Logo
جستجو کردن
Logo

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ + میزان درامد اینفلوئنسرهای اینستاگرامی

چطوری اینفلوئنسر بشیم؟

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ آیا تا به حال کلمه اینفلوئنسر به گوشتان خورده است؟ در این مورد کنجکاو شده اید که چه کارهایی انجام می دهند؟ چه کسانی می توانند اینفلوئنسر شوند؟ و درآمد آنان چقدر است؟

شما هم پیج های مشهور در اینستاگرام را که کار اینفلوئنسری انجام می دهند را می شناسید؟ در این مطلب می خواهیم شما را با اینفلوئنسرها و درآمد انفلوئنسرهای اینستاگرام آشنا کنیم. توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

اینفلوئنسر کیست؟

بگذارید ابتدا مفهوم اینفلوئنسر را برای شما شفاف سازی کنیم و سپس برویم سراغ آموزش چگونه اینفلوئنسر شویم؟

مطمئنا تا به حال کلمه شاخ یا شاخ اینستاگرام خیلی به گوشتان خورده است! کلمه شاخ بودن در بین مردم بیشتر به جای اینفلوئنسر به کار می رود و جزو اصطلاحات رایج در مورد اینفلوئنسرهاست!

اینفلوئنسر در لغت به معنی تاثیرگذار است و در دنیای مجازی به کسانی گفته می شود که در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام شناخته شده و معروف هستند و به نوعی جزو سلبریتی های اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر محسوب می شوند.

 

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

 

ممکن است اینفلوئنسرها در دنیای مجازی شناخته شده و مشهور باشند؛ اما در زندگی واقعی ممکن است مشهور نبوده و همان زندگی عادی که مردم عادی دارند را سپری کنند.

مقالات مرتبط را مطالعه کنید: بلاگر اینستاگرام کیست و نکات مهم برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

دلیل اینفلوئنسر مارکتینگ در واقع نوعی بازاریابی دیجیتالی و مدرن است که امروزه بیش تر از گذشته رواج پیدا کرده است.

وقتی شما می خواهید کسب و کارتان را شروع کرده و رونق بدهید و در نهایت به یک برند معروف و معتبر تبدیل شوید، لازم است از تبلیغات استفاده کنید. اینکه شما از چه نوع تبلیغاتی برای معرفی برندتان استفاده کنید، به میزان بودجه و نوع کار و کسب شما بستگی دارد.

تعیین نوع تبلیغات مطمئنا وابستگی مستقیمی با شرایط و روش های مطلوبی برای برند شما دارد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

این مقاله را حتما بخوانید
صفر تا 100 کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر اکشن

از تبلیغ های تلویزونی تا بیلبردهای تبلیغاتی سطح شهر انواع اشکال تبلیغ برند هستند که می توان گفت هزینه های زیادی نیز به همراه دارند و کمتر برندی می تواند به این نوع تبلیغات دسترسی داشته و از این طریق برند خودش را معرفی کند.

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ + میزان درامد اینفلوئنسرهای اینستاگرامی

 

ناگفته نماند چون امروزه شکل تبلیغات تغییر کرده است و تبلیغات سنتی جای خود را به تبلیغات مدرن داده اند؛ در نتیجه تاثیرگذاری این نوع تبلیغات نیز باید مد نظر قرار بگیرد تا در کنار هزینه هایی که صرف می کنید، بتوانید به آنچه که می خواهید برسید.

درآمد نجومی اینفلوئنسرهای اینستاگرام

مطرح شدن سؤالاتی از قبیل چگونه اینفلوئنسر شویم؟ بدون شک بخاطر کسب در آمد است؛ همانطور که می دانید اینستاگرام فارغ از اینکه فضای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم های روزمره است، به محیط بزرگی برای افزایش فروش و دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است.

افراد زیادی در این پلتفرم فعالیت های مختلفی را شروع کرده اند و از این راه درآمد کسب می کنند؛ شما سلبریتی های اینستاگرام را در نظر بگیرید.

سلبریتی های اینستاگرام یا همان شاخ های اینستاگرام چون توانسته اند در بین کاربران اعتبار کسب کنند و به نوعی می توانند روی مخاطبانشان تاثیر بگذارند، از همین اعتبار و تاثیر گذاری می توانند برای معرفی برند شما نیز استفاده کنند.

آن ها که جزو اینفلوئنسرها محسوب می شوند، با دریافت هزینه ای مشخص با شما توافق می کنند تا برند شما را به فالورهایشان معرفی کنند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که سلبریتی هایی که با چند حرکت عجیب و غریب توانسته اند در اینستاگرام مشهور شوند را از لیست خودتان کنار بگذارید؛ زیرا این نوع افراد ممکن است زمانی خطایی انجام دهند و یا حرفی بزنند که به صورت کلی اعتبار کاری آن ها را زیر و رو کند و حتی ممکن است دیگر در فضای مجازی دیده نشوند!

پس باید به سوال چگونه اینفلوئنسر شویم؟ از افراد متخصص این حوزه رجوع کنید؛ مثل شویراد!

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه فالوورها را به مشتری تبدیل کنیم؟

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام و هنری

بی شک هنر از قدیم طرفداران زیادی داشته است؛ اما با ورود شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، فرصت دیده شدن و حضور پر رنگ تر از قبل در بین مردم را داشته اند. آشپزها، نقاش ها، عکاس ها، فعالان حوزه مد و پوشاک و… مخاطبان زیادی دارند که می تواند نقش یک اینفلوئنسر را پر رنگ تر کند.

فعالان حوزه های هنری علاوه بر اینکه با تولید محتوای عالی و تاثیر گذار می توانند مخاطبان زیادی را جذب کنند و از طریق فروش و ارائه خدمات درآمدی را کسب کنند، می توانند از راه تبلیغات و اینفلوئنسری نیز به درآمد خوبی برسند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام و سلبریتی ها

در واقع اولین اینفلوئنسرها در دنیای واقعی و مجازی سلبریتی ها بوده اند. چهره های مشهور و معروف از گذشته تا کنون در رسانه های مختلف مانند: رادیو، تلویزیون، روزنامه ها و… به خوبی درخشیده اند و همواره تاثیرات زیادی بر مخاطبانشان گذاشته اند.

امروزه نیز با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی، سلبریتی های مشهور اعم از خواننده ها، بازیگران، ورزشکاران و… در اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی به فعالیت پرداخته اند و با راه اندازی کانال تلگرامی، پیج اینستاگرام و… توانسته اند کارهای اینفلوئنسری را رونق ببخشند.

در واقع کسب درآمد از طریق اینفلوئنسری یا به اصطلاح اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر توسط سلبریتی ها و افراد مشهور و معتبر انجام می شود و برندهای کسب و کار برای تبلیغاتشان ابتدا دست به دامن سلبریتی ها می شوند؛ چون می دانند میزان تاثیر گذاری این افراد بیشتر از افراد دیگر است.

چگونه با اینفلوئنسر ها همکاری کنیم؟

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ اگر می خواهید برندتان را به دیگران معرفی کنید، می توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

 

 

 

پونز به صورت مستقیم با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید
اولین راه حلی که می توانید برندتان را تبلیغ کنید این است که فارغ از راه های دیگر خودتان با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید؛ اما نکته قابل توجهی نیز در این میان وجود دارد، آن هم این است که دسترسی به اینفلوئنسرها راحت نیست.

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه محدودیت عضویت در کانال‌ها و گروه‌های تلگرام را رفع کنیم؟

پونز با آژانس های تبلیغاتی کار کنید
 دومین راه که می تواند برای شما که هنوز تجربه ای در رابطه با تبلیغات ندارید بسیار کارساز باشد، کار کردن با آژانس های تبلیغاتی است. چون شما شناخت خوبی از اینفلوئنسرها ندارید هماهنگی با این آژانس ها بهترین گزینه برای شماست.

آژانس های تبلیغاتی از آن جهت برای شما بهترین گزینه محسوب می شوند؛ چون آن ها با اینفلوئنسرهای زیادی در ارتباط بوده اند و به خوبی می دانند برند و محتوای شما توسط کدام اینفلوئنسر می تواند بازدهی خوبی برایتان داشته باشد.

مزایا و معایب اینفلوئنسر بودن

بعد از درک پاسخ اینکه چگونه اینفلوئنسر شویم؟ بهتر است مزایا و معایب آن نیز را در نظر بگیرید؛ مانند هر کار دیگری اینفلوئنسرها نیز نسبت به کاری که انجام می دهند، مشکلاتی را نیز به همراه دارند. اولین مشکلی که می تواند برای شما در رابطه با تبلیغ برندتان پیش بیاید، پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب و در عین حال قابل اعتماد است.

بسیاری از اینفلوئنسرها وقتی در بین مردم شناخته شده و اعتبار کسب می کنند، در ازای دریافت پول هر تبلیغی را قبول می کنند که این اصلا خوشایند نیست. این کار نه تنها اعتبار آن اینفلوئنسر را لکه دار می کند، بلکه باعث می شود ذهنیت ناخوشایندی از اینفلوئنسرها در ذهن مخاطبان  ایجاد شود.

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ + میزان درامد اینفلوئنسرهای اینستاگرامی

مزایای اینفلوئنسر بودن

فارغ از سختی هایی که برای یک اینفلوئنسر پیش می آید، اینفلوئنسرها می توانند از طریق شبکه های اجتماعی یا وبلاگ ها با میلیون ها کاربر در ارتباط بوده و به صورت غیر مستقیم محصولات را تبلیغ کرده و درآمد کسب کنند.

چون اینفلوئنسرها دارای روابط عمومی بالایی هستند، به راحتی می توانند با مخاطبانشان ارتباط قوی برقرار کرده و آن ها را برای خرید محصولات ترغیب کنند.

اینفلوئنسرها از راه های مختلفی می توانند درآمد کسب کنند و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با کاربران زیادی در ارتباط بوده و تعامل داشته باشند.

بنابه مزایا و معایبی که ذکر شد مهم ترین نکته در پاسخ به سؤالچگونه اینفلوئنسر شویم؟  این است که از انجام برخی کارها به شدت بپرهیزید. 

این مقاله را حتما بخوانید
۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام

حرف آخر

بسیاری از کاربران اینستاگرام به اینفلوئنسر مارکتینگ روی آورده اند و از این طریق می خواهند به درآمدهای نجومی برسند؛ اما لازم است در این میان خود اینفلوئنسرها هم بین کاربران دیده شده و اعتبار کسب کنند تا به درآمد برسند. مطالبی که در این مقاله ذکر شد صرفاً  در مورد چگونه اینفلوئنسر شویم؟! نمی باشد بلکه روش هایی برای افزایش فالوور نیز است.

اینفلوئنسری برخلاف سایر شغل ها به صورت غیر حضوری و از راه دور و در هر مکانی می تواند انجام شود.

اگر دوست دارید تا شما هم یک بلاگر شوید و از این طریق برند شوید و درامد خوبی را از طریق اینستاگرام کسب کنید، توصیه می کنیم با مشاوران ما در شویراد در ارتباط باشید تا شما را به خوبی در این زمینه راهنمایی کنند.

شما می توانید با تماس با کارشناسان ما در تیم شویراد به پاسخ سوال چگونه اینفلوئنسر شویم؟ برسید.

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

جستجو کردن