Logo
جستجو کردن
Logo

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟

تبلیغات گروه تلگرام

در گروه های تلگرام می توانید تبلغیات وپست های خود را به صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی ارسال کنید. در حال حاضر تبلیغات گروه تلگرام بین کسب و کارها بسیار رایج شده است. این گروه ها قابلیت هایی را برای مدیران گروه ارائه می دهد که یکی از آن ها امکان تبدیل گروه به سوپر گروه است. در سوپر گروه های تلگرام ادمین و سازنده گروه امتیاز بیشتری درمدیریت گروه دارد و می تواند تعداد اعضا را به پنج هزار نفر برساند.

اگر شما نیز می خواهید در مورد تبلیغات گروه تلگرام و همچنین سوپر گروه های تلگرام اطلاعات بیشتر بدانید، تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

انواع گروه ها در تلگرام

انواع گروه‌ها در تلگرم

گروه های تلگرام سه نوع هستند:
گروه معمولی، سوپرگروه و کانال.

این گروه ها از نظر امکانات، تنظیمات و هدف متفاوت هستند.

توجه کنید!

ما موضوعات را برای درک بهتر دسته بندی می کنیم، به همین دلیل کانال تگلرام را در درسته گروه تلگرام گذاشتیم تا درک قابلیت‌های آن برایتان آسان‌تر باشد.

گروه تلگرام

ویژگی‌های گروه معمولی در تلگرام

گروه‌های معمولی تلگرام، امکان ارتباط گروهی بین حداکثر ۲۰۰ کاربر را فراهم می‌کنند. در این گروه‌ها، هر عضو می‌تواند پیام‌های دیگران را ببیند و به آن‌ها نظر دهد. همچنین هر عضو می‌تواند نام و عکس گروه را تغییر دهد و اعضای جدید را به گروه اضافه کند. گروه‌های معمولی تلگرام، مناسب برای ارتباط با دوستان نزدیک و خانواده هستند.

برخی از ویژگی‌های گروه‌های معمولی تلگرام عبارتند از:

 • مناسب ارتباط ‌‌های بین افراد نزدیک
 • تعداد اعضای گروه حداکثر ۲۰۰ نفر
 • قابلیت ارسال پیام برای همه اعضا
 • ایجاد لینک دعوت برای ورود به گروه
 • محدود کردن ارسال پیام توسط اعضا
 • استفاده از ربات برای مدیریت گروه
 • تبدیل گروه به سوپرگروه در صورت نیاز
 • ویرایش یا حذف یا پین و ریپلای پیام‌ها
 • سوئیچ گروه خصوصی به گروه عمومی ( Private to Public )
سوپر گروه تلگرام

ویژگی‌های سوپرگروه در تلگرام

 • مناسب ارتباط بین افراد زیاد و موضوعات مختلف
 • تعداد اعضا حداکثر۱۰۰.۰۰۰ نفر
 • مدیریت ارسال پیام توسط اعضا
 • قابلیت استفاده از تگ، نظرسنجی، حالت تمام صفحه و …
 • ایجاد لینک دعوت عمومی یا خصوصی برای ورود به گروه
 • مدیریت گروه با استفاده از ربات
  ارزیابی بازخورد و آمار بازدید و تعامل کاربران
 • ویرایش یا حذف یا پین و ریپلای پیام‌ها
 • تبدیل سوپرگروه به کانال در صورت نیاز
کانال تلگرام
تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟

ویژگی‌های کانال تلگرام

کانال تلگرام یکی از امکانات جذاب و مفید این پیام‌رسان است که به شما اجازه می‌دهد محتوای خود را با افراد زیادی به اشتراک بگذارید. برخی از ویژگی‌های کانال تلگرام عبارتند از:

این مقاله را حتما بخوانید
راهنمای کامل تبلیغات اینستاگرام در ایران با 2 روش کارآمد

چند مدیره بودن: شما می‌توانید به کانال خود یک یا چند مدیر اضافه کنید و به آن‌ها دسترسی‌های مختلفی بدهید. برای مثال، می‌توانید تعیین کنید که کدام مدیر می‌تواند پیام ارسال کند، پیام حذف کند، اعضا را مدیریت کند و غیره.

حفظ حریم شخصی: در کانال تلگرام، اعضا به یکدیگر دسترسی ندارند و نمی‌توانند پیام خصوصی برای هم ارسال کنند. این باعث می‌شود که کانال شما جنبه رسمی‌تری داشته باشد و اعضا از مزاحمت‌های ناخواسته جلوگیری شوند.

پشتیبانی از انواع محتوا: شما می‌توانید در کانال خود انواع مختلفی از محتوا را ارسال کنید، از جمله متن، عکس، ویدیو، صدا، فایل، استیکر، ایموجی و غیره. همچنین می‌توانید به پیام‌های خود شناسه، لینک، دکمه و نظرسنجی اضافه کنید.

تعداد اعضای بالا: کانال تلگرام می‌تواند تا ۳۰ هزار عضو را پذیرش کند و این تعداد به زودی افزایش خواهد یافت. این امکان به شما این فرصت را می‌دهد که با جمعیت بزرگی از کاربران تلگرام در ارتباط باشید و محبوبیت و اعتبار خود را افزایش دهید.

 • مناسب برای انتشار محتوا و اطلاع رسانی
 • در کانال، تعداد اعضا نامحدود
 • امکان ارسال پیام ویرایش یا حذف آن توسط ادمین
 • ارزیابی بازخورد و آمار بازدید و تعامل کاربران
 • اضافه کردن ادمین بیشتر به کانال
 • ایجاد لینک دعوت برای ورود به کانال

نکته

شما می‌توانید برای کانال تلگرام خود یک لینک دعوت ایجاد کنید که با کلیک بر روی آن، کاربران به صورت خودکار عضو کانال شما می‌شوند. برای این کار، شما باید کانال خود را به حالت خصوصی (private) تغییر دهید و سپس از گزینه Invite to Group via Link استفاده کنید. این روش به شما این امکان را می‌دهد که کانال خود را با افراد مورد نظر خود به اشتراک بگذارید و از ورود افراد ناخواسته جلوگیری کنید.

تلگرام امکان ارزیابی بازخورد و آمار بازدید و تعامل کاربران در کانال ها و گروه های تلگرام را فراهم می‌کند. برای دسترسی به این امکان، شما باید از قابلیت Channel Statistics یا Group Statistics استفاده کنید. این قابلیت به شما کمک می‌کند که رشد مخاطبان، تعداد بازدید از پست‌ها، نوع محتوای مورد علاقه، میزان به اشتراک گذاری پست‌ها، مدیریت نظرات و فعالیت اعضا را در طول زمان رصد و تحلیل کنید. این امکان به شما این فرصت را می‌دهد که استراتژی‌های بازاریابی خود را بهبود بخشید و کسب و کار خود را حرفه‌ای‌تر مدیریت کنید.

سوپر گروه و کانال تلگرام
تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟

فرق سوپر گروه و کانال در تلگرام چیست؟

دو نوع گروه تلگرامی که از نظر امکانات و هدف متفاوت هستند. برخی از تفاوت‌های اصلی آن‌ها عبارتند از:

 • در سوپر گروه، اعضا می‌توانند پیام ارسال کنند و به پیام‌های دیگران پاسخ دهند، اما در کانال، فقط مدیران کانال می‌توانند پیام ارسال کنند و اعضا تنها می‌توانند پیام‌ها را ببینند.
 • در سوپر گروه، تعداد اعضا حداکثر ۱۰۰.۰۰۰ نفر است، اما در کانال، تعداد اعضا نامحدود است.

در گروه های تلگرامی به راحتی می توانید یک جامعه ۲۰۰ نفره تشکیل دهید و با یکدیگر تعامل داشته باشید. امکان ارسال فایل و پاسخ به پیام های شخصی افراد و همچنین ارسال پیام صوتی از ویژگی های گروه است.

وقتی تعداد یک گروه به ۲۰۰ نفر می رسد، می توانید از قابلیت تلگرام برای ارتقاء گروه به یک سوپرگروه استفاده کنید. هنگامی که یک گروه تبدیل به یک سوپرگروه می شود، تعداد کاربران را می توان تا ۱۰۰.۰۰۰ ممبر افزایش داد. اگر مدیر گروه پیامی را در سوپرگروه حذف کند، سایر اعضا نمی توانند آن را ببینند، همچنین همه کاربران قادر به ارسال محتوا به سوپرگروه خواهند بود.

در گروه ها و سوپرگروه ها امکان تعامل دو طرفه وجود دارد، اما زمانی که می خواهید با کاربران در ارتباط یک طرفه ارتباط برقرار کنید می توانید به جای گروه از قابلیت کانال های تلگرامی استفاده کنید. تعداد اعضای کانال نامحدود است و می توانید با لینک عضویت مستقیم ، هر تعداد ممبر را به کانال مربوطه فراخوانی کنید. ادمین ارشد کانال به صورت دستی فقط می تواند تا ۲۰۰ کاربر به کانال اضافه کند و بقیه اعضا باید از طریق لینک عضویت وارد کانال شوند.

ارسال هر فایلی در کانال توسط ادمین اصلی و ادمین های سطح دوم ممکن است. هر پیامی از کانال حذف شود برای مدیر ارشد، سایر مدیران و کاربران نیز حذف می شود؛ البته همانطور که می دانید در کانال های تلگرامی، ممبرها نمی توانند پیامی ارسال کنند.

مقاله پیشنهادی: تبلیغات گسترده در تلگرام 

تبلیغات گروه تلگرام چگونه اجرا می‌شود؟

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ گروه های معمولی تلگرام ( تبلیغات رایگان )

یک گروه معمولی تلگرام می تواند حداقل ۳ ممبر و حداکثر ۲۰۰ ممبر داشته باشد، که  هر یک از اعضا می‌توانند نام گروه و یا عکس پروفایل را تغییر دهند و یا اعضای جدید به آن اضافه کند. همچنین آن ها می توانند تصویر یا متن ارسال کرده و یا با یکدیگر چت کنند. توجه کنید در این گروه هاهم ادمین می‌تواند تا حدودی فعالیت اعضا را مدیریت کند.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ سوپر گروه های تلگرام ( تبلیغات با پرداخت )

زمانی که تلگرام از قابلیت سوپر گروه در تلگرام رونمایی کرد، ادمین‌های می‌توانستند حداکثر ۲۰۰۰ نفر را در گروه ادد کنند. بعد از آن این عدد به ۵۰۰۰ و ۲۰.۰۰۰ رسید. در حال حاضر برای سوپرگروه ها می‌توان حداکثر تا سقف ۱۰۰.۰۰۰ممبر اضافه کرد.

این مقاله را حتما بخوانید
فالوور فیک بخریم یا نه

سازنده گروه می تواند چندین نفر از اعضای گروه را ( به عنوان دستیار ادمین) برای بهبود مدیریت گروه انتخاب کند. علاوه بر این سوپرگروه های تلگرام از تاریخچه یکپارچه(Unified History) نیز استفاده می کند، بنابراین پیام های حذف شده از گروه برای همه کاربران گروه در تلگرام حذف خواهند شد.

توجه کنید در نسخه های جدید تلگرام، گروه های معمولی را می‌توان به یک سوپر گروه تبدیل کرد.

برای تبلیغات گروه تلگرام باید یک استراتژی محتوایی خوبی داشته باشید، تا بتوانید مخاطبان تان را جذب کنید و در نهایت آن ها را به فروش تبدیل کنید.

 کانال های تلگرام برای تبلیغات

❇️لیست کانال های شویراد

۱_کانال خبر ایران↙️ @irNews_24
۲_کانال خبر↙️ @Channele_khabar
۳_کانال شفاف نیوز↙️ @shafaf_news24
۴_گرونی نیور↙️ @geroni_news
۵_انقلابی ↙️ @enghlabi_ir
۶_سپاه نیوز↙️ @sepah_news1
۷_کانال خبر تهران↙️ @Tehran_News24
۸_کانال خبر کرج↙️ @akhbare_karj
۹_کانال خبر قزوین↙️ @Qazvin_news24
۱۰_کانال خبر گیلان↙️ @gilan_news24
۱۱_کانال خبر اصفهان↙️ @Isfahan_news24
۱۲_کانال خبر شیراز↙️ @shiraz_news24
۱۳_کانال خبر تبریز↙️ @tabriz_news24
۱۴_کانال خبر اهواز↙️ @ahvaz_news24
۱۵_کانال خبر مشهد↙️ @mashhad_news24
۱۶_کانال خبر ارز/سکه/خودرو↙️ @Arz_News24
۱۷_کانال ایران گردی↙️ @iran_Gardi24
۱۸_اخبار وزارت آموزش و‌ پروش↙️ @vezarate_amozesh
۱۹_فقط بانوان↙️ @Faghat_banovan
۲۰_ صدای تهران↙️ @seday_teh
۲۱_تهران نیوز↙️ @tehraan_news
۲۲_کرج نیوز↙️ @karaaj_news
۲۳_اصفحان نیوز↙️ @esfahaan_news
۲۴_تبریز نیوز↙️ @taabriz_news
۲۵_فارس نیوز↙️ @faars_news
۲۶_خراسان نیوز↙️ @khoraasan_news
۲۷_خوزستان نیوز↙️ @khoozstan_news
۲۸_اردبیل نیوز↙️ @ardabil_khabri
۲۹_کرمان نیوز↙️ @kerman_newss
۳۰_مازندران نیوز↙️ @mazndarannews
۳۱_اخبار قم↙️ @akhbaarqom
۳۲_زنان قدرتمند↙️ @best_female
۳۳_مادر مهربون↙️ @maman_baby
۳۴_بانوان پلاس↙️ @banovanplus
۳۵_پزشک بانوان↙️ @banovandr
۳۶_من دیابتی هستم↙️ @diabet_iran
۳۷_پزشک من↙️ @Pzeshk_man

مزایای سوپرگروه در مقایسه با گروه عادی

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ در سوپرگروه، مدیران بیشتری بر فعالیت اعضا در گروه نظارت دارند.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ تعداد اعضای سوپرگروه می تواند چندین برابر تعداد اعضای گروه های معمولی باشد.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ اعضایی که تازه وارد سوپر گروه شده‌اند می‌توانند، همه پیام‌های ارسال شده از ابتدا تا انتها را ببینند؛ در حالیگه در گروه های معمولی تعداد محدودی پیام قابل مشاهده است.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ پیام‌های ارسال شده در سوپرگروه ها به صورت پیش فرض بر روی Mute تنظیم شده است و نوتیفیکشن های آنها را دریافت نخواهید کرد.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ قابلیت حذف پیام های ارسال شده توسط ادمین ها وجود دارد، همچنین هر مخاطبی می تواند به راحتی پیام شما را حذف کند.

چگونه یک گروه معمولی را به یک سوپرگروه تلگرام تبدیل کنیم؟

خیلی راحت تنها با چند کلیک می توان گروه معمولی تلگرام را به سوپر گروه تبدیل کرد. برای این کار کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ بر روی تلگرام، گروه مورد نظر خود را باز کنید.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ برای مشاهده صفحه تنظیمات و لیست اعضای گروه، روی نام گروه کلیک کنید.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ با استفاده از آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه می توانید به منوی تنظیمات گروه دسترسی پیدا کنید.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ گزینه Convert to supergroup را انتخاب کنید؛ در صفحه باز شده مجدداً بر روی گزینه Convert to supergroup کلیک کنید.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ در پنجره پاپ آپی که ظاهر می شود، OK را انتخاب کنید.

به همین سادگی توانستید یک گروه معمولی تلگرام را به یک سوپر گروه تبدیل کنید.

تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟ توجه: شما نمی‌تواند یک سوپرگروه در تلگرام را به یک گروه معمولی تبدیل کنید

توصیه ما 

جهت تبلیغات گروه تلگرام و یا تبلیغات در اینستاگرام، با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید و راهنمای های لازم برای برگزاری انواع کمپین های تبلیغاتی را دریافت کنید. شویراد در هر زمینه ای از ایده پردازی برای تولید محتوا گرفته تا طراحی و اجرای تبلیغات مشاوره های رایگان را در اختیارتان قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تبلیغات در تلگرام در کانال تلگلرامی علی ساده بافی عضو شوید.

Picture of حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

جستجو کردن