;

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟

هر پیجی که در اینستاگرام به دنبال افزایش فالوور می باشد، قطعاً به فکر رفتن به اکسپلور اینستاگرام نیز است. البته دیده شدن پست ها در اکسپلور تازه شروع مسیر پیشرفت یک پیج است؛ بعد از اینکه پست تان به اکسپلور رفت باید بتوانید بازدید پیج از اکسپلور را افزایش دهید. گام اول برای دریافت بازدید از اکسپلور این است که آمار پست های اکسپلوری پیج خود را ارزیابی کنید و از نتایج به دست آمده در تولید محتواهای بعدی بهره ببرید.

در این مقاله می خواهیم نحوه ارزیابی آمار اکسپلور اینستاگرام را به شما ارائه دهیم. همچنین مهم ترین شاخص های آماری صفحه اینستاگرام در رابطه با اکسپلور را معرفی کنیم و به شما آموزش دهیم که چگونه این آمار را بهبود ببخشید تا از اکسپلورر نتایج بهتری بگیرید!

 

مقاله پیشنهادی: چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟

ابزار مناسب برای بررسی آمار اکسپلور پست‌های پیج کدام است؟

احتمالاً با ابزار آنالیز داده های اینستاگرام آشنا هستید و می دانید که از چه ابزارهایی برای مشاهده آمار اکسپلور اینستاگرام استفاده کنید. تنها ابزاری که می تواند اطلاعات دقیق و درستی در مورد اکسپلور اختیار کاربران قرار دهد، Insights اینسایت می باشد.

ابزار آنالیز Insights یک قابلیتی است که توسط خود اینستاگرام طراحی و ارائه شده است، اطلاعات دقیقی درباره پروفایل پیج و پست ها و استوری های را در اختیار شما قرار می دهد.

برای دسترسی به آمار پست های اینستاگرام کافیست در زیر پست مربوطه، گزینه View Insights را انتخاب کنید. در صفحه ای که برای شما نمایش داده می شود، می توانید شاخص های آماری مختلفی را مشاهده کنید. در ادامه به معرفی این شاخص ها می پردازیم.

 

آمار اکسپلور اینستاگرام

مهم ترین شاخص های آمار اکسپلور اینستاگرام

در صفحه Insights پست های اینستاگرام، بخش های مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها مربوط به اکسپلور و برخی ا دیگر ارتباط چندانی با آمار اکسپلور ندارند. در این بخش قصد داریم بخش‌های مختلف Insights را بررسی می‌کنیم:

 

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟قسمت Reach

بخش Reach که به صورت نمودار دایره ای همراه با یک عدد نمایش داده می شود، به تعداد اکانت هایی اشاره دارد که از پست شما بازدید کرده اند. اکانت های بازدید کننده در این بخش به دو دسته تقسیم می شود:

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ Followers: تعداد بازدیدکنندگانی که فالوورهای شما هستند.
چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ Non-Followers: تعداد بازدیدکنندگانی که پیج شما را فالوو ندارند.

نکات مهم بخش Reach اینسایت

از آمار ارائه شده در این بخش می توان موارد زیر را استنباط کرد:

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ هراندازه میزان بازدید افراد Non-Followers کمتر باشد، یعنی شما از اکسپلور بازدید کمتری دریافت کردید؛ زیرا تقریباً تمام بازدیدکنندگان اکسپلور اکانت هایی هستند که شما را دنبال نکرده اند.

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ اگر میزان بازدیدکنندگان Non-Followers زیاد باشد، بازهم نمی توان با قطعیت گفت که تعداد بازدیدکنندگان اکسپلور زیاد بوده است؛ زیرا امکان دارد این بازدیدکنندگان از طریق تبلیغات، تگ یا شات توسط دیگر پیج ها جذب شده اند.

 

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟قسمت Impressions

در بخش Impressions می توانید تعداد کل بازدیدهای انجام شده از منابع مختلف را مشاهده کنید. برخلاف Reach که آمار را بر اساس فالو کردن یا عدم فالو کردن بازدیدکنندگان ارائه می‌کند، این بخش بازدیدها را بر اساس منابع خود دسته‌بندی می‌کند.

 

Impressions از بخش های زیر تشکیل شده است:

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ صفحه اصلی(Home) : صفحه اصلی یا همان فید اینستاگرام (Feed)

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ پروفایل (Profile) : صفحه پروفایل یک اکانت

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ صفحه اکسپلور (Explore): برای بررسی آمار اکسپلور پست ها باید از این بخش اقدام کنید.

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ هشتگ (Hashtag): هشتگ به کار رفته در کپشن نویسی برای پست

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ مکان (Location): تگ مکان استفاده شده در پست

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ سایر (Other): روش هایی که اینستاگرام نمی تواند آنها را شناسایی کند.

تفاوت بین Impression و Reach چیست؟

کاربران زیادی تفاوت بین ریچ و ایمپرشن را نمی دانند و همین موضوع بسیاری از مواقع باعث سردرگمی آن‌ها در بررسی آمار پیجشان می‌شود. Impression تعداد کل بازدیدهای صورت گرفته را محاسبه می‌کند، در حالی که Reach فقط تعداد اکانت های بازدیدکننده منحصربفرد را محاسبه می‌کند.

فرض کنید یک محتوای ویدیویی را 10 بار در روز تماشا می کنید؛ آمار ثبت شده برای این پست 1 برای Reach و 10 برای Impression خواهد بود.

 

بخش Profile Activity

این قسمت فعالیت هایی را که بازدیدکنندگان نسبت به محتوای شما دارند نشان می دهد؛ Profile Activity از دو بخش تشکیل شده است که هر کدام می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد:

 

بخش Profile Visits ( بازدید از پروفایل )

Profile Visits تعداد دفعاتی را که کاربران پس از مشاهده محتوای پست، روی عکس پروفایل شما کلیک کرده و وارد پیج تان شده اند را نشان می دهد. این شاخص آماری می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار ما قرار دهد:

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ اگر تعداد Profile Visit پست های ارسال شده به بخش اکسپلور زیاد باشد، می توان نتیجه گرفت که پست های شما در صفحه اکسپلور افراد هدفمند و علاقه مند به موضوع پیج تان قرار دارد؛ به همین دلیل از صفحه شما بازدید صورت گرفته است. بنابراین این نوع پست‌ها برای کاربران جذاب بوده و سعی کنید در تولید محتواهای بعدی هم از این پست‌ها در نحوه نوشتن عنوان، رنگ کاور، کپشن الگو بگیرید.

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ اگر بازدید پیج از طریق پست های اکسپلوری کم باشد، به احتمال زیاد پست شما در صفحه اکسپلور مخاطبان هدف شما قرار نگرفته است؛ به نوعی می توان گفت که پست شما با الگوریتم اکسپلور سازگاری نداشت.

 

بخش Follows ( دنبال کنندگان)

در این قسمت آمار اکانت هایی که پس بازدید از پیج تان، آن را فالو کرده اند ثبت می شود. در واقع این آمار نرخ تبدیل بازدیدکنندگان یک پست به فالوور را نشان می دهد؛ افرادی که پس از بازدید پست مورد نظر تصمیم به فالوور کردن پیج گرفته اند.

 

نتایجی که می توان از این آمار استنباط کرد به شرح زیر است:

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ هر چه رقم آمار بالاتر باشد، بیانگر این است که علاوه بر پست اکسپلور، سایر محتوای پیج شما برای کاربران اکسپلور جذاب بوده است؛ زیرا بعد از بازدید محتواهای پیج، تصمیم به فالو کردن شما گرفته اند.

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ بالا بودن این آمار به اینستاگرام یک سیگنالی مبتنی بر اینکه محتوای پیج شما برای کاربران زیادی جذاب بوده است را ارسال می کند؛ بنابراین شانس رفتن محتوای شما به اکسپلور افزایش می یابد.

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟ آمار پایین Follow در پست اکسپلور به این معنی است که شما نتوانسته اید کاربران را به اندازه کافی برای دنبال کردن صفحه خود متقاعد کنید.

 

در پایان

اول اینکه با آنالیز آما بازدیدهای صورت گرفته از پست های اکسپلوری پیج تان، نقاط قوت و ضعف پیج تان را شناسایی کنید. دوم اینکه مهم ترین فاکتور بالا بردن آمار اکسپلور پست ها، داشتن محتواهای جذاب در پیج تان است. شویراد می تواند به شما در ایده پردازی و تولید محتواهای خلاقانه در اینستاگرام کمک کند.

در این مقاله مهم‌ترین شاخص‌هایی که در بررسی آمار اکسپلور نقش دارند را به شما معرفی کردیم و همچنین راهکارهایی را برای بهبود این آمار ارائه دادیم. به نظر شما چه روش های دیگری برای بهتر کردن این آمارها وجود دارد؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه با ما و سایر کاربران این وبلاگ به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *