صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام چیست
زمان مطالعه: 8 دقیقه

امروزه فضای اینستاگرام به سمت برندسازی و تجارت سوق پیدا کرده است! مطمئناً شما هم برای توسعه کسب و کار خود در فضای مجازی، به فکر راه اندازی یک پیج تجاری در این پلتفرم محبوب افتاده اید. اما نکته مهم این است که شما برای کسب درآمد از فضای اینستاگرام بایستی بتوانید مخاطبان علاقه مند خود را جذب نمائید و بعبارتی دیده شوید. راه یافتن به اکسپلور اینستاگرام  از مهم ترین عناصر دستیابی به محبوبیت می باشد.

باید بگوییم حضور در اکسپلور اینستاگرام  و دیده شدن محتوای شما در بین انبوهی از اطلاعات اکسپلور، خیلی هم ساده نیست و ممکن است مدت ها طول بکشد. همچنین در  سال های اخیر ،طی آپدیت هایی که این اپلیکیشن منتشر کرد و الگوریتم های مختلفی که بکار گرفته، بیش از پیش به کیفیت محتوا و جلب رضایت کاربران توجه می کند! همین موضوع شرایط حضور در اکسپلور را سخت کرده است.

از این رو اگر شما هم می خواهید از اینستاگرام کسب درآمد کنید، به طوری که کاربران این اپلیکیشن در بین انبوهی از اطلاعات، شما را بشناسند و به شما اعتماد کنند، باید قوانین این پلتفرم را رعایت کرده و مطابق با الگوریتم های این برنامه پیش بروید.

 

صفحه اکسپلور در اینستاگرام

 

در این مطلب می خواهیم شما را بیشتر با صفحه اکسپلور و اینکه چه تاثیری می تواند بر روی پیج شما داشته باشد، آشنا کنیم. توجه کنید حضور پیج شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام نوعی تبلیغات رایگان در اینستاگرام برای کسب و کارتان است.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

در اپلیکیشن اینستاگرام نیز مانند سایر اپلیکیشن ها قسمتی برای جست و جو دارد! ولی این قسمت جست و جو در اینستاگرام با سایر اپلیکیشن ها بسیار متفاوت است.

در قسمت جست و جوی اینستاگرام که اصطلاحا به آن اکسپلور (Explore)گفته می شود، هر آنچه که ممکن است برای شما جالب باشد، نمایش داده می شود؛ حتی اگر پیج ها را فالو نداشته باشید. در واقع Explore Instagram طبق الگوریتمی که دارد بر اساس فعالیت شما و حتی دوستانتان کار می کند.

اگر می خواهید آشنایی کوچکی از کسی داشته باشید می توانید به اکسپلور این شخص مراجعه کنید! چرا که می توان گفت اکسپلور اینستاگرام صادقانه ترین مکان در فضای مجازی و اینترنت به حساب می آید.

کاربرد اکسپلور اینستاگرام؟

از کاربردهای مهم صفحه اکسپلور، می توان به افزایش فالور، افزایش کامنت، افزایش لایک اشاره کنیم. در واقع اکسپلور برای شما که دوست دارید در بین میلیون ها کاربر دیده شوید و اعتبار کسب کنید، بسیار کاربردی خواهد بود.

در این قسمت از اینستاگرام علاوه بر اینکه فالورهای شما می توانند پست های شما را مشاهده کنند، بلکه کسانی هم که شما را فالو نکرده اند نیز می توانند پست های شما را ببیند و در نتیجه اگر محتوای پیج شما برای آن ها مفید باشد، به فالور شما تبدیل خواهند شد.

 

معیارهای الگوریتم اینستاگرام

چه پست هایی در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می شود؟

همانطور که در بالا بیان کردیم اینستاگرام برای نمایش محتوا در اکسپلور، از الگوریتم شخصی سازی استفاده می کند. به همین دلیل قطعاً محتوای صفحه اکسپلور شما و دوستتان متفاوت می باشد؛ زیرا بر اساس الگوریتم، اینستاگرام فعالیت شما را زیر نظر می گیرد و مطابق با فعالیت شما این صفحه شخصی سازی می شود.

به طور کلی با وارد شدن شما به اینستاگرام، این الگوریتم ها از همان ابتدا فعالیت شما را زیر نظر می گیرد و  بر همین اساس فعالیت ها و پست های مرتبط را از میان انبوهی از اطلاعات برای شما به نمایش می گذارد. حال فرقی نمی کند محتوا عکس باشد یا فیلم!

الگوریتم های اینستاگرام چگونه صفحه اکسپلور را شخصی سازی می کنند؟ 

  • بر اساس پست هایی که قبلاً لایک یا ذخیره کرده اید!
  • پست هایی که با فالوورهای خود به اشتراک گذاشته اید!
  • پست ها و محتواهایی که نرخ تعامل بالایی دارند!
  • پیج های اینستاگرامی که شما دنبال می کنید!
  • فعالیت های فالوینگ ها یتان را در نظر می گیرد!
  • منطقه جغرافیایی که در پست های خود انتخاب می کنید!

چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

صادقانه به شما بگوییم که وارد شدن به صفحه اکسپلور اصلاًراحت نیست! حتی روش قطعی برای حضور شما به این صفحه  نیز وجود ندارد.

کارشناسان و مدیران این اپلیکیشن بیانیه دقیقی در مورد الگوریتم های موجود ارائه نمی دهند؛ اما با چند روش ساده که در ادامه بیان می کنیم ممکن است به نتیجه برسید و محتوای پیج شما در اکسپلور به نمایش در آید.

مخاطبان خودتان را بشناسید

اگر شما پیج تجاری دارید باید مخاطبان خودتان را نیز بشناسید. اینکه محصول شما به درد چه کسانی می خورد؟ چه گروهی، از محصولات شما استقبال می کنند؟ چه کسانی به محصولات یا خدمات شما نیاز دارد؟

محصول شما چه کمکی به مخاطبتان می کند؟ آیا فالورهای شما جزو افراد فعال در اینستاگرام هستند؟ فالورهای شما واقعی هستند یا فیک؟

اگر شما فالورهایتان را بشناسید و نیازهایشان را به خودشان یادآوری کنید قبل از اینکه خودشان پی ببرند، نه تنها در جذب فالور موفق عمل خواهید کرد، بلکه احتمال دیده شدن محتوای شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام نیز بالا می رود.

 

ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام

به مخاطبانتان اهمیت بدهید

در کنار شناختن فالورها و مخاطبانتان، شما باید به آن ها و خواسته هایشان نیز توجه داشته باشید؛ یعنی با آن ها تعامل داشته باشید.

اهمیت دادن به مخاطبانتان و شناخت سلیقه آن ها کمک زیادی به شما می کند تا محتوایی متناسب با سلیقه و نیاز مخاطبانتان تولید و منتشر کنید.

از قابلیت های خود اینستاگرام غافل نشوید

یکی از راه هایی که به شما کمک می کند وارد صفحه اکسپلور شوید، استفاده از قابلیت ها و امکانات خود اینستاگرام است.

اگر می خواهید با اولین قابلیت اینستاگرام آشنا شوید، از شما دعوت می کنیم در یک سفر کوچک ما را همراهی کنید!

اینستاگرام خود را باز کرده و سپس به بخش سرچ یا همان اکسپلور اینستاگرام بروید. در این قسمت می توانید اکانت، هشتگ، مکان، تگ و محبوب ترین پست ها و مطالب را جست و جو کنید.

در این قسمت به بخش مکان (Place) بروید و منطقه جغرافیایی خودتان را وارد کنید. همانطور که مشاهده می کنید پست هایی که در منطقه جغرافیایی شما بیشتر استقبال شده است برای شما به نمایش در می آید.

با این قابلیت می توانید موضوعاتی که بیشتر جلب توجه می کنند و افراد در منطقه جغرافیایی شما بیشتر آن ها را مشاهده می کنند، ببینید و از این موضوع به نفع خودتان و پیشرفت در اینستاگرام استفاده کنید!

از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

در محیط اینستاگرام هشتگ ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به طوری که شما کمتر کسی را پیدا می کنید که از هشتگ در پست های خودش استفاده نکند، حتی اگر پیج خصوصی داشته باشد.

یادتان باشد از هشتگ های مرتبط با پست استفاده کنید و از قرار دادن هشتگ های غیر مرتبط با پست خودداری کنید؛ چرا که وقتی کاربری پست شما را ببیند و ارتباطی بین هشتگ ها و محتوای شما نبیند به پیج شما اعتماد نمی کند و در نتیجه تعاملی با شما برقرار نمی کند.

تولید محتوا، راهکار همیشگی

از روش های دیگری که به راه یافتن شما به صفحه اکسپلور کمک زیادی می کند، تولید محتوای جذاب و با کیفیت و البته مستمر است. همانطور که می دانید مخاطبان شما همیشه به دنبال بهترین محتواها هستند تا نیازشان را برطرف کنند. از این رو لازم است شما بر کیفیت محتوایی که منتشر می کنید (عکس یا فیلم) توجه کنید.

قالب های استاندارد اینستاگرام را در نظر بگیرید و سایز ویدیوها و عکس هایتان را مطابق با این قالب ها و با کیفیت بالا انتخاب کنید. این گونه به فالورهایتان ثابت می کنید که برایشان ارزش قائل هستید و رفع نیازشان برای شما بسیار مهم است.

وقتی فالورها و مخاطبان شما به این مورد پی ببرند که شما محتوای خوب و باکیفیت منتشر می کنید و سرسری پستی را منتشر نمی کنید، با پیج شما تعامل پیدا می کنند و در نتیجه این تعامل، شما می توانید به اکسپلور اینستاگرام راه یابید.

 

مزایای حضور در اکسپلور

 

در پست های خود از لوکیشن استفاده کنید

در پست هایی که منتشر می کنید موقعیت جغرافیایی خودتان را نیز انتخاب کنید. با این کار پیج شما در قسمت Places اکسپلور نمایش داده می شود و افرادی که در منطقه جغرافیایی شما هستند به راحتی می توانند به شما دسترسی داشته و در نتیجه بازدید از پیج تان نیز افزایش می یابد.

از استوری برای تعامل با مخاطبانتان استفاده کنید

همانطور که می دانید دسترسی به استوری راحت تر از پست است. چرا که ممکن است پستی که منتشر می کنید در میان انبوهی از پست هایی که وجود دارد به راحتی دیده نشود و فالور ها و مخاطبان شما تا زمانی که وارد صفحه پیج شما نشده اند، پست شما را نبینند؛ اما با باز کردن اینستاگرام، استوری به چشم می خورد و سریع تر از پست می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

استوری به مخاطبتان نشان می دهد که با چه کسی در ارتباط هستند. به همین دلیل بهتر است برای تعامل بیشتر حدودا روزی 2 بار استوری گذاشته و موقع منتشر کردن پست جدید در استوری نیز به آن اشاره کنید.

همچنین برای نشان دادن صمیمیت بیشتر می توانید موقعیت جغرافیایی خودتان را نیز در استوری تگ کنید. با این کار موفق به جلب اعتماد مخاطبانتان نیز می گردید.

دلایل دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

به همان دلیلی که شما در اینستاگرام یک پیج تجاری دارید و تلاش می کنید روز به روز تعداد فالورهایتان افزایش یافته و کسب درآمد شما نیز بیشتر شود، حضور در اکسپلور اینستاگرام و دیده شدن در این صفحه هم می تواند مهم باشد.

دیده شدن در Explore Instagram یکی از استراتژی های معرفی برند و کسب و کارتان به دیگران است. با دستیابی به اکسپلور ، تعداد لایک و کامنت، میزان بازدید از پیج و تعداد فالورهای شما بیشتر می گردد؛ چون پست های شما در معرض دید هزاران کاربر قرار می گیرد بدون آن که شما را فالو داشته باشند.

توجه داشته باشید که برای راه یافتن به اکسپلور ا، اکانت شما باید عمومی (public) باشد؛ بنابراین اگر  در نظر دارید پیج شخصی و خصوصی تان را وارد اکسپلور نمائید، باید آن را به اکانت عمومی تبدیل کنید.

سخن آخر

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای وارد شدن به این بخش راهکار مشخصی وجود ندارد به همین دلیل رعایت چند نکته ساده مانند: استفاده از تگ، در نظر گرفتن ساعت و روز انتشار پست، استفاده از هشتگ، استفاده از لوکیشن، تبدیل اکانت خصوصی به عمومی و… می توانید شانس راه یافتن به صفحه اکسپلور را داشته باشید.

اکسپلور اینستاگرام امکان دیده شدن و تبلیغ پیج شما را به صورت رایگان در اختیارتان می گذارد و باعث می شود بدون هزینه و تبلیغ از طریق اکسپلور، تعداد فالورهایتان را زیاد کرده و در نتیجه برای برند خود اعتبار کسب کرده و محبوب شوید.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.