;

چگونه فالوور روح را به فالوور فعال تبدیل کنیم؟

یکی از مشکلات جدی در پیج های اینستاگرام داشتن فالوورهای روح است؛ این فالوورها به شدت باعث کاهش نرخ تعامل پیج تان می شوند. قبل از ادامه بحث ببینیم فالوور روح چیست؟ فالوور روح به فالوورهایی اطلاق می شود که در یک پیج اینستاگرامی هیچ نوع فعالیتی ندارند؛ به دلیل اینکه پست یا استورهای پیج تان برای آن ها نمایش داده نمی شود. یکی از اصلی ترین وظایف ادمین پیج اینستاگرام تبدیل فالوور روح به فالوور فعال می باشد.

تصور کنید تعداد زیادی فالوور واقعی در پیج تان دارید، با این حال محتواهای پیج شما تعامل کمتری از جانب فالوورهایتان دریافت می کنند. به عنوان مثال وقتی یک چالشی یا نظرسنجی را در استوری به اشتراک می گذارید و از فالوورهایتان می خواهید در این نظرسنجی و یا چالش شرکت کنند، تعداد بسیار کمی از فالوورهایتان در نظرسنجی شما شرکت می کنند. در واقع برخی از فالوورهایتان اصلاً پست های شما را نمی بینند و عملاً زحمات شما هیچ تأثیری در رشد پیج تان نخواهد داشت.

 

تأثیر منفی فالوورهای روح بر روی یک پیج اینستاگرامی بیشتر از فالوورهای فیک است.

 

فالوورهای روح واقعی اند، بخاطر همین نمی خواهیم آن ها را حذف کنیم اما هیچ تفاوتی با فالوورهای فیک ندارند و لکی عدد فالوورهای پیج تان را بالا برده ند. هدف اصلی ما در اینستاگرام بهبود کسب و کار و درسیدن به درآمد است؛ پس قطعا با فالوورهای غیر فعال نمی توانیم به اهداف خود برسیم. با این تفاسیر راه چاره چیست و چگونه می توان از ظر فالوورهای غیرفعال و روح خلاص شد.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه از افزایش فالوور فیک پیج خود جلوگیری کنیم؟ 

اگر در پیج خود تعداد زیادی فالوور روح دارید و نمی دانید چگونه این فالوورها را فعال کنید، پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله نحوه تبدیل فالوور روح به فالوور فعال را به شما ارائه می دهیم.

 

چرا باید فالوور روح به فالوور فعال تبدیل کنیم؟ 

هدف اصلی از فعالیت در اینستاگرام رسیدن به درآمدزایی و یا کسب درآمد بیشتر است. راه اندازی کمپین های تبلیغاتی، تولید محتوای ویروسی با هدف جذب فالوورهای واقعی و فعال و در نهایت افزایش فروش محصولات و یا خدمت است. حال اگر فالوورهای پیج تان محتواهای شما را نبینند و غیرفعال باشند؛ در این صورت اتفاقی خاصی در پیج تان نمی افتد. فالوور روح به هیچ وجه واکنش خاصی به محتواهای شما نشان نمی دهند؛ بنابراین اگر از آن ها بخواهید بخواهید که محصولات شما را بخرند، فکر می کنید اقدامی خواهند کرد؟مسلماً نه!

 

مهمترین دلیلی که ما به فالوورهای واقعی و فعال نیاز داریم به فروش رساندن محصولات و یا خدمات به مخاطبان است. پس باید با هر ترفندی، مخاطبان را درگیر محتواهایمان کنیم تا بتوانیم نرخ تعامل پیج مان را افزایش دهیم. 

 

هیچ یک از ما که در اینستاگرام فعالیت های تجاری حرفه ای انجام می دهیم، نرخ تعامل پایین در صفحه خود را دوست نداریم. همه ما دوست داریم وقتی پستی را منتشر می کنیم، تعداد زیادی از فالوورهای با آن تعامل برقرار کنند. همچنین وقتی کمپین فروش را سازماندهی می کنیم، انتظار داریم افراد بیشتری که ما را دنبال می کنند از ما خرید کنند.

 

چرا فالوور روح بیشتر از فالوور فیک به پیج آسیب می زند؟

چون فالوور روح واقعی است، شما دلتان نمیاید آن را از پیج تان خارج کنید؛ اما همین فالوور باعث کم شدن تعامل در پیج تان می شوند. از طرف دیگر اگر تعامل پیج تان کاهش یابد، محتواهای شما وایرال نمی شوند و به اکسپلور نیز نمی روند، در نتیجه نمی توانید فالوور واقعی به صورت ارگانیک جذب کنید.

اگر پیج تان شما فالوورهای فیک داشته باشد، الگوریتم اینستاگرام به مرور زمان آن ها را شناسایی کرده و هر روز تعدادی از آنها را حذف می کند. یا حتی می توانید خودتان با استفاده از ابزارهایی، آن ها را حذف کنید. اما از آنجایی که فالوورهای روح واقعی هستند، هیچ راهی برای حذف آنها وجود ندارد؛ تنها راه حل این است که آن ها را به فالوورهای فعال تبدیل کنید. بنابراین داشتن یک فالوور روح در صفحه شما بسیار مخرب تر از فالوورهای فیک است.

 

تبدیل فالوور روح به فالوور فعال

 

راهکار تبدیل فالوور روح به فالوور فعال در پیج 

در کل با تولید محتوا باید فالوورهای روح را به فالوورهای فعال تبدیل کنید. اما راه های زیادی برای تبدیل فالوور روح به فالوور فعال وجود دارد که در ادامه چند روش ساده اما کاربردی را برای شما عنوان می کنم. در ادامه همراه من باشید.

 

چگونه فالوور روح را به فالوور فعال تبدیل کنیم؟تولید محتوای خلاقانه

پایه و اساس فعالیت تجاری در اینستاگرام تولید محتواست. رقابت اصلی پیج های اینستاگرامی بر سر تولید محتواست. هر پیجی که تولید محتوای بهتری داشته باشد قطعا برنده است. منظور از تولید محتوای بهتر این نیست که هر روز راس ساعت خاصی محتوا منتشر کند! بلکه منظور جذاب بودن و گیرا بودن محتواست. در هر حوزه ای که فعالیت می کنید از تولید محتوای یکنواخت دست بردارید و فکری به حال جذاب کردن محتوای پیج تان کنید.

مطمئن باشید با تغییر در محتوای پیج تان فالوورهای زیادی را می توانید به ادامه فعالیت در پیج تان ترغیب کنید. تو این بازار داغ مردم پیج هایی را بیشتر دنبال می کنند که در کنار رفع نیازشان، محتوایی تولید کنند که سرگرم کننده و جذاب هم باشد.

 

چگونه فالوور روح را به فالوور فعال تبدیل کنیم؟فعالیت مستمر  در اینستاگرام

اگر می خواهید فالوورهای روح پیج تان را بیدار کنید و فعال شان کنید پیشنهاد می کنم کمی فعال تر از قبل باشید. یعنی کاری کنید که بیشتر با شما در تعامل باشند. مثلا بعضی روز ها یهویی لایو بزارید. وقتی لایو برگزار می کنید برای تمام فالوورهایتان یک نوتیفیکشن ارسال می شود و این باعث می شود به پیج شما سر بزنند. همین باعث می شود اولین تعامل را با فالوورهای روح تان داشته باشید. اگر در لایوتان نمانند هم اصلا مهم نیست.

یا به یک سری از فالوورهایتان پیام دایرکت دهید. حال شان را بپرسید و ازشان بخواهید اگر مشکل یا سوالی دارند از شما بپرسند.

با لحن صمیمانه با آن ها صحبت کنید. بعضی وقت ها به پیج یکسری از فالوورهایتان بروید و در صورت باز بودن پیج شان پست های اخیرشان را لایک کنید و برای شان کامنت بزارید. با این کار پروفایل ویزیت پیج تان هم بیشتر می شود. چون آن ها هم مشتاق می شوند یک بار دیگر به پیج شما سری بزنند. در نهایت با انجام این کارها به صورت روزانه، کم کم فالوورهای روحی که در پیج تان وجود دارند به فالوور فعال تبدیل می شوند.

 

چگونه فالوور روح را به فالوور فعال تبدیل کنیم؟برنامه ریزی برای انتشار استوری

اولین قدم برای برقراری ارتباط مستقیم با فالوورهای پیج تان گذاشتن استوری است. استوری یک ابزار قدرتمند برای افزایش تعامل مخاطبان با پیج است. اگر تا الان برای استوری های پیج تان برنامه خاصی نداشتید پیشنهاد می کنم از این به بعد برنامه ریزی کنید. با استوری خیلی راحت تر می توانید فالوورهای روح پیج تان را فعال کنید چون استوری ها بیشتر از نوع محتوایی در اینستاگرام دیده می شوند.

 

چگونه فالوور روح را به فالوور فعال تبدیل کنیم؟بهره گیری از تبلیغات اینستاگرامی

روش آخر که هزینه های زیادی هم ممکن است برای شما داشته باشد تبلیغ کردن است. نکته مهم این است که با تبلیغ کردن فالوورهای روح تان به فالوور فیک تبدیل نمی شوند اما چون تعداد فالوورهای واقعی تان بیشتر از قبل می شود فالوورهای روح پیج تان خیلی کمرنگ تر می شوند. البته در بسیاری از مواقع اگر تعامل در پیج تان بالا برود و پروفایل ویزیت پیج تان زیاد شود پست های جدیدتان به افراد بیشتری در پیج تان نمایش داده می شود. این باعث می شود فالوورهای روح تان پیج شما را ببینند و اگر واقعا از شما خوششان نیامد آنفالو می کنند.

 

چکیده

وجود فالوورهای روح در پیج اینستاگرام تان باعث کاهش شدید نرخ تعامل در پیج تان می شود. هیچ سودی برای شما ندارند جز اینکه عدد فالوورهایتان را زیاد کنند. من در این مقاله سعی کردم روش هایی را برای فعال سازی فالوورهای روح به شما معرفی کنم. به نظرم به فالوورهای روح تان باید شوک وارد کنید آن هم فقط با تولید محتوا امکان دارد!

پیشنهاد می کنم به منظور برگزاری تبلیغات با کارشناسان شویراد تماس بگیرید. اگر شما هم تجربه ای در این خصوص داشتید حتما در قسمت کامنت ها برای ما بنویسید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *