آموزش مخفی کردن لایک در اینستاگرام

افرادی که بتازگی در اینستاگرام فعالیت خود را شروع کرده اند، احتمالاً تعامل پست هایشان کم باشد. مخفی کردن لایک در اینستاگرام به شما اجازه می دهد عملکرد پست های خود را تأثیرگذارتر نمایش دهید. اینستاگرام اکنون به همه کاربران این امکان را می دهد که تعداد لایک های پست های خود را مخفی یا مخفی کنند. این بدان معناست که اینستاگرام مقدار عددی پیش فرضی را که در زیر یک تصویر می بینید با نام چند کاربر و به دنبال آن دیگران برمی گرداند.

مخفی کردن تعداد لایک های خود در اینستاگرام فرآیندی آسان و قابل برگشت است که در برخی موارد می تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد شما داشته باشد. در این قسمت نحوه اعمال این قابلیت در اینستاگرام را به شما آموزش داده ایم. در این مقاله قصد داریم نحوه مخفی کردن لایک در اینستاگرام و دلیل ایجاد این گزینه در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوطه به نحوه افزایش لایک رایگان اینستاگرام را مطالعه کنید.

چگونه لایک ها را در اینستاگرام مخفی کنیم؟

اینستاگرام به شما امکان می‌دهد تعداد لایک‌های پست‌های خودتان و دیگران را تنها در چند مرحله پنهان کنید، بنابراین تعداد لایک‌ها را هنگام بازدید پست‌ها مشاهده نخواهید کرد.

برندسازی در اینستاگرام نحوه مخفی کردن لایک پست های دیگران

به پروفایل اینستاگرام خود بروید و روی نماد سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه خود کلیک کنید. در منوی باز شده روی گزینه Settings در بالای لیست کلیک کنید.

از منوی زمینه، Privacy را انتخاب کنید. سپس بر روی Messages کلیک کنید.
در بالای منوی پیام ها، گزینه ای به نام Hide Likes and Show Counts را مشاهده خواهید کرد. کلید را برای فعال کردن تغییر دهید (باید آبی باشد)، اکنون تعداد لایک‌های سایر پست‌های اینستاگرام را مخفی می‌کند.

برندسازی در اینستاگرام نحوه مخفی کردن لایک های پست های پیج خود

دو روش برای مخفی کردن لایک در پست های شخصی اینستاگرام شما وجود دارد. اگر عکس یا ویدیوی جدیدی ارسال می‌کنید و نمی‌خواهید لایک‌ها نمایش داده شوند، می‌توانید نمایش لایک‌ها را قبل از انتشار پست خود مخفی کنید.

برای توضیح این موضوع، هنگام آپلود پست مورد نظر در صفحه خود، همان کار قبلی را انجام دهید. سپس وقتی به مرحله افزودن عنوان رسیدید، روی گزینه Advanced Settings در پایین صفحه ضربه بزنید. از اینجا می توانید تعداد لایک ها و بازدیدهای این پست را فعال یا غیرفعال کنید.

برای مخفی کردن لایک در اینستاگرام ، برای پست کردن در نمایه خود به پایین بروید و روی نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه (همان مسیری که برای حذف یا بایگانی عکس‌ها و ویدیوها استفاده می‌کنید) ضربه بزنید. در صفحه باز شده گزینه Hide the number of like را انتخاب کنید.

چرا اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد لایک ها را مخفی کنند؟

شاید تعجب کنید که چرا پنهان کردن لایک در اینستاگرام یک ویژگی است. خلاصه به نفع ماست. طبق بیانیه ای، این شرکت این کار را برای برخی از کشورها آغاز کرده است تا ببیند آیا استقبال مردم از اینستاگرام را کاهش می دهد یا خیر.

تحقیقات نشان می‌دهد که ما تمایل داریم موفقیت‌های آنلاین خود مانند تعداد فالوورها، نظرات و لایک‌ها را با ارزش خود، به‌ویژه در میان نوجوانان‌مان یکی بدانیم. در سال 2020، مطالعه ای بر روی 513 دختر نوجوان در برزیل نشان داد که 78 درصد قبل از ارسال عکسی از خود، سعی کردند قسمتی از بدن را که دوست نداشتند پنهان یا تغییر دهند. در واقع آنها با اظهارنظرهای غیرمنتظره سعی کردند از خودسانسوری جلوگیری کنند.

مطالعه دیگری نشان داد که 43 درصد از نوجوانان با رفاه اجتماعی-عاطفی پایین پست های اجتماعی را به دلیل تعداد بسیار کم لایک هایی که دریافت می کردند حذف کردند. همچنین لازم به ذکر است که در سال 2019، 25 درصد از نوجوانان به دلیل بازگشت و لایک (کم و بیش) نشریات خود اعتراف کردند که قربانی آزار و اذیت سایبری شده اند.

بنابراین گاهی اوقات اینترنت می تواند مکانی واقعاً خصمانه و خطرناک باشد. برخی از افراد در اینستاگرام مشاغل شخصی ایجاد کرده‌اند، اما چه یک اینفلوئنسر با فالوورهای زیاد یا روحی باشید که به ندرت پست می‌گذارید، تعداد لایک‌های به ظاهر بی‌ضرر می‌تواند بر سلامت عقل شما تأثیر بگذارد.

اینستاگرام پس از آزمایش مخفی کردن لایک ها در چندین کشور به این نتیجه رسید که نتایج برای برخی مفید و برای برخی دیگر آزاردهنده بوده است. بنابراین، در مارس 2021، شرکت بزرگ Meta اعلام کرد که مایلی سایرس شایسته بهترین های هر دو جهان است، به این معنی که کاربران اکنون می توانند سلیقه خود را پنهان یا آشکار کنند.

مخفی کردن لایک در اینستاگرام بر عملکرد پست ها تأثیر می گذارد؟

پنهان کردن یا پنهان نشدن مشکل است. سوال این است که آیا واقعاً تفاوتی ایجاد می کند؟ به طور کلی اینستاگرام باید بگوید نه، واقعاً تأثیری در دید کم شما ندارد. شما می توانید لایک ها را از خود و سایر کاربران پنهان کنید، اما این برنامه همچنان لایک ها را ردیابی می کند و از آنها به عنوان الگوریتم های رتبه بندی الگوریتم خود استفاده می کند.

به عبارت ساده، حتی اگر لایک های شما مخفی باشد، مخاطبانی که شما را فالو نکرده اند، به لطف لایک های به اشتراک گذاشته شده شما، همچنان می توانند پست شما را در اکسپلورر اینستاگرام خود ببینند. یعنی به عنوان پست شما در اکسپلورر توسط مخاطب خارجی پیشنهاد می شود.

 الگوریتم اینستاگرام تصمیم می‌گیرد که کدام محتوا را ابتدا (در استوری‌ها، پست‌ها و کاوشگرها) تماشا کند. نحوه تعیین ترتیب نمایش آن بستگی به فردی دارد که آن را دوست دارد. حتی به آنچه دوست دارید، تماشا می کنید و در مورد آن نظر می دهید بستگی دارد، تاریخچه جستجوی شما را تعیین می کند.

یک طرفدار دو آتشه همچنان صفحه شما را تبلیغ می کند و با مشاهده و لایک پست می گذارد، احتمالاً همچنان پست های شما را می بیند، بنابراین چه لایک های خود را پنهان کنید یا نه، صفحه شما توسط بازدیدها و لایک های دیگران دیده می شود. این نیز زمانی صادق است که شما لایک های پست های دیگران را مخفی کرده باشید و ویدیوها و پست های او را هم برای شما و هم برای دیگران می توان بیشتر مشاهده یا لایک کرد.

همانطور که اینستاگرام می گوید، مخفی کردن لایک در اینستاگرام می تواند برای سلامت اجتماعی، عاطفی و روانی شما “مفید” یا “خسته کننده” باشد. اگر کمی در مورد تعداد لایک ها وسواس دارید و این روی تصمیم شما برای ارسال محتوای جدید تأثیر می گذارد (که برای شما مهم است)، سعی کنید لایک ها را برای یک یا دو هفته مخفی کنید. اگر تأثیر مثبتی بر تجربه شما دارد، به انجام آن ادامه دهید.

در سطح تجاری، اعداد می توانند در اولین برخورد به عنوان نوعی ارزش اجتماعی عمل کنند. این بدان معناست که افرادی که برای اولین بار برند شما را در اینستاگرام کشف می کنند، می توانند با مشاهده تعداد لایک های شما، فوراً اندازه یا اعتبار کسب و کار شما را ببینند. اما در نهایت عامل تعیین کننده و جذاب، محتوای با کیفیت، زیبایی شناسی ماندگار و تعامل عالی با جامعه که در دیدگاه کاربران قابل تشخیص است و از تعداد لایک های نشریات شما مهمتر است.

نحوه ردیابی و تجزیه و تحلیل کانت اینستاگرام در صورت مخفی بودن لایک‌

با وجود مخفی کردن لایک در اینستاگرام  نیز می توانید میزان تعاملات پست ها را به دو روش زیر آنالیز کنید.

برندسازی در اینستاگرام ویژگی Insights در اینستاگرام

بخش تجزیه و تحلیل برنامه اینستاگرام یک نمای کلی از آمار حساب شما ارائه می دهد. اطلاعاتی در مورد تعداد حساب هایی که دنبال کرده اید، تعداد کل بازدیدها، حتی کسانی که شما را دنبال نکرده اند، نمودار افزایش تعداد فالوورها و تعداد کل لایک های پست های شما را نشان می دهد.

برای دسترسی به Instagram Insights، باید یک نمایه Business یا Creator داشته باشید (این نمایه رایگان است و می توانید به راحتی آن را تغییر دهید: به منوی تنظیمات خود بروید، Account را انتخاب کنید، سپس روی Change type account ضربه بزنید).

پس از تعیین نمایه سازنده یا کسب و کار خود، به نمایه اینستاگرام خود برگردید و روی دکمه Insights در زیر صفحه بیو خود کلیک کنید. از آنجا به محتوایی که به اشتراک گذاشته اید بروید. سپس تعداد پیام هایی را که در 7 روز گذشته ارسال کرده اید با ضربه زدن روی علامت > در سمت راست نمایش می دهد.

سپس اینستاگرام مجموعه‌ای از پست‌ها را به شما نشان می‌دهد که می‌توان آن‌ها را بر اساس معیارهای خاصی مانند دسترسی، نظرات و تعداد لایک‌ها مشاهده کرد. همچنین می‌توانید نوع پست‌ها (یعنی عکس، ویدیو یا داستان) و دوره زمانی (هفته، ماه، سه ماه، شش ماه، سال یا دو سال) را برای نمایش انتخاب کنید.

برای انتخاب تعداد لایک ها، منوی کشویی وسط صفحه خود را انتخاب کنید (به طور پیش فرض ابتدا Reach ظاهر می شود) سپس Likes را انتخاب کنید.

برندسازی در اینستاگرام برنامه Hootsuite برای تجزیه و تحلیل، تجزیه و تحلیل و قابلیت استفاده اینستاگرام

بخش تجزیه و تحلیل برنامه Hootsuite قدرتمندتر از اینستاگرام (معروف به هشدار لایک!) است و شامل بررسی لایک ها می شود. علاوه بر این، Hootsuite می‌تواند بهترین زمان را برای انتشار پست‌های شما توصیه کند تا بتوانید لایک‌های بیشتری دریافت کنید، چه لایک‌های شما پنهان باشد یا خیر.

مخفی کردن لایک در اینستاگرام به شما امکان می‌دهد روی دیگر حوزه‌های ارتباطی (مانند نظرات، کلمات کلیدی و هشتگ‌ها) تمرکز کنید که می‌توان با استفاده از Hootsuite Streams آن‌ها را کنترل کرد. همچنین می‌توانید از Inbox Hootsuite برای پاسخ دادن به نظرات و DM در یک پست استفاده کنید، که به شما کمک می‌کند فالوورهای اینستاگرام خود را مدیریت کنید.

با مدیریت Hootsuite برند اینستاگرام خود در زمان صرفه جویی کنید. با این داشبورد یا میانبر، می توانید پست ها و استوری ها را مستقیماً در اینستاگرام ایجاد، زمان بندی و منتشر کنید. مخاطبان خود را درگیر کنید، عملکرد را بررسی کنید، سایر صفحات رسانه های اجتماعی خود را مدیریت و مدیریت کنید.

آخرین حرف

با توجه به فراگیر شدن شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام در جامعه و حتی گسترش دسترسی به این پلتفرم در بین کودکان و نوجوانان، حساسیت ها نسبت به آن افزایش یافته است. کارشناسان سال هاست که اینستاگرام را تحت فشار قرار داده اند تا تغییراتی را در پلتفرم خود ایجاد کند تا از آسیب های احتمالی به جامعه، به ویژه کودکان و نوجوانان جلوگیری کند.

این کارشناسان معتقدندمخفی کردن لایک در اینستاگرام می تواند اضطراب و فشار اجتماعی را بر برخی از کاربران اینستاگرام کاهش دهد. بنابراین اینستاگرام امکان مخفی کردن لایک ها را در پلتفرم خود بدون تأثیر بر الگوریتم های ردیابی خود فراهم کرده است. در این مقاله سعی کرده ایم به زبان ساده نحوه مخفی کردن لایک در اینستاگرام را به شما بگوییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *