با تبلیغات لایو اینستاگرام فروش خود را افزایش دهید.

تبلیغات لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام یکی دیگر از قابلیت های عالی و منحصر به فرد این شبکه اجتماعی می باشد، که با استفاده از آن می توانید با مخاطبان خود به صورت زنده ارتباط برقرار کنید. کاربران اینستاگرام همواره فعالیت های کسب و کارهای اینستاگرامی را دنبال می کنند، از این رو سعی کنید اطلاعات ارزشمندی را  درباره خدمات و یا محصولات خود در اختیار آنها قرار دهید. اگر این اطلاعات را به صورت زنده به مخاطبان منتقل کنید، اعتماد  آن ها با شما چندین برابر می گردد.

بعبارتی با تبلیغات لایو اینستاگرام، به راحتی می توانید فروش کسب و کار خود را افزایش دهید.  استفاده از لایو اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که با مخاطبان تان به صورت زنده صحبت کنید، بازخورد دریافت کنید و حتی به سوالات آنها پاسخ دهید.

اگر به دنبال جذب مشتریان بیشتر و افزایش فروش تان هستید این مقاله به شما کمک می کند تا  می توانید از لایو اینستاگرام  برای بازاریابی کسب و کارتان استفاده کنید. ما در شویراد با بررسی انواع روش تبلیغاتی قصد داریم شما را با تبلیغات گروهی اینستاگرام آشنا کنیم. 

نقش تبلیغات لایو اینستاگرام در جذب مخاطب

با برگزاری لایو در اینستاگرام می توانید ارتباط مستقیم با مخاطبان خود برقرار کنید و سؤالات آن ها را در همان لحظه پاسخ دهید. مخاطبان می توانند از طریق بخش کامنت لایو، سؤالاتشان را با شما مطرح کنند، پس می توان گفت یکی از ایده های اجرای لایو در اینستاگرام، پاسخ به سوالات کاربران است!

 اغلب کسب و کارها حداقل هفته ای یک بار جلسات پرسش و پاسخ  به صورت لایو در اینستاگرام برگزار می کنند  و سعی دارند با پاسخ به سؤالات کاربران آن ها را به عنوان مشتریان راغب جذب و تبدیل به خریدار کنند. 

تفاوت برگزاری لایو در اینستاگرام، با سایر پلتفرم‌ها  این است که در اینستاگرام می‌توانید لایو را ذخیره کنید و کاربران می‌توانند تا ۲۴ ساعت پس از پایان لایو آن را در قسمت استوری مشاهده کنند. 

افزایش تعامل با تبلیغات لایو اینستاگرام

 در سایر پلتفرم‌ها، امکان ذخیره کردن لایو وجود ندارد؛ شما فقط می توانید لایو خود را به صورت دستی ذخیره کرده و در کانال خود به مخاطبان تان به اشتراک بگذارید. 

  صفر تا 100 تبلیغات در کانال های بزرگ تلگرام

جالب اینجاست که در گذشته اینستاگرام به جای نمایش دسته بندی پست ها در قسمت صفحه اکسپلور، لایو های اینستاگرام را به نمایش می گذاشت. ای اقدام به صفحات مختلف کمک می کرد است تا پایگاه مشتریان تجاری خود را بدون هیچ هزینه ای افزایش دهند.

 در ادامه 3 راه برای افزایش مشتریان تجاری با استفاده از لایو اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم.

 

3 ترفند افزایش فروش با برگزاری تبلیغات لایو اینستاگرام

با تبلیغات لایو اینستاگرام فروش خود را افزایش دهید. برای افزایش جذابیت لایو اینستاگرام، محصولات جدیدتان را معرفی کنید!

مخاطبان یک برند و یا تجارت همیشه پیگیر محصولات جدید هستند. به خصوص اگر محصولات قدیمی شما کاربردی و برای آنها جذاب باشد، محصولات جدید شما نیز می توانند توجه آن ها را به خود جلب کنند.

لایو اینستاگرام در صورت ذخیره کردن آن، حداکثر تا 24 ساعت در پروفایل شما باقی خواهد ماند. بنابراین لایو محیط مناسبی برای نمایش کامل محصول نیست و در عوض می توانید از IGTV اینستاگرام برای معرفی محصول استفاده کنید. اما وقتی کاربران در لایو شما شرکت می کنند، بایستی چیزی برای عرضه داشته باشید که توجه آنها را جلب کنید. شما می توانید محصول جدید خود را به صورت بسیار کوتاه و مختصر در لایو ارائه کنید و از آنها بخواهید برای مشاهده اطلاعات بیشتر وارد سایت شما یا IGtv شوند!

البته باید توجه داشته باشید که ویدیوی کامل معرفی این محصول را در سایت، IGtv یا هر جایی که کاربران را به این لایو هدایت کردید بارگذاری کرده اید.  همچنین می توانید کاربران را به خرید محصول از طریق سایت تشویق کنید؛ زیرا وقتی کاربران محصول جدید شما را می بینند علاقه زیادی به داشتن آن دارند و بهترین زمان برای فروش این محصول است. در هر صورت باید سعی کنید اطلاعات محصول جدیدی را در لایو اینستاگرام در اختیار کاربران قرار دهید که بتواند کاملاً توجه آنها را جلب کند!

معرفی محصول یک ایده عالی برای برگزاری تبلیغات لایو اینستاگرام می باشد، که در افزایش فروش کسب و کارتان بسیار تأثیرگذار است. 

 

با تبلیغات لایو اینستاگرام فروش خود را افزایش دهید. راه اندازی مسابقه اینستاگرامی برای جذب مخاطب بیشتر

برگزاری مسابقات اینستاگرامی، یکی از بهترین تکنیک ها برای افزایش فالوورهای پیج تان در اینستاگرام است. اگر کسب و کاری دارید که از اینستاگرام برای بازاریابی اینترنتی استفاده می کند، به راحتی می توانید یک مسابقه اینستاگرامی راه اندازی کنید و از آن برای افزایش تعامل کاربران خود استفاده کنید!

  هر آنچه درباره قالب استوری اینستاگرام باید بدانید؟!

اما برای راه اندازی یک مسابقه اینستاگرامی، باید آن را به مخاطبان تان اطلاع رسانی کنید و قوانین آن را به کاربران اعلام کنید. با استفاده از لایو اینستاگرام به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و مسابقه را جذاب تر کنید.

 بسیاری از صفحات اینستاگرام از استوری و لایو اینستاگرام برای معرفی کمپین های مسابقاتی استفاده می کنند، بخاطر این که تعامل کاربران با لایو و استوری اینستاگرام بیشتر است و شما به راحتی می توانید مخاطبان مسابقه اینستاگرام خود با برگزاری لایو  افزایش دهید. مسابقات برای کاربران اینترنت لذت بخش است و برای آنها هیجان زیادی ایجاد می کند. با استفاده از مسابقات اینستاگرامی به راحتی می توانید تعداد زیادی از کاربران را به تعامل در صفحه اینستاگرام خود مجاب کنید و به این ترتیب کاربران زیادی به مشتریان تجاری شما تبدیل می شوند.

در یک جمع بندی شما می توانید با استفاده از تبلیغات لایو اینستاگرام، فالوور هایتان را به چالش بکشید و بدین ترتیب کسب و کار خود را به کاربران بیشتری معرفی کنید. پیامد این تبلیغات برای شما، افزایش فالوورهای پیج تان می باشد و این یعنی پتانسیل بالایی برای رشد پایگاه مشتریان کسب و کار خود دارید. زیرا اگر کاربران به صفحه شما اعتماد کنند، با شما تعامل بیشتری خواهند داشت؛ تعامل بیشتر به افزایش فروش کسب و کارها کمک می کند.

با تبلیغات لایو اینستاگرام فروش خود را افزایش دهید. تهیه لیست ایمیل به منظور دسترسی به مشتریان بالقوه

موضوع مهم دیگری که در تجارت اینترنتی بسیار حائز اهمیت است، گردآوری یک لیست ایمیل از کاربران اینستاگرام هست. تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام وجود دارند که هنوز با کسب و کار شما آشنا نیستند  و با محصولات شما آشنا نیستند. به نظرتان چگونه می توانید دایره مخاطبان تان را گسترش دهید و به سرنخ های بیشتری برسید؟ 

  میم اینستاگرام چیست؟ ( مزایای میم‌های اینستا )

شما می توانید با برگزاری چالش ها، از مخاطبان تان بخواهید که ایمیل شان را در اختیار شما قرار دهند. توجه کنید تهیه لیست ایمیل باید کاملاً اصولی انجام گیرد و مخاطبان علاقه مند به کسب و کار خود را مورد هدف قرار دهید. تبلیغات لایو اینستاگرام یک ایده بسیار عالی برای دریافت ایمیل مخاطبان تان است؛ به این صورت یک فرم در سایت خود ایجاد کرده و به ازای دریافت ایمیل مخاطبان تان،  یک فایل ارزشمند برای آن ها هدیه کنید. اکنون از طریق یک لینک، کاربران را  به پر کردن یک فرمی هدایت کنید تا ایمیل خود را در این صفحه وارد کنند.

 البته توجه داشته باشید که لینک این صفحه  بایستی کوتاه باشد تا کاربران دچار سردرگمی نشوند! بدین منظور می توانید از کوتاه کننده لینک (مانند Bit.ly) استفاده کنید.

 هنگامی که لیستی از ایمیل های کاربران را تهیه کردید، می توانید در آینده به کاربران خود ایمیل بزنید و به آنها بگویید که چه زمانی لایو اینستاگرامی خواهید داشت. این فراخوان باعث افزایش تعداد بازدیدهای لایو شما می شود که متعاقباً منجر به افزایش پایگاه مشتریان کسب و کار شما می گردد. 

  لیست ایمیل شانس شما را برای افزایش نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل را  افزایش می دهند.

 

حرف آخر

ما در این مقاله سعی کردیم راهکارهایی را برای اجرای تبلیغات لایو اینستاگرام به شما معرفی کنیم؛ همانطور که می دانید ماندگاری در عرصه رقابت کسب و کارها در اینستاگرام  بسیار دشوار است و تبلیغات شانی شما برای پیروزی در این رقابت است. موضوع دیگر این که شما برای انجام ملزم به پرداخت هزینه هستید، بنابراین برای اینکه هزینه تبلیغات تان به هدر نرود از مجریان تبلیغات گسترده در اینستاگرام کمک بگیرید.

اگر شما نیز ایده ای و پیشنهادی در زمینه تبلیغات دارید، در قسمت دید گاه با ما به اشتراک بگذارید؛ همچنین برای دریافت مشاوره های رایگان کافی است از طریق واتساپ و یا اینستاگرام  با کارشناسان ما در شویراد ارتباط برقرار کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *