;

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرامی چقدر است؟

در این مقاله قصد داریم درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرامی را مورد بررسی قرار دهیم! آیا تا به حال کلمه اینفلوئنسر به گوشتان خورده است؟ در مورد اینفلوئنسرها کنجکاو شده اید که چه کارهایی انجام می دهند؟ چه کسانی می توانند اینفلوئنسر شوند؟ درآمد اینفلوئنسرها چقدر است؟

اگر اینستاگرام داشته باشید، حتما شما هم به پیج افرادی برخورده اید که در اینستاگرام از روزمرگی هایشان می گذارند و با  فالورهایشان تعامل دارند و پیج های دیگر را معرفی می کنند. شاید با خودتان گفته اید که قرار دادن روزمرگی ها در شبکه های اجتماعی چه فایده ای برای برخی از افراد دارد؟ این افراد عموما تعداد لایک و کامنت برایشان مهم است، اما چرا؟

می دانستید که اینستاگرام منبع درامد این افراد است؟ هیچ می دانید که درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام چقدر است؟

ما در این بخش می خواهیم اینفلوئنسر ها را به شما معرفی کنیم و بگوییم این افراد چه کسانی هستند و دقیقا چه کاری انجام می دهند، منبع درآمدشان چیست و درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام چقدر است. پس این مطلب را از دست ندهید و تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

اینفلوئنسر کیست؟

بگذارید ابتدا مفهوم اینفلوئنسر را برای شما شفاف سازی کنیم و سپس سراغ کسب درآمد از طریق اینفلوئنسری برویم.

مطمئنا تا به حال کلمه شاخ یا شاخ اینستاگرام خیلی به گوشتان خورده است! کلمه شاخ بودن در بین مردم بیشتر به جای اینفلوئنسر به کار می رود و جزو اصطلاحات رایج در مورد اینفلوئنسرهاست!

 

درآمدهای نجومی اینفلوئنسرها

 

اینفلوئنسر در لغت به معنی تاثیرگذار است و در دنیای مجازی به کسانی گفته می شود که در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام شناخته شده و معروف هستند و به نوعی جزو سلبریتی های اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر محسوب می شوند.

این افراد عموما در بین فالورهایشان محبوبیت دارند و حرف هایی که می زنند، سبک زندگیشان، پوشش و … بر روی دنبال کنندگانشان تاثیر گذار است.

ممکن است اینفلوئنسرها در دنیای مجازی شناخته شده و مشهور باشند؛ اما در زندگی واقعی ممکن است مشهور نبوده و همان زندگی عادی که مردم عادی دارند را سپری کنند!

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ در واقع نوعی بازاریابی دیجیتالی و مدرن است که امروزه بیش تر از گذشته رواج پیدا کرده است.

وقتی شما می خواهید کسب و کارتان را شروع کرده و رونق بدهید و در نهایت به یک برند معروف و معتبر تبدیل شوید، لازم است از تبلیغات استفاده کنید. اینکه شما از چه نوع تبلیغاتی برای معرفی برندتان استفاده کنید، به میزان بودجه و نوع کار و کسب شما بستگی دارد.

تعیین نوع تبلیغات مطمئنا وابستگی مستقیمی با شرایط و روش های مطلوبی برای برند شما دارد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

از تبلیغ های تلویزیونی تا بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر انواع اشکال تبلیغ برند هستند که می توان گفت هزینه های زیادی نیز به همراه دارند و کمتر برندی می تواند به این نوع تبلیغات دسترسی داشته و از این طریق برند خودش را معرفی کند.

ناگفته نماند چون امروزه شکل تبلیغات تغییر کرده است و تبلیغات سنتی جای خود را به تبلیغات مدرن داده اند، در نتیجه تاثیرگذاری این نوع تبلیغات نیز باید مد نظر قرار بگیرد تا در کنار هزینه هایی که صرف می کنید، بتوانید به آنچه که می خواهید برسید.

 

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرامی

درآمد نجومی اینفلوئنسرهای اینستاگرام

همانطور که می دانید اینستاگرام فارغ از اینکه فضای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم های روزمره است، به محیط بزرگی برای افزایش فروش و دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است.

افراد زیادی در این پلتفرم فعالیت های مختلفی را شروع کرده اند و از این راه درآمد کسب می کنند. شما سلبریتی های اینستاگرام را در نظر بگیرید.

سلبریتی های اینستاگرام یا همان شاخ های اینستاگرام چون توانسته اند در بین کاربران اعتبار کسب کنند و به نوعی می توانند روی مخاطبانشان تاثیر بگذارند، از همین اعتبار و تاثیر گذاری می توانند برای معرفی برند شما نیز استفاده کنند.

آن ها که جزو اینفلوئنسرها محسوب می شوند، با دریافت هزینه ای مشخص با شما توافق می کنند تا برند شما را به فالورهایشان معرفی کنند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که سلبریتی هایی که با چند حرکت عجیب و غریب توانسته اند در اینستاگرام مشهور شوند را از لیست خودتان کنار بگذارید؛ زیرا این نوع افراد ممکن است زمانی خطایی انجام دهند و یا حرفی بزنند که به صورت کلی اعتبار کاری آن ها را زیر و رو کند و حتی ممکن است دیگر در فضای مجازی دیده نشوند!

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام و هنری

بی شک هنر از قدیم طرفداران زیادی داشته است؛ اما با ورود شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، فرصت دیده شدن و حضور پر رنگ تر از قبل در بین مردم را داشته اند. آشپزها، نقاش ها، عکاس ها، فعالان حوزه مد و پوشاک و… مخاطبان زیادی دارند که می تواند نقش یک اینفلوئنسر را پر رنگ تر کند.

فعالان حوزه های هنری علاوه بر اینکه با تولید محتوای عالی و تاثیر گذار می توانند مخاطبان زیادی را جذب کرده و از طریق فروش و ارائه خدمات درآمدی را کسب کنند، می توانند از راه تبلیغات و اینفلوئنسری نیز به درآمد خوبی برسند.

 

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرامی

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام و سلبریتی ها

در واقع اولین اینفلوئنسرها در دنیای واقعی و مجازی سلبریتی ها بوده اند. چهره های مشهور و معروف از گذشته تا کنون در رسانه های مختلف مانند: رادیو، تلویزیون، روزنامه ها و… به خوبی درخشیده اند و همواره تاثیرات زیادی بر مخاطبانشان گذاشته اند.

امروزه نیز با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی، سلبریتی های مشهور اعم از خواننده ها، بازیگران، ورزشکاران و… در اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی به فعالیت پرداخته اند و با راه اندازی کانال تلگرامی، پیج اینستاگرام و… توانسته اند کارهای اینفلوئنسری را رونق ببخشند.

در واقع کسب درآمد از طریق اینفلوئنسری یا به اصطلاح اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر توسط سلبریتی ها و افراد مشهور و معتبر انجام می شود و برندهای کسب و کار برای تبلیغاتشان ابتدا دست به دامن سلبریتی ها می شوند؛ چون می دانند میزان تاثیر گذاری این افراد بیشتر از افراد دیگر است.

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام چقدر است؟

در اینستاگرام خیلی از افراد در حوزه تخصصی خودشان فعالیت می کنند و فعالیت هایی که انجام می دهند، پیشنهادات و انتقاداتی که در مورد برخی از کسب و کارها، برندها، سبک زندگی و… ارائه می دهند، بر روی نظرات خیلی ها تاثیرگذار است.

همین تاثیر گذاری است که آن ها را به اینفلوئنسر تبدیل کرده و باعث کسب درآمد از این راه شده است. به عنوان مثال در حوزه آرایشی صدف بیوتی را در نظر بگیرید، با توجه به میزان تاثیرگذاری که صدف بیوتی در حوزه آرایش بر روی مخاطبانش می گذارد می تواند سرنوشت یک برند را تعیین کند.

مثلا امروز صدف بیوتی برندی را به همه معرفی کرده و از خصوصیات و کیفیت بالای  لوازم آرایش آن برند تعریف میکند، مطمئنا افراد زیادی به خرید لوازم آرایش آن شرکت ترغیب می شوند. به همین راحتی یک شرکت می تواند موفق یا ناموفق شود!

به همین دلیل است که باید هنگام انتخاب اینفلوئنسر برای تبلیغ برندتان حساسیت زیادی به خرج دهید و از اینفلوئنسرهای مورد اعتماد کمک بگیرید نه تازه به دوران رسیده ها! چون سرنوشت برند شما در دست آن هاست.

باید بدانید که هزینه تبلیغ در اینستاگرام توسط اینفلوئنسرها در حدود 30 میلیون تومان است، چه کاری بهتر از اینفلوئنسری!

اشتباه نکنید این میزان از درآمد برای اینفلوئنسرهای معروف و مورد اعتماد است و شما که تازه اول راه هستید، تا به این میزان از درآمد برسید راه زیادی در پیش دارید!

هزینه تبلیغات در پیج های بزرگ اینستاگرام

در اینستاگرام پیج هایی که فالورهای زیادی در بازه 100هزار تا 4 میلیون دارند جزو افزاد مشهور و اینفلوئنسرهای اینستاگرامی هستند که بسته به نوع فعالیت و تعداد فالور هزینه تبلیغات متغیری در حدود 100 هزار تومان تا 1میلیون و 500 هزار تومان دارند.

3 مورد از پیج های بزرگ در اینستاگرام به همراه هزینه تبلیغات

PICOPRY: با تعداد فالور 3.7 میلیون برای تبلیغات تعرفه ای در حدود 1میلیون و 300هزار تومان در نظر می گیرد.

MOVARREKHAN: با تعداد 1.7 میلیون فالور برای تبلیغات تعرفه ای در حدود 490 هزار تومان در نظر گرفته است.

SCI.WONDER: با توجه به تعداد فالور 1.3 میلیون، برای تبلیغات تعرفه ای حدود 480 هزار تومان در نظر می گیرد.

پیج های بزرگ زیادی در زمینه اینفلوئنسری فعالیت می کنند که تعرفه ثابتی برای تبلیغات نداشته و در بازه های زمانی مختلف تعرفه متغیری دارند.

قیمت های حدودی که در بالا بیان کردیم برای تبلیغات به صورت پست است که در مدت زمان 24 ساعت داخل پیج باقی می مانند. برای اطلاع از آخرین تعرفه تبلیغات و سایر پیج های اینفلوئنسری، می توانید با متخصصان ما در شویراد تماس بگیرید.

روش های ارتباط با مخاطبان و معرفی برند به دیگران

اگر می خواهید برندتان را به دیگران معرفی کنید، می توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

  • به صورت مستقیم با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید: اولین راه حلی که می توانید برندتان را تبلیغ کنید این است که فارغ از راه های دیگر خودتان با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید؛ اما نکته قابل توجهی نیز در این میان وجود دارد، آن هم این است که دسترسی به اینفلوئنسرها راحت نیست.
  • با آژانس های تبلیغاتی کار کنید: دومین راه که می تواند برای شما که هنوز تجربه ای در رابطه با تبلیغات ندارید بسیار کارساز باشد، کار کردن با آژانس های تبلیغاتی است. چون شما شناخت خوبی از اینفلوئنسرها ندارید هماهنگی با این آژانس ها بهترین گزینه برای شماست.

آژانس های تبلیغاتی از آن جهت برای شما بهترین گزینه محسوب می شوند؛ چون آن ها با اینفلوئنسرهای زیادی در ارتباط بوده اند و به خوبی می دانند برند و محتوای شما توسط کدام اینفلوئنسر می تواند بازدهی خوبی برایتان داشته باشد.

معایب اینفلوئنسر بودن

مانند هر کار دیگری اینفلوئنسرها نیز نسبت به کاری که انجام می دهند، مشکلاتی را نیز به همراه دارند. اولین مشکلی که می تواند برای شما در رابطه با تبلیغ برندتان پیش بیاید، پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب و در عین حال قابل اعتماد است.

بسیاری از اینفلوئنسرها وقتی در بین مردم شناخته شده و اعتبار کسب می کنند، در ازای دریافت پول هر تبلیغی را قبول می کنند که این اصلا خوشایند نیست. این کار نه تنها اعتبار آن اینفلوئنسر را لکه دار می کند، بلکه باعث می شود ذهنیت ناخوشایندی از اینفلوئنسرها در ذهن مخاطبان  ایجاد شود.

مزایای اینفلوئنسر بودن

فارغ از سختی هایی که برای یک اینفلوئنسر پیش می آید، اینفلوئنسرها می توانند از طریق شبکه های اجتماعی یا وبلاگ ها با میلیون ها کاربر در ارتباط بوده و به صورت غیر مستقیم محصولات را تبلیغ کرده و درآمد کسب کنند.

چون اینفلوئنسرها دارای روابط عمومی بالایی هستند، به راحتی می توانند با مخاطبانشان ارتباط قوی برقرار کرده و آن ها را برای خرید محصولات ترغیب کنند.

اینفلوئنسرها از راه های مختلفی می توانند درآمد کسب کنند و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با کاربران زیادی در ارتباط بوده و تعامل داشته باشند.

حرف آخر

بسیاری از کاربران اینستاگرام به اینفلوئنسر مارکتینگ روی آورده اند و از این طریق می خواهند به درآمدهای نجومی برسند؛ اما لازم است در این میان خود اینفلوئنسرها هم بین کاربران دیده شده و اعتبار کسب کنند تا به درآمد برسند.

اینفلوئنسری برخلاف سایر شغل ها به صورت غیر حضوری و از راه دور و در هر مکانی می تواند انجام شود.

اگر شما هم می خواهید درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام را داشته باشید، اما نمی دانید که از کجا شروع کنید و یا می خواهید کسب و کار خودتان را تبلیغ کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید، توصیه می کنیم با کارشناسان ما در تیم شویراد تماس بگیرید، آنان به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

 

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *