نحوه تبلیغ محصول در اینستاگرام
زمان مطالعه: 7 دقیقه

این روزها تبلیغات اینفلوئنسری بسیار رایج شده است؛ بسیاری از فروشگاه های آنلاین مبالغ زیادی را به اینفلوئنسرها پرداخت می کنند تا پیج شان را تبلیغ کنند. اما متاسفانه خیلی مواقع این روش تبلیغ محصول در اینستاگرام، بازدهی مورد انتظار را به همراه ندارند و عملاً هزینه ی صرف شده برای تبلیغ هدر می رود. توجه کنید شما با پرداخت هزینه کمتر نیز می توانید یک تبلیغات با بازدهی خوب داشته باشید. 

اکنون عرصه رقابت بین کسب و کارهای آنلاین تنگ شده است و هر کدام از آن ها سعی دارند به کمک تبلیغات پیج خود را رشد دهند. برخی از آن ها معتقدند که تبلیغات فقط به بودجه و پول نیاز دارد و براساس همین تصور که هر چه گران تر باشد بهتر است! پول هنگفتی را بایت تبلیغات پرداخت می کنند بدون این که به نتیجه دلخوه و مورد انتظارشان دست یابند. 

در این مقاله می خواهیم روش های صحیح تبلیغ محصول در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم که چه زمانی و چگونه بهترین تبلیغات را در اینستاگرام داشته باشید تا بتوانید به اهداف تجاری تان برسید.

مقالات مرتبط را مطالعه کنید: راهنمای کاربردی تبلیغات گسترده در اینستاگرام 

آیا می دانید دلایل تبلیغ در اینستاگرام چیست؟ 

در حال حاضر اینستاگرام به یک فضایی تبدیل شده است که افراد مختلفی با شرایط سنی، سلایق و علایق متفاوت در آن حضور دارند، که باید با یک استراتژی هوشمندانه مخاطبان هدف خود از بین آن ها جذب کنید. 

ما برای اینکه بتوانیم محصولات خودمان را در اینستاگرام به فروش برسانیم باید به فالورهای هدفمند در سطح اینستاگرام دسترسی داشته باشیم. حال هر اندازه تعداد فالوورهای پیج ما بیشتر باشد، احتمال دارد فروش محصولات ما نیز افزایش یابد. نکته ای که بایستی در افزایش تعداد فالوورهای پیج تان مدنظر داشته باشید این است که افزایش فالوورهای پیج تان زمانی به بالا رفتن میزان فروش شما کمک می کند که هدفمند باشد. پس هر مخاطبی به درد کسب و کار ما نمی خورد و ما برای دست یافتن به مخاطب های مناسب و در معرض دید آن  ها قرار گرفتن چاره ای جز انجام تبلیغات نداریم؛ بعبارتی تبلیغات روشی مؤثر برای دیده شدن پیج ما در اینستاگرام می باشد. 

 

3 مرحله تبلیغ محصول در اینستاگرام

سه مرحله کلیدی برای  انجام تبلیغ محصول در اینستاگرام

تا این جای کار متوجه شدیم که تبلیغات می تواند به ما در رسیدن به هدف های تجاری موردنظرمان کمک کند. حال باید با اصول و روش های درست تبلیغ کردن آشنا شویم. برای داشتن یک تبلیغ درست در اینستاگرام این سه مرحله را باید رعایت کنید: 

خواندن مقاله
دوره آموزش از صفر تا هزار تبلیغات علی ساده بافی!

 

 کارهایی که قبل از شروع تبلیغات باید لیست کنید. 

 فعالیت هایی که حین انجام تبلیغات باید انجام دهید.  

اقداماتی که بعد از انجام تبلیغات بایستی اجرا کنید. 

 

مرحله اول: کارهایی که باید قبل از تبلیغات در اینستاگرام انجام دهید.

برای افزایش تأثیر تبلیغاتی که در اینستاگرام انجام می دهید، قبل از تبلیغات باید یک سری نکات را رعایت کنید. یکی از مهمترین موارد، بهینه کردن پیج و جذاب ساختن آن می باشد؛ با انجام این کار شما می توانید توجه افرادی که از طریق تبلیغات وارد پیج شده اند را جلب کنید. کاربران اینستاگرام به هنگام بازدید از پیج، اگر آن را مفید بیابند قطعاً پیج مورد نظر را فالو می کنند. برای بهینه کردن پروفایل اینستاگرامی خود موارد زیر را انجام دهید. 

 

 پروفایل خود را حرفه ای و جذاب کنید.

یک بیو کوتاه، شفاف و کاربردی بنویسید. 

کانال های ارتباطی و اطلاعات تماس خود را وارد کنید. 

محتوای جذاب و مستمر در پیج تان تولید کنید. 

 روش تبلیغاتی مؤثر برای پیج تان انتخاب کنید. 

 

مرحله دوم: مواردی که هنگام تبلیغ محصول در اینستاگرام باید به آنها توجه کنید.

بعد از این که پیج خود را آماده کردید و پست های جذاب و یونیک در پیج به اشتراک گذاشتید، زمان تبلیغ پیج تان فرا رسیده است. 

هنگامی که می خواهید تبلیغات در اینستاگرام را شروع کنید، باید بدانید که کجا تبلیغ تان را ارسال کنید، تا بازخورد بیشتری دریافت کنید. کاری که در این مرحله انجام می دهید تعیین کننده موفقیت یا شکست  تبلیغات شما است.

 

1. هدف شما از انجام تبلیغات چیست؟

برای موفقیت در این مرحله باید هدف تبلیغ را مشخص کنید؛  اگر هدف تان از انجام تبلیغ را ندانید، نمی توانید به نتیجه مطلوب برسید. هدف شما از انجام تبلیغ محصول در اینستاگرام کدام یک از موارد ذیل می باشد: 

برندسازی

 فروش محصول

 افزایش ترافیک سایت

 بالا بردن تعداد نصب اپلیکیشن 

افزایش میزان تعامل فالوورها

افزایش بازدید ویدئو های پیج 

جذب فالوورهای هدفمند 

2. بهترین صفحه برای تبلیغات اینستاگرام را پیدا کنید.

صرفاً داشتن بودجه کافی برای برگزاری تبلیغات کافی نیست؛ بلکه باید بدانید که تبلیغ را به چه صفحه ای یا شخصی ارسال می کنید. قبل از انتخاب  صفحه مورد نظر برای گذاشتن تبلیغ تان این عوامل را بررسی کنید:

 

 تخصصی و مرتبط با کسب و کارتان باشد

تعداد فالوورهای واقعی  پیج زیاد باشد.

میزان نرخ تعامل فالوورها  بالا باشد.

محتوای های پیج با کیفیت باشد.

مخاطبان خود را شناسایی کنید.

3. مخاطبان خود را شناسایی کنید.

قبل از شروع تبلیغات در اینستاگرام، باید اطلاعات کافی در مورد مخاطبان خود داشته باشید؛ در غیر این صورت تبلیغات شما تاثیر چندانی نخواهد داشت و فقط باعث هدر رفتن پول تان می شود. پس حتما قبل از تبلیغات موارد زیر را برای مخاطب هدف خود مشخص کنید.

خواندن مقاله
چگونه محتوای اکسپلور اینستاگرام را تغییر دهیم؟

 

مکان جغرافیایی

سن و جنسیت

زبان و گویش محلی

تراکم جامعه هدف

علایق و نیازها

4. استراتژی محتوا برای تبلیغ محصول در اینستاگرام را تعیین کنید.

بعد از مشخص کردن هدف و مخاطبان تان، زمان آن است که برای محتوای تبلیغاتی خود یک استراتژی تعیین کنید. در این مرحله می توانید خودتان این کار را انجام دهید یا کا را به یک شرکت تبلیغاتی معتبر بسپارید؛ توصیه ما این است که برای جلوگیری از هدر رفت هزینه تبلیغات بهتر است از شرکت های فعال در این زمینه کمک بگیرد. 

اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، مهمترین اصولی که باید در تبلیغات اینستاگرام رعایت کنید: 

 

طراحی تصاویر و یا ویدئوهای تبلیغاتی با قدرت جذب مخاطب در 2 یا 3 ثانیه اول 

 تولید محتوای جذاب و منحصر بفرد و رعایت اصول کپشن نویسی 

کاربرد درست هشتگ های مرتبط و مناسب 

 دعوت به یک اقدام یا همان ایجاد کال تو اکشن (CTA)

 طراحی کردن یک صفحه فرود  برای وب سایت

 کمک گرفتن از اعتبار افراد مشهور و محبوب 

درج تبلیغ در بهترین ساعات روز برای جذب مخاطب بیشتر 

مرحله سوم: کارهایی که باید بعد از تبلیغات در اینستاگرام انجام دهید.

بعد از اینکه تبلیغات خود را در اینستاگرام ارسال کردید و بازدهی خوبی هم داشتید، فکر نکنید  کار تمام شده است. اتفاقاً بهتر است بگویم تازه کارتان شروع شده است: 

 

برای اینکه بعد از انجام تبلیغات فالوورهای خود را از دست ندهید بهتر است برای فعالیت پیج تان در زمان انتشار تبلیغ برنامه ریزی کنید. 

  ایجاد یک برنامه و استراتژی جامع جهت  حفظ فالوورهای جذب شده و تبدیل آن ها به فالوورهای وفادار 

در صورت نیاز تبلیغات خود را در راستای بیشتر علاقه مند کردن مخاطبان ویرایش کنید

نرخ موفقیت کمپین تبلیغاتی خود را بررسی و آنالیز کنید

اعتماد فالوورهای جدید را با هدایت آن ها به سمت وب سایت جلب کنید. 

توصیه ما 

در این مقاله سعی کرده ایم نحوه انجام تبلیغ محصول در اینستاگرام به طور مؤثر را به شما آموزش دهیم تا بی دلیل پول تان را در این کار از دست ندهید. شما باید خودتان یه فکر پیج تان باشید! اگر دانش کافی در زمینه برگزاری کمپین های تبلیغاتی ندارید با کارشناسان مجرب ما در شویراد تماس بگیرید و راهنمایی های لازم در زمینه تبلیغات اینستاگرام را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *