Logo
جستجو کردن
Logo

چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟

چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام مهم ترین عامل موفقیت کسب و کارهای اینستاگرامی می باشد. امروزه اینستاگرام یکی از محبوب ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است و اکثر بازاریابان استراتژی های برندسازی خود را بر روی این پلتفرم پیاده سازی کرده اند. برندهای بی‌شماری در این شبکه اجتماعی محبوب فعالیت می‌کنند و روزانه حجم عظیمی از محتوا را منتشر می‌کنند، بنابراین برای دیده شدن در اینستاگرام باید یک استراتژی قوی داشته باشید.

راه یافتن به صفحه اکسپلور اینستاگرام یکی از راه های موفقیت و کسب درآمد از اینستاگرام است. رسیدن به اکسپلور اینستاگرام راهی مطمئن برای افزایش ترافیک پست شما و ویروسی نگه داشتن محتوای شما است. وایرال شدن پست، لایک، کامنت و … کاربران اینستاگرام در مدت زمان کوتاهی باعث می شود که تعاملات زیادی داشته باشید و در نتیجه لید و مشتری راغب زیادی را دریافت کنید.

در این مقاله می خواهیم شما را با نکات مهم و برجسته برای ورود به اکسپلورر آشنا کنیم. اگر می خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید و فروش خود را در اینستاگرام افزایش دهید، این مقاله را از دست ندهید!

 

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟ 

اینستاگرام اکسپلورر جایی است که اینستاگرام محتواهای متنوعی از جمله تصاویر، ویدئوها، استوری و ریلز را برای کاربران خود نمایش می دهد. برای هر کاربر محتوای متفاوتی در صفحه اکسپلور ظاهر می شود که به پست‌هایی که با آن‌ها تعامل دارند و فالورهایشان بستگی دارد. به زبان ساده، اکسپلورر مجموعه ای از پست هایی است که الگوریتم اینستاگرام تشخیص می دهد که شما به آن علاقه دارید.

 

دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

 

اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد که ۵۰ درصد از کاربران آن به دنبال انوع محتوا در صفحه اکسپلور اینستاگرام می باشند. به عبارت دیگر روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام به دنبال محتوا در اکسپلور اینستاگرام می چرخند.

الگوریتم های اینستاگرام برای نمایش محتوا در اکسپلور مجموعه ای از عوامل ذیل را عبارتند از:

  • پست های لایک شده توسط افرادی که دنبال می کنید.
  • پست هایی که با آنها زیاد تعامل دارید.
  • پست‌هایی از حساب‌هایی مشابه حساب‌هایی که قبلاً دنبال کرده‌اید.
این مقاله را حتما بخوانید
اثر هاله‌ ای چیست؟ تأثیرات آن در بازاریابی و تبلیغات

چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

هیچ راه مطمئنی برای ورود به صفحه اینستاگرام اکسپلورر وجود ندارد اما با رعایت چند نکته ساده و تولید محتوای مفید می توانید احتمال دیده شدن پست خود در صفحه اینستاگرام اکسپلور را افزایش دهید.
به شما اطمینان دهم که با پیروی از این نکات ساده می توانید پست خود را به سمت اکسپلور هدایت کنید.

صادقانه به شما بگوییم که وارد شدن به صفحه اکسپلور اصلاًراحت نیست! حتی روش قطعی برای حضور شما به این صفحه  نیز وجود ندارد.

کارشناسان و مدیران این اپلیکیشن بیانیه دقیقی در مورد الگوریتم های موجود ارائه نمی دهند؛ اما با چند روش ساده که در ادامه بیان می کنیم ممکن است به نتیجه برسید و محتوای پیج شما در اکسپلور به نمایش در آید.

چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟مخاطبان خودتان را بشناسید

اگر شما پیج تجاری دارید باید مخاطبان خودتان را نیز بشناسید. اینکه محصول شما به درد چه کسانی می خورد؟ چه گروهی، از محصولات شما استقبال می کنند؟ چه کسانی به محصولات یا خدمات شما نیاز دارد؟

محصول شما چه کمکی به مخاطبتان می کند؟ آیا فالورهای شما جزو افراد فعال در اینستاگرام هستند؟ فالورهای شما واقعی هستند یا فیک؟

اگر شما فالورهایتان را بشناسید و نیازهایشان را به خودشان یادآوری کنید قبل از اینکه خودشان پی ببرند، نه تنها در جذب فالور موفق عمل خواهید کرد، بلکه احتمال دیده شدن محتوای شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام نیز بالا می رود.

 

ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام

چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟به مخاطبانتان اهمیت بدهید

در کنار شناختن فالورها و مخاطبانتان، شما باید به آن ها و خواسته هایشان نیز توجه داشته باشید؛ یعنی با آن ها تعامل داشته باشید.

اهمیت دادن به مخاطبانتان و شناخت سلیقه آن ها کمک زیادی به شما می کند تا محتوایی متناسب با سلیقه و نیاز مخاطبانتان تولید و منتشر کنید.

چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟از قابلیت های خود اینستاگرام غافل نشوید

یکی از راه هایی که به شما کمک می کند وارد صفحه اکسپلور شوید، استفاده از قابلیت ها و امکانات خود اینستاگرام است.

اگر می خواهید با اولین قابلیت اینستاگرام آشنا شوید، از شما دعوت می کنیم در یک سفر کوچک ما را همراهی کنید!

این مقاله را حتما بخوانید
نحوه افزودن دکمه های CTA به پروفایل اینستاگرام

اینستاگرام خود را باز کرده و سپس به بخش سرچ یا همان اکسپلور اینستاگرام بروید. در این قسمت می توانید اکانت، هشتگ، مکان، تگ و محبوب ترین پست ها و مطالب را جست و جو کنید.

در این قسمت به بخش مکان (Place) بروید و منطقه جغرافیایی خودتان را وارد کنید. همانطور که مشاهده می کنید پست هایی که در منطقه جغرافیایی شما بیشتر استقبال شده است برای شما به نمایش در می آید.

با این قابلیت می توانید موضوعاتی که بیشتر جلب توجه می کنند و افراد در منطقه جغرافیایی شما بیشتر آن ها را مشاهده می کنند، ببینید و از این موضوع به نفع خودتان و پیشرفت در اینستاگرام استفاده کنید!

چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

در محیط اینستاگرام هشتگ ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به طوری که شما کمتر کسی را پیدا می کنید که از هشتگ در پست های خودش استفاده نکند، حتی اگر پیج خصوصی داشته باشد.

یادتان باشد از هشتگ های مرتبط با پست استفاده کنید و از قرار دادن هشتگ های غیر مرتبط با پست خودداری کنید؛ چرا که وقتی کاربری پست شما را ببیند و ارتباطی بین هشتگ ها و محتوای شما نبیند به پیج شما اعتماد نمی کند و در نتیجه تعاملی با شما برقرار نمی کند.

چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟تولید محتوا، راهکار همیشگی

از روش های دیگری که به راه یافتن شما به صفحه اکسپلور کمک زیادی می کند، تولید محتوای جذاب و با کیفیت و البته مستمر است. همانطور که می دانید مخاطبان شما همیشه به دنبال بهترین محتواها هستند تا نیازشان را برطرف کنند. از این رو لازم است شما بر کیفیت محتوایی که منتشر می کنید (عکس یا فیلم) توجه کنید.

قالب های استاندارد اینستاگرام را در نظر بگیرید و سایز ویدیوها و عکس هایتان را مطابق با این قالب ها و با کیفیت بالا انتخاب کنید. این گونه به فالورهایتان ثابت می کنید که برایشان ارزش قائل هستید و رفع نیازشان برای شما بسیار مهم است.

وقتی فالورها و مخاطبان شما به این مورد پی ببرند که شما محتوای خوب و باکیفیت منتشر می کنید و سرسری پستی را منتشر نمی کنید، با پیج شما تعامل پیدا می کنند و در نتیجه این تعامل، شما می توانید به اکسپلور اینستاگرام راه یابید.

این مقاله را حتما بخوانید
هر آنچه درباره قالب استوری اینستاگرام باید بدانید؟!

بازار هدف خود را بشناسید.

اولین قدم برای ورود به صفحه اینستاگرام اکسپلورر، شناسایی نیازها و علایق مخاطبان هدف است. برای یافتن مخاطبان خود در اینستاگرام، باید دموگرافیک اینستاگرام خود را بدانید.

بر اساس سن، جنسیت و مکان، مخاطب مورد نظر خود را در اکسل تعیین کنید و بدانید که این کاربران به چه نوع محتوایی بیشتر علاقه دارند.
فید اکسپلور شما بهترین فرصت برای موفقیت در اینستاگرام است، سعی کنید یک تاکتیک قوی پیدا کنید، بهتر است صفحات رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید و پست های آنها را ببینید. البته به هیچ عنوان کپی یا تقلید نکنید، زیرا این استراتژی ها همیشه بازدهی منفی داشته اند.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی یک استراتژی محتوای هوشمند در نظر داشته باشید:

  • کدام لحن بیشتر در بین مخاطبان طنین انداز می شود؟
  • چه نوع محتوایی بهترین بازخورد را دریافت کرد؟
  • چه نوع کپشن هایی بیشتر توجه بینندگان را به خود جلب می کند؟

 

نکات طلایی برای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام

محتوای جذاب را به اشتراک بگذارید.

مهمترین عامل برای پیمایش اکسپلورر داشتن محتوای مفید و منحصر به فرد است. بنابراین، سعی کنید با ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای جذاب و قابل اشتراک گذاری، تعامل اکانت اینستاگرام خود را افزایش دهید و در اکسپلورر ظاهر شوید.

هدف از تولید محتوای کاربر پسند، درک بهتر محتوای مرتبط با بازار هدف شما است. علایق و خواسته های مخاطبان خود را در استراتژی تولید محتوای برند خود اعمال کنید.

محتوای ویدیویی بازدیدهای بیشتری نسبت به تصاویر دارد و به طور قابل توجهی تعامل صفحه را افزایش می دهد. در نظر داشته باشید که برای محتوای ویدیویی برای جذب کاربران باید بتوانید در چند ثانیه اول مخاطب را جذب کنید. محتوای ویدیویی به طور خودکار شروع به پخش می کند، اگر کاربر در نگاه اول به ویدیو علاقه مند نباشد، دیگر تماشا نمی کند.

اما تصاویری با برچسب های محصول، پست های اسلایدی کاروسلی یا تصاویر منحصر به فرد ساده نیز می توانند برای بینندگان جالب باشند. در ضمن، قدرت خارق‌العاده کپشن‌های جذاب برای جذب مخاطب را دست کم نگیرید.

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟

 

پست های خود را در زمان مناسب منتشر کنید.

یکی از مهم ترین نکات اینستاگرام که بارها و بارها به آن اشاره شده است این است که زمانی که فالوورهای شما فعال هستند پست بگذارید.

وقتی پستی را در فید اینستاگرام خود منتشر می کنید، بلافاصله در فید فالوور شما ظاهر می شود. اکنون اگر پست های خود را در حالی که فالوورهای شما فعال تر هستند ارسال کنید، احتمالاً تعامل بیشتری خواهید داشت. زیرا الگوریتم های اینستاگرام زمان فعال بودن فالوورها و جذب بیشتر را به عنوان یکی از عوامل دیدن پست ها در اولویت قرار می دهند.

هرچه پست شما جذاب تر باشد، شانس بیشتری برای نمایش محتوای خود در اکسپلورر دارید.

اگر حساب کاربری شما تجاری یا عمومی است، به راحتی می توانید با ابزار Insite متوجه شوید که فالوورهای شما چه زمانی فعال هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به بخش مخاطبان در تب Insights بروید و ببینید فالوورهای شما در چه ساعت و ساعتی از روز بیشتر فعال هستند.

با تجزیه و تحلیل داده های تعامل زمانی، می توانید بهترین زمان برای اشتراک گذاری پست های خود را پیش بینی کنید. هرچه درصد فالوورهای آنلاین شما در زمان ارسال پست بیشتر باشد، شانس بیشتری برای وارد کردن محتوای خود به اکسپلورر خواهید داشت.

نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام

از تگ ها و هشتگ های موقعیت مکانی استفاده کنید.

برچسب‌ها و هشتگ‌های موقعیت مکانی ابزارهای بسیار قدرتمندی هستند که به افراد بیشتری کمک می‌کنند تا یک پست حساب کاربری را در اینستاگرام ببینند.

ابزار برچسب مکان به شما امکان می دهد به افرادی در همان مکان دسترسی پیدا کنید که در حال حاضر دنبال کننده شما نیستند اما به کسب و کار شما علاقه مند هستند. هشتگ ها همچنین محتوای شما را برای کسانی که در جستجوی نام تجاری شما و ارسال کلمات کلیدی هستند قابل مشاهده می کند. با این حال، مراقب باشید که از هشتگ های مناسب مرتبط با پست و برند خود استفاده کنید، زیرا استفاده از هشتگ های نامربوط نوعی اسپم است.

این مقاله را حتما بخوانید
سفر مشتری (CUSTOMER JOURNEY) چیست؟

استفاده از این دو ابزار می تواند به میزان قابل توجهی تعامل پست های شما را افزایش دهد و شانس شما را برای ورود به اینستاگرام اکسپلورر افزایش دهد.

 

توصیه ما 

دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام،  یکی از بهترین روش ها برای افزایش فالوورهای واقعی اینستاگرام تان است.  با گرفتن فالوورهای زیاد، میزان تعاملات پست های خود را افزایش دهید و بدین ترتیب شانس محتوای خود را برای دیده در اکسپلور اینستاگرام بالا ببرید. 

با تولید محتوای و  ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام می توانید به صورت ارگانیک فالوور های خود را افزایش دهید؛ به همین ترتیب در بازه کم  به اهداف تجاری خود جامه عمل بپوشانید. تبلیغات اینستاگرام نیز می تواند به دیده شدن محتوای شما در اکسپلور اینستاگرام کمک کند. پیشنهاد می کنیم برای دریافت راهنمایی های لازم در زمینه تبلیغات اینستاگرام با کارشناسان مجرب ما در شویراد تماس بگیرید. با دریافت مشاوره های لازم خواهید توانست در مدت زمان کمی ، اعتماد و توجه کاربران اینستاگرامی را جلب کنید؛ سپس با تولید محتوای مفید و به صورت مستمر تعداد بیشتری فالوور از اکسپلور پیدا کنید. 

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

جستجو کردن