7 ایده مؤثر برای تبلیغات سالن های زیبایی در دنیای دیجیتال

تبلیغات سالن های زیبایی یکی از اولین اقدامات ضروری آرایشگری حرفه‌ای به شمار می‌رود. از مهمترین فاکتورهای جهت رونق دهی سالن های زیبایی و داشتن یک آرایشگاه موفق و سودآور، تبلیغات در واتساپ و تلگرام و دیگر رسانه های اجتماعی مناسب و تأثیرگذار است. متأسفانه ، بسیاری از صاحبان سالن ها نحوه تبلیغات از طریق آزمون و خطا را در پیش می گیرند، که اغلب هزینه بر و ناکارآمد است. با توسعه یک استراتژی بازاریابی مناسب در دنیای دیجیتال و طراحی یک استراتژی تبلیغاتی برای سالن خود، خواهید توانست تجارت خود را به میزان قابل توجهی گسترش دهید.

اگر شما نیز به تازگی یک سالن زیبایی راه اندازی کرده اید! یا آموزش آرایشگری خود را گذرانده اید و مدرک آرایشگری خود را گرفته اید! احتمالاً در قدام اول ورود به بازار کار، اولین سوالی که از خود می پرسید این است که از کجا باید شروع کنم؟ در این مقاله قصد داریم نکات و روش های تبلیغات سالن های زیبایی را توضیح دهیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

نکات مهم در تبلیغات سالن های زیبایی

تبلیغات یک استراتژی هوشمندانه برای جذب مشتری می باشد. بارها این شعار به گوشتان خورده است که تبلیغات یک سرمایه گذاری است نه هزینه! اما باید بگویم تبلیغات هزینه است، پس باید آن را به درستی خرج کنید تا تأثیرگذار باشد.  در غیر اینصورت با انجام یک تبلیغات ناموفق، کل هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید بدون هیچگونه سود دهی، به هدر خواهد رفت. 

برخی نکاتی که در انجام تبلیغات سالن های زیبایی بهتر است در نظر گرفته شود، را ذکر می کنیم. 

ایده های تبلیغات سالن های زیبایی

برای تبلیغات بودجه تعیین کنید. 

به هنگام راه اندازی سالن زیبایی خود مانند هر کسب و کار دیگری، نصف بودجه خود را به تبلیغات اختصاص دهید. تبلیغات در طیف وسیعی از رسانه های اجتماعی، به ویژه در ایام کلیدی سال به شما در دستیابی به هزاران مشتری احتمالی جدید کمک می کند. تبلیغات می تواند به شما در تعیین بازگشت سرمایه بالقوه کمک کرده و از هدر رفتن سرمایه تان جلوگیری کند.

تبلیغات سالن های زیبایی بهترین راه برای به دست آوردن مشتریان احتمالی در آینده است از این رو برای رسیدن به مشتریان جدید بایستی هزینه کنید. توجه کنید  بسیارمهم است که بودجه تبلیغات را مدیریت کنید تا بیشترین بازدهی را داشته باشد و به این منظور می توانید از متخصصین تبلیغات حرفه ای کمک بگیرید. 

تبلیغات در رسانه های اجتماعی را جدی بگیرید

امروزه با توسعه دنیای دیجیتال افراد برای رفع نیازهایشان در دنیای مجازی به جستجو می پردازند. از این رو بودجه ای را برای تبلیغات در فضای مجازی از قبیل شبکه های اجتماعی، انواع پیام رسان ها مثل تلگرام و واتساپ و وب سایت ها در نظر بگیرید. بدون شک با تبلیغات در سطح وب مخصوصا در پلتفرم های اینستاگرام، تلگرام و واتساپ، مخاطبان بسیار بیشتری را جذب خواهید کرد. 

همانطور که می دانید تبلیغات رادیویی یا تلویزیونی و یا طراحی بنر علاوه بر این که بسیار گران است، احتمال دیده شدن آن ها کم می باشد. زیرا در عصر دیجیتال مردم به دنبال نیازهای خود را در سطح وب می باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که اغلب مشتریان احتمالی شما در شبکه های اجتماعی هستند. پس برای انجام تبلیغات سالن های زیبایی به هیچ وجه رسانه های اجتماعی را از دست ندهید. 

تبلیغات در رسانه های اجتماعی

با صرف کمی پول اضافی می توانید تبلیغات خود را به آژانس های تبلیغاتی معتبر بسپارید تا آن ها شما را با شیوه های هوشمندانه به سمت جذب مشتریان بالقوه بسیار بیشتر هدایت کنند. نکته قابل توجه در اجرای تبلیغات سالن های زیبایی این است که شلوغ ترین زمانهای سال مانند ایام نزدیک عید  بهترین زمان برای برگزاری کمپین های تبلیغاتی می باشد و توصیه می کنیم  بودجه بیشتری را  برای این عمل در نظر بگیرید. 

برای یک تبلیغ موفق پرسونای مشتری بسازید

در تبلیغات سالن های زیبایی خود بایستی بازار هدف خود را تعیین کنید. برای این کار بهتر است از استراتژی ساخت پرسونای مخاطب و یا پرسونای مشتری کمک بگیرید. ساخت پرسونای مشتری به شما کمک می کند تا سالن خود را به طور مؤثرتر و موفق تبلیغ کنید. برای ساخت پرسونای مشتری موقعیت جغرافیایی آن ها، سن، سطح درآمد متوسط ، وضعیت تاهل ، حتی سطح تحصیلات و سرگرمی ها و علایق آن ها را در نظر بگیرید.

برند خود را ایجاد کنید.

برای انجام تبلیغات سالن های زیبایی، داشتن برند بسیار ضروری است. بنابراین  برای سالن خود یک نام ، لوگو طراحی کنید. نام و لوگوی انتخابی شما باید بازار (های) هدف شما را درگیر کند. این کار به تعیین هویت شما کمک می کند و قطعاً سبب ایجاد یک ارتباط قوی بین شما و مشتریان یا مشتریان احتمالی می گردد.

عناصری مانند طرح های رنگی ، نام ها و ویژگی های طراحی را در نظر بگیرید.

موقعیت جغرافیایی خود را در نظر بگیرید تا برند شما با آن مطابقت داشته باشد. آیا سالن شما در یک منطقه توریستی قرار دارد یا یک منطقه بزرگ شهری؟

به تبلیغات سالن های زیبایی بزرگ در منطقه خود توجه داشته باشید و از ایده های آنها استفاده کنید. اما دقت کنید از آن ها کپی برداری نکنید، طوری که برند شما در مقایسه با رقبا، متمایز و به یاد ماندنی جلوه نماید. شما و کارکنان تان بخشی از برند هستید ، بنابراین مطمئن شوید که کارکنان تان از مهارت ها و استعدادهای لازم برخوردار هستند. 

از یک آژانس تبلیغاتی بخواهید برای برای برندشما اسلوگان بسازد. ایجاد یک شعار جذاب در افزایش محبوبیت برند شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود. 

آژانس تبلیغاتی

 برای طراحی تبلیغات خود از یک آژانس تبلیغاتی کمک بگیرید

از یک آژانس تبلیغاتی معتبر مشورت بگیرید، این استراتژی  قطعاً  به بهینه سازی کمپین شما کمک می کند. در تبلیغات سالن های زیبایی بیش از هر کسب و کار دیگر نیاز به مشاوره گرفتن از متخصصین و حرفه ای می باشد. پس بعد از اینکه پارامترهای اساسی کمپین تبلیغاتی خود را تعیین کردید،به سراغ یک آژانس تبلیغاتی موفق بروید. توجه کنید آژانس های تبلیغاتی علاوه بر تبلیغ سالن شما در رسانه های اجتماعی می توانند وب سایت شما را نیز راه اندازی کنند. 

ساخت اسلوگان در موفقیت تبلیغات نقش بسزایی دارد

تبلیغات اغلب اولین تصوری در ذهن مشتریان بالقوه شکل می گیرد، از این رو  تبلیغات تان را برای آن ها طراحی کنید نه ذهن خودتان! با بکارگیری پیام های تبلیغاتی کوتاه، ساده و مختصر در جذب مشتریان بالقوه به شما کمک شایانی خواهد کرد و می تواند به جذب طیف وسیعی از مشتریان کمک کند.  از شعارهای تبلیغاتی ساده و کوتاه استفاده کنید تا مردم بتوانند به راحتی سالن شما را به خاطر بسپارند. در تبلیغات سالن های زیبایی می توانید از تخصص و ویژگی های خود برای ساخت شعارهای تبلیغاتی بهره بگیرید. 

 

CTA

 

وب سایت سالن زیبایی خود را طراحی کنید.

به نظر شما در تبلیغات سالن های زیبایی، طراحی یک وب سایت تا چه اندازه ای می تواند مؤثر باشد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگویم  وب سایت شما می تواند تصویری از تجربه ای را که مشتری در سالن شما از آن لذت می برد ارائه دهد. این که سالن شما دارای یک وب سایت حرفه ای باشد  در تبلیغات بسیار مهم است زیرا می تواند مشتریان بالقوه را جذب کرده و به حفظ مشتری فعلی شما کمک کند.

شما می توانید در وب سایت خود نیز کمپین های تبلیغاتی برگزار کنید. برای نتیجه بخش بودن این کمپین های بایستی وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید تا بتوانید مشتریان احتمالی خود  را در آن پیدا کنید.

جمع بندی 

با یک تبلیغات هدفمند و مدرن بر اساس بودجه می توانید به موفقیت های بزرگی دست بیابید. وقتی صحبت از تبلیغات می شود ، اولین چیزی به ذهن مالکان کسب و کار خطور می کند، هزینه است. اما در دنیای امروز برای کسب موفقیت باید بگویم از بودجه ای که برای راه اندازی یک کسب و کار در نظر گرفته اید نصف آن را  برای تبلیغات  کنار بگذارید.

در این میان برخی از سالن های زیبایی هستند که هزینه زیادی برای تبلیغات خود می پردازند ، اما بر خلاف انتظار، مشتریان آنها روز به روز در حال کاهش هستند. تبلیغات مهم است اما نه هر تبلیغی! با وجود تعدا بیشماری از سالن های زیبایی در سطح شهر، در اجرای تبلیغات سالن های زیبایی نیز باید یک ایده هوشمندانه و قوی داشته باشید. 

و مورد بعدی اینکه اگر در ابتدای کار خود هستید کمی صبور باشید، تبلیغات درست قطعاً در طول زمان نتیجه بخش خواهد بود و سعی کنید قدم به قدم جلو بروید. امروزه تبلیغات از طریق تراکت و روزنامه و بیلبورد و ….منقضی شده است و تقریباً می توان گفت در سال های اخیر نتایج کمتری از این تبلیغات گرفته حاصل شده است. بنابراین بهترین گزینه برای تبلیغات سالن های زیبایی بدون شک انواع رسانه های اجتماعی از قبیل اینستاگرام، تلگرام و واتساپ می باشد. در همین راستا می توانید از کارشناسان متبحر کانون تبلیغاتی شویراد راهنمایی لازم را در زمینه تبلیغات دریافت کنید. 

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *