صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام چیست

امروزه فضای اینستاگرام به سمت برندسازی و تجارت سوق پیدا کرده است! مطمئناً شما هم برای توسعه کسب و کار خود در فضای مجازی، به فکر راه اندازی یک پیج تجاری در این پلتفرم محبوب افتاده اید. اما نکته مهم این است که شما برای کسب درآمد از فضای اینستاگرام بایستی بتوانید مخاطبان علاقه مند خود را جذب نمائید و بعبارتی دیده شوید. راه یافتن به اکسپلور اینستاگرام  از مهم ترین عناصر دستیابی به محبوبیت می باشد.

باید بگوییم حضور در اکسپلور اینستاگرام  و دیده شدن محتوای شما در بین انبوهی از اطلاعات اکسپلور، خیلی هم ساده نیست و ممکن است مدت ها طول بکشد. همچنین در  سال های اخیر ،طی آپدیت هایی که این اپلیکیشن منتشر کرد و الگوریتم های مختلفی که بکار گرفته، بیش از پیش به کیفیت محتوا و جلب رضایت کاربران توجه می کند! همین موضوع شرایط حضور در اکسپلور را سخت کرده است.

از این رو اگر شما هم می خواهید از اینستاگرام کسب درآمد کنید، به طوری که کاربران این اپلیکیشن در بین انبوهی از اطلاعات، شما را بشناسند و به شما اعتماد کنند، باید قوانین این پلتفرم را رعایت کرده و مطابق با الگوریتم های این برنامه پیش بروید.

 

صفحه اکسپلور در اینستاگرام

 

در این مطلب می خواهیم شما را بیشتر با صفحه اکسپلور و اینکه چه تاثیری می تواند بر روی پیج شما داشته باشد، آشنا کنیم. توجه کنید حضور پیج شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام نوعی تبلیغات رایگان در اینستاگرام برای کسب و کارتان است.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟اکسپلور اینستاگرام چیست؟

در اپلیکیشن اینستاگرام نیز مانند سایر اپلیکیشن ها قسمتی برای جست و جو دارد! ولی این قسمت جست و جو در اینستاگرام با سایر اپلیکیشن ها بسیار متفاوت است.

در قسمت جست و جوی اینستاگرام که اصطلاحا به آن اکسپلور (Explore)گفته می شود، هر آنچه که ممکن است برای شما جالب باشد، نمایش داده می شود؛ حتی اگر پیج ها را فالو نداشته باشید. در واقع Explore Instagram طبق الگوریتمی که دارد بر اساس فعالیت شما و حتی دوستانتان کار می کند.

  آموزش نوشتن کپشن در اینستاگرام!

اگر می خواهید آشنایی کوچکی از کسی داشته باشید می توانید به اکسپلور این شخص مراجعه کنید! چرا که می توان گفت اکسپلور اینستاگرام صادقانه ترین مکان در فضای مجازی و اینترنت به حساب می آید.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟کاربرد اکسپلور اینستاگرام؟

از کاربردهای مهم صفحه اکسپلور، می توان به افزایش فالور، افزایش کامنت، افزایش لایک اشاره کنیم. در واقع اکسپلور برای شما که دوست دارید در بین میلیون ها کاربر دیده شوید و اعتبار کسب کنید، بسیار کاربردی خواهد بود.

در این قسمت از اینستاگرام علاوه بر اینکه فالورهای شما می توانند پست های شما را مشاهده کنند، بلکه کسانی هم که شما را فالو نکرده اند نیز می توانند پست های شما را ببیند و در نتیجه اگر محتوای پیج شما برای آن ها مفید باشد، به فالور شما تبدیل خواهند شد.

 

معیارهای الگوریتم اینستاگرام

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟چه پست هایی در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می شود؟

همانطور که در بالا بیان کردیم اینستاگرام برای نمایش محتوا در اکسپلور، از الگوریتم شخصی سازی استفاده می کند. به همین دلیل قطعاً محتوای صفحه اکسپلور شما و دوستتان متفاوت می باشد؛ زیرا بر اساس الگوریتم، اینستاگرام فعالیت شما را زیر نظر می گیرد و مطابق با فعالیت شما این صفحه شخصی سازی می شود.

به طور کلی با وارد شدن شما به اینستاگرام، این الگوریتم ها از همان ابتدا فعالیت شما را زیر نظر می گیرد و  بر همین اساس فعالیت ها و پست های مرتبط را از میان انبوهی از اطلاعات برای شما به نمایش می گذارد. حال فرقی نمی کند محتوا عکس باشد یا فیلم!

الگوریتم های اینستاگرام چگونه صفحه اکسپلور را شخصی سازی می کنند؟ 

  • بر اساس پست هایی که قبلاً لایک یا ذخیره کرده اید!
  • پست هایی که با فالوورهای خود به اشتراک گذاشته اید!
  • پست ها و محتواهایی که نرخ تعامل بالایی دارند!
  • پیج های اینستاگرامی که شما دنبال می کنید!
  • فعالیت های فالوینگ ها یتان را در نظر می گیرد!
  • منطقه جغرافیایی که در پست های خود انتخاب می کنید!
  قوانین جدید اینستاگرام در 2022 - ریدایرکت شد

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟ مزایای دیده شدن در اینستاگرام اکسپلور

یکی از واضح ترین مزایای حضور در اینستاگرام اکسپلورر این است که افراد بیشتری محتوای شما را می بینند.

میزان تعامل پستی که به صفحه اینستاگرام اکسپلورر می رسد بیشتر است زیرا افراد بیشتری به محتوای اکسپلورر دسترسی خواهند داشت.

یکی دیگر از مزایای انتقال محتوای خود به اینستاگرام اکسپلورر، افزایش تعداد فالوورهای شما است. کاربران اینستاگرام که محتوای شما را در اکسپلورر می بینند، در صورت پسندیدن، قطعا اکانت شما را فالو خواهند کرد.

دریافت فالوورهای جدید از اکسپلورر و افزایش تعداد فالوورهای شما باعث افزایش تعامل پست های شما در آینده می شود.

هنگامی که دنبال کنندگان بیشتری جذب کردید و به تولید محتوای جذاب و ایجاد CTA مناسب ادامه دادید، نرخ تبدیل شما نیز افزایش خواهد یافت. شما می توانید بسیاری از مشتریان بالقوه را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

به یاد داشته باشید که اینستاگرام اکسپلورر بهترین فرصت برای دستیابی به سرنخ ها و مشتریان بالقوه است و می توان آن را نوعی تبلیغ رایگان اینستاگرامی برای افزایش بازدید و فروش دانست.

 

مزایای حضور در اکسپلور

 

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟در پست های خود از لوکیشن استفاده کنید

در پست هایی که منتشر می کنید موقعیت جغرافیایی خودتان را نیز انتخاب کنید. با این کار پیج شما در قسمت Places اکسپلور نمایش داده می شود و افرادی که در منطقه جغرافیایی شما هستند به راحتی می توانند به شما دسترسی داشته و در نتیجه بازدید از پیج تان نیز افزایش می یابد.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟از استوری برای تعامل با مخاطبانتان استفاده کنید

همانطور که می دانید دسترسی به استوری راحت تر از پست است. چرا که ممکن است پستی که منتشر می کنید در میان انبوهی از پست هایی که وجود دارد به راحتی دیده نشود و فالور ها و مخاطبان شما تا زمانی که وارد صفحه پیج شما نشده اند، پست شما را نبینند؛ اما با باز کردن اینستاگرام، استوری به چشم می خورد و سریع تر از پست می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

  چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟

استوری به مخاطبتان نشان می دهد که با چه کسی در ارتباط هستند. به همین دلیل بهتر است برای تعامل بیشتر حدودا روزی 2 بار استوری گذاشته و موقع منتشر کردن پست جدید در استوری نیز به آن اشاره کنید.

همچنین برای نشان دادن صمیمیت بیشتر می توانید موقعیت جغرافیایی خودتان را نیز در استوری تگ کنید. با این کار موفق به جلب اعتماد مخاطبانتان نیز می گردید.

 

مزایای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟دلایل دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

به همان دلیلی که شما در اینستاگرام یک پیج تجاری دارید و تلاش می کنید روز به روز تعداد فالورهایتان افزایش یافته و کسب درآمد شما نیز بیشتر شود، حضور در اکسپلور اینستاگرام و دیده شدن در این صفحه هم می تواند مهم باشد.

دیده شدن در Explore Instagram یکی از استراتژی های معرفی برند و کسب و کارتان به دیگران است. با دستیابی به اکسپلور ، تعداد لایک و کامنت، میزان بازدید از پیج و تعداد فالورهای شما بیشتر می گردد؛ چون پست های شما در معرض دید هزاران کاربر قرار می گیرد بدون آن که شما را فالو داشته باشند.

توجه داشته باشید که برای راه یافتن به اکسپلور ا، اکانت شما باید عمومی (public) باشد؛ بنابراین اگر  در نظر دارید پیج شخصی و خصوصی تان را وارد اکسپلور نمائید، باید آن را به اکانت عمومی تبدیل کنید.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟سخن آخر

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای وارد شدن به این بخش راهکار مشخصی وجود ندارد به همین دلیل رعایت چند نکته ساده مانند: استفاده از تگ، در نظر گرفتن ساعت و روز انتشار پست، استفاده از هشتگ، استفاده از لوکیشن، تبدیل اکانت خصوصی به عمومی و… می توانید شانس راه یافتن به صفحه اکسپلور را داشته باشید.

اکسپلور اینستاگرام امکان دیده شدن و تبلیغ پیج شما را به صورت رایگان در اختیارتان می گذارد و باعث می شود بدون هزینه و تبلیغ از طریق اکسپلور، تعداد فالورهایتان را زیاد کرده و در نتیجه برای برند خود اعتبار کسب کرده و محبوب شوید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *