تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

یکی از ساده ترین تکنیک ها برای معرفی محصولات و خدمات در کسب و کارهای کوچک و نوپا بهره گیری از تبلیغات منطقه ای است. هدف از این تبلیغات، افزایش آگاهی مخاطبان یک محدوده مکانی نسبت به محصولات و خدمات یک کسب و کار واقع شده در آن محدود و در نتیجه فروش بیشتر می باشد.

در نگاه اول شاید با خود بگوئید این شیوه تبلیغاتی محدود است، اما مطمئن باشید در ابتدای راه می تواند بسیار تأثیرگذار باشد. کسب و کارهای نوپا برای شروع تبلیغات خود نیاز به کانالی جامع و هدفمند دارند، تا بتوانند با سرمایه گذاری اندک، مردم را از وجود خود آگاه کنند.

تبلیغات منطقه ای بهترین شیوه برای ترویج کسب و کارهای کوچک است.

تبلیغات منطقه ای می تواند به صورت آنلاین یا آفلاین باشد، که نوع آفلاین یا غیر رسانه ای آن را  تبلیغات محیطی نامند.

در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام می توان تبلیغات مبتنی بر مکان را برای منطقه، شهر یا کشور خاصی ایجاد کرد.

در ادامه به بررسی مزایای تبلیغات محلی و نحوه اجرای این تبلیغات در تلگرام و اینستاگرام می پردازیم.

 

تبلیغات منطقه ای چیست؟

تبلیغات منطقه ای به نوعی از تبلیغات اطلاق می شود که در یک محدوده مکانی انجام می شود؛ در نتیجه ارائه خدمات و فروش کالا صرفاً برای همان محدوده مکانی صورت می گیرد. از آنجایی که این نوع تبلیغات برای مناطق خارج از محدوده کسب و کار بازدهی خوبی نخواهد داشت، بنابراین نیازی به صرف هزینه برای تبلیغات خارج از محدوده کسب و کار نیز نمی باشد.

درصد تأثیرگذاری تبلیغات محلی متفاوت است و نمی توان گفت عمومی ترین و پربازدیدترین آن ها بیشترین تأثیر را بر روی مخاطب می گذارند. به عنوان مثال، تبلیغات در بیلبوردها به عنوان یکی از پربازدیدترین تبلیغات محلی شناخته می شود که امکان هدف گذاری دقیق برای تبلیغات را نمی دهد.

 

 

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام

 

انواع تبلیغات محلی چیست؟

انواع تبلیغات هدفمند محلی برای مشاغل کوچک عبارتند از:

تبلیغات محیطی
شبکه های اجتماعی
ایمیل مارکتینگ
مجلات و روزنامه ها
کاتالوگ، بروشور و تراکت
ارسال پیامک انبوه

 

 مقاله پیشنهادی: ایمیل مارکتینگ چیست؟

مزایای تبلیغات مبتنی بر منطقه

در این قسمت می خواهیم نحوه عملکرد تبلیغات مبتنی بر منطقه برای استراتژی کسب و کار شما را بررسی کنیم.

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ پیام‌رسانی محلی در تبلیغات ویدیویی

درصد بالایی از بازاریابان معتقدند که تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام عملکرد بهتری دارند؛ کافیست بومی سازی را با استفاده از زبان یا داده های محلی به تبلیغات ویدیویی خود اضافه کنید.

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ شخصی سازی تبلیغات

شخصی سازی در تبلیغات همیشه جواب می دهد؛ اکثر مشتریان از پیشنهادات شخصی استقبال می کنند. تنها راه برای شخصی سازی پیشنهادات، بهره گیری از کمپین های مبتنی بر مکان در رسانه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام می باشد.

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ برندسازی در بازارهای متعدد

تبلیغات اجتماعی در هر مقیاسی که بر اسا موقعیت مکانی انجام می شود، می تواند به برندسازی شما دردر بازارهای متعدد و حفظ هویت برندتان کمک کند. تبلیغات مبتنی بر مکان به شما این امکان را می‌دهند، که با پیشنهاد مناسب در زمان و مکان مناسب به سرنخ هایی با زبان محلی خود دسترسی پیدا کنید.

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ رقابت با برندهای بزرگتر

تبلیغات مبتنی بر مکان می تواند به مطرح شدن شما در بین مخاطبان تان کمک کند و برای خود مشتریان وفادار دست و پا کنید. اکثر مردم بخاطر صرفه هزینه معقول ترجیح می دهند از برندهای کوچکتر خرید کنند.

 

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

تبلیغات مبتنی بر مکان در اینستاگرام در سه مرحله انجام می شود:

  • فهرستی از مکان هایی که می خواهید پیشنهاد خود را در آنجا تبلیغ کنید، تهیه کنید.
  • محتوای جذاب و کاربرپسند طراحی کنید.
  • بعد از تولید محتوای باکیفیت، کمپین خود را راه اندازی کنید.

اگر بتوانید از این شیوه تبلیغاتی در اینستاگرام به درستی استفاده کنید، در کمترین زمان ممکن به اهداف تجاری تان می رسید. برخی از مواردی که برای اجرای تبلیغات هدفمند منطقه ای در اینستاگرام بایستی رعایت کنید:

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ تأثیر هدف گذاری منطقه ای برای کسب و کارتان را تعیین کنید.

اگر علاقه مند به هدف قرار دادن یک منطقه هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تعیین کنید آیا این تکنیک به پیشرفت شما کمک می کند یا خیر.

فرض کنید یک کسب و کار کوچک دارید و می خواهید برای محصولات یا خدمات خود سرنخ ایجاد کنید؛ بدین منظور تصمیم به برگزاری تبلیغات دارید. حال به این سوال پاسخ دهید که می خواهید افراد نزدیک به موقعیت مکانی شما، در ابتدا تبلیغات تان را دریافت کنند؟

اگر یک کسب و کار کوچک در تهران دارید و تبلیغاتی را اجرا می کنید که به دست تمامی شهرهای ایران برسد، تبلیغات منطقه ای مناسب شما نمی باشد؛ اما اگر می خواهید سرنخ های شما به صورت حضوری از شما خرید کنند، قطعا تبلیغات محلی می تواند به رشد شما کمک کند.
محدود کردن تبلیغات برای افراد واقع شده در موقعیت مکانی کسب و کارتان، می تواند در سریع ترین زمان ممکن برای شما مشتریان وفادار به ارمغان آورد.

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ از تگ مکانی(هشتگ گذاری) استفاده کنید.

ساده ترین راه دسترسی به یک گروه منطقه ای، استفاده از هشتگ های مکانی است؛ افزودن یک تگ لوکیشن به پست تان این امکان را می دهد در فید آن مکان ظاهر شوید.

بسیاری از کاربران اینستاگرام فیدهای مکان های مورد علاقه خود را بررسی می کنند و به محض دیدن محتوای جالب، از پیج مربوطه بازدید می کنند.

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ مخاطبان هدف خود را تعیین کنید.

با استراتژی جمعیت شناسی، مخاطبان هدف خود را شناسای کنید؛ سپس دسته های خاصی از داده ها را برای هدف گیری مخاطبان انتخاب کنید. اطلاعاتی از این قبیل

جنسیت مخاطبان هدف

سن مخاطبان هدف

سطح درآمد

سطح تحصیلات

به یاد داشته باشید که شما نباید کل مخاطبان تان در یک موقعیت مکانی را هدف قرار دهید، بلکه بایستی تبلیغات تان را برای مجموعه ای از پرسوناهای شخصی خاص ایجاد کنید.

تبلیغات منطقه ای اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ مطمئن شوید موقعیت مکانی مخاطبان تان در اینستاگرام فعال است.

توجه کنید در اجرای تبلیغات منطقه ای اینستاگرام، محدودیت هایی برای هدف گذاری منطقه ای وجود دارد. تبلیغات شما فقط به دست افرادی می رسد که قابلیت مکان یابی آن ها را در اینستاگرام فعال است. در غیر اینصورت حتی کاربران اینستاگرام با موقعیت مکانی یکسان تبلیغات شما را نخواهند دید.

 

تبلیغات منطقه ای در تلگرام

در تبلیغات تلگرامی نیز اگر کسب و کار شما مربوط به یک منطقه و محدوده خاصی است و مشتریان تان را افراد آن منطقه تشکیل می دهند، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها و بازدهی بهتر، تبلیغات خود را به همان مناطق محدود کنید.

در تلگرام نیز می توانید با فعال موقعیت مکانی خود، با مخاطبان تان در منطقه خود دسترسی داشته باشید. تبلیغات منطقه ای در تلگرام در بین مردم تحت عنوان ارسال گروهی انبوه معروف است.

 

برای انجام تبلیغات منطقه ای در تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

ویژگی های پادکست ابتدا GPS گوشی را فعال کنید.

ویژگی های پادکست اپلیکیشن تلگرام را باز کنید؛ روی منوی همبرگر را از بالا سمت چپ کلیک کنید.

ویژگی های پادکست روی گزینه مخاطبین (contacts) تپ کنید.

ویژگی های پادکست گزینه جدید Add People Nearby در بالای صفحه را انتخاب کنید.

ویژگی های پادکست در صفحه جدیدی که باز می شود دو گزینه افراد نزدیک و گروه‌های نزدیک را مشاهده خواهید کرد.

ویژگی های پادکست اکنون می توانید مخاطبان واقع در موقعیت مکانی خود را انتخاب کنید.

 

در آخر 

اگر برای استراتژی تبلیغات پیج خود  و تولید محتوای خلاقانه سردرگم هستید، گروه شویراد با تیم تبلیغات حرفه ای می تواند به رشد پیج و کسب و کار شما در اینستاگرام کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *