بالا حل نشد، باید صبر کنید تا مدت زمان ریپورت شما که مدت نامعلومی است، تمام شود.

سخن آخر

در این مقاله رایج ترین عواملی که منجر به ریپورت توسط اینستاگرام می شوند را به شما معرفی کرده و راه حل هایی را گفتیم تا بدانید چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شوید. توصیه می کنیم این مطلب را به دقت مطالعه کرده و قوانین اینستاگرام را نیز رعایت کنید تا ریپورت نشوید. اگر سوالی در این زمینه داشتید می توانید با کارشناسان ما در تیم شویراد در ارتباط باشید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟

0 رای، 0 از 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *