بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

آیا افزایش فالور در اینستاگرام به صورت طبیعی ممکن است؟ با گشت و گزار در اینستاگرام حتما با پیج های بزرگی که تعداد فالور زیادی دارند مواجه شده اید. پیج های بزرگ چطور توانسته اند تعداد فالور زیادی کسب کرده و در بین کاربران اینستاگرام محبوب شوند؟

آیا همه کار و کسب ها یا پیج های اینفلوئنسری و شخصی هم می توانند به صورت واقعی تعداد فالور اینستاگرامشان را افزایش دهند؟

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که تلاش می کنید تعداد فالور پیج اینستاگرامتان را افزایش دهید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

مفهوم فالو و فالور چیست؟

بی شک با اینستاگرام آشنا هستید و فالور و فالو را زیاد شنیده اید؛ اما در این میان ممکن است به صورت کامل با مفهوم هر کدام از این کلمات آشنا نباشید و خجالت بکشید از دیگران بپرسید!

در این مطلب قبل از اینکه سراغ روش های افزایش فالور در اینستاگرام برویم ابتدا نگاه کوتاهی به این موضوع می اندازیم.

فالو در لغت به معنای دنبال کردن است. یعنی در اینستاگرام وقتی شما از پیج و محتوای کسی خوشتان می آید و می خواهید به طور دائم محتواهایی که در پیجش منتشر می کند را ببینید، دکمه فالو را انتخاب می کنید.

در واقع با فالو کردن یک شخص، لایک ها و کامنت هایی که می گذارد و همچنین پست ها و استوری هایی که منتشر می کند را می توانید ببینید.

فالور در لغت به معنای دنبال کننده است. درواقع وقتی شما دکمه فالو را لمس می کنید به جمع دنبال کننده پیج مورد نظر اضافه می شوید و می توانید فالور و فالویینگ آن پیج را نیز مشاهده کنید.

افزایش فالور در اینستاگرام

اهمیت افزایش تعداد فالور در اینستاگرام

حالا که با مفهوم فالور آشنا شدید، حتما این سوال به ذهنتان رسیده است که چرا افزایش فالور در اینستاگرام اهمیت زیادی دارد؟

همانطور که می دانید فضای رقابتی و تنگاتنگی در اینستاگرام به وجود آمده است و هرکس سعی می کند با ارائه مهارت یا مطلبی جلب توجه کند و تعداد فالورهایش را افزایش دهد.

بگذارید ساده تر بگوییم، فرض کنید شما مغازه کیف و کفش دارید و به تازگی آن را به راه انداخته اید. برای اینکه مشتری جذب کنید و به درآمد برسید، هر کاری که لازم است انجام می دهید.

به دوستان و آشنایانتان آدرس مغازه تان را داده و اجناستان را به آن ها نشان می دهید و از آن ها نیز می خواهید به هر کسی که می شناسند از مغازه شما تعریف کرده و برای شما مشتری بفرستند، برای مشتریانتان هدیه کوچک در نظر می گیرید تا بار دیگر به مغازه شما سر بزنند و…

  تکنیک اثر قیمت صفر؛ زیبا اما مخرب

در واقع شما با این کارها سعی دارید مشتری های اتفاقی و آنی را به مشتری های دائمی و وفادار خودتان تبدیل کنید تا هم جنس هایتان را بفروشید و هم کسب درآمد کنید.

افزایش فالور در اینستاگرام نیز برای شما حکم مشتری دارند، بخصوص اگر خدمات یا محصولاتی را در پیج اینستاگرامتان ارائه می دهید.

فکر می کنیم به خوبی متوجه اهمیت افزایش فالور در اینستاگرام شده اید؛ اما چگونه تعداد فالورهای پیج اینستاگرام را به صورت واقعی افزایش دهیم؟ همچنان با ما همراه باشید تا چند روش تضمینی برای افزایش فالور اینستاگرام را به شما معرفی کنیم.

روش های تضمینی برای افزایش فالور اینستاگرام

بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام اکانت اینستاگرامتان را به صورت حرفه ای بهینه کنید

اگر برای افزایش فالور در اینستاگرام برنامه ریزی می کنید، لازم است تمام کارهایتان را به ترتیب اولویت دسته بندی کنید.

اولین و مهم ترین قدمی که لازم است شما برای افزایش فالور بردارید، ساخت اکانت حرفه ای با پروفایل مفهومی و خارق العاده است.

تصور کنید برای خرید یک کیف به صورت آنلاین به سایتی مراجعه می کنید. با ورود به سایت اولین چیزی که به چشمتان می خورد پروفایل و صفحه خانگی سایت (Home Page) است.

اگر شما در این صفحه هیچ نام و نشانی از فروشگاه و پدید آورنده آن پیدا نکنید، قطعا به آن اعتماد نخواهید کرد و خیلی راحت دکمه خروج را زده و از سایت خارج می شوید، بدون اینکه نگاهی به محتویات سایت بیندازید.

پیج اینستاگرام نیز مانند صفحه سایت است و باید به گونه ای بهینه شود که کاربران اینستاگرام با دیدن پروفایل پیج ترغیب شده و نگاهی به محتویات پیج بیندازند.

برای بهینه سازی پروفایل و اکانت اینستاگرام لازم است به صورت واضح نوع خدمتی که ارائه می دهید بیان کنید، از عکس پروفایل مناسب و با کیفیت استفاده کنید، اگر دارای برند هستید حتما از لوگوی برندتان استفاده کنید، نام کاربری واضح و عالی در نظر بگیرید و…

جالب است بدانید برخی از برندهای بزرگ از این گزینه غافل شده اند و توضیح مختصر و مفیدی در رابطه با برندشان برای معرفی خودشان به مخاطبان ارائه نداده اند.

  نکات طلائی نحوه تولید محتوا در اینستاگرام

تنها از لینک استفاده کرده اند و توقع دارند شما بدون شناختن آن ها بر روی آن لینک کرده و از محتوایشان در سایت یا پیج اینستاگرام دیدن کنید.

بخاطر بسپارید ساخت اکانت حرفه ای بهترین گزینه برای افزایش فالور در اینستاگرام است که باید در اولویت قرار بگیرد.

بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام از تولید محتوای عالی و کامل غافل نشوید

دومین قدمی که برای افزایش فالور باید بردارید، تولید محتوای جذاب و کاربردی است. مطمئنا اگر پروفایل حرفه ای داشته باشید اما در تولید و منتشر محتوای پیج اینستاگرامتان کوتاهی کرده باشید، هرگز برنده نخواهید شد!

جذب فالور بیشتر

بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام از تگ ها و هشتگ ها استفاده کنید

تگ ها و هشتگ ها از تبلیغات رایگان و مفید اینستاگرام هستند که در اختیار شما قرار داده است. یادتان باشد از تگ ها و هشتگ های مفهومی هنگام انتشار محتوای پیجتان استفاده کنید؛ چون شانس شما را در افزایش فالور و بازدید در اینستاگرام بالا می برد.

دقت داشته باشید در استفاده از هشتگ ها و تگ ها زیاده روی نکرده و از تگ ها و هشتگ های منسوخ شده هم استفاده نکنید؛ چرا که به ضرر شما خواهد بود.

بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام با پیج های مرتبط با موضوع خودتان تعامل داشته باشید

از بهترین کارهایی که می توانید برای افزایش فالور در اینستاگرام انجام دهید، این است که با پیج های بزرگی که مرتبط با کار و کسب شما هستند تعامل و همکاری داشته باشید. به این طریق می توانید از آن ها بخواهید پیج شما را نیز به فالورهایشان معرفی کنند.

بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام در پست هایتان حتما از لوکیشن استفاده کنید

از نکات ریزی که در افزایش فالور در اینستاگرام می تواند مفید باشد، استفاده از تگ لوکیشن است. شما با استفاده از لوکیشن در قسمت مکان اینستاگرام دیده می شوید. به این ترتیب اگر شخصی به دنبال مطلب خاص، در مکانی مشخص باشد، با پیج شما رو به رو خواهد شد.

با استفاده از لوکیشن به مخاطبانتان اطمینان خاطر می دهید که شما یک شخص حقیقی هستید و ربات نیستید!

بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام کپشن حرفه ای و خارق العاده بنویسید

هنگامی که پستی را منتشر می کنید بهتر از کپشن خاص و حرفه ای استفاده کنید؛ چرا که بیشتر افراد با همان نگاه به سطر اول کپشن تصمیم می گیرند ادامه کپشن را بخوانند یا نه!

به همین خاطر در نوشتن کپشن دقت کرده و خلاقیت به خرج دهید تا حرفه ای تر به نظر برسید.

بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام از عکس و فیلم باکیفیت استفاده کنید

  هزینه جذب مشتری را چگونه محاسبه کنیم؟

حتما شما هم تا به حال با پیج های زیاد و محتواهای مختلف برخورد کرده اید. ممکن است در میان این محتواها موضوع محتوایی نظر شما را به سمت خودش جذب کند؛ اما وقتی می بینید عکس یا فیلم استفاده شده در آن از کیفیت خوبی برخوردار نیست، صرف نظر از موضوع جذاب و مفید محتوا، از نگاه کردن به آن منصرف می شوید.

برای افزایش فالور در اینستاگرام و اینکه دیگران نیز با دیدن محتوای پیجتان از دیدن آن ها منصرف نشوند، لازم است بر روی کیفیت عکس ها و فیلم هایی که منتشر می کنید وسواس به خرج دهید!

افزایش تعداد فالوور در اینستاگرام

بهترین راهکارهای افزایش فالور در اینستاگرام از تم جذاب و خیره کننده برای اینستاگرامتان استفاده کنید

شما فقط چند ثانیه برای قانع کردن مخاطبانتان برای ماندن در پیج و تبدیل شدنشان به فالور واقعی پیجتان فرصت دارید! سرنوشت شما برای افزایش فالور در اینستاگرام تان با سرنوشت این چند ثانیه گره خورده است!

تصور کنید وارد مغازه ای می شوید اما نظم و دسته بندی اجناس مغازه زیاد خوشایند نیست و به سختی می توانید متوجه شوید که چه اجناسی در این مغازه به فروش می رسد!

از طرفی چند روز قبل وارد مغازه ای شده بودید که همه اجناس به صورت جداگانه و دسته بندی شده، با نظم خیره کننده ای در قفسه ها چیده شده بودند. با مقایسه این دو مغازه قطعا تصمیم می گیرید همیشه به مغازه منظم و شیک مراجعه کنید!

فراموش نکنید منظم بودن یک عنصر بسیار مهم برای افزایش فالوور در اینستاگرام می باشد!

تم صفحه اینستاگرام شما نیز مانند قفسه های مغازه عمل می کند. به این ترتیب شما وقتی محتوایی را منتشر می کنید باید بر روی نظم و کیفیت آن وسواس به خرج دهید؛ چون هیچ کس به پیجی که سر و ته آن مشخص نبوده و معلوم نیست چه نوع محتواهایی در آن منتشر می شود اعتماد نمی کند چه بسا بخواهد به فالور آن پیج تبدیل شود!

توصیه ما به شما

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، برای افزایش فالور در اینستاگرام لازم است شما برخی اصول و قوانین را رعایت کنید و سعی کنید همیشه محتوای به روز و خلاقانه برای مخاطبانتان تهیه و منتشر کنید.

تنها با کار کردن مستمر بر روی کیفیت صفحه اینستاگرام و الگو گرفتن از پیج های بزرگ و تعامل با آن ها است که می تواند به افزایش فالور اینستاگرام منجر شود.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *