;

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

امروزه با گسترش فعالیت های فضای دیجیتال به ویژه در اینستاگرام، همه افراد در تلاش برای افزایش فالوورهایشان می باشند. در این میان برخی سعی می کنند از طریق خرید فالوور فیک اینستاگرام و یا واقعی تعداد مخاطبان تان را بالا می برید. اما این فالوور فیک می تواند به صفحات مختلف به خصوص صفحات تجاری آسیب جدی وارد کند. اینستاگرام با الگوریتم خاص خود می تواند این فالوورها را ردیابی کند و در نهایت با حذف فالوورهای فیک یا حذف اکانت شما، دسترسی شما را به کلی از بین ببرد.

بهترین راه برای جلوگیری از این آسیب و زیان به کسب و کار شما، پاکسازی فالوورهای فیک است؛ سعی کنید با تولید محتوای با کیفیت و بهترین ایده های جذب فالوور اینستاگرام، به مخاطبان واقعی در اینستاگرام دست بیابید. در این مقاله روش های شناسایی فالوورهای فیک در اینستاگرام و مدیریت صحیح و مدبرانه اینستاگرام را به شما می گوییم که کار شما را آسان می کند.

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

فالوورهای فیک اینستاگرام به پروفایل هایی در شبکه های اجتماعی گفته می شود که فقط برای فالو کردن سایر پروفایل ها و افزایش تعداد فالوور ایجاد می شوند. این پروفایل های فیک متعلق به یک شخص واقعی نیستند، اما می توانند تاثیر زیادی داشته باشند. کاربرانی که از این نوع اعمال غیراخلاقی استفاده می کنند، فکر می کنند داشتن تعداد فالوور زیاد همیشه بهترین راه برای دیده شدن در اینستاگرام است.

با این حال، در سال‌های اخیر، به لطف الگوریتم جدید اینستاگرام برای پاک کردن فالوورهای فیک و چنین فعالیت‌هایی، برندگان اطلاعات لازم را پیدا کرده‌اند و دریافته‌اند که داشتن تعداد زیادی فالوور لزوماً باعث ایجاد تعامل میان حساب‌ها نمی‌شود. تعاملاتی مانند لایک، اشتراک گذاری، کامنت و…. این یکی از مهمترین تعاملاتی است که در رشد و معرفی یک صفحه اینستاگرام تاثیرگذار است و هیچ یک از فالوورهای تقلبی این قابلیت ها را ندارند.

چرا فالوورهای فیک به بازاریابی اینستاگرام شما آسیب می رسانند؟

طبق گزارش سال 2019 یک شرکت بین المللی امنیت سایبری، تقریباً 8.5 میلیارد دلار برای بازاریابی تأثیرگذار در سطح جهانی هزینه شده است. آمارها نشان می دهد که 15 درصد از مخاطبانی که پست های برند مورد نظر اینفلوئنسرها را مشاهده کردند، در واقع فالوورهای فیک بودند. این بدان معناست که بیش از 1.2 میلیارد از سرمایه گذاری جهانی در شبکه به دلیل کلاهبرداری فالوورها در حساب های مورد نظر از بین رفته است.

تهدیدات فالوور های فیک برای مارکتینگ اینستاگرام عبارتند از:

برندسازی در اینستاگرام تعامل فالوورهایتان در مدت چند روز کاهش می یابد. 

فالوورهای فیک در حساب‌های کاربری احتمالاً هرگز نمی‌توانند نظر خود را ببینند، لایک یا پست کنند. اگر حساب خود را برای تعداد زیادی از فالوورها معروف کنید، در خطر از دست دادن اعتبار خود نزد مخاطبان واقعی خود هستید. این یک روش فریبنده است که به راحتی می تواند اعتماد مخاطبان شما را نسبت به صحت خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید یا تبلیغ می کنید تضعیف کند.

برندسازی در اینستاگرام شما نمی توانید عملکرد خود را به خوبی ارزیابی کنید.

فالوورهای خریداری شده اینستاگرام می توانند معیارهای عملکرد شما را تغییر دهند. اگر درصد بالایی از مخاطب واقعی نباشد; تقریباً غیرممکن است که میزان ارتباط مخاطبان هدف شما با برند را اندازه گیری کنید. شما هرگز نمی‌دانید که پست‌های شما چقدر خوب عمل می‌کنند یا مخاطبان شما واقعاً چه فکری می‌کنند. شما هرگز فالوورهای اینستاگرام خود را به مشتریان واقعی تبدیل نخواهید کرد.

برندسازی در اینستاگرام اینستاگرام فالوورهای فیک را شناسایی و حذف می کند.

اخیرا اینستاگرام شرایط خدمات خود را برای شناسایی و حذف حساب های نامعتبر از سیستم عامل خود به روز کرده است. اینستاگرام هرگونه لایک، فالوور یا کامنت را از اپلیکیشن های فیک که برای افزایش مصنوعی مخاطبان حساب طراحی شده اند، شناسایی و حذف می کند.

برندسازی در اینستاگرام رقبای شما خیلی زود فالوورهای فیک را می شناسند.

برای اینکه اینفلوئنسر مارکتینگ برای یک برند معنا پیدا کند، باید بازده سرمایه گذاری قابل توجهی (ROI) داشته باشد. اگر رقبای شما متوجه شوند که در صفحه برند اینستاگرام خود فالوور تقلبی دارند، می تواند بهانه خوبی برای پیشی گرفتن از شما در بازار رقابتی باشد و از این مشکل برای از دست دادن اعتماد مشتریان و سایر مخاطبان به شما استفاده کنند. در عین حال، شما از رقابت تجاری کنار گذاشته شده اید و خطر از دست دادن تمام اعتبار خود را دارید.

برندسازی در اینستاگرام شهرت شما به عنوان یک برند معتبر در خطر است.

داشتن یک فالوور فیک اینستاگرام شهرت شما را به عنوان یک برند معتبر به خطر می اندازد. محبوبیت شما به سرعت کاهش می یابد و می تواند منجر به از دست دادن فرصت شما برای کسب درآمد آنلاین و احتمالا حذف و شکست نام تجاری شما به دلیل بی اعتمادی مخاطبان شود.

راه های شناسایی فالوورهای فیک اینستاگرام

از سال گذشته، اینستاگرام گزارش داد که حداقل 95 میلیون ربات در نقش کاربران انسانی در صفحات مختلف کار می کنند. به همین دلیل است که تلاش برای یافتن راه‌هایی برای از بین بردن فالوور فیک اینستاگرام مطرح شده است. راه های مختلفی برای شناسایی این ربات ها و همچنین ربات حذف فالوور فیک رایگان وجود دارد که می تواند فالوورهای  فیک را شناسایی کرده و آنها را حذف کند.

این روش های تشخیصی شامل موارد زیر است:

برندسازی در اینستاگرام کامنت های بیهوده و تکراری

علامت اصلی تعامل ربات با صفحات؛ نظرات ارسال شده در مورد پست ها هستند. اگر برندها متوجه نظراتی شوند که کاملاً درست به نظر نمی رسند یا بی ربط و فاقد محتوا هستند، این یک علامت هشدار دهنده از وجود ربات ها در بین فالوورهای اینفلوئنسرهای مختلف است.

برندسازی در اینستاگرام محتوای بی کیفیت

اینفلوئنسرها، اگرچه محتوای کمتر از حد متوسط ​​ارسال می کنند، می توانند فالوورهای زیادی در حساب خود داشته باشند. برندها باید دقت فالوورهای صفحه را از نظر کیفیت محتوایی که ارائه می دهند و تعداد فالوورهای صفحه، دقت فالوورها و تعامل بین آنها را در نظر بگیرند.

برندسازی در اینستاگرام نسبت فالوور به فالوور

اگر اینفلوئنسرها هزاران اکانت در فالوورهای خود داشته باشند اما در عوض تعداد کمی فالوور در صفحه خود داشته باشند، می تواند نگران کننده باشد. اغلب ربات ها به صورت متقابل کار می کنند. این بدان معناست که ربات های اکانت اینستاگرام چندین صفحه را دنبال می کنند تا در نهایت بتوانند تعداد فالوورهای صفحه را افزایش دهند. به طور معمول، اینفلوئنسرها تعداد فالوورهای بیشتری نسبت به فالوورهای خود دارند، که آنها را موثر می کند.

برندسازی در اینستاگرام افزایش ناگهانی تعداد فالوورها

شاخص های اصلی شناسایی ربات ها، فعالیت مشکوک و افزایش ناگهانی تعداد مشترکان آنها است. این معمولاً نشان می دهد که اینفلوئنسر در مدت کوتاهی تعداد زیادی حساب ربات خریداری کرده است.

برندسازی در اینستاگرام میزان نرخ تعامل

نسبت تعامل صفحه مانند لایک ها، نظرات، ذخیره ها و اشتراک گذاری ها نیز می تواند عامل مهمی بر نسبت فالوورها باشد. برخی از اینفلوئنسرها نرخ تعامل بالاتری را برای افزایش برندهای مختلف خریداری می کنند. با این حال، روبات های جدید اکنون قادر به شبیه سازی یک تعامل طبیعی و منظم هستند. بنابراین تشخیص آن دشوارتر است.

برندسازی در اینستاگرام اطلاعات پروفایل بی کیفیت

مطالعات نشان داده‌اند که اینفلوئنسرهای واقعی که شامل ربات‌ها و فالوورهای فیک اینستاگرام نیستند، اغلب عکس‌ها، نامه‌های کامل، شهرها و بیو دارند که اغلب باورپذیر به نظر می‌رسند. نداشتن اطلاعات دقیق و اطلاعات بی کیفیت پروفایل می تواند یکی از شاخص های مهمی باشد که به راحتی می توان فالوورها و اینفلوئنسرهای که تعداد بیشماری فالوور فیک اینستاگرام دارند را شناسایی کرد.

برندسازی در اینستاگرام تعداد پست های اینستاگرام

تعداد پست های اینستاگرام روش و فاکتور دیگری است که برای سایت تشخیص فالوور استفاده می شود. معمولاً افراد با گذشت زمان و ارتباط با مخاطبان خود می توانند با یکدیگر آشنا شوند و تعامل بیشتری داشته باشند. این به معنای فعالیت مستمر و متعدد افراد در صفحات است. اگر صفحه ای دارای تعداد محدودی پست بود، اما دنبال کنندگان آن تعداد پست های مشکوکی زیادی را نشان می دادند، این نشان دهنده فیک بودن فالوورهای صفحه است.

کلام آخر

فالوور فیک در اینستاگرام و فالوور روح  متفاوت از همدیگر هستند. با شنیدن نام های فالوور فیک اینستاگرام و یا فالوورهای روح، شباهت های این دو می تواند فریبنده باشد و ممکن است تصور شود که این دو فالوور یکی هستند، اما یک نکته مهم وجود دارد که تفاوت را ایجاد می کند. فالوورهای فیک اینستاگرام ربات هایی هستند که پروفایل واقعی ندارند و نمی توانند با صفحه شما تعامل داشته باشند.

برای یافتن و حذف این فالوورها، ویژگی های مختلفی مانند سایت خارجی برای شناسایی فالوورهای فیک در اینستاگرام و ربات حذف فالوور فیک رایگان وجود دارد که می توان از آن برای حذف این ربات ها استفاده کرد. در عین حال، فالوورهای روح آن دسته از فالوورهایی هستند که پروفایل واقعی دارند و ربات نیستند، اما به دلایلی. مانند الگوریتم های جدید اینستاگرام، پست های شما برای آنها نمایش داده نمی شود و هیچ گونه تعاملی با لایک کردن، کامنت گذاری و اشتراک گذاری با صفحه شما ندارد.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *