نحوه افزودن دکمه های CTA به پروفایل اینستاگرام

در گذشته هدف کاربران اینترنت از فعالیت در شبکه های اجتماعی صرفاً برقراری ارتباط با دیگران بود. ولی امروز دیدگاه مردم نسبت به فعالیت در اینترنت تغییر کرده است؛ آن ها از هر فرصتی برای کسب درآمد استفاده می کنند. بازاریابی محتوایی ابزار پول در آوردن در اینستاگرام است؛ به شرطی که بتوانید با قرار دادن دکمه کال تو اکشن در پروفایل اینستاگرام مخاطب را ترغیب پیگیر بودن کسب و کارتان کنید. در این مقاله می خواهیم نحوه فعال سازی دکمه های عمل در اینستاگرام را به شما ارائه دهیم.

منظور از دکمه های عمل در اینستاگرام چیست؟

این پلتفرم ها علاوه بر گسترش ارتباط کاربران با یکدیگر، هزاران کاربرد دیگر نیز دارند.  در حال حاضر به جرات می توان گفت، اینستاگرام بزرگترین شبکه ی اجتماعی می باشد که که به کاربران قابلیت نشر محتوا می دهد؛ از این رو بسیاری از کاربران با هدف دیده شدن، فروش و ارائه خدمات و یا محصولات شان دراینستاگرام فعالیت می کنند.

اینستاگرام قابلیت های زیادی برای توسعه کسب و کارها در اختیار کاربران قرار داده است؛ در اینجا می خواهیم در مورد قابلیت دکمه تماس که در اکانت های تجاری اینستاگرام فعال است، صحبت کنیم. در صفحات بیرینسی اینستاگرام قابلیت های متعددی برای توسعه کسب و کارها  در اختیار کاربران قرار گرفته، که یکی از آنها اضافه شدن دکمه  تماس به منظور ایجاد کال تو اکشن است.

اگر در اینستاگرام سری به صفحات تجاری دیگران بزنید،  مشاهده می کنید که در بخش پروفایل خود دکمه‌های CTA (دعوت به فراخوان )مانند تماس، خرید و sms و … قرار داده‌اند. اگر شما نیز قصد دارید دکمه‌های تماس را برای ایجاد کال تو اکشن به پروفایل خود اضافه کنید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مقاله پیشنهادی: CTA چیست؟ انواع CTA برای ترغیب کاربران

انواع دکمه های عمل در اینستاگرام

انواع دکمه های عمل در اینستاگرام


نسخه های جدید اینستاگرام شامل دکمه های کال تو اکشن به شرح زیر هستند:

دکمه تماس در اینستاگرام: اگر می خواهید در پیج تان شماره تماس بگذارید، تا در صورتی که مشتریان سوالی داشتند بتوانند از شما بپرسند، می توانید در قسمت تنظیمات دکمه ی تماس، شماره ی خود را وارد کنید. حال اگر کاربر دکمه تماس را لمس کند، شماره مورد نظر در قسمت صفحه کلید بخش تماس موبایل ظاهر می شود که به راحتی با فشردن دکمه تماس ارتباط برقرا می شود.

دکمه پیامک (Text): اگر در این قسمت شماره خود را وارد کنید، کاربر با کلیک روی این دکمه مستقیما به بخش پیامک منتقل می شود و می تواند پیام مورد نظر خود را ارسال نماید.

دکمه دایرکت (Directions): کاربر با لمس این دکمه در قسمت پروفایل، وارد بخش دایرکت شده و می تواند پیام موردنظرش را برای شما ارسال کند.

دکمه ارسال ایمیل (Email): اگر شما در بخش تنظیمات دکمه ی عمل ، ایمیل خود را وارد نمایید، کاربران در صورت نیاز می توانند برای شما ایمیلی ارسال کنند. کاربر با کلیک روی این دکمه وارد برنامه ارسال ایمیلمی شود و کافی ست پیام مورد نظر خود را تایپ و ارسال کند.
سایر دکمه های فراخوان در اینستاگرام عبارتند از:

دکمه های دیگر: مانند Book ،Buy Tickets ،Start Order ،Reserve که به منظور هدایت کاربر از اینستاگرام به سایت استفاده می‌شوند.

نحوه افزودن دکمه CTA  در اینستاگرام

نحوه افزودن دکمه های عمل در اینستاگرام به پروفایل

برای وارد کردن دکمه های عمل در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال می کنید:

  •  اینستاگرام خود را باز کنید و وارد پروفایل تان شوید
  • بر روی کمه  Edit Profile کلیک کنید؛ از این قسمت به راحتی می توانید اطلاعات پروفایل تان را ادیت بزنید.
  •  برای افزودن دکمه ی CTA، در قسمت پایینی صفحه بر روی گزینه  Contact Options کلیک کنید
  • اکنون کافیست شماره تماس، آدرس ایمیل و … را در این قسمت وارد کنید تا این قابلیت بر روی پیج تان فعال گردد.

contact button

در قسمت مربوطه شماره خود را تایپ می کنید؛ اکنون شماره تماس تان در بخش پروفایل در دسترس کاربران قرار می گیرد. حال کاربر با کلیک بر روی آن به صفحه کلید تماس گوشی منتقل می گردد.

Email Address

برای وارد کردن بقیه دکمه ها نیز طبق مراحل ذکر شده برای وارد کردن شماره تماس پیش می روید و در قسمت مربوطه آدرس ایمیل خود را تایپ می کنید؛ اکنون ایمیل شما در بخش پروفایل در دسترس کاربران قرار می گیرد. از این رو کاربر با کلیک بر روی آن وارد صفحه ارسال ایمیل می شود. 

Address

اگر می خواهید کاربران شما جهت خرید حضوری یا موارد دیگر، آدرس شرکت یا فروشگاه و دفتر شما را داشته باشند در قسمت مربوطه، آدرس خود را تایپ کنید تا در دسترس کاربران در بخش پروفایل قرار بگیرد.

Add a action Button

از دکمه های عمل استفاده های زیادی می توان کرد، این دکمه ها قابلیتی، پر کاربرد و مهم در صفحات تجاری هستند و کارهای زیادی می توان با آن ها انجام داد، برای مثال می تواند لینک رزو بلیط را در آن قرار داد و کاربر با لمس دکمه عمل وارد سایت رزو بلیط شود یا لینک مربوط به استفاده از تخفیف را در آنجا قرار داده و کاربر مستقیما به سایت و صفحه ای که تخفیفات در آن می باشد، هدایت می شود. از این دکمه استفاده کنید و ببینید که کاربران تا چقدر می توانند از آن لذت برده و کسب و کار خود را متحول نمایید.

البته قابل توجه است، که برای کاربردی تر شدن این دکمه باید ابتدا بازاریابی خوبی برای آن انجام دهید و میزان فروش تان و وارد شدن به هر سایت و صفحه از شما بستگی زیادی به محتوا و بهینه سازی پروفایل شما دارد. برای مثال در این بخش ما گزینه Acuity Scheduling را انتخاب نموده و بعد از آن بر روی Next زدیم.

حالا صفحه ای جلوی شما نمایان می شود، که باید در آن جا آدرس صفحه ی خود را وارد نمایید در این حالت اگر شما آدرس را بگذارید اگر کاربری بر روی آن بزند، به سرعت به صفحه ی مربوط به لینک منتقل می شود.

تأثیر دکمه های فراخوان اینستاگرام در تعامل پیج اینستاگرام
نحوه افزودن دکمه های CTA به پروفایل اینستاگرام

تاثیر دکمه‌های عمل اینستاگرام در میزان تعامل پیج اینستاگرام

شاید کاربری که دارای صفحه ای تجاری ست به هدف کمک به کاربرانش از دکمه های عمل استفاده کند و به سود کاربران این کار را انجام داده است که اگر در صورتی کاربری نتوانست از طریق دایرکت به شما پیام دهد یا با هر طریق دیگری نتوانست با شما ارتباط برقرار کند به راحتی می تواند بر روی دکمه ی تماس بزند و با شما تماس صوتی برقرار کند. درست است که کاربر بدون در نظر گرفتن ساعت کاری، هر وقت و هر شرایط به راحتی می تواند با شما تماس بگیرد ولی این فقط به سود کاربر نیست، و منفعت بالایی برای صفحه کسب و کار شما خواهد داشت.

در اصل اگر این دکمه ها در پروفایل شما نبودند، کاربر به راحتی به شما اعتماد نخواهد کرد و وقتی می بیند تمام اطلاعات مربوط به فروشگاه یا شرکت و … شما در دسترس است، با خود فکر می کند این صفحه، مربوط به برند و فروشگاهی است که وجود خارجی دارد و با این حالت اعتماد سازی خوبی ایجاد می شود و مطمئنا می دانید اعتماد و برقراری ارتباط آسان با کاربر، صد در صد باعث افزایش رشد در کسب و کار و افزایش فروش خواهد شد.

همین طور استفاده از این دکمه ها، ترافیک عالی را از طریق اینستاگرام به سایت شما انتقال می دهد و باعث جذب هر چه بیشتر کاربران خواهد شد. نکته قابل توجه در اینجا این است که برای کاربردی تر شدن این دکمه ها اول باید بازاریابی خوبی برای آن انجام داده و میزان فروش و وارد شدن به هر سایت و صفحه از شما، بستگی زیادی به پست ها و استوری های شما خواهد داشت. در بخش های پایین تر به برخی راه‌کارها که به افزایش نرخ تبدیل دکمه‌های عمل اینستاگرام کمک می‌کند، می پردازیم.

این مطلب ادامه دارد…

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *