چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟

پست های کاروسلی در اینستاگرام

به کمک پست آلبومی در اینستاگرام می توانید چندین عکس و یا عکس و ویدئو به طور همزمان، همچنین ویدئوهایی بیشتر از یک دقیقه را در  اسلایدهای جداگانه منتشر کنید. اگر با ترفندهای پست گذاری در اینستاگرام آشنا نیستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برخی مواقع لازم است مجموعه ای از تصاویر محصولات و یا تصاویر به همراه یک ویدئویی از کیفیت و یا نحوه عملکرد محصول را به طور همزمان و یکجا پست کنید. در اوایل کاربران اینستاگرام مجبور بودند هر تصویری را به صورت پست جداگانه در اینستاگرام به اشتراک بگذرند؛ که البته این کار باعث می شود میزان تعامل دریافتی از کاربران در چندین پست تقسیم گردد.

یک موضوع دیگر نیز مربوط به ویدئوهای بیشتر از یک دقیقه است؛ همانطور که می دانید ویدئوهایی بیشتر از یک دقیقه را نمی توانستیم به صورت پست عادی در فید اینستاگرام منتشر کنیم و فقط به صورت فیلم طولانی یا همان IGTV ارسال می شد. اینستاگرام با رونمایی از پست های آلبومی و یا همان پست های کاروسلی تمامی موانع ذکر شده برای اشتراک گذاری پست های متنوع را رفع نمود.

مقاله پیشنهادی: صفر تا صد طراحی قالب پست اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ پست آلبومی اینستاگرام چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، پست آلبومی در اینستاگرام قابلیتی است که محدودیت تعداد پست گذاشتن در فید اینستاگرام را تا حدودی برطرف کرده است. با استفاده از این قابلیت می توانید تصاویر و یا ویدئوهای مدنظرتان را حداکثر در 10 اسلاید جداگانه و در قالب یک پست منتشر کنید.

این اسلایدها می توانند عکس، ویدئو یا ترکیبی از عکس و ویدئو باشند؛ یعنی دقیقاً می توانید مشخص کنید که در هر اسلاید چه عکس یا ویدئویی نمایش داده شود. همچنین می توانید ویدئوهای بیشتر از یک دقیقه را به ویدئوهای کمتر از یک دقیقه تقسیم کرده و سپس در قالب پست آلبومی در فید اینستاگرام پست کنید.

پست های آلبومی معروف به پست های کاروسلی قابلیتی است که به شما کمک می کند حداکثر 10 عکس یا ویدیو و یا ترکیبی از این دو را درقالب یک پست منتشر کنید.

 

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ نحوه گذاشتن پست آلبومی در اینستاگرام

پس از آشنایی با قابلیت پست های آلبومی اینستا، اگر می خواهید تصاویرمتعددی از ابعاد مختلف محصولات تان را پست کنید، می توانید از روش زیر استفاده کنید:

  آیا می دانید رویافروشی در تبلیغات چیست؟

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ در پروفایل خود بر روی آیکون + در نوار پایین صفحه کلیک کنید. (در آپدیت های اخیر بعضاً این آیکون در قسمت بالای صفحه پروفایل نمایش داده می شود)

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ حال در صفحه باز شده بر روی آیکون Multiple Post کلیک کنید.

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ سپس عکس ها و ویدئوهای مورد نظر خود را انتخاب کنید. (حداکثر 10 عدد)

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ بعد از انتخاب کردن محتواهای مورد نظرتان به ترتیبی که می خواهید نمایش داده شود، بر روی Next در قسمت بالای صفحه کلیک کنید.

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ توجه کنید در صفحه بعدی می توانید مجدد ترتیب محتواهای خود را عوض کنید و یا افکت هایی موردنظرتان را اعمال کنید.

 نکته جالب اینکه در این صفحه می توانید عکس ها و فیلم های انتخاب شده را به صورت جداگانه ویرایش کنید.

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ بعد از تمام شدن کارتان در این مرحله، برای رفتن به مرحله بعدی روی next کلیک کنید.

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ کپشن و تگ‌های مربوطه برای پست خود را تنظیم کنید.

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ پس از تعیین کپشن، تگ ها و … بر روی آیکون تیک کلیک کنید تا پست شما به صورت آلبوم در اینستاگرام منتشر شود.

توجه داشته باشید که انتشار چند تصویر و یا ویدئو در اسلایدهای جداگانه، اما با فرمت یکسان می تواند جذابیت پست های آلبومی پیج تان را چند برابر کند.

پست های آلبومی در اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟ کاربردهای پست آلبومی در اینستاگرام

به نظر شما ارسال پست به صورت آلبومی در فید اینستاگرام چه مزایایی می تواند داشته باشد و چرا این روزها کاربران اینستاگرامی تمایل دارند پست های خود را در قالب کاروسل انتشار کنند؟ به چند دلیل ساده این نوع اشتراک گذاری کار ما را در اینستاگرام راحت تر کرده است:

 

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟رفع محدودیت زمانیدر ارسال پست‌های ویدیویی

همانطور که قبلاً گفته شد، با استفاده از این قابلیت می توانید ویدیوهای حداکثر 10 دقیقه ای را به صورت یک پست در فید اینستاگرام تان منتشر کنید. پیش از این این نوع ویدئوها فقط به صورت Igtv قابل اشتراک گذاری بود.

  راهنمای جامع سایز استاندارد پست اینستاگرام

 

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟انتشار عکس‌ های مرتبط به هم در قالب یک پست

اگر می خواهید چندین تصویر مرتبط به هم را در فید اینستاگرام منتشر کنید، این قابلیت به شما کمک می کند که حداکثر تا 10 تصویر را در قالب یک پست به اشتراک بگذارید. این قابلیت نه تنها از پراکنده شده تصاویر مربوط به یک موضوع جلوگیری می کند، بلکه به مخاطب نیز در درک بهتر مطلب کمک می کند. به عنوان مثال، می توانید پست های آموزشی را که شامل چندین مرحله می باشند، در یک پست ارسال کنید.

 

چگونه در اینستاگرام چند عکس و فیلم در یک پست منتشر کنیم؟بالا بردن نرخ تعامل کاربر با پست های پیج

زمانی که شما تصاویر و یا ویدئوهای مختلف را در قالب یک پست ارسال می کنید، کاربر درگیر یک پست از پیج شما می شود؛ یک پست را لایک، کامنت گذاری، بازدید، سیو و یا برای دیگران ارسال می کند. اما اگر چندین پست در پیج تان منتشر کنید، میزان تعاملات فالوورهایتان بین چندین پست تقسیم می شود.

الگوریتم اینستاگرام زمانی پست شما را وارد اکسپلور می کند که میزان تعامل دریافتی آن بالا باشد. در نتیجه احتمال دارد با انتشار تصویر مربوط به یک موضوع در پست های جداگانه تعامل مورد دلخواه خود را دریافت نکنید؛ که همین مانع پیشرفت پیج شما در اینستاگرام می گردد.

توجه

اگر ویدیویی که برای پست آلبوم انتخاب می‌کنید بیشتر از یک دقیقه هستند، قبل از انتشار باید آن‌ها را به ویدئوهایی با مدت زمان یک دقیقه برش دهید. سپس یک دقیقه‌ ای را که می‌خواهید با فالوورهایتان به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.

اگر می خواهید یک ویدیو طولانی را در پیج تان پست کنید، پیشنهاد می کنم مقاله نحوه ارسال ویدیو طولانی در اینستاگرام را بخوانید تا با روش ها و ابزارهای برش ویدیو آشنا شوید.

  سئو چیست؟ کاربردها و مزایای انواع سئو

مقاله پیشنهادی: نحوه گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام 

اینستاگرام قابلیت اشتراک گذاری پست آلبومی را فقط در نسخه‌ اپلیکیشن در دسترس کاربرانش قرار داده است؛ در نسخه های تحت نمی‌توانیم پست آلبومی بگذاریم.

 

جمع بندی

اشتراک گذاری پست ها به صورت همزمان در قالب یک پست آلبومی است قابلیتی است که به کابران کمک می کند تا با جذاب کردن پیج شان، توجه فالوورها را به خود جلب کنند. بی شک این قابلیت علاوه بر اینکه یه محتواهای یک پیج اینستاگرام نظم و ترتیب می دهد؛ نقش بسیار زیادی در افزایش نرخ تعامل محتواهای پیج های کاری داشته است.

امیدواریم مطالب این مقاله از شویراد برای شما دوستان عزیز مفید واقع شود؛ در صورت داشتن هرگونه سوال، پیشنهاد و انتقاد از طریق قسمت دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *