چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟

بیو اینستاگرام بخشی از پروفایل اینستاگرام است که در قسمت پایین نام کاربری پیج شما قرار گرفته است. این بخش در جذب فالوور و مخاطب هدفمند بسیار مهم است؛ به طوری که کمپانی های بزرگ، برندهای جهانی و سلبریتی ها توجه ویژه ای به نوشتن متن برای اینستا بیو دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با این قسمت به طور کامل آشنا کنیم و نحوه نوشتن یک بیو جذاب را به شما آموزش دهیم.

بیو اینستا چیست؟ (Bio)

بیو (Bio مخفف واژه‌ Biography) به معنای زندگی نامه است و هدف از تعبیه این بخش در اینستاگرام، ارائه توضیح مختصری درباره خودتان و کسب و کار خود برای مخاطبان تان می باشد. بیو اینستاگرام به عنوان شناسنامه پیج شما کاربرد دارد؛ اگر اکانت شما تجاری است، در این قسمت می توانید توضیحاتی در مورد برند و حوزه فعالیت تان ارائه دهید.

 

مقاله پیشنهادی: تبلیغات بیو اینستاگرام چگونه می باشد؟!

بخش‌های مختلف بیو در اینستاگرام

گفتیم که بیو اینستاگرام زیر نام کاربری اکانت شما قرار دارد و شامل بخش های مختلفی می باشد. بخش هایی مانند نام اکانت، عکس پروفایل، لینک سایت یا شبکه های اجتماعی و … بخشی از بیو اینستاگرام محسوب می شوند. در ادامه به معرفی هر یک از این موارد می پردازیم.

 

بخش های مختلف بیو اینستاگرام

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟نام اکانت در بیو اینستاگرام (Name)

در قسمت بیو اینستا به غیر از نام کاربری در صورت تمایل می توانید نامی برای اکانت خود تعیین کنید. تفاوت نام و نام کاربری به شرح زیر است:

  • نام بر خلاف نام کاربری، لازم نیست منحصر به فرد باشد و چندین کاربر می توانند از یک نام برای صفحه خود استفاده کنند.
  • در نام می توانید از ایموجی ها و شخصیت های دیگر نیز استفاده کنید.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟عکس پروفایل در  قسمت بیو اینستاگرام

یکی از قسمت های بیو پیج اینستا عکس پروفایل است که از نظر زیبایی ظاهری پیج بسیار مهم است. وقتی سایر کاربران وارد صفحه شما می شوند، اولین چیزی که می بینند، عکس بیو صفحه شما است.

به طور کلی بیش از هر چیز این عکس پروفایل شماست که می تواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. اگر عکس پروفایل جذاب و متناسب با محتوای صفحه باشد، کاربر ترغیب می شود که در صفحه بماند و آن را بیشتر بررسی کند. برای یادگیری نحوه تنظیم یا تغییر عکس پروفایل، توصیه می شود مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟متن قسمت بیوگرافی

بخش بیوگرافی برای معرفی و ارائه اطلاعات بیشتر در مورد خودتان یا برندی که دارید طراحی شده است. در متن بیو اینستا می توانید اطلاعات مربوط به محل سکونت، تاریخ تولد، شغل و … را اضافه کنید.

اگر اکانت شما تجاری است می توانید توضیحاتی در مورد ارائه خدمات یا محصولات خود بنویسید. همچنین نوشتن آدرس محل کار نیز در بیو پیج های تجاری و فروشگاهی رایج است.

علاوه بر این، می توانید پیج های دیگر را با کاراکترهای @ و # را منشن کنید یا می توانید یک هشتگ در بیو صفحه خود قرار دهید. لازم به ذکر است حداکثر تعداد کاراکترهای قابل استفاده در قسمت بیو 150 کاراکتر می باشد.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟لینک سایت یا شبکه‌های اجتماعی در بیو 

در بیو اینستاگرام قسمتی برای قرار دادن لینک وجود دارد. این لینک می تواند برای اهداف مختلف استفاده شود؛ می توانید لینک وبلاگ خود را در این قسمت قرار دهید و یا برای معرفی فروشگاه اینترنتی مرتبط با صفحه خود از آن استفاده کنید.

همچنین می توانید لینک یکی از اکانت های شبکه های اجتماعی خود را نیز در این بخش قرار دهید؛ پس از قرار دادن لینک در این قسمت، کاربران اینستاگرام با کلیک بر روی آن به صفحه مربوط به آن لینک منتقل می شوند.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟Category label در بیو اینستاگرام

یکی از ویژگی های پیج های حرفه ای (Business and Creator) امکان افزودن برچسب دسته بندی (Category label) به بیو اینستا می باشد. وقتی می خواهید صفحه خود را از حالت عادی به حرفه ای تغییر دهید، موضوعی را برای حوزه فعالیت خود مثلاً blogger مشخص می کنید. در صورت فعال بودن قابلیت Category label، زمینه فعالیت شما برای فالوورهای صفحه نمایش داده می شود.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟استوری‌ برگزیده در بیو اینستاگرام (Story Highlights)

یکی دیگر از بخش‌های بیو اینستا، هایلایت های استوری می‌باشد. همانطور که می دانید قابلیت استوری گذاشتن در اینستاگرام با محدودیت زمانی روبرو است؛ بدین معنی که استوری‌های آپلود شده بعد از گذشت 24 ساعت به طور خودکار آرشیو شده و برای فالوورها قابل دسترسی نخواهند بود. اگر می خواهید استوری های شما برای مدت زمان طولانی نیز در پیج تان قابل نمایش باشد، می توانید آن ها را در پیج تان هایلایت کنید.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟دکمه تماس در بیو اینستاگرام (Contact Button)

این قابلیت از بخش بیو در اینستاگرام فقط برای صفحات تجاری و سازندگان فعال است. این دکمه برای تعامل بیشتر و بهتر صاحب اکانت با فالوورهای پیجش است. در صورت قرار دادن این دکمه در بیو پیج، گزینه های تماس، ایمیل به قسمت بیو پیج اضافه می شود.

 

چگونه یک متن برای بیو اینستا بنویسیم؟

پس از آشنایی با بخش‌های مختلف بیو اینستاگرام، می‌توانید هر کدام را بر اساس علایق و سلیقه شخصی خود تنظیم کنید. در ادامه نکات و پیشنهاداتی برای تنظیم کردن یک متن مناسب برای بیو اینستا ارائه شده است که بهتر است برای نوشتن بیو پیج اینستاگرام خود آن ها را بکار گیرید.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟ نام پیج اینستاگرامی

همانطور که گفته شد علاوه بر نام کاربری، قسمت دیگری به نام Name در متن بیو پیج شما وجود دارد. انتخاب نام هم برای اعتبار پیج بسیار مهم است؛ زیرا در اکسپلور به غیر از نام کاربری، نام پیج شما هم نمایش داده می شود.

بنابراین پیشنهاد می شود نام خود را مشابه نام کاربری خود، یا نام برندتان انتخاب کنید تا کاربران راحت تر بتوانند صفحه شما را پیدا کنند. صاحبان اکنت های شخصی معمولاً نام و نام خانوادگی خود را به عنوان نام صفحه در نظر می گیرند و صفحات تجاری هم نام برند خود را قرار می دهند.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟ نوشتن صحیح متن برای بیو اینستا

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام ویرایش بیو اینستاگرام، پس از وارد کردن متنی برای بیو، متن نمایش داده شده در پروفایل شبیه متن نوشته شده نباشد. به عنوان مثال امکان دارد در تایپ فاصله ها، خطوط جدید، یا شکلک ها اشتباه کنید.

برای حل این مشکل که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند، پیشنهاد می کنیم ابتدا متن بیو اینستاگرام مورد نظر را در یک برنامه ویرایشگر متن یا ابزار یادداشت موبایلی تایپ کنید و سپس آن را در بیو پیج خود کپی و پیست کنید.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟استفاده از تگ و هشتگ در متن بیو

در اینستاگرام قابلیتی به نام هشتگ وجود دارد که با استفاده از آن می توانید محتوای پیج خود وارد اکسپلور کنید. به عنوان مثال با قرار دادن هشتگ در عنوان پست ها، اگر سایر کاربران آن هشتگ را جستجو کنند، پست شما نیز به عنوان یکی از نتایج جستجو به کاربر نمایش داده می شود.

اکنون امکان استفاده از ویژگی هشتگ در متن بیو اینستا وجود دارد. همچنین قابلیت تگ در متن بیو پیج اینستا در دسترس قرار گرفته است. می توانید دوستان یا آشنایان خود را با استفاده از کاراکتر @ در بیو اینستاگرام خود تگ کنید.

 

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟تغییر فونت متن در بیو اینستا

ظاهر متن می تواند تاثیر بسزایی در جذابیت بیو اینستاگرام شما داشته باشد. یکی از مواردی که یک متن را زیبا می کند، زیبایی فونت آن است. می توانید از فونت های جذاب برای زیباسازی متن بیوگرافی خود برای اینستاگرام خود استفاده کنید. برای تغییر فونت متن بیو می توانید از وب سایت IGfonts کمک بگیرید.

برای این کار پس از ورود به وب سایت مذکور بیو متن مورد نظر را وارد نمایید. خواهید دید که متن شما با فونت های مختلف آماده شده است. یکی از این فونت ها را به دلخواه انتخاب کنید و با کپی و پیست متن مورد نظر را به بیو اینستا خود منتقل کنید.

توصیه ما

با تنظیم یک بیو اینستاگرام می توانید از تبلیغات بیو اینستاگرام برای توسعه کسب و کارتان استفاده کنید؛ نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *