Logo
جستجو کردن
Logo

چگونه در بیو اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

تبلیغات بیو اینستاگرام

ما در اینستاگرام بر خلاف وبلاگ ها، فضای بسیار محدودی برای جلب توجه مخاطب داریم. به همین دلیل اینستاگرام مارکترها همواره به این نکته تأکید می کنند، که نوشتن متن برای بیو اینستاگرام در موفقیت کسب و کارها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. متن بیو شما نوعی تبلیغات بیو اینستاگرام برای کسب و کارتان به شمار می آید؛ اما حقیقت این است که انتخاب یک متن جذاب برای بیو اینستاگرام آنقدر ها هم ساده نیست! کمی باید هنر کپی رایتینگ داشته باشید تا بتوانید کلمات ترغیب کننده بنویسید. 

 آنچه در بخش بیو اینستاگرام می نویسید باید بازتابی از شخصیت، اهداف و مرتبط با حوزه ی کسب و کارتان باشد. مخاطب به هنگام بازدید پیج شما، به یکی از مواردی که بسیار اهمیت می دهید، بیو پیج تان است. در این مقاله قصد داریم به نحوه نوشتن متن برای بیو اینستاگرام را آموزش دهیم. پس اگر می خواهید متنی جذاب و تأثیرگذار برای بیو خود بنویسید، این مطلب از شویراد را از دست ندهید.

مقاله پیشنهادی: تبلیغات گسترده در اینستاگرام و ۶ روش تبلیغاتی مؤثر

اهمیت تبلیغات بیو اینستاگرام در توسعه کسب و کار

یکی از تکنیک های جذب مخاطب در اینستاگرام، تنظیم یک بیو حرفه ای است؛ در این قسمت می توانید بهترین اطلاعات خود را به صورت کوتاه درج کنید تا کاربران با برند و حوزه ی کار شما آشنا شوند.

بیو در اینستاگرام مخفف کلمه بیوگرافی(Biography) است که در قسمت پایین نام کاربری اکانت اینستاگرام قرار دارد. اطلاعات بیوگرافی در اینستاگرام شامل معرفی کامل و جامع اما کوتاه از شخصیت و توانایی های شماست. این اطلاعات حکم روزمه شما را دارد و هر اندازه باکیفیت نوشته شود، در افزایش تعداد فالوئرهای پیج تان می تواند تأثیر گذار باشد. به همین دلیل می گوییم نوشتن در مورد خودتان در بیو، نوعی تبلیغات است، که در جذب فالوور برای پیج تان نقش پررنگی دارد.

کاربران با دیدن نام کاربری شما در اینستاگرام، اولین کاری که می کنند خواندن اطلاعات درج شده در بیو است؛ در واقع فالوئر بر اساس بیو می تواند با شما و حوزه ی کاری شما را بشناسند و درباره خدمات و محصولات برند شما نیز اطلاعات کسب نماید.

این مقاله را حتما بخوانید
رفع ریپورت اینستاگرام و دلایل ریپورت شدن

نحوه تبلیغات بیو اینستاگرام

در این بخش، شما باید بتوانید کامل ترین تعریف خود را در ۱۵۰ کاراکتر به فالوورها نشان دهید؛ از این رواز نوشتن دل نوشته و یا متن های مغرورانه در قسمت بیو پرهیز کنید، چرا که کاربران اینستاگرام را از فالو کردن شما دلسرد می کند. در ادامه می خواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه یک بیو حرفه ای در اینستاگرام بنویسید.

بیو اینستاگرام چه اهدافی را دنبال می کند؟ 

بیو اینستاگرام علاوه بر جذاب بودن، باید هدفدار انتخاب شود: 

اگر یک اکانت تجاری دارید، زمینه فعالیت کسب و کار شما را به مخاطبان معرفی نماید؛ بعبارتی افزایش آگاهی از برند ایجاد کند. 

در بیو اینستاگرام تان باید به مخاطب نشان دهید که چگونه با شما ارتباط برقرار کند.

بیانگر هویت و لحن برند و اهداف کسب و کارتان باشد. 

مخاطب را ترغیب به انجام عملی کند؛ یعنی در بیو اینستاگرام تان باید CTA داشته باشید. برای این کار سعی کنید از یک عبارت متقاعد کننده برای جذب مخاطب  استفاده کنید.

شما با تبلیغات بیو اینستاگرام می توانید به راحتی به سرنخ های زیادی برسید و آن ها را به مشتریان بالقوه و در نهایت به خریداران واقعی تبدیل کنید.

اجزای تشکیل دهنده بیو در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید بهترین متن بیو را برای صفحه تجاری اینستاگرام تان بنویسید، باید اجزای تشکیل دهنده بیو اینستاگرام و میزان اهمیت آن ها را بدانید! داشتن درک خوب از اجزای بیو اینستاگرام به شما کمک می کند که بیو خود را از همان ابتدا با اطلاعات صحیح غنی کنید. بنابراین وقتی کاربران از صفحه اینستاگرام شما بازدید می کنند، دقیقاً می دانند که شما در حال انجام چه کاری هستید و با فالو کردن صفحه اینستاگرام شما چه چیزی را به دست می آورند. 

این مطلب را همیشه به یاد داشته باشید: درک اجزای بیو اینستاگرام اولین قدم برای انتقال پیام به مخاطبان است

برای داشتن بازدهی بالا از تبلیغات بیو اینستاگرام بایستی به طور کامل با اجزای بیو اینستاگرام آشنا باشید!

این مقاله را حتما بخوانید
کمپین اینستاگرامی چیست؟ ( افزایش فروش)

عناصر تشکیل دهنده بیو اینستاگرام عبارتند از:

چگونه در بیو اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ عکس پروفایل

عکس پروفایل یا به اصطلاح آواتار باید یک عکسی مرتبط با زمینه فعالیت تجاری تان باشد؛ به عنوان مثال می توانید برای تصویر پروفایل تان از لوگوی برند خود و یا یک تصویری از محصولات تان استفاده کنید. عکسی که در پروفایل گذاشته می شود، در فید جستجوی اینستاگرام خیلی کوچک دیده می شود؛ بنابراین تصویری که انتخاب می کنید باید به قدری جذاب باشد که بتواند کاربران اینستاگرام  را به خود جذب کند. 

حتماً دیده اید برخی از مشاغل و افراد مشهور یک تیک آبی در کنار نام پروفایل خود دارند که نشان می دهد حساب کاربری رسمی آن ها در اینستاگرام است. داشتن تیک آبی در اینستاگرام یک مهر تأیید برای اکانت شما به شمار می آید، که باعث محبوبیت شما در اینستاگرام می گردد. البته باید بگویم برای درخواست این تیک آبی باید شرایط لازم را داشته باشید و اینستاگرام نیز طبق یک سری قوانین خاص خود یک اکانت را تأیید (یا به اصطلاح Verify) می کند. ما در یک مقاله به طور کامل در مورد شرایط و نحوه گرفتن تیک آبی به طور کامل صحبت کردیم.

مقاله پیشنهادی: ۵ راهکار فوق العاده برای دریافت تیک آبی

چگونه در بیو اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ نام و نام کاربری

نام کاربری شما در قسمت بالای صفحه پروفایل تان نمایش داده می شود. همچنین نام شما به صورت پررنگ در زیر عکس پروفایل و بالای قسمت بیو درج شده است. همانطور که می دانید نام و نام کاربری پیج تان هر دو در اینستاگرام قابل جستجو هستند؛ بنابراین توصیه میکنیم نام و نام کاربری با مفهوم را انتخاب کنید که هم آسان تلفظ شود و هم خیلی راحت تایپ شود.

توجه کنید نام و یا نام کاربری شما باید طوری باشد که به چشم بیاید. برخی افراد در پیج اینستاگرامی خود ممکن است نام کاربری شما را در پست های خود تگ کنند؛ از این رو نام کاربری تان بایستی جالب و جذاب باشد. لازم به ذکر است که نام و نام کاربری پیج شما می توانید یکسان انتخاب شود، در واقع شما با نام خود می خواهید در اینستاگرام برندسازی کنید. 

این مقاله را حتما بخوانید
معرفی اپلیکیشن Reface

چگونه در بیو اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ بیو اینستاگرام

در این قسمت باید با استفاده از ۱۵۰ کاراکتر، برند و یا کسب و کار خود را به مخاطبان در اینستاگرام معرفی کنید و آن ها را ترغیب به انجام دادن فعالیتی در صفحه اینستاگرام خود نمائید. بیو اینستاگرام بهترین فرصت برای ایجاد Call to Action  را به شما می دهد، بعبارتی نوعی تبلیغات بیو اینستاگرام می باشد که مخاطب را برای انجام کاری به چالش می کشد.

چگونه در بیو اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ وب سایت

بیو اینستاگرام تنهایی بخشی است که شما می توانید مستقیماً لینک وب سایت خود را در قسمت website درج کنید. توصیه می کنیم از این فضا خیلی هوشمندانه استفاده کنید؛ شما می توانید لینک صفحه اصلی، صفحه فرود، صفحه محصولات و یا صفحه یک محصول ویژه تخفیف دار و یا محصول جدید برندتان را در این قسمت قرار دهید. 

چگونه در بیو اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ دسته‌بندی (Category)

این گزینه در اکانت های تجاری فعال می باشد که در زیر نام کاربری اینستاگرام ظاهر می شود و مستقیماً با دسته ای که در لینک صفحه فیس بوک شما انتخاب شده است، مرتبط می باشد. برای اینکه نوع کسب و کار شما در اینستاگرام شناخته شود، بهتر است یک دسته بندی برای اکانت خود انتخاب کنید. همانطور که گفتیم لازمه انتخاب یک دسته، داشتن اکانت تجاری می باشد. 

 مزیت تعیین نوع کسب و کارتان در اینستاگرام این است که دیگر نیازی به استفاده از فضای اختصاصی Bio برای توضیح نوع کسب و کار خود ندارید. حد مجاز نوشتن متن در بیو اینستاگرام، ۱۵۰ کاراکتر است؛  انتخاب دسته بندی به ما کمک می کند از بیو برای شرح زمینه فعالیت کسب و کارمان استفاده نکنیم. بدین ترتیب  در قسمت بیو اینستاگرام، که در زیر website  قرار دارد نهایت استفاده را برای شفاف سازی اهداف تجاری  مان خواهیم داشت. 

چگونه در بیو اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ دکمه های  تماس ( فراخوان =CTA)

اینستاگرام در آپدیت های جدید چندین لینک در اختیار حساب تجاری اضافه کرده است، تا از فضای اختصاصی بیو به نحو بهتری بهره ببریم. در گذشته قبل از رونمایی از این قابلیت، کسب و کارها باید شماره تماس، آدرس شرکت و ایمیل خود را در قسمت بیو قرار می دادند؛ اما اکنون می توانند از طریق دکمه های call to action معروف به دکمه های تماس استفاده کنند. این دکمه های فراخوان فقط در اکانت های تجاری و بر روی اپلیکیشن اینستاگرام نمایش داده می شوند و در صفحات وب قابل مشاهده نیستند. همچنین اکانت های شخصی نیز امکان استفاده از قابلیت را ندارند. 

این مقاله را حتما بخوانید
معرفی تبلیغات بازدیدی تلگرام

در اپلیکیشن اینستاگرام با کلیک بر روی Edit Profile و سپس Contact Options می توانید به این گزینه دسترسی پیدا کنید. اگر نمی توانید این گزینه ها را مشاهده کنید، بهتر است ابتدا از تجاری بودن حساب خود اطمینان حاصل کنید. مهم ترین مزیت استفاده از دکمه های تماس  این است، که از کاهش تعداد کاراکترهای متن بیو اینستاگرام جلوگیری می کند.

برای اثر بخش بودن تبلیغات بیو اینستاگرام بایستی بتوانید مخاطب را ترغیب به استفاده از دکمه های فراخوان کنید. 

این مطلب از شویراد ادامه دارد؛ می خواهیم نحوه نوشتن متن جذاب برای قسمت بیو را به شما آموزش دهیم. اگر شما نیز ایده ای برای نوشتن متن جذاب در قسمت بیو اینستاگرام دارید در قسمت دیدگاه با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 14 =

جستجو کردن