آموزش نوشتن کپشن در اینستاگرام!

کسب مهارت نوشتن کپشن در اینستاگرام، یکی از اقدامات ضروری دستیابی به موفقیت در اینستاگرام می باشد. در حال حاضر اینستاگرام یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن های دنیای مجازی است و تمامی کاربران می توانند بدون پرداخت هزینه اکانت بسازند و به شهرت برسند. با این حال، نکات زیادی برای محبوب شدن در این شبکه اجتماعی از جمله انتخاب کپشن وجود دارد که می تواند مؤثر باشد و موفقیت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر به دنبال کسب و کار اینترنتی هستید، تا خود و برندتان را بهتر و راحت تر به اطرافیان تان معرفی کنید، می توانید با بکارگیری ترفندهای محبوب، پس از گذشت یک مدت معین در اینستا محبوب شده و محصولات خود را از این طریق بفروشید. 

شویراد مقاله های کامل و فوق العاده مفید در زمینه آموزش تولید محتوا در اینستاگرام تهیه کرده، پیشنهاد می کنیم برای یادگیری تولید محتوا در این رسانه حتماً آن را مطالعه نمائید.

نوشتن کپشن در اینستاگرام یکی از نکات کلیدی است، که باید هنگام انتشار پست باید به درستی نوشته شود؛ تا بتوانید به مرور زمان از آن برای محبوبیت بیشتر در بین رقبای خود بکار گیرید.

آموزش نوشتن کپشن در اینستاگرام! نوشتن کپشن در اینستاگرام یعنی چه؟

به طور کلی کپشن اینستا، متنی است که در زیر پست تان قرار می گیرد و تصویر ارسال شده را شرح می دهد؛ با استفاده از این متن در برخی از پست ها می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تصویر بدست آورید.

یک کپشن جذاب و کاربردی برای مطالب اینستا، می تواند لایک، کامنت، فالوور و ارزش بیشتری برای شما ایجاد کند. در واقع با نوشتن کپشن در اینستاگرام می توانیم جزئیات بیشتری در مورد پست مربوطه را در اختیار عموم قرار دهیم.

کپشن اینستاگرام شامل متن، ایموجی، #هشتگ و منشن @ است.

 

نوشتن کپشن در اینستاگرام

 

کپشن می تواند تا 2000 کاراکتر داشته باشد و می توان از شکلک های مختلفی در آن استفاده کرد. علاوه بر این، می توانید تا 30 هشتگ مختلف را در کپشن تان قرار دهید. البته این بدان معنا نیست، که می توانید در بکارگیری استیکر و هشتگ ها در caption اغراق کنید. باید کپشن خود را طوری بنویسید که توجه مخاطب را در همان نگاه اول جلب کند، به راحتی خوانده شود و مخاطب را تشویق به برقراری تعامل کند.

توجه داشته باشید، که متن caption به شخصیت و هویت شما یا برندتان اشاره دارد؛ بنابراین در انتخاب آن باید مراقب باشید. نوشتن کپشن در اینستاگرام می‌تواند تاثیر زیادی در سرگرم کردن مخاطبان شما داشته باشد و آن ها را تر غیب به یک اقدامی  نسبت به پست های شما نماید.

آموزش نوشتن کپشن در اینستاگرام! 9 نکته کاربردی نوشتن کپشن در اینستاگرام

 

مرحله اول: شناسایی مخاطب

اولین گام موفقیت در تمامی بیزنس ها، شناخت مخاطب و تعیین بازار هدف می باشد، از این رو بدون شناخت درست مخاطبان خود نباید قدم از قدم بردارید.

این کار وقت گیر است؛ لازم است قبل از اقدام به عملی، کمی با فالوورهای خود تعامل برقرار کنید. 

با تعیین دایره مخاطب های خود، کپشن هایی که در اینستاگرام می نویسید باید فقط برای آنها باشد نه شخص دیگری.

خط اول کپشن با کلمات جذاب شروع کنید

به یاد داشته باشید اگر می خواهید مخاطب caption شما را بخواند، باید آن را به جذاب ترین شکل ممکن بنویسید.

اینستاگرام در ابتدا دو جمله اول caption را به مخاطب نشان می دهد و برای خواندن کامل کپشن، باید روی گزینه More کلیک کند. شما با استفاده از حداکثر 2,200 کاراکتر، پس تمام مهارت نوشتن خود را بکار بگیرید و یک متن جذاب بنویسید. یک متن جذاب می تواند در مخاطب شما کنجکاوی ایجاد کرده و او را ترغیب به کلیک بر روی دکمه More و اقدامات دیگر نماید.

محتوای قوی و کپی رایتینگ

محتوای شما بایستی احساسات مخاطب را برانگیزد؛ یعنی مستقیماً مخاطب ایده آل شما را هدف قرار داده و آنها را مجذوب خود کند. برای نوشتن یک محتوای قوی، لازم است مهارت تولید محتوا در اینستا را بیاموزید.

موضوع دوم کسب مهارت کپی رایتینگ می باشد، یک مهارت ضروری برای هر کسی که می خواهد یک کسب و کار راه اندازی کند. برای این کار باید به نوشتن تسلط داشته باشید و ذائقه نوشتن را در خود ترغیب کنید.

کپی رایتینگ، در تمام عبارات تبلیغاتی جذابی که در بیلبوردها، وب سایت ها و عنوان پست های اینستا به کار گرفته می شود.

 

اقدام به فراخوان در ک‍‍‍پشن

از فالوورهای خود بخوهید کاری برای شما انجام دهند

همیشه به یاد داشته باشید، که در کپشن های خود به طور خلاقانه و هوشمندانه از مخاطب خود یک درخواستی بکنید.

به عبارت دیگر از تکنیک جادویی فراخوانی برای اقدام، در نوشتن کپشن برای اینستا استفاده کنید. مثلاً، یک سوال بپرسید و به آنها بگویید که درکامنت ها پاسخ دهند، یا خیلی راحت از مخاطب بخواهید که پست تان را لایک کرده و یا کامنت بگذارد، آن را برای دوستان شان ارسال و یا آن را ذخیره کند.

پس این دو نکته را به هنگام نوشتن کپشن در اینستاگرام را، همواره به یاد داشته باشید، شروعی هیجان انگیز و پایانی هدفمند.

موضوع پست خود را در کپشن کوتاه شرح دهید

وقتی می خواهید مطلبی در فید پست یا استوری اینستاگرام منتشر کنید، یک متن مرتبط با تصویر بنویسید. هر چه توصیف تصویر واقعی تر باشد، در جذب مخاطب موفق تر عمل می نماید. به این ترتیب، اشاره به موضوع مطلب در کپشن سبب می شود، مخاطب احساس نزدیکی به شما می کند؛ زیرا می داند که شما یک موضوع شخصی را با آنها در میان می گذارید.

در کپشن، توضیحی در مورد محصول یا خدمات بنویسید

این روزها می بینیم که صفحات زیادی، کسب و کار خود را در اینستا راه اندازی می کنند؛ اما نباید فراموش کرد که حتی اگر قصد فروش لوازم تحریر هم دارید، کپشن های غیرحرفه ای به راحتی می توانند موجب پراکندگی مشتریان تان گردد.

طول جملات در کپشن اینستاگرام

کاربران اینستا توسط گوشی های هوشمند خود، پست های شما را در اینستا می ببینند؛ از این رو برای نوشتن کپشن در اینستاگرام بایستی در انتخاب طول مناسب برای جملات خود توجه کنید. در انتخاب caption توجه کنید هر جمله باید حداکثر 3 یا 3.5 خط باشد (3 یا 3.5 خط در صفحه گوشی) تا کاربر پس از باز کردن پست اذیت نشده و آن را  به سرعت مرور نکند.

 

 

استیکر در نوشتن کپشن

در کپشن اینستاگرام از استیکرهای مناسب و جذاب استفاده کنید

برای سازماندهی بیشتر کپشن اینستاگرام خود از ایموجی ها استفاده کنید. ما دنیایی از ایموجی ها داریم که روز به روز در حال افزایش هستند، اما توجه کنید مبالغه در بکارگیری از ایموجی در متن caption برای جذاب تر و رنگارنگ شدن کپشن، اصلا ایده خوبی نمی باشد. 

استفاده زیاد از ایموجی ها هنگام نوشتن کپشن در اینستا، برعکس عمل می کند و باعث می شود اصل مطلب پست شما نادیده گرفته شده و کاربران شما بدون خواندن caption، از مطلب تان بگذرند.

از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که باید به طور جدی نوشتن کپشن در اینستاگرام، به آن توجه کنید استفاده از هشتگ های می باشد؛ باید تا حد امکان در انتخاب آن ها دقت زیادی به خرج دهید. 

توجه داشته باشید هشتگ‌هایی که انتخاب می‌کنید، نباید طولانی باشند و نهایت در 3 یا 4 باید تمام شود؛ زیرا ممکن است پست شما را زشت کند و کاربر بدون خواندن مطلب، از آن بگذرد. توصیه بعدی این است که در انتخاب هشتگ و نوشتن عجله نکنید، آنها را با توجه به پست تان بنویسید.

 

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

برای پست و استوری، لوکیشن خود را انتخاب کنید

پس از انجام مراحل بالا در نوشتن کپشن در اینستاگرام، نوبت به انتخاب مکان مناسب می رسد، می توانید محل کار خود را انتخاب کنید تا کاربر پس از دیدن پست تان روی عنوان یا مکان بالای فید پست کلیک کند.

 با رعایت نکات ذکر شده، شما در آینده ای نه چندان دور، به یک برند در صنعت خود تبدیل خواهید شد.

آموزش نوشتن کپشن در اینستاگرام! توصیه های ما

در این مقاله چگونگی نوشتن کپشن در اینستاگرام را یاد گرفتیم. caption مناسب قدم به قدم ما را به مخاطب نزدیکتر کرده و فروش ما را افزایش دهد. به یاد داشته باشید، که کسب درآمد از اینستاگرام، فقط نوشتن نظر و ارسال پست کافی نیست. پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن مقالات و ویدیوهای بیشتر به وبلاگ شویراد سر بزنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *