Logo
جستجو کردن
Logo

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید!

محدودیت های اینستاگرام

اینستاگرام سالانه قابلیت ها و قوانین جدیدی را به کاربران خود معرفی می نماید. پلتفرم اینستاگرام همواره در حال ارائه آپدیت و بروزرسانی های جدید می باشد؛ در این مقاله قصد داریم قابلیت های اضافه شده و قوانین جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار دهیم. اینستاگرام با وضع این قوانین سعی در حمایت از اکانت هایی می باشد که به صورت طبیعی و ارگانیک رشد کرده اند و از رشد هر اکانتی به صورت تقلبی ممانعت می کند. همین مسأله در مورد لایک نیز صادق است؛ اگر محدودیتی برای لایک اکانت ها وجود نداشته باشد، هر اکانتی با خرید لایک می تواند به راحتی مخاطبان را گول بزند.

از مهم ترین دلایل اینستاگرام برای اعمال چنین محدودیت‌هایی، جلوگیری از اسپم‌ها و اکانت‌هایی است که توسط ربات‌ها مدیریت می شوند. اگر محدودیتی در اینستاگرام وجود نداشته باشد، اکانت های مدیریت شده توسط ربات می توانند روزانه هزاران یا حتی ده ها هزار نفر را فالو و یا آنفالو کنند و در نتیجه هر کسی می تواند در مدت زمان کوتاهی هزاران فالوور جدید به دست آورند. البته افزایش فالوور با این روند همیشگی نمی باشد و اکانت مربوطه در بازه زمان کمی با ریزش شدید فالور مواجه می شود.

در این بخش می خواهیم برخی محدودیت های اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم؛ اگر نمی خواهید از طرف اینستاگرام بلاک شوید و از این محدودیت ها آگاهی ندارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام در 2021

محدودیت های اینستاگرام را اگر به خوبی نشناسید ممکن است باعث نابودی پیج اینستاگرام تان شود! قوانین اینستاگرام را می شناسید؟ قوانین همیشه باعث ایجاد نظم می شوند، حتی در فضای مجازی! فضای اینستاگرام نیز محدودیت هایی در لایک، کامنت، فالو-آنفالو و حتی دایرکت دارد تا امنیت و نظم در این فضا حاکم باشد در لایک، کامنت، فالو آنفالو و حتی دایرکت دارد تا امنیت و نظم در این فضا حاکم باشد. اگر شما هم قصد دارید تا در این فضا فعالیت کنید، بهتر است با قوانین و الگوریتم های آن و در واقع محدودیت های اینستاگرام آشنا شوید.

محدودیت های اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام باید از قوانین و محدودیت های اینستاگرام آگاه باشید تا تعامل بالایی داشته باشید و از شدوبن شدن تان در اینستاگرام جلوگیری کنید. به طور کلی اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید، آگاهی از قوانین، محدودیت‌ها،  سیاست‌های اینستاگرام مانند لایک، کامنت، پیام دایرکت، فالو، آنفالو آخرین الگوریتم اینستاگرام، دستورالعمل و غیره بسیار مهم است.

گاهی اوقات ممکن است بخواهید برخی کارها را در کوتاه ترین زمان ممکن در اکانت اینستاگرام خود انجام دهید اما بخاطر داشته باشید با انجام این اقدامات برخی قوانین اینستاگرام را شاید زیر پا بگذارید و همین موضع سبب بلاک شدن موقت یا دائمی اکانت شما گردد. 

در حالی که برخی از افراد محدودیت های اینستاگرام را آزاردهنده می دانند، اما تمامی این محدودیت به نفع ما هستند. به عبارت دیگر، اینستاگرام با این محدودیت‌ها، اسپم‌ها را شناسایی می‌کند و در نتیجه از حساب‌های ما محافظت کرده و آنها را ایمن نگه می‌دارد.

اگر قوانین این فضا را زیر پا بگذارید، به عنوان مجازات اینستاگرام شما را مسدود خواهد کرد؛ پس اگر وقت زیادی در اینستاگرام می گذرانید و مسلسل وار لایک می کنید و کامنت می گذارید و یا فالو آنفالو می کنید، باید این موضوع را به یاد داشته باشید که ممکن است به ضرر شما تمام شود!

یادمان باشد اگر این محدودیت های اینستاگرام و قوانین به نظر دست و پا گیر هم برسند، در نهایت عامل ایجاد امنیت هستند و از رفتارهای اسپمی جلوگیری می کنند و می توانید با اطمینان بیشتری در این فضا فعالیت کنید. با ما همراه باشید تا از جدیدترین محدودیت های اینستاگرام مطلع بشوید.

قوانین اینستاگرام که باید بدانید!

بسیاری از کاربران اینستاگرام ادعا کرده اند که بدون دریافت هیچ گونه هشداری از سمت اینستاگرام، مسدود شدن حساب خودشان را تجربه کرده اند و بسیاری از کاربران ادعا می کردند که بدون آن که قانونی را نقض کرده باشند، این اتفاق افتاده است. اما این را در نظر داشته باشید که این ها صرفا ادعا هستند و شما بدون دریافت اخطار از اینستاگرام، حساب خود را ازدست نمی دهید! پس نگران نباشید.

قوانین غیرفعال کردن حساب ها در جولای ۲۰۱۹ تغییر یافت و اینستاگرام به کسانی که قوانین را نقض کنند، یک هشدار برای غیرفعال کردن حساب ارسال می کند و اگر این زیرپا گذاشتن قوانین ادامه داشته باشد، حساب بسته می شود و راهی برای دور زدن این قوانین وجود ندارد.

این مقاله را حتما بخوانید
هشتگ اینستاگرام چیست به همراه تکنیک های هشتگ زدن - ریدایرکت شد

اینستاگرام با این قوانین امنیت این فضای مجازی جذاب را بیشتر کرده است.

قوانین جدید اینستاگرام در 2022

 

برخی قوانین اینستاگرام که احتمالا نمیدانید!

شاید به نظرتان برسد که کنترل فضای مجازی کار سختی است و انواع جرم ها ممکن است به راحتی در آن رخ دهد، اما پلتفرم اینستاگرام با هوشمندی تمام سعی در برقراری امنیت در فضای مجازی را دارد که باعث می شود شما با خیال راحت بتوانید از این فضا استفاده کنید.

برای مثال اینستاگرام با قوانین سختگیرانه و ممنوعیت های خاص خودش در اشتراک پست ها نظم و امنیت را برقرار کرده است. از جمله موارد زیر:

 • خرید و فروش سلاح های گرم
 • خرید و فروش الکل
 • خرید و فروش دخانیات
 • تجویز غیرقانونی دارو (حتی اگر در کشور شما قانونی باشد.)
 • فروش حیوانات زنده
 • قمار آنلاین
 • محتوای سخنان تنفرآمیز
 • باج خواهی یا آزار و اذیت کسی
 • تشویق به خشونت، تهدیدات جسمی، آسیب مالی و…

همه این موارد در اینستاگرام ممنوع است و باعث حذف محتوای شما می شود.

یکی از محدودیت های اینستاگرام که در مورد آن ها بسیار سختگیرانه عمل می کند، فروش مواد مخدر و درخواست جنسی است، اینستاگرام بلافاصله پس از شناسایی این موارد، بلافاصله حساب را مسدود می کند. شما می توانید هر زمان که پستی را دیدید که قوانین اینستاگرام را زیرپا می گذارد، می توانید به اینستاگرام گزارش دهید و مطمئن باشید که اینستاگرام بلافاصله پس از شناسایی حساب را مسدود می کند.

با این وجود اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد تا برای دفاع از خود درخواست تجدید نظر ارسال کنند و از عمل خود دفاع کنند و علت کار خودشان را توضیح دهند.

شاید یکی از اتفاق های خوبی که در اینستاگرام شاهد آن هستیم، اعمال محدودیت برای جراحی های لاغری و زیبایی باشد.

اینستاگرام از سلامت روحی و جسمی کاربران خود حراست می کند و اعلام کرده است که در برابر تبلیغاتی که به مردم آسیب می رساند، منفعل نخواهد بود و برای این کار، محصولات لاغری تنها برای افراد بالای ۱۸ سال نشان داده خواهد شد.

اینستاگرام جدیدا سن کاربران را می پرسد تا پست های مطابق سن خود را برای مشاهده تنظیم کند.

هیچگونه اعلام رسمی درباره محدودیت های فالو-آنفالو، کامنت، لایک و… وجود ندارد؛ اما تجربه ثابت کرده است که، این محدودیت های اینستاگرام بسته به حساب شما و فعالیت های قبلی حساب اینستاگرام شما و در افراد مختلف متفاوت است.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

 

عوامل موثر در محدودیت اکانت شما

ما عوامل مختلف را بررسی کردیم و به نتیجه های جالب توجهی دست پیدا کردیم که در این بخش با شما به اشتراک می گذاریم:

 1. عمر حساب شما
 2. تعداد فالوور های شما
 3. فعالیت اکانت شما

مشخص است، محدودیت های اینستاگرام برای اکانت های جدید بیشتر از اکانت های قدیمی است. حساب هایی با فعالیت بالاتر مجاز به انجام اقدامات بیشتر از حساب های غیرفعال هستند.

فقط به یاد داشته باشید که اینستاگرام باهوش تر از آن است که فکر می کنید!

ربات های اینستاگرام فعالیت های قبلی شما را در حسابتان بررسی می کند و در نهایت تعیین می کنند که آیا رفتار های شما طبیعی است یا اسپم گونه؟

 

انواع مسدودی های اینستاگرام (Ban)

هیچ قانون شکنی بدون مجازات نخواهد بود، حتی در فضای مجازی! اینستاگرام هم قوانین خودش را تنظیم کرده است که در بالا به آن اشاره کردیم؛ اگر کسی این قوانین را زیر پا بگذارد، مجازات خواهد شد. اینستاگرام ۳ نوع مجازات برای قانون شکنان یا مجرمان مجازی در نظر گرفته است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

اکشن بن (action ban)

زمانی که شما مانند یک ربات عمل می کنید اکشن بن اتفاق می افتد. اگر چندین کار همانند مانند (لایک کردن، کامنت گذاشتن، فالو و آنفالو و…) را پشت سر هم انجام دهید، در این حالت اینستاگرام به شما مشکوک می شود پس بهتر است زیاد و پشت سرهم چنین فعالیت هایی را انجام ندهید تا دچار مجازات اکشن بن نشوید و حساب کاربری شما در امنیت باشد.

شدوبن (shadow ban)

زمانی که شما از تعدادی هشتگ خاص و مشابه را در پست ها پشت سر هم قرار دهید، یا زمانی که هشتگ های مسدود و غیر مجاز استفاده کنید، غضب اینستاگرام دامنتان را می گیرد و شما شدو بن می شوید، در این حالت متاسفانه پست ها نمایش داده نمی شود، جستجوی هشتگ ها تاثیری ندارد و در نهایت بازدید شما از تعدادی که باید باشد کم تر می شود.

این مقاله را حتما بخوانید
بهترین ایده های جذب فالوور اینستاگرام

فول بن (full ban)

هرگاه قوانین اینستاگرام را زیرپا می گذارید، اینستاگرام شدیدترین مجازاتش را که فول بن است را روی حساب شما اعمال می کند و متاسفانه هیچ راهی برای رفع آن وجود ندارد. در این شرایط اکانت از دسترس خارج شده و بسته می شود و حتی نمی توان از همان نام کاربری برای ساخت یک حساب دیگر استفاده کرد.

اما اگر قضیه خیلی جدی باشد، اینستاگرام به همین سادگی کوتاه نمی آید و دسترسی شما را به کل با IP قبلی، موبایل، PC و هیچ دستگاه دیگری قطع کند و نتوانید وارد این فضای مجازی شوید.

به همین راحتی با چند اشتباه کوچک زحمات خودتان را برای پیجتان به باد می دهید؛ پس قوانین را رعایت کنید، حتی در فضای مجازی!

به فکر دور زدن محدودیت های اینستاگرام نباشید!

رعایت قوانین موجود در این شبکه برای فعالیت امن تر و راحت تر در این پلتفرم اهمیت زیادی دارد. سعی کنید محدودیت های اینستاگرامی و قوانین آن را بشناسید و آن ها را رعایت کنید تا از عواقب آن در امان بمانید.

در این مقاله با قوانین اینستاگرام و دلایل آن آشنا شدید و اگر این اصول را رعایت کنید، فعالیت بهتر و تجارت موفق تری خواهید داشت.

حال از تجربیات خودتان بگویید. تا به حال مسدود شدن اکانت خود را تجربه کرده اید؟ دلایل مسدود شدن اکانتتان چه چیزی بود؟ چگونه از شدو بن خلاص شدید، راهکارتان چه بود؟

تجربیات و نظراتتان را درباره محدودیت های اینستاگرام با ما و دوستانتان به اشتراک بذارید و اگر این مطالب برایتان مفید بود برای دیگران هم ارسال کنید.

 

محتوای ممنوعه در اینستاگرام چیست؟

قوانین سختگیرانه ای در اینستاگرام وجود دارد که همه باید از آن ها پیروی کنند. به نظر شما چه نوع محتوایی در اینستاگرام، محتوای ممنوعه است و هیچ کس نباید در اینستاگرام از آن استفاده کند:

 • خرید و فروش سلاح گرم
 • خرید و فروش مشروبات الکلی
 • خرید و فروش تنباکو
 • یک داروی تجویزی غیرقانونی (حتی اگر در منطقه شما قانونی باشد)
 • فروش حیوانات زنده
 • قمار آنلاین
 • محتوای جنسی
 • سخنان تنفرآمیز
 • باج گیری یا آزار کسی
 • خشونت را تشویق کنید
 • تهدید به آسیب فیزیکی، آسیب مالی، خرابکاری و غیره.
 • تشویق مردم به پذیرش خودآزاری
 • ویدیوهای خشونت آمیز     

 تمامی موارد ذکر شده در اینستاگرام ممنوع است که اینستاگرام آنها را حذف خواهد کرد و در صورت ادامه نقض قوانین اینستاگرام توسط کاربر، اکانت فرد مربوطه مسدود خواهد شد. فروش مواد مخدر یا درخواست جنسی، جزء موارد بسیار حساس است که اینستاگرام در مورد آنها بسیار سخت گیر است و بلافاصله پس از مشاهده و شناسایی آنها، حساب را مسدود می کند.

با دانستن این محدودیت‌ها می توانید بهترین راه‌ها برای افزایش فالوور در اینستاگرام را کشف کنید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

برخی قوانین و محدودیت های اینستاگرام

حالا بیایید در مورد محدودیت های لایک، فالو/آنفالو، کامنت، تگ و غیره اینستاگرام صحبت کنیم:

به خاطر داشته باشید که هیچ اظهارنظر رسمی در مورد محدودیت های اینستاگرام برای فالو/آنفالو، لایک، کامنت و غیره وجود ندارد، اما می توان گفت بر اساس تجربیات، برخی محدودیت های اینستاگرام شناسایی شده اند. اما به طور کلی این محدودیت ها بسته به نوع اکانت و فعالیت های یک اکانت در گذشته، برای افراد مختلف متفاوت است.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام به عوامل زیادی بستگی دارد و هیچ کس آمار دقیقی از این محدودیت ها ندارد، اما در هر حال دانستن آن ها غیرممکن نیست.

در اینجا چند عامل مهم که تأثیر قابل توجهی بر اقدامات شما دارند را آورده ایم:

 • سن اکانت اینستاگرام شما
 • تعداد فالوورهای شما
 • تعامل اکانت شما
 • فعالیت اکانت شما

بدیهی است که محدودیت اکانت جدید بسیار بیشتر از اکانت قدیمی است. اکانت هایی با نرخ تعامل بالاتر مجاز به انجام اقدامات بیشتری نسبت به اکانت های غیرفعال هستند. فقط به خاطر داشته باشید که اینستاگرام هوشمندانه عمل می کند؛ آنها به رفتارهای گذشته شما در اینستاگرام نگاه می کنند و سپس تصمیم می گیرند که آیا اقدامات شما طبیعی به نظر می رسید یا نه.

چه کنیم تا اکشن بن نشویم؟

اکشن بن یک نوع مجازات اینستاگرام است که فعالیت های شما را محدود می کند. در زیر به میزان فعالیت های مجاز در یک روز اشاره می کنیم.

این مقاله را حتما بخوانید
معرفی بهترین روش های افزایش فالوور در اینستاگرام

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! محدودیت فالو/آنفالو اینستاگرام

یکی از سوالات پر تکرار، محدودیت فالو و آنفالو در اینستاگرام است که بهتر است درباره آن این نکات را بدانید! فالو یا آنفالو یک فعالیت یا اکشن به حساب می آید. محدودیت روزانه ۲۰۰ اکانت برای فالو آنفالو است.

فالو و آنفالو کردن به عنوان اقدامات یکسان محسوب می شود و سقف این اقدامات روزانه ۲۰۰ اکانت در روز است.

حدود ۱۰ عدد فالو و آنفالو در هر ساعت اکانت شما را ایمن نگه می دارد و حساب شما را از بلاک شدن نجات می دهد. توجه کنید این محدودیت شامل تعداد افرادی که می توانند شما را دنبال کنند نمی شود؛ پس هیچ محدودیتی در تعداد افرادی شما را فالو می کنند وجود ندارد.

به یاد داشته باشید که به آرامی شروع کنید و سپس به تدریج تعداد فالوورها و یا آنفالو کردن ها را هفته به هفته افزایش دهید. بعبارتی مطمئن شوید که اینستاگرام اکانت شما را به عنوان اسپم شناسایی نمی کند.

مثلا:

 • هفته اول: ۵۰ فالو/آنفالو در روز
 • هفته دوم: ۱۰۰ فالو/آنفالو در روز
 • هفته سوم: ۱۵۰ فالو/آنفالو در روز

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! محدودیت لایک در اینستاگرام

یکی از مهم ترین قوانین و محدودیت های اینستاگرام، تعداد لایک های یک کاربر است. حداکثر تعداد لایک ها برای هر کاربر حدود ۱۰۰۰ تا در روز است. اما باید بگویم این محدودیت نیز برای همه کاربران اینستاگرام یکسان نیست. شما برای اینکه اکانت خود را ایمن نگه دارید و از بلاک شدن در اینستاگرام در امان بمانید، باید به کمتر از ۷۰۰ لایک در روز رضایت دهید.

 

حداکثر لایک در روز ۱۰۰۰ عدد است. شما می توانید ۱۲۰ لایک در هر ساعت انجام دهید؛ اما برای همه یکسان نیست، برای ایمن نگه داشتن حساب خود باید کمتر از ۷۰۰ در روز انجام دهید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! محدودیت کامنت اینستاگرام

محدودیت کامنت برای هر کاربر، حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ در روز است. همچنین اینستاگرام کامنت های تکراری را تشخیص می دهد و حساب شما را به خاطر این اقدامات پنالتی می کند، از این رو یک کامنت را بارها و بارها ارسال نکنید. سعی کنید در کامنت های ا ایموجی خالی استفاده نکنید و آن ها را در کامنت به همراه متن بیاورید؛ در غیر اینصورت اینستاگرام آن ها را ممکن است به عنوان اسپم شناسایی کند.

توجه کنید!

 • تعداد مجاز کامنت حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ در روز است؛ می توانید ۵۵ کامنت در هر ساعت در اینستاگرام بگذارید.
 • «یک کامنت تکراری را چند بار استفاده نکنید»
 • اینستاگرام کامنت های اسپم را تشخیص می دهد؛ سعی کنید ایموجی بدون متن در کامنت ها استفاده نکنید تا اسپم به نظر نیاید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! محدودیت کاراکتر کپشن/کامنت اینستاگرام

تعداد مجاز استفاده از کاراکتر برای نوشتن کامنت یا کپشن پست ها ۲۲۰۰ عدد است.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! محدودیت پیام های دایرکت اینستاگرام

برای در امان ماندن حساب خود، ۵۰ تا ۸۰ دایرکت در روز مناسب است؛ یعنی حدود ۵۰ تا ۸۰ مکالمه جدید می توانند داشته باشند.

نکته مهم

اگراز کاربران جدید اینستاگرام هستید، مجموع محدودیت فعالیت های اکانت شما حدود ۵۰۰ عدد در روز است؛ این محدودیت ها شامل لایک، کامنت، فالو و یا آنفالو کردن می باشد. علاوه بر این، شما می توانید روزانه ۲۰ تا ۵۰ پیام مستقیم ارسال کنید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! محدودیت هشتگ اینستاگرام

با انتخاب هشتگ مناسب می توانید توجه مردم را به خود جلب کرده و لایک و فالوور بیشتری دریافت کنید. اما باید دقت کنید در استفاده از هشتگ زیاده روی نکنید. در هر پست می توانید حداکثر ۳۰ هشتگ بگذارید.

پس تا ۳۰ عدد هشتگ به هر زبان دلخواهی که بخواهید را میتوانید در کپشن پست خود بنویسید. اما باید احتیاط کنید و از هشتگ های ممنوع و اسپم استفاده نکنید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! محدودیت IGTV اینستاگرام

همانطور که می دانید، اینستاگرام حدود یک سال پیش IGTV را عرضه کرد که به شما امکان می دهد ویدیوهای یک دقیقه ای تا ویدیوهای طولانی مدت تا یک ساعت را پست کنید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید!محدودیت استوری اینستاگرام

یکی دیگر از قوانین و محدودیت های اینستاگرام این است که روزانه می توانید حداکثر ۱۰۰ عدد استوری با فالووهای خود به اشتراک بگذارید.

 تعداد مجاز استوری ها، ۱۰۰ استوری در ۲۴ ساعت 

محدودیت هایلایت استوری اینستاگرام

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای هایلایت های اینستاگرام وجود ندارد.

محدودیت تگ اینستاگرام

اگربخواهید افراد را در پست های خود تگ کنید، لازم است بدانید که حداکثر تعداد افرادی که می توانید فالوو کنید عدد ۲۰ می باشد.

محدودیت منشن اینستاگرام

در هر پست یا استوری می توانید حداکثر ۱۰ کاربر اینستاگرام را منشن کنید.

این مقاله را حتما بخوانید
حذف فالوور فیک در اینستاگرام + 5 روش تشخیص فالوور های فیک

محدودیت کاراکتر نام اکانت اینستاگرام

محدودیت برای تعداد کاراکترهایی که یک اکانت اینستاگرام می تواند داشته باشد ۳۰ کاراکتر است؛ یعنی تعداد کاراکتر قابل استفاده برای نام اکانت نمیتوان بیش از ۳۰ عدد باشد.

تعداد محدود کاراکتر بیو اینستاگرام

تعداد کاراکترهای بیو نباید از ۱۵۰ کاراکتر بیشتر باشد. یعنی در قسمت بیوگرافی یا همان بیو پیج یا حساب خود، شما می توانید تا ۱۵۰ کلمه استفاده کرده و مشخصاتی را که می خواهید در اختیار دیگران بذارید.

محدودیت تعداد پست های روزانه اینستاگرام

همه کاربران اینستاگرام می توانند هر روز تا حد امکان پست بگذارند و هیچ محدودیتی برای پست های روزانه اینستاگرام وجود ندارد.

محدودیت اشتراک گذاری عکس و ویدیو

هیچ یک از کاربران اینستاگرام مجاز به کپی کردن و اشتراک گذاری مطالب دیگران به عنوان محتوای خود نمی باشند. بعبارتی تمامی کاربران ملزم به رعایت قوانین کپی رایت هستند. همچنین انتشارتصاویر برهنه در اینستاگرام ممنوع شده اما برهنگی در عکس ها و مجسمه های نقاشی شده مجاز است.

مروری بر قوانین اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ 

شرکت اینستاگرام در سال ۲۰۲۱، محدودیت های زیادی را برای یک سری تعاملات از قبیل  لایک و فالو کردن و همچنین قوانین جدیدی برای میزان فعالیت در اینستاگرام اعمال کرد. همانطور که می دانید در سال ۲۰۲۰ طبق آخرین آپدیت اینستاگرام، هر کاربری می توانست روزانه ۶۰ لایک و فالوو داشته باشد؛  اما در سال ۲۰۲۱ اینستاگرام میزان این محدودیت ها تغییر داد.

 

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! Insight در قوانین  2021 اینستاگرام

اکانت های تجاری اینستاگرامی، به کمک ابزار اینسایت می توانستند میزان تعاملات فالوورها  با پست و یا  پیج خود را در بازه زمانی هفت روز گذشته الی یک ماه اخیر آنالیز کنند. اما طبق اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ این قابلیت برای کشور ایران تحریم شد، به همین دلیل بسیاری از افراد و کاربران فعال اینستاگرام از این آپدیت های اینستاگرام در ۲۰۲۱ ناراضی بودند. برخی از این قوانین سبب می شود میزان تعاملات یک اکانت تجاری کاهش یابد و همین منجر به کاهش بازدید مخاطبان و در نتیجه میزان فروش از اکانت مربوطه می گردد. 

این محدودیت صرفاً شامل ابزار اینسایت نیست بلکه طبق قوانین اینستاگرام ۲۰۲۱، استفاده از گیف های متحرک در استوری برای ایرانیان تحریم شد. البته قابل ذکر است برخی از کاربران اینستاگرام این محدودیت گیف را با استفاده از فیلترشکن دور زدند؛ البته استفاده از فیلتر شکن نیز مشکلات خاص خودش را دارد.  

در بخش بعدی می خواهیم قوانین اینستاگرام حاکم بر گیف های اینستاگرامی را بررسی کنیم. 

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! گیف در قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱

قبل از آپدیت های اینستاگرام در سال ۲۰۲۱، کاربران اینستاگرامی می توانستند در استوری های خود از گیف های متحرکی که در قسمت استیکر گیف به صورت پیشنهادی ظاهر می شدند، استفاده کنند. برای این کار کافی بود استیکر گیف را انتخاب و سپس در کادر جستجوی مورد نظر، نام گیف مورد نظر خود را تایپ کنند. 

اما در آپدیت های اعمال شده سال ۲۰۲۱ ، این قابلیت برای کشور ایران تحریم گردید؛ در حال حاضر امکان استفاده از گیف های متحرک بدون استفاده از فیلترشکن نیز وجود ندارد. قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ کمی سخت‌تر از قوانین قبلی اینستاگرام بود، به همین دلیل بسیاری از اکانت های تجاری وقتی صحبت از آپدیت اینستاگرام می شود دچار ترس و نگرانی می شوند.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! فیلتر کردن اینستاگرام در ایران

در سال ۲۰۲۱ برخی از سران کشور، یک نظریه درباره تحریم کردن اپلیکیشن اینستاگرام به صورت دائمی ارائه دادند؛ تمامی این ایده ها در مرحله ایده هستند و هنوز هیچ کدام از آن ها قطعی و نهایی نشده اند. اگر طرح مربوطه قطعی شود، برای استفاده از اینستاگرام نیز بایستی مانند تلگرام از فیلترشکن استفاده کنیم؛ فراموش نکنید استفاده از فیلترشکن برای ورود به اینستاگرام نیز مشکلاتی دیگری را به همراه دارد. من جمله اینستاگرام، افرای که از برای ورود به اینستاگرام از فیلتر شکن استفاده می کنند را به عنوان ربات شناسایی کرده و پیج مربوطه را مسدود می کند.  

برخی از افراد و کاربران اینستاگرام در ایران فکر می کنند، فلیتر کردن اینستاگرام ایده خوبی است و همچنین برای ورود و ثبت نام در این شبکه اجتماعی، باید محدوده سنی تعیین شود.

در سال ۲۰۲۱ برخی از سران کشور، یک نظریه درباره تحریم کردن اپلیکیشن اینستاگرام به صورت دائمی ارائه دادند؛ تمامی این ایده ها در مرحله ایده هستند و هنوز هیچ کدام از آن ها قطعی و نهایی نشده اند. اگر طرح مربوطه قطعی شود، برای استفاده از اینستاگرام نیز بایستی مانند تلگرام از فیلترشکن استفاده کنیم؛ فراموش نکنید استفاده از فیلترشکن برای ورود به اینستاگرام نیز مشکلاتی دیگری را به همراه دارد. من جمله اینستاگرام، افرای که از برای ورود به اینستاگرام از فیلتر شکن استفاده می کنند را به عنوان ربات شناسایی کرده و پیج مربوطه را مسدود می کند. 

این مقاله را حتما بخوانید
معرفی اپلیکیشن Reface
قوانین اینستا

البته در این میان برخی از افراد و کاربران اینستاگرام فکر می کنند، فلیتر کردن اینستاگرام ایده خوبی است و همچنین برای ورود و ثبت نام در این شبکه اجتماعی، باید محدوده سنی تعیین شود. البته این احتمال وجود دارد که در چند سال آینده  شرکت متا اینستاگرام را برای همیشه در کل ایران فیلتر کند؛ زیرا از ابتدای تاسیس اینستاگرام، تعدادی محدودیت ها برای کاربران ایرانی، ایرانیان و چندین کشور دیگر اعمال شده است.

همانطور که  در بالا اشاره کردیم به عنوان مثال استفاده از گیف های متحرک  در استیکرهای استوری، برای کاربران ایرانی فیلتر است و برای استفاده از این گیف های متحرک باید فیلترشکن خود را فعال کنید. همچنین بسیاری از قابلیت های ویژه ای  مانند قرار دادن آهنگ در استوری، که برای کاربران غیرایرانی فعال است. در حالیکه این قابلیت برای ایرانیان بدون استفاده از فیلترشکن غیرممکن است.

قوانین جدید اینستاگرام در ۲۰۲۲

با توجه به تعداد بیشماری از برنامه های جانبی که برای اینستاگرام ساخته شده است، این پلتفرم تصمیم گرفته است قوانین سخت گیرانه تری را برای فعالیت کاربران اعمال کند. اکثر قوانین اینستاگرام برای جلوگیری از فعالیت ربات ها یافعالیت های اسپم ها طراحی شده اند. در وب سایت یا اپلیکیشن اینستاگرام، بخشی Terms of Use جود دارد که تمام قوانین اینستاگرام را توضیح می دهد.

تمامی قوانین اینستاگرام مربوط به تعداد لایک و کامنت، فالو و آنفالو … که در سال ۲۰۲۱ از طرف اینستاگرام وضع شده بود، در سال جدید نیز به همین منوال ادامه دارد. در این بخش می خواهیم درباره برخی قوانین جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ صحبت کنیم؛ سختگیری های اینستاگرام نسب به این قوانین نسبت در مقایسه با سال قبل کمی بیشتر شده است.

 

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! رعایت قوانین حق کپی رایت

همانند قوانین و محلدودیت های اینستاگرام در سال ۲۰۲۱، کپی کاری در سال ۲۰۲۲ نیز ممنوع می باشد. خوشبختانه یکی از مواردی که بیش از هر زمان دیگری در اینستاگرام جدی گرفته می شود قانون کپی رایت است. همانطور که می دانید اینستاگرام،  پست هایی که  بر روی آن ها موسیقی های مربوط به خوانندگان دیگر را می گذارید،  چند ثانیه بعد از انتشار آن را بلاک  می کند.

تمامی این اقدامات مربوط به محدودیت ها و قوانین اینستاگرام در مورد  رعایت حق کپی آثار  هنرمندان است که در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه دارد. اگر در پست های خود قصد دارید از موسیقی ها خوانندگان مشهور بهره بگیرید و یا کلیپ های مربوط به افراد مشهور را در فید اینستاگرام تان پست کنید، سعی کنید خلاقیت داشته باشید و از تقلید و کپی برداری بپرهیزید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید! مسدود کردن مطالب غیراخلاقی 

یکی از مواردی که اینستاگرام در سال های اخیر نسبت به ان هشدار داده است، جلوگیری از انتشار مطالب غیراخلاقی است. اینستاگرام قصد دارد این اپلیکیشن را به فضایی امن برای تمامی گروه های سنی تبدیل نماید، از این رو از انتشار محتواهای وحشیانه، ترویج فساد، تبلیغات سلاح گرم، مواد مخدر، ترویج خودکشی و غیره  به شدت مقابله می کند. اینستاگرام برای کسانی  که این قوانین را زیرپا گذاشته  و نقض می کند، جرائمی مانند مسدود کردن اکانت یا حتی حذف دائمی حساب را در نظر گرفته است. 

علاوه بر این، این برنامه امکان گزارش و مسدود کردن اکانت های نامناسب را برای کاربران فراهم کرده است. تمامی این سختگیری ها و کنترل نظارت ها، همچنان در سال  ۲۰۲۲ نیز ادامه دارد.

حرف آخر: چگونه محدودیت های اینستاگرام را دور بزنیم؟

با کمی خلاقیت می‌توانید به راحتی قوانین و محدودیت های اینستاگرام را بدون هیچ ریسکی دور بزنید. تصور کنید چقدر سخت است که همه اقدامات در اینستاگرام را به صورت دستی انجام دهید و مراقب باشید که محدودیت ها و قوانین اینستاگرام را به طور همزمان زیر پا نگذارید. شما به راحتی و با استفاده از ابزار اتوماسیون اینستاگرام می توانید محدودیت های اینستاگرام را دور بزنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این ابزار می توانید از راهنمایی های مشاوران شویراد بهره بگیرید.

Picture of حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

4 پاسخ

 1. مناسفم برای اینستا ومحدودیتهاش چقدر مریض گونه و عقده ای وکمبود دار هست که اینقدررررمحدودیت اعمال میکنه و مردم ازاری میکنه همش کاربران باید بترسن یموقع وقتی حتی دارن یکی رو به یه راه درست از هرکثافتی سوق میدن توسط اینستا محدود بشن و خیلیا برای همین چیزی کامنت نمیذارن یا وقتی مجبورم بخاطره تتضیح دادن واسه کسی از کلمات تکراری استفاده کنن توسط اینستا بلاک میشن خدا لعنت کنه باعث وبانی هرکسی که این قانون های پست فطرتانه رو برای اینستا میذاره اسم خودشم گذاشته قصد داره از مردم ازاری جلوگیری کنه تو که خودت مرد ازار حرفه ای هست بی وجدان

 2. با سلام و احترام
  من حدود سه سالی هست که پیج اینستاگرام دارم . و بالای ۶ هزار فالور . چند روز پیش استوری در محکوم کردن حرکت زشت حزب کمونیست چین گذاشتم فردای آنروز صبح وقتی اینستاگرام را باز کردم اخطاری دیدم که در آن نوشته شده بود شما داستانی گذاشته است که دارای محتوا یا سمبل نفرت پراکنی هست . در پایین صفحه گزینه ای هست که نوشته شده اگر فکر میکنید ما اشتباه کرده ایم توضیح بدهید ولی این گزینه کار نمی‌کند . به سختی توانستم از قسمت گزارش مشکل درخواست توضیح بدهم الان حدود بیست ساعت از گزارش گذشته ولی پیج ام هنوز باز نشده . البته دوستان می توانند به پیج ام بروند و لایک و کامنت بگذارند . به نظر شما تا چه زمانی پیج ام از دسترس خودم خارج می ماند

  1. سلام : این باگ ها در نسخه اندروید وجود داره تجربه ای که من داشتم این بوده که با اپل وارد شدم مشکل برطرف شد حتما برسی کنید و اطلاع بدید اگه نشد از بخش تماس پیگیری کنید سعی میکنیم کمکتون کنیم با تشکر علی ساده بافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شانزده =

جستجو کردن