تبلیغات گروهی اینستاگرام چیست؟

آیا تبلیغات گروهی اینستاگرام به گوش تان خورده است؟! خب!! این موضوع را اینجا داشته باشید!! دیگه قطعاً این ضرب المثل ” از دل برود هر آنکه از دیده رود. ” را شنیده اید. اگر دقت کنید نکته مهمی در این ضرب المثل وجود دارد؛ عمق مفهوم این مَثَل به همیشه دیده شدن اشاره دارد. برندهای بزرگ و محبوب چگونه به جایگاه کنونی خود رسیده اند؟! قطعاً همیشه دیده شدن عامل موفقیت آن ها بوده است. صاحبان برندهای موفق با بکار گرفتن تکنیک دیده شدن توانسته اند طرفداران زیادی را جذب کنند و هم اکنون با نام برندهای خاص و میلیاردی در سطح جهان معروف هستند.

 به نظر شما چطور به این نقطه رسیدند؟ چه چیزی یک نام را به یک برند معروف تبدیل می کند؟ یا بعبارتی چه جوری توانسته اند دیده شوند و توجه مخاطبان را به خود جلب کنند؟! پاسخ کاملاً واضح است؛ با تبلیغات! مسلما مهمترین نکته در هر کسب و کاری این است که همیشه حضوری فعال در عرصه رقابت داشته باشد.

در این مقاله می خواهم یک تکنیک جدید تبلیغاتی به نام تبلیغات گروهی اینستاگرام را به شما معرفی کنم. 

ابتدا بیاید کمی درباره دلیل نیاز به تبلیغات صحبت کنیم! چرا برای دیده شدن حتماً باید تبلیغ کنیم. مطمئن باشید با خواندن این مقاله نکات خیلی قدرتمندی را در مورد تبلیغات یاد خواهید گرفت! 

مقاله پیشنهادی: راهنمای کاربردی تبلیغات گسترده در اینستاگرام

چرا باید تبلیغ کنیم؟! 

 دیده شدن  و یا مطرح شدن در بین رقبایتان به شما کمک می کند هویت برند خود را بسازید.  تعریف یا حتی مورد انتقاد واقع شدن محصول یا خدمات شما به جهت بهبود و ارتقاء سطح کیفیت کالای عرضه شده امکان مطرح شدن را فراهم می کند. لازمه دستیابی به همه این پارامترها، تبلیغات است. اگر تبلیغات جزء استراتژی های کسب و کارتان نیست، از همین الان پایه های شکست را پایه ریزی کرده اید. مطمئن باشید که رقبای شما تبلیغات را متوقف نمی کنند و آن ها سعی دارند با تبلیغات مشتریان بیشتری را جذب کنند؛ حتی مشتریان شما را!  

تبلیغات بطور یقین جزء لاینفک هر کسب و کاری است.

اما آیا برنامه ریزی یک نوع استراتژی تبلیغاتی برای هر کسب و کاری کافی است؟ برخی از شرکت ها نیاز به تبلیغات در زمان های خاص و مشخصی دارند، در مقابل برخی نیاز دارند هر لحظه برای دیده شدن تبلیغ کنند. شما درباره سیاست ها و استراتژی های تبلیغات چه می دانید؟

تبلیغات اینستاگرام چقدر می تواند مهم باشد؟

امروزه تبلیغات در اینستاگرام جزء استراتژی های دیجیتال مارکتینگ کسب و کارهای آنلاین می باشد. تمامی کسب و کارهایی که چندین سال تجربه دارند یا حتی شرکت های نوپا  برای معرفی محصولات و یا خدمات شان به اینستاگرام روی آورده اند. 

اینستاگرام در حال حاضر بهترین ابزار برای جذب مخاطبان بیشتر و برندسازی است. اما صرفاً داشتن یک اکانت تجاری، تولید محتوا درباره محصولات کافی نیست! این مرحله اولین قدم برای معرفی برند است اما هنوز تبلیغی صورت نگرفته است. شما با تولید محتوا سعی دارید در مورد خودتان با مخاطبان بگوئید، اما آیا این محتوا به دست همه مخاطبان هدف شما می رسد؟! 

 برای تبلیغات باید یک استراتژی هوشمندانه داشته باشید تا محتواهای شما را به دست جامعه هدف تان برساند. 

راز موفقیت تمامی برندهای موفق، استفاده از تکنیک های تبلیغاتی منحصر بفرد است. شما نیز با انجام تبلیغات اینستاگرامی حساب شده می توانید هم افزایش آگاهی از برند را به خوبی پیش ببرد و هم هزینه ای که صرف تبلیغات کرده اید با عالی ترین شکل ممکن به سود تبدیل کنید. صاحبان برندهای موفق در سطح جهان مطمئن هستند که با هر دلاری  که برای تبلیغات هزینه می کنند، شاهد چندین برابر شدن نتایج شگفت انگیز در هفته ها و ماه های آینده خواهند بود.

اما نکته ای که لازم است به آن اشاره کنم؛ صاحبان برندهای بزرگ قطعاً استراتژی تبلیغاتی خود را به صورت خودجوش برگزار نمی کنند! مطمئن باشید  پشت  تمامی تبلیغات آن ها، یک برنامه ریزی قوی و استراتژی هوشمندانه ای وجود دارد. دنیای اینستاگرام پر از سیاست های تبلیغاتی متنوع است. آیا همه آنها را می شناسید؟ آیا می دانید چه زمانی و چگونه تبلیغات خود را منتشر کنید؟

 اکنون که اهمیت تبلیغات اینستاگرام را متوجه شدید، همانطور که گفتم یکی از مهم ترین استراتژی های تبلیغات اینستاگرام را به شما معرفی می کنم. این استراتژی تبلیغاتی توانسته است اکثر کسب و کارها را به سمت موفقیت و بازگشت سرمایه سوق دهد. 

 

 

تبلیغات گروهی اینستاگرام

تبلیغات گروهی اینستاگرام

دید برخی شرکت ها در شعارهای تبلیغاتی شان از ضرب المثل هایی مانند ” یک دست صدا نداره! ” استفاده می کنند. خالی از لطف نیست بگویم که بسیاری از تبلیغات های موفق از همین ضرب المثل ها ایده گرفته اند.

تبلیغات گروهی اینستاگرام چیست؟ این مقدمه را داشته باشید تا برسیم به مفهوم تبلیغات گروهی در اینستاگرام! 

با رونمایی از اکانت های تجاری اینستاگرام، تبلیغات اینستاگرام در بین همه مشاغل محبوب شده است. بسیاری از کسب و کارهای نوپا برای معرفی برند خود، محصول و یا خدماتی که ارائه می دهند در صفحات اینستاگرامی با فالوورهای زیادی تبلیغ می کنند. کسب و کارهای زیادی توانسته اند با بهره گیری از روش تبلیغاتی، توجه بسیاری از مخاطبان اینستاگرام را به خود جلب کنند.

این روش تبلیغاتی مناسب کسب و کارهی کوچک و متوسط است؛ آن ها درخواست تبلیغ محصول مورد نظر خود را به یک پیج پربازدید می دهند و با توجه به نرخ تبلیغات اینستاگرام مبلغ مورد نظر را پرداخت می کنند. این تبلیغات یک روش رایج است که اکنون بسیاری از صاحبان مشاغل در اینستاگرام انجام می دهند.

اما به ضرب المثلی که در شروع جمله ام گفتم، کمی بیشتر توجه کنید! یک دست صدا نداره!

تبلیغات در پیج های اینستاگرامی پربازدید خوب است، اما خیلی کارساز نیست! شما نمی توانید با یک یا چند بار تبلیغ در این پیج ها به افزایش آگاهی از برند مطلوب خودتان برسید. اگر نتوانید آنطور که باید به مخاطبان هدفمند زیادی دست یابید پس به درآمد دلخواه خود نیز نمی رسید.

به این مثال توجه کنید:

فرض کنید تبلیغ شما در یک صفحه با 10k فالوور گذاشته می شود، وقتی تبلیغ شما به عنوان یک استوری یا پست منتشر می شود، ممکن است تعداد زیادی از فالوورهای شما در آن زمان آنلاین نباشند و تبلیغ شما را نبینند! پس بازدهی مطلوبی از این تبلیغ نخواهید داشت.

تبلیغ کردن در پیج های پربازدید به این معنی نیست که پست تبلیغاتی شما توسط کل مخاطبین این صفحه دیده می شود. حال شاید با خود بگوئید بطور مستمر این کار را انجام می دهید! به نظرتان می توانید از پس هزینه های این شیوه تبلیغاتی بطور مستمر بربیابید؟! پس راه حل چیست؟

توجه کنید تمامی تبلیغاتی که در اینستاگرام انجام می شود، از تبلیغات در پیج های پربازدید تا تبلیغات اینفلوئنسری همگی مفید و لازم هستند ولی کافی نه!

تبلیغات گروهی اینستاگرام چیست؟ و اما مفهوم تبلیغات گروهی در اینستاگرام

این روزها به دلیل تنوع انتخاب ها، محصولات و حتی سلیقه های متفاوت مخاطبان، بسنده کرده به یک شیوه تبلیغاتی کافی نیست! پس بهتر است به فکر انجام تبلیغات گسترده در اینستاگرام باشید! تبلیغات گسترده  در اینستاگرام را می توان به تبلیغات گروهی اینستاگرام نسبت داد؛ به عنوان مثال سپردن تبلیغات به گروهی از اینفلوئنسرهای مرتبط و کارساز. 

در این حالت تبلیغ شما به صورت پست و استوری در صفحات بلاگرها، افراد مشهور و یا سلبریتی های مختلف که مخاطبان زیادی دارند، منتشر می شود. اگر به طور میانگین 50 درصد از فالوورهای هر کدام از پیج های اینفلوئنسرها، تبلیغ شما را ببینند، به جرأت می توان گفت تبلیغ شما به دست میلیون ها نفر در سطح جهان رسیده است. از این رو شما چندین بار تبلیغات گروهی اینستاگرامی داشته باشید، بازدهی بیشتری نسبت به انجام تبلیغات بطور مستمر است.

نکته بسیار مهم: می دانید برای موفق واقع شدن تبلیغات کسب و کارتان، باید محتوای خوب و قابل اشتراک گذاری تولید کنید. 

 

تبلیغات گروهی اینستاگرام چیست؟ توصیه ما

به شما توصیه می کنیم برای اینکه از هدر رفت هزینه ای که برای تبلیغات پرداخت می کنید، جلوگیری کنید از کسانی که متخصص تبلیغات اینستاگرامی هستند مشاوره بگیرید. یکی از آژانس های تبلیغاتی فعال در این زمینه با سال ها تجربه، گروه تبلیغاتی شویراد به مدیریت علی ساده بافی می باشد. نمونه های کارهای گروه ما را می توانید در پیج های اینستاگرام مان دنبال کنید؛ بی شک بخاطر همین موفقیت ها بوده که به علی ساده بافی لقب آقای تبلیغات داده اند.  

شویراد با ارائه بهترین سیاست ها و استراتژی های تبلیغاتی مقرون به صرفه به شما کمک می کند تا به قله های موفقیت برسید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *