Logo
جستجو کردن
Logo

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام

افزایش کامنت اینستاگرام

تنها راه رشد پیج اینستاگرامی و دیده شده یک کسب و کار در اینستاگرام، افزایش نرخ تعامل آن پیج است. دریافت تعاملاتی مانند لایک و بازدید از سوی کاربران واقعی اینستاگرام و کامنت مارکتینگ، مؤثرترین تکنیک برای بالا بردن میزان تعامل یک پیج می باشد. افزایش کامنت اینستاگرام به این معنی است که افراد بیشتری با محتوای شما تعامل داشته اند؛ در نتیجه محتوای شما برای الگوریتم اینستاگرام محبوب خواهد شد.

از طرفی دیگر دریافت تعداد کامنت بالا به شما این فرصت را می دهد که یک مکالمه دو طرفه را با مخاطبان تان شروع کنید به کمک تبادل کامنت می توانید برند خود را بطور قوی به مخاطب معرفی کنید.

در این میان برخی افراد سعی دارند با استفاده از تکنیک های میانبری مانند درخواست منشن کردن افراد توسط فالورهایشان و کامنت گذاری های تعاملی ، تعداد کامنت های محتوای خود را افزایش دهند. اما متاسفانه الگوریتم اینستاگرام این روش را نقض قوانین خود می داند و پیج های متخلف را به شدت جریمه می کند.

همچنین اصرار در انجام کار باعث می شود، فالوورهای شما اعتمادشان را نسب به شما از دست بدهند. در این مقاله می خواهم اصول درست کامنت مارکتینگ و نحوه دریافت تعداد کامنت های بالا بدون هیچگونه تقلبی را به شما معرفی کنم.

مقاله پیشنهادی: افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + ۸ ترفند مؤثر 

چرا افزایش تعداد کامنت های اینستاگرام مهم است؟

اول اینکه شما با کامنت مارکتینگ می توانید با با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و در نهایت آن ها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید. دوم اینکه وقتی کاربری برای اولین بار از پیج شما بازدید می کند، در صورت مشاهده تعداد کامنت های بالای محتوای پیج تان به شما اعتماد می کند.

تعداد کامنت های اینستاگرام یک معیار سنجش خوبی است، که نشان می دهد کدام یک از پست های شما عملکرد خوبی داشته است. از آنجایی که هدف رسانه های اجتماعی افزایش آگاهی از برند، افزایش دسترسی مشتری و تبدیل مخاطبان شما به مشتری است، کامنت ها به شما کمک کنند تا بدانید آیا محتوای شما موفق بوده است یا خیر.

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه فالوورها را به مشتری تبدیل کنیم؟

الگوریتم اینستاگرام زمانی یک پست را وارد اکسپلور می کند، که نرخ تعامل بالایی دارد؛ تعداد کامنت های بالای یک میزان تعامل آن را افزایش داده و امتیاز دیده شدن در اکسپلور را برای برای پست ایجاد می کند. اینستاگرام می‌خواهد پست‌های جدید، جالب و هیجان‌انگیزی را در فید مخاطبان نمایش دهد، بنابراین پست‌هایی با کامنت‌های زیاد شانس بیشتری برای نشان دادن خود به الگوریتم دارند.

تعداد کامنت های یک پست، از تعداد لایک های آن مهمتر است؛ زیرا بیانگر یک ارتباط معنادار بین کاربر و با محتوا است.

یکی دیگر از دلایل مهم افزایش تعداد کامنت های اینستاگرام این است که وقتی کاربر تعداد کامنت های محتواهای پیج شما را زیاد می بیند، مطمئن می شود که شما پیج شما معتبر است. تعداد کامنت های بالا و البته متنی به کاربر ثابت می کند که افراد واقعی صفحه شما را دنبال کرده اند. به عنوان مثال اکانتی که هزار فالوور دارد اما پست های پیج فقط ۲ یا ۳ کامنت دارد برای کاربر شک برانگیز است؛ در این صورت کاربر گمان می کند که فالوورهای پیج فیک هستند.

تکنیک افزایش کامنت در اینستاگرام

راهکارهای کاربردی افزایش کامنت اینستاگرام

توجه داشته باشید که افزایش نرخ تعامل کاربران با محتواها، باعث موفقیت صفحه اینستاگرام شما می شود. از آنجا که تعداد کامنت ها نقش حیاتی در دیده شدن و برندسازی یک کسب و کار دارد. در ادامه قصد داریم عوامل مؤثر در دریافت تعداد کامنت های زیاد را بررسی کنیم.

 

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرامبا انتشار پست در زمان مناسب، تعداد کامنت های زیادی از مخاطبان تان دریافت کنید.

علیرغم اینکه الگوریتم اینستاگرام پست ها را به ترتیب زمانی در فید کاربر نشان نمی دهد، باز هم باید حواستان به زمان انتشار محتوایتان باشد. به کمک ابزار اینسایت و باید با توجه به رفتار تعامل مخاطبان تان، بهترین زمان انتشار پست‌ را انتخاب کنید. در غیر این صورت کاربر اصلا پست شما را نخواهد دید چه برسد به اینکه برای آن کامنت بگذارد.

 

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام محتوایی ایجاد کنید که کاربر را ترغیب به کامنت گذاری کند.

مخاطب به محض دیدن یک محتوای جذاب، احساساتش برانگیخته می شود و می خواهد که در زیر پست کامنت بگذارد. از این رو سعی کنید محتواهای خلاقانه و ویروسی ایجاد کنید.

این مقاله را حتما بخوانید
تاریخچه انواع لوگو اینستاگرام از سال 2010 تا کنون

 

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام با طرح کردن سؤالات چالش برانگیز، از مخاطب درخواست کامنت کنید.

یک راه آسان برای افزایش کامنت اینستاگرام این است که با مطرح کردن سؤالات چالش برانگیز در پست، از کاربر بخواهید نظر خود را کامنت کند.

 

 

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام کامنت های مخاطبان تان در زیر پست را ریپلای کنید. 

بهترین راه برای افزایش کامنت اینستاگرام، ریپلای کامنت های مخاطبان تان می باشد. با پاسخ دادن به کامنت های زیر پست تان، نه تنها تعداد کامنت های پست مربوطه بالا می رود، بلکه یک مکالمه دو طرفه نیز با مخاطبان تان ایجاد می شود. در نتیجه این ریپلای ها مخاطب به پیج شما علاقه بیشتری می کند و مطمئن می شود که یک کاربر واقع یشت اکانت فعالیت می کند که نظرات شما برایش مهم است.

 

 

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام در پست های خود سؤالات چند گزینه ای بپرسید.

پست هایی از این دست معمولاً دو یا چند گزینه مختلف را پیش روی کاربر قرار می دهد؛ با طراحی چنین پست هایی از کاربر بخواهید انتخاب خود را در کامنت با شما در میان بگذارد.

طراحی این سؤالات بسیار آسان است و اغلب کاربران نیز تمایل دارند در این نوع سؤال و جواب ها مشارکت داشته باشند. از آن ها بخواهید دلیل انتخاب خود را توضیح دهند، بدین ترتیب ترغیب می شوند کامنت های طولانی تری بنویسند. اما اگر به پاسخ های کوتاه نیز اکتفا کنند، بازهم به نفع شما عمل کرده اند.

 

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام یک عکس و یا ویدئو و یا حتی سلفی از خود پست کنید. 

تحقیقات نشان داده است پست های سلفی لایک و کامنت بیشتری دریافت می‌کنند، زیرا افراد با صورت یک شخص ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند. علاوه بر این با انتشار پست‌هایی که افراد در آن حضور دارند می‌توانید به برند خود یک شخصیت انسانی بدهید.

 

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام از هشتگ های مرتبط و مناسب استفاده کنید.

زمانی که از هشتگ های مناسب و مرتبط استفاده می کنید، پست های شما در قسمت جستجوی آن هشتگ به کاربران اینستاگرام نمایش داده می شود. پست های حاوی هشتگ خوب می توانند ۱۲ درصد تعامل بیشتری از فالوورهای آن هشتگ دریافت کنند.

این مقاله را حتما بخوانید
بهترین ابزارهای کاربردی برای آنالیز هشتگ اینستاگرام کدام ها هستند؟

وقتی فالوورهای هشتگ محتوای جذاب را شما ببینند، ترغیب می شوند که زیر آن کامنت بگذارند؛ اما در هشتگ گذاری توجه داشته باشید از هشتگ های ممنوعه استفاده نکنید و همچنین هشتگ های محبوب و کاملا مرتبط به حوزه کاری خود را انتخاب کنید.

 

تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام از  یک ادمین برای مدیریت پیج تان کمک بگیرید. 

اگر یک برند مطرح و یا اینفلئونسری با میلیون‌ها فالوور هستید، به احتمال زیاد وقت آن را نداشته باشید که تک تک کامنت های فالوورهایتان را ریپلای کنید. در این شرایط توصیه می کنیم حتما یک ادمین خبره برای پیج تان استخدام کنید.

مطمئن شوید که ادمین پیج تان مهارت های اینستاگرام مارکتینگ را دارد و مهارت برخورد با مخاطبان پیج را دارد. زیرا انتخاب یک ادمین بی تجربه ممکن است وجهه برند شما را خدشه دار کرده و اعتبارتان را زیر سؤال ببرد.

توصیه ما

انواع تعاملات مانند لایک، کامنت، بازدیدها بیانگر میزان موفقیت یک محتوا است. اگر پستی تعامل بالایی دریافت کند یعنی کاربر پسند بوده است و توانسته است توجه مخاطبان را به خود جلب کند؛ به همین دلیل همیشه توصیه می کنیم سعی کنید در تولید محتوا خلاقیت داشته باشید.
در نهایت با لایک ها و کامنت های بالا می توانید پست های خود را به اکسپلور اینستاگرام ببرید، به همین دلیل باید بدانید تکنیک های افزایش کامنت اینستاگرام را بدانید و مو به مو اجرا کنید. برای تولید محتواهای خلاقانه با کارشناسان مجرب ما در شویراد تماس بگیرید.

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

جستجو کردن