محدودیت های اینستاگرام 2022 که باید بدانید

قوانین و محدودیت های اینستاگرام
زمان مطالعه: 6 دقیقه

محدودیت های اینستاگرام را اگر به خوبی نشناسید ممکن است باعث نابودی پیج اینستاگرام تان شود! قوانین اینستاگرام را می شناسید؟ قوانین همیشه باعث ایجاد نظم می شوند، حتی در فضای مجازی! فضای اینستاگرام نیز محدودیت هایی در لایک، کامنت، فالو-آنفالو و حتی دایرکت دارد تا امنیت و نظم در این فضا حاکم باشد در لایک، کامنت، فالو آنفالو و حتی دایرکت دارد تا امنیت و نظم در این فضا حاکم باشد. اگر شما هم قصد دارید تا در این فضا فعالیت کنید، بهتر است با قوانین و الگوریتم های آن و در واقع محدودیت های اینستاگرام آشنا شوید.

محدودیت های اینستاگرام

اگر قوانین این فضا را زیر پا بگذارید، به عنوان مجازات اینستاگرام شما را مسدود خواهد کرد؛ پس اگر وقت زیادی در اینستاگرام می گذرانید و مسلسل وار لایک می کنید و کامنت می گذارید و یا فالو آنفالو می کنید، باید این موضوع را به یاد داشته باشید که ممکن است به ضرر شما تمام شود!

یادمان باشد اگر این محدودیت های اینستاگرام و قوانین به نظر دست و پا گیر هم برسند، در نهایت عامل ایجاد امنیت هستند و از رفتارهای اسپمی جلوگیری می کنند و می توانید با اطمینان بیشتری در این فضا فعالیت کنید.

با ما همراه باشید تا از جدیدترین محدودیت های اینستاگرام مطلع بشوید.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

قوانین اینستاگرام که باید بدانید!

بسیاری از کاربران اینستاگرام ادعا کرده اند که بدون دریافت هیچ گونه هشداری از سمت اینستاگرام، مسدود شدن حساب خودشان را تجربه کرده اند و بسیاری از کاربران ادعا می کردند که بدون آن که قانونی را نقض کرده باشند، این اتفاق افتاده است. اما این را در نظر داشته باشید که این ها صرفا ادعا هستند و شما بدون دریافت اخطار از اینستاگرام، حساب خود را ازدست نمی دهید! پس نگران نباشید.

قوانین غیرفعال کردن حساب ها در جولای 2019 تغییر یافت و اینستاگرام به کسانی که قوانین را نقض کنند، یک هشدار برای غیرفعال کردن حساب ارسال می کند و اگر این زیرپا گذاشتن قوانین ادامه داشته باشد، حساب بسته می شود و راهی برای دور زدن این قوانین وجود ندارد.

اینستاگرام با این قوانین امنیت این فضای مجازی جذاب را بیشتر کرده است.

برخی قوانین اینستاگرام که احتمالا نمیدانید!

شاید به نظرتان برسد که کنترل فضای مجازی کار سختی است و انواع جرم ها ممکن است به راحتی در آن رخ دهد، اما پلتفرم اینستاگرام با هوشمندی تمام سعی در برقراری امنیت در فضای مجازی را دارد که باعث می شود شما با خیال راحت بتوانید از این فضا استفاده کنید.

برای مثال اینستاگرام با قوانین سختگیرانه و ممنوعیت های خاص خودش در اشتراک پست ها نظم و امنیت را برقرار کرده است. از جمله موارد زیر:

 • خرید و فروش سلاح های گرم
 • خرید و فروش الکل
 • خرید و فروش دخانیات
 • تجویز غیرقانونی دارو (حتی اگر در کشور شما قانونی باشد.)
 • فروش حیوانات زنده
 • قمار آنلاین
 • محتوای سخنان تنفرآمیز
 • باج خواهی یا آزار و اذیت کسی
 • تشویق به خشونت، تهدیدات جسمی، آسیب مالی و…

همه این موارد در اینستاگرام ممنوع است و باعث حذف محتوای شما می شود.

یکی از محدودیت های اینستاگرام که در مورد آن ها بسیار سختگیرانه عمل می کند، فروش مواد مخدر و درخواست جنسی است، اینستاگرام بلافاصله پس از شناسایی این موارد، بلافاصله حساب را مسدود می کند.

شما می توانید هر زمان که پستی را دیدید که قوانین اینستاگرام را زیرپا می گذارد، می توانید به اینستاگرام گزارش دهید و مطمئن باشید که اینستاگرام بلافاصله پس از شناسایی حساب را مسدود می کند.

با این وجود اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد تا برای دفاع از خود درخواست تجدید نظر ارسال کنند و از عمل خود دفاع کنند و علت کار خودشان را توضیح دهند.

شاید یکی از اتفاق های خوبی که در اینستاگرام شاهد آن هستیم، اعمال محدودیت برای جراحی های لاغری و زیبایی باشد.

اینستاگرام از سلامت روحی و جسمی کاربران خود حراست می کند و اعلام کرده است که در برابر تبلیغاتی که به مردم آسیب می رساند، منفعل نخواهد بود و برای این کار، محصولات لاغری تنها برای افراد بالای 18 سال نشان داده خواهد شد.

اینستاگرام جدیدا سن کاربران را می پرسد تا پست های مطابق سن خود را برای مشاهده تنظیم کند.

هیچگونه اعلام رسمی درباره محدودیت های فالو-آنفالو، کامنت، لایک و… وجود ندارد؛ اما تجربه ثابت کرده است که، این محدودیت های اینستاگرام بسته به حساب شما و فعالیت های قبلی حساب اینستاگرام شما و در افراد مختلف متفاوت است.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

عوامل موثر در محدودیت اکانت شما

ما عوامل مختلف را بررسی کردیم و به نتیجه های جالب توجهی دست پیدا کردیم که در این بخش با شما به اشتراک می گذاریم:

 1. عمر حساب شما
 2. تعداد فالوور های شما
 3. فعالیت اکانت شما

مشخص است، محدودیت های اینستاگرام برای اکانت های جدید بیشتر از اکانت های قدیمی است. حساب هایی با فعالیت بالاتر مجاز به انجام اقدامات بیشتر از حساب های غیرفعال هستند.

فقط به یاد داشته باشید که اینستاگرام باهوش تر از آن است که فکر می کنید!

ربات های اینستاگرام فعالیت های قبلی شما را در حسابتان بررسی می کند و در نهایت تعیین می کنند که آیا رفتار های شما طبیعی است یا اسپم گونه؟

چه کنیم تا اکشن بن نشویم؟

اکشن بن یک نوع مجازات اینستاگرام است که فعالیت های شما را محدود می کند. در زیر به میزان فعالیت های مجاز در یک روز اشاره می کنیم.

محدوديت فالو كردن در اينستاگرام

یکی از سوالات پر تکرار، محدودیت فالو و آنفالو در اینستاگرام است که بهتر است درباره آن این نکات را بدانید!

فالو یا آنفالو یک فعالیت یا اکشن به حساب می آید. محدودیت روزانه 200 اکانت برای فالو آنفالو است.

10 فالو آنفالو در ساعت نیز می تواند اکانت شمارا از بلاک در امان نگه دارد؛ اما هیچ محدودیتی در تعداد افرادی شما را فالو می کنند وجود ندارد.

محدودیت لایک در اینستاگرام

حداکثر لایک در روز 1000 عدد است. شما می توانید 120 لایک در هر ساعت انجام دهید؛ اما برای همه یکسان نیست، برای ایمن نگه داشتن حساب خود باید کمتر از 700 در روز انجام دهید.

محدودیت کامنت اینستاگرام

تعداد مجاز کامنت حدود 180 تا 200 در روز است؛ می توانید 55 کامنت در هر ساعت در اینستاگرام بگذارید.

«یک کامنت تکراری را چند بار استفاده نکنید»

اینستاگرام کامنت های اسپم را تشخیص می دهد؛ سعی کنید ایموجی بدون متن در کامنت ها استفاده نکنید تا اسپم به نظر نیاید.

کاراکتر کپشن و کامنت

تعداد مجاز استفاده از کاراکتر برای نوشتن کامنت یا کپشن پست ها 2200 عدد است.

محدودیت دایرکت اینستاگرام

برای در امان ماندن حساب خود، 50 تا 80 دایرکت در روز مناسب است.

هشتگ

تا 30 عدد هشتگ به هر زبان دلخواهی که بخواهید را میتوانید در کپشن پست خود بنویسید. اما باید احتیاط کنید و از هشتگ های ممنوع و اسپم استفاده نکنید.

استوری

تعداد مجاز استوری ها، 100 استوری در 24 ساعت روز را می توان اشتراک گذاری کرد.

تگ

تعداد افرادی را که می توانید در یک پست تگ کنید 20 نفر است.

منشن

در هر یک از استوری های منتشر شده نمیتوانید بیش از 10 نفر را منشن کنید.

تعداد کاراکتر بیو

در قسمت بیوگرافی یا همان بیو پیج یا حساب خود، شما می توانید تا 150 کلمه استفاده کرده و مشخصاتی را که می خواهید در اختیار دیگران بذارید.

تعداد کاراکتر نام اکانت

تعداد کاراکتر قابل استفاده برای نام اکانت نمیتوان بیش از 30 عدد باشد.

انواع مسدودی های اینستاگرام (Ban)

هیچ قانون شکنی بدون مجازات نخواهد بود، حتی در فضای مجازی! اینستاگرام هم قوانین خودش را تنظیم کرده است که در بالا به آن اشاره کردیم؛ اگر کسی این قوانین را زیر پا بگذارد، مجازات خواهد شد. اینستاگرام 3 نوع مجازات برای قانون شکنان یا مجرمان مجازی در نظر گرفته است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

اکشن بن (action ban)

زمانی که شما مانند یک ربات عمل می کنید اکشن بن اتفاق می افتد. اگر چندین کار همانند مانند (لایک کردن، کامنت گذاشتن، فالو و آنفالو و…) را پشت سر هم انجام دهید، در این حالت اینستاگرام به شما مشکوک می شود پس بهتر است زیاد و پشت سرهم چنین فعالیت هایی را انجام ندهید تا دچار مجازات اکشن بن نشوید و حساب کاربری شما در امنیت باشد.

شدوبن (shadow ban)

زمانی که شما از تعدادی هشتگ خاص و مشابه را در پست ها پشت سر هم قرار دهید، یا زمانی که هشتگ های مسدود و غیر مجاز استفاده کنید، غضب اینستاگرام دامنتان را می گیرد و شما شدو بن می شوید، در این حالت متاسفانه پست ها نمایش داده نمی شود، جستجوی هشتگ ها تاثیری ندارد و در نهایت بازدید شما از تعدادی که باید باشد کم تر می شود.

فول بن (full ban)

هرگاه قوانین اینستاگرام را زیرپا می گذارید، اینستاگرام شدیدترین مجازاتش را که فول بن است را روی حساب شما اعمال می کند و متاسفانه هیچ راهی برای رفع آن وجود ندارد. در این شرایط اکانت از دسترس خارج شده و بسته می شود و حتی نمی توان از همان نام کاربری برای ساخت یک حساب دیگر استفاده کرد.

اما اگر قضیه خیلی جدی باشد، اینستاگرام به همین سادگی کوتاه نمی آید و دسترسی شما را به کل با IP قبلی، موبایل، PC و هیچ دستگاه دیگری قطع کند و نتوانید وارد این فضای مجازی شوید.

به همین راحتی با چند اشتباه کوچک زحمات خودتان را برای پیجتان به باد می دهید؛ پس قوانین را رعایت کنید، حتی در فضای مجازی!

به فکر دور زدن محدودیت های اینستاگرام نباشید!

رعایت قوانین موجود در این شبکه برای فعالیت امن تر و راحت تر در این پلتفرم اهمیت زیادی دارد. سعی کنید محدودیت های اینستاگرامی و قوانین آن را بشناسید و آن ها را رعایت کنید تا از عواقب آن در امان بمانید.

در این مقاله با قوانین اینستاگرام و دلایل آن آشنا شدید و اگر این اصول را رعایت کنید، فعالیت بهتر و تجارت موفق تری خواهید داشت.

حال از تجربیات خودتان بگویید. تا به حال مسدود شدن اکانت خود را تجربه کرده اید؟ دلایل مسدود شدن اکانتتان چه چیزی بود؟ چگونه از شدو بن خلاص شدید، راهکارتان چه بود؟

تجربیات و نظراتتان را درباره محدودیت های اینستاگرام با ما و دوستانتان به اشتراک بذارید و اگر این مطالب برایتان مفید بود برای دیگران هم ارسال کنید.

 

آخرین مطالب

2 پاسخ

 1. با سلام و احترام
  من حدود سه سالی هست که پیج اینستاگرام دارم . و بالای 6 هزار فالور . چند روز پیش استوری در محکوم کردن حرکت زشت حزب کمونیست چین گذاشتم فردای آنروز صبح وقتی اینستاگرام را باز کردم اخطاری دیدم که در آن نوشته شده بود شما داستانی گذاشته است که دارای محتوا یا سمبل نفرت پراکنی هست . در پایین صفحه گزینه ای هست که نوشته شده اگر فکر میکنید ما اشتباه کرده ایم توضیح بدهید ولی این گزینه کار نمی‌کند . به سختی توانستم از قسمت گزارش مشکل درخواست توضیح بدهم الان حدود بیست ساعت از گزارش گذشته ولی پیج ام هنوز باز نشده . البته دوستان می توانند به پیج ام بروند و لایک و کامنت بگذارند . به نظر شما تا چه زمانی پیج ام از دسترس خودم خارج می ماند

  1. سلام : این باگ ها در نسخه اندروید وجود داره تجربه ای که من داشتم این بوده که با اپل وارد شدم مشکل برطرف شد حتما برسی کنید و اطلاع بدید اگه نشد از بخش تماس پیگیری کنید سعی میکنیم کمکتون کنیم با تشکر علی ساده بافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.