;

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام)

یکی از سوالاتی که تقریبا همه کاربران اینستاگرام، از خود پرسیده‌اند این است که چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ همانطور که می‌دانید، امروزه موفقیت در اینستاگرام، اغلب در معروف شدن یا کسب درآمد در این پلتفرم خلاصه می‌شود و همه کاربران به دنبال راهی برای رسیدن به هدف خود هستند. اما در مسیر موفق شدن در اینستاگرام، چه کارهایی باید انجام دهیم؟ در ادامه این مقاله می خواهیم 9 راز موفقیت پیج های اینستاگرامی را به شما معرفی کنیم.

 

مقاله پیشنهادی: راهکار های افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام 

چگونه در اینستاگرام موفق شویم ؟

چگونه در اینستاگرام موفق شویم یک سوال پرتکرار بین کاربران این شبکه اجتماعی محبوب است. کاربران اینستاگرام، با اهداف مختلفی در این شبکه حضور دارند؛ برخی از کاربران موفقیت در اینستاگرام را در راه اندازی کسب و کار آنلاین می‌بینند و برخی دیگر بلاگری را. اما موفقیت در اینستاگرام هر چیزی که باشد، به داشتن مخاطب و تاثیرگذاری بر روی آن‌ها بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم رازهای موفقیت در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم، تا به هدف خود از پیشرفت در این شبکه اجتماعی دست یابید.

 

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) هدف خود را مشخص کنید

اولین قدم برای موفقیت در هر کاری، مشخص کردن هدف است. تعیین هدف در هر زمینه‌ای باعث می‌شود که مسیری برای رسیدن به آن مشخص کنید و همه فعالیت‌های شما به صورت هدفمند انجام گیرد. کارشناسان شبکه‌های مجازی عقیده دارند که پس از تعیین هدف در اینستاگرام، بهتر است مخاطبان خود را شناسایی کرده و یک استراتژی دقیق برای فعالیت خود در اینستاگرام مشخص کنید.

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) یک هویت خاص برای برند خود خلق کنید

برای موفقیت در اینستاگرام، استفاده از تکنیک‌های برندینگ، یک امر ضروری است. همانطور که می‌دانید، در یک پلتفرمی که افراد زیادی در زمینه فعالیت شما، فعالیت می‌کنند، تنها چیزی که باعث موفقیت و تمایز شما می‌شود، داشتن یک سبک خاص است. داشتن یک سبک منحصر به فرد باعث می‌شود که کاربران در هر کجای اینستاگرام که محتوای شما را مشاهده می‌کنند، با دیدن قالب یا الگو و رنگ آن متوجه شود که آن پست متعلق به شماست.

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) با فالوورهایتان تعامل داشته باشید

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که دائما از خود می‌پرسید که چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ جواب شما تنها یک جمله است؛ تولید محتوا و داشتن تعامل، رمز اصلی موفقیت در اینستاگرام است. همانطور که می‌دانید، برقراری تعامل با فالوورهایتان، علاوه بر این که از نظر اینستاگرام، یک اقدام مثبت به حساب می‌آید، بلکه این کار باعث افزایش وفاداری مشتریان و فالوورهای فعلی نسبت به برند شما نیز خواهد شد.

لایک، کامنت، پیام دایرکت و … ، از جمله روش‌های برقراری تعامل در اینستاگرام هستند. بهتر است برای بالا بردن اینگیجمنت ریت پیج خود در اینستاگرام، با فالوورهایتان ارتباط موثر و مداوم برقرار کنید. به این صورت که به کامنت‌ها یا پیام‌هایشان پاسخ دهید و پست‌هایشان را لایک کنید؛ همه این کارها باعث می‌شود تا مخاطب شما احساس کند که در نظر برند شما ارزشمند است.

 

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید

تبلیغات در اینستاگرام، یکی از راه‌های پیشرفت سریع در این پلتفرم است. البته تبلیغات در اینستاگرام یک مبحث گسترده است؛ شما می توانید از اینفلوئنسر مارکتینگ اینفلوئنسر مارکتینگ یا تبلیغات بلاگری بهره ببرید. اما تولید محتوای تبلیغاتی و ویروسی یک روش سریع برای بیشتر دیده شدن پیج شما می‌باشد که در آن محتواهای پیج شما در فضای اینستاگرام پخش می شود و مخاطبان هدفمند جذب پیج تان می گردند.

این شیوه تبلیغات به صورت ارگانیک باعث رشد پیج می گردد؛ پس با تبلیغات به راحتی می توانید فالوور جذب کرده و آن‌ها را به مشتری وفادار تبدیل کنید و به این صورت مسیر موفقیت در اینستاگرام را با سرعت بیشتری طی کنید.

 

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) از ابزارهای مختلف استفاده کنید

بسیاری از کاربران اینستاگرام، تنها به تولید محتوا در اینستاگرام اهمیت می‌دهند ولی بعد از این که نتیجه دلخواهشان حاصل نمی‌شود، بار دیگر از خود می‌پرسند که حالا چگونه در اینستاگرام موفق شویم ؟ همانطور که می‌دانید، فعالیت در اینستاگرام از ابتدا بایستی دارای یک چارچوب و استراتژی خاص باشد.

اما چه چیزی تعیین خواهد کرد که استراتژی ما درست بوده؟ خب اینجاست که تفاوت کاربران حرفه‌ای و آماتور از یک دیگر مشخص می‌شود. یک کاربر حرفه‌ای از ابزارهای مدیریتی و آنالیز اینستاگرام استفاده کرده و بر اساس داده‌های آن استراتژی پیشرفت در اینستاگرام را تعیین می‌کند.

آنالیز و مدیریت پیج اینستاگرام بدون ابزار و تنها از روی حدس و گمان ممکن نیست؛ اما به لطف توسعه دهندگان، امروزه ابزارهای خاصی به این منظور به وجود آمده‌اند.

این ابزارهای آنالیز و مدیریت پیج که بیشتر با نام ربات اینستاگرامی شناخته می‌شوند، امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهند که در پلتفرم اینستاگرام موجود نمی‌باشد. البته اینستاگرام با آپدیت الگوریتم خود سعی در مقابله با استفاده از ربات‌های مخرب دارد که به همین خاطر بهتر است از ربات‌های سازگار با الگوریتم استفاده کنید. ربات‌های اینستاگرامی قابلیت‌های زیر را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند:

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) افزایش فالوور هدفمند

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) افزایش تعامل پیج

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) حذف فالوور فیک

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) انتشار پست زمانبندی شده

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) ارسال کامنت و دایرکت خودکار

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) دانلود پست و استوری از اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) مسابقه و کمپین برگزار کنید

بهترین روش افزایش تعامل ارگانیک و درگیر کردن مخاطبان با پیج، برگزاری مسابقات و کمپین‌های مختلف است. کمپین‌ها باعث می‌شوند که مخاطبان با شما بیشتر در تعامل باشند و می‌توانید در مسابقات، با اهدای جایزه، کاربران را به داشتن تعامل ترغیب کنید.

البته هر کمپین و مسابقه‌ای، سناریو خاص خود را دارد ولی مسابقاتی که در آن کاربران افرادی را در زیر پست تگ کرده یا آن را استوری می‎کنند، در بین اینفلوئنسرها کاربرد بیشتری دارد.

 

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟

 

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام)محتوای خلاقانه تولید کنید

خلاقیت شرط اصلی پیشرفت در اینستاگرام است. اگر به دنبال این هستید که پاسخی برای سوال چگونه در اینستاگرام موفق شویم، پیدا کنید؛ باید بگوییم که داشتن ذهن خلاق و ارائه ایده های جالب و دست اول، می‌تواند شما را به این هدف نزدیک‌ تر کند.

 

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) فعالیت مستمر و  برنامه ریزی شده 

فعالیت و تولید محتوا در اینستاگرام، در ابتدای راه ممکن است خسته کننده به نظر برسد. زمانی که شما فالوور کمی دارید و پست‌های شما هنوز بازدهی مورد نظرتان را ندارد، شاید از ادامه مسیر خسته شوید. اما باید بدانید که فعالیت مستمر و خستگی ناپذیر، چیزی است که شما را به هدفتان نزدیک می‌کند.

 

چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟ (9 راز موفقیت در اینستاگرام) از CTA استفاده کنید

CTA یا همان Call To Action، در زبان فارسی به معنی درخواست به اقدام است. به زبان ساده‌تر، کال تو اکشن به اعمالی گفته می‌شود که به واسطه آن از کاربر می‌خواهید تا کاری را انجام دهد. برای مثال، شما می‌توانید در کپشن یا ویدیو پست خود از مخاطبان سوالی بپرسید و از آن‌ها بخواهید تا پاسخ خود را کامنت کرده یا از مخاطبان خود بخواهید که از یک هشتگ خاص در پست‌های خود استفاده کنند.

انواع ترفندهای دیگر برای کال تو اکشن در اینستاگرام وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، اما به یاد داشته باشید که بهتر است در تمامی پست‌های خود از CTA استفاده کنید.

توصیه ما 

همانطور که در مقاله توضیح دادیم، موفقیت در اینستاگرام به عوامل متعددی وابسته است و برای اینکه در اینستاگرام موفق شوید، توصیه می کنیم تبلیغات در فعالیت های اینستاگرام خود فراموش نکنید.

کارشناسان تبلیغاتی ما در شویراد با ارائه ایده های خلاقانه برای تولید محتوا و وایرال کردن آن می توانند تبلیغات اینستاگرامی شما را به نحو مطلوبی انجام دهند.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *