;

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟

این روزها به دلیل بالا گرفتن رقابت در اینستاگرام برخی رقبا سعی دارند برای نابود کردن رقیب خود، فالوور فیک به پیج مربوطه تزریق کنند. به همین دلیل فالوورهای فیک دغدغه بسیاری از مالکان و کسب و کارها شده است. پیج های نوپا شاید به راحتی بتوانند فالوورهای فیک را شناسایی و حذف کنید؛ اما برای پیج هایی با هزاران فالوور شناسایی فالوورهای فیک کاری بسیار زمان بر و دشوار است. ضمن اینکه تفاوتی هم ندارد چه پیج تان را تازه راه اندازی کرده باشید و چه قدیمی و بزرگ باشد در هر حالت فالوور فیک پیج تان را نابود خواهد کرد. در این مقاله می خواهیم درباره نحوه جلوگیری از افزایش فالوور فیک پیج های اینستاگرامی صحبت کنیم.

راه های زیادی برای حذف فالوورهای فیک وجود دارد؛ اما در این مقاله می خواهیم یک قدم به عقب برگردیم و به جای حذف فالوورهای فیک از ورود آن ها به پیج جلوگیری کنیم.

مقاله پیشنهادی: فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

جلوگیری از افزایش فالوور فیک پیج

کارهایی که باعث جلوگیری از ورود فالوور فیک به پیج ما خواهند شد:

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟ داشتن یک برنامه منظم برای فعالیت در پیج

داشتن یک برنامه منظم برای فعالیت در پیج تان باعث می شود کارهای پیج تان به طور منظم پیش رود. این منظم بودن شما حس خوشایندی را در فالوورهایتان ایجاد می کند و در نتیجه نرخ تعامل پیج تان نیز در دراز مدت افزایش می یابد. شاید تصویر کنید منظور ما از برنامه ریزی برای فعالیت پیج تان، تنظیم یک تقویم محتوایی است؛ اما در واقع داشتن یک برنامه برای مدیریت پیج خیلی فراتر از تعیین روزهای انتشار محتوا است.

بهتر است از قبل دقیقاً برنامه ریزی کنید که چه روزهایی و چه نوع محتوایی را می خواهید پست کنید، چه ساعاتی از روز را با مخاطبان تان می خواهید سپری می کنید ویا مثلاً برنامه تبلیغاتی شما چیست؟

 

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟ قید خرید فالوور را بزنید

یکی  مؤثرترین روش های جلوگیری از افزایش فالوور فیک در پیج، عدم خرید فالوور می باشد. همه ما می دانیم که ​​بهترین و مطمئن ترین راه برای رشد پیج مان در اینستاگرام، افزایش فالوورهای پیج به صورت ارگانیک و با تولید محتوا است. اگر نمی خواهید پیج شما به پاتوق فالوورهای فیک تبدیل شود، بایستی خرید فالوور را فراموش کنید!

شما می توانید با یادگیری روش های تولید محتوا و کمی تلاش و پشتکار، به مرور زمان فالوورهای خود را به طور طبیعی افزایش دهید. اگرچه این روش کمی زمان بر است، اما قطعا در دراز مدت ارزش آن بسیار بیشتر از خرید فالوور خواهد بود.

 

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟ فالوورهای فیک فعلی پیجتان را حذف کنید

یک تکنیک برای جلوگیری از جذب فالوورهای فیک این است که پیج تان را از فالوورهای فیک موجود پاکسازی کنید. این اقدام باعث می‌شود میزان تعامل محتواهای پیج تان با تعداد فالوورهای آن تناسب داشته باشد و به احتمال زیاد پست‌های شما به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند.

بنابراین برای دیده شدن محتواهای پیج تان در اکسپلور بهتر است حتماً فالوورهای فیک و روح پیج تان را حذف کنید؛  تعداد این فالوورها هرچند کم نیز باشد، باز هم در آینده می توانید به پیج تان آسیب برساند. پیشنهاد می کنیم هر از چند گاهی فالوورهای خود را بررسی کنید و پروفایل های فیک را از بین آن ها حذف کنید.

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟ از ابزارهای زمانبندی محتوا استفاده کنید.

حتی اگر برای ارسال پست و استوری در پیج تان تقویم محتوایی داشته باشید، باز هم احتمال دارد مواقعی پیش بیاید که نتوانید درست و طبق برنامه عمل کنید. استفاده از ابزارهای زمانبندی محتوا این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که حتی در زمان هایی که به اینترنت دسترسی ندارید، محتوا برای انتشار در پیج تان داشته باشید.

اگر می خواهید در زمان هایی که به اینترنت دسترسی ندارید و یا زمان کافی برای تولید محتوای جدید ندارید، پست های تکراری و گذشته را در پیج تان به اشتراک بگذارید، برنامه های زمانبندی می تواند به شما در این زمینه کمک کند. به کمک این ابزار شما همیشه محتوا برای انتشار در پیج تان خواهید داشت.

جلوگیری از افزایش فالوور فیک در اینستاگرام

 

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟ از برگزاری تبلیغات هدفمند غافل نباشید

یکی دیگر از روش های جلوگیری از افزایش فالوور فیک، بالا بردن نرخ تعامل پیج است. بهترین روش‌های افزایش نرخ تعامل یک پیج، انجام تبلیغات است؛ تبلیغات کمک می کند کاربران واقعی پیج شما را ببینند و با محتواهای شما ارتباط برقرار کنند.

افزایش نرخ تعامل می توانید در جلوگیری از افزایش فالورهای فیک پیج تأثیرگذار باشد. اما توجه کنید تبلغیات شما باید هوشمندانه و با استراتژی انجام شود؛ اگر می خواهید تبلیغات خود را به یک پیج پرطرفدار و یا اینفلوئنسرها و یا بلاگرهای معروف بدهید، قبل از راه اندازی تبلیغات نکات زیر را در نظر بگیرید:

 

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟ در مورد آمار بازدید و نرخ تعامل پیج تحقیق کنید. 

اگر می خواهید تبلیغات خود را به پیج های پربازدید متناسب با حوزه کاری خود بدهید، قبل از انتخاب پیج در مورد آن به خوبی تحقیق کنید. صرفاً به تعداد فالوورهای آن بسنده نکنید؛ نرخ تعامل پیج مانند تعداد بازدید از ویدیوهای پیج، تعداد لایک و کامنت های محتواهای پیج می تواند معیار نسبتا خوبی برای تعیین کیفیت پیج مورد نظر باشد. بعد از اطمینان از کیفیت پیج مورد نظر می توانید مطمئن باشید تبلیغات آن ها می تواند به رشد پیج تان کمک کند.

 

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟نمونه کارهای قبلی پیج مربوطه را ببینید. 

توصیه می کنیم قبل از اینکه تبلیغات خود را به پیج های بزرگ بسپارید، برای مدت کوتاهی فعالیت های آن پیج را زیر نظر داشته باشید. به نحوه تولید محتوا، میزان تعامل فالوورها با پیج و نحوه افزایش تعداد فالوورهای پیج هایی که در آن صفحه تبلیغ می کنند توجه کنید. همه این موارد می تواند به شما کمک کند تا بفهمید آیا قرار دادن تبلیغ پیج تان در صفحه مربوطه می تواند به رشد پیج شما کمک کند؟

 

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟هدفمند بودن فالوورهای پیج

کسب و کارهای اینستاگرامی برای اهداف متنوعی مانند معرفی محصولات و یا خدمات خود، افزایش فروش یا افزایش آگاهی از برند تبلیغات برگزار می کنند. معمولاً برگزاری تبلیغات در پیج های بزرگ عمومی با محتواهای عامه پسند نه تنها به رشد فالوورهای پیج شما کمک نمی کند، بلکه باعث افزایش چشمگیر فالوورهای فیک و غیرفعال پیج تان می گردد.

فالوورهایی که از طریق اینگونه تبلیغات جذب پیج شما می شوند، صرفاً برای رفع کنجکاوی است و نه از روی علاقه. این کاربران قطعاً بعد از رفع احساس کنجکاوی، پیج شما را آنفالو خواهند کرد یا به مرور زمان به فالورهای روح پیج تان تبدیل می شوند. بنابراین وقتی می خواهید در اینستاگرام تبلیغ کنید، حتماً سعی کنید پیج هایی را با حوزه فعالیت پیج شما مرتبط است را انتخاب کنید. در این صورت می توانید فالوورهای هدفمند جذب کنید و در طی زمان می توانید آن ها را به مشتریان خود تبدیل کنید.

 

چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟ با مخاطبانتان تعامل خوب برقرار کنید. 

برخی ادمین های پیج صرفاً زمانی که کاربر درخواست قیمت می کند به دایرکت و یا کامنت او پاسخ می دهند. اگر می خواهید تعامل فالوورهایتان با محتواهای پیج شما بالا برود، باید سعی کنید با برقراری تعامل صمیمی تر، فالوور را به یک مشتری وفادار تبدیل کنید. پاسخ دادن به کامنت ها و ریپلای های فالوورهایتان باعث می شود کاربر احساس کند واقعاً نظر او برای شما مهم است؛ همین موضوع برند شما را در نزد او محبوب می کند.

به محض انتشار محتوا در پیج کاربران معمولاً دوست دارند با محتوای پیج تعامل داشته باشند؛ از این رو توصیه می کنیم در ساعات اولیه انتشار محتوا آنلاین باشید تا نسبت به فعالیت های فالوورهایتان واکنش نشان دهید.

 

توصیه ما: خیلی حساس نباشید، کاربران فیک همه جا هستند!

آخرین توصیه ما به شما در زمینه جلوگیری از ورود فالوورهای فیک به پیج تان این است که خیلی وسواس نشان ندهید. فالوورهای فیک را می توان حتی در صفحات پرطرفدار و محبوب اینستاگرام نیز پیدا کرد و بخشی جدایی ناپذیر اینستاگرام شده است. شما فقط خودتان حواستان باشد که گول این تبلیغات خرید فالوور را نخورید، چرا این فالوورها عملاً در پیج شما هیچ تعاملی نخواهند داشت و فقط رقم فالوورهایتان را بالا می برند.

تداوم در تولید محتوا را نیز فراموش نکنید؛ در این صورت پیج شما همیشه رو به پیشرفت خواهد بود و نرخ تعامل پیجتان نیز بالاتر می رود. شما فقط سعی کنید به جای اینکه انرژی خود را صرف جلوگیری از ورود فالوور فیک به پیج تان کنید؛ محتوای خوب تولید کنید و تبلیغات هدفمندی داشته باشید در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیشنهاد در این زمینه با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *