;

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر

در حال حاضر افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام (Instagram Engagement Rate) داغ ترین موضوع این پلتفرم اجتماعی می باشد. اینستاگرام هنوز در صحنه رسانه های اجتماعی برای بازاریابان محبوب است؛ با توجه به اینکه 13 درصد از همه افراد روی زمین در این پلتفرم هستند و 80 درصد از آنها برندها را دنبال می کنند، فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست.

طبق آمار بدست آمده، نرخ تعامل که با لایک، اشتراک گذاری و کامنت گذاری کاربران اینستاگرامی اندازه گیری می شود، 10 برابر بیشتر از فیس بوک، 54 برابر بیشتر از پینترست و 84 برابر بیشتر از توییتر است.

لایک، کامنت، سیو، به اشتراک گذاری، پیام‌های دایرکت، کلیک روی لینک‌ها، تگ‌ها و منشن‌ها را تعامل در اینستاگرام گویند. 

جدای از چنین ارقام برجسته چشمگیری، چالش هایی در حال ظهور هستند  که نشان می دهد پتانسیل بازاریابی اینستاگرام به دلیل کاهش نرخ تعامل و رقابت از سوی رقبای جدید(چالشگران جدید مانند TikTok ) کمرنگ شده است.

به همین دلیل بازاریابان فعال به دنبال راه‌هایی برای افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام با وجود چنین موانعی هستند. در این مقاله چند نکته جهت افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام را گردآوری کرده ایم تا  کمپین‌های بازاریابی پولی و ارگانیک کسب و کار شما همچنان تأثیرگذار بوده و به هدف خود می رسند و از تاکتیک‌های بازاریابی اینستاگرام شما در حال حاضر و در آینده محافظت می‌کنند.

 

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر روش های افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام آنقدرها هم که برخی فکر می کنند سخت نیست. با پیروی از چند نکته و ترفند، می توانید تعامل خود را با فالوورهایتان به طور چشمگیری افزایش دهید.

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر به طور مداوم و در ساعات مناسب پست بگذارید.

برندها برای جذب فالوور و افزایش نرخ تعامل باید فعال باشند، احتمالاً این سؤال به ذهنتان خطور کند، منظور از فعال بودن یعنی چقدر؟ 

طبق مطالعات انجام شده، ارسال یک الی 2 پست در طی روز ایده آل ترین حالت ممکن است. در این حالت فید اینستاگرام شما تازه و مرتبط می ماند و فرصت های بیشتری برای جذب مخاطبان به محتوای خود دارید. دانستن بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام نیز بسیار مهم است، به خصوص زمانی که با جدول زمانی الگوریتمی اینستاگرام سروکار دارید.

هر کسی یک زمانی را برای ارسال پست در اینستاگرام پیشنهاد می دهد و نظرات متفاوتی در این زمینه وجود دارد. برخی از 8 صبح تا 9 صبح،  یا 2 بعد از ظهر تا 3 بعد از ظهر برای اولین پست  و از ساعت 6 تا 9 شب برای پست دوم را توصیه می کنند. بهترین توصیه ای که ما به شما داریم این است که خودتان آزمون خطا کرده و مناسب ترین زمان برای ارسال پست را پیدا کنید. 

اگر اکانت شما فروشگاهی است حواستان باشد محصولات را در یک روز و به صورت پشت سرهم پست نکنید.

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر در پست های خود داستان سرایی را فراموش نکنید. 

اغلب برندهای متوسط فراموش می کنند که اینستاگرام یک پلتفرم الهام بخش بصری می باشد. شما باید مخاطبان را از طریق تصاویر، ویدئو و متن مجذوب خود کنید، نه اینکه صرفاً به آنها شعار تبلیغات و پیام بازاریابی عرضه کنید. 

مناسب ترین شیوه برای افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام این است از طریق کپشن ها، ویدیوها، استوری های اینستاگرام پروفایل خود داستان سرایی کنید و سعی کنید با مخاطبان خود تعامل دوسویه برقرار کنید. 

امروزه مردم به دنبال تعامل هستند و داستان سرایی راهی برای برقراری این تعامل می باشد. 

وقتی مردم با محتوای شما ارتباط عاطفی احساس می‌کنند، به احتمال زیاد آن را خریداری کرده و آن را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند.

یکی از راه‌های گنجاندن عناصر داستان سرایی در استراتژی اینستاگرام، اشتراک‌گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر است که با برند شما طنین‌انداز می‌شود. راه دیگر این است که با استفاده از کپشن‌ها، روی داستان‌گویی تمرکز کنید.

کپشن های طولانی‌تر با عناصر داستان سرایی و اصالت به‌ویژه قدرتمند هستند زیرا به برندها این امکان را می‌دهند که روابط عمیق‌تری با مخاطبان هدف خود ایجاد کنند. 

کپشن‌های طولانی برای اولین بار توسط اینفلوئنسرهایی که از زیرنویس‌های اینستاگرام مانند میکروبلاگینگ استفاده می‌کنند، پذیرفته شد.

برگزاری لایو اینستاگرامی

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر برگزاری لایو اینستاگرامی و گفتگو با مخاطبان

لایو اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد که مستقیماً از طریق استوری اینستاگرام ویدیوها را برای فالوورهای خود پخش کنند. ارتباط مستقیم با مخاطبانتان  یک روش عالی برای برقرای تعامل است، از این رو هر از گاهی در پیج خود لایو بگذارید و با مخاطبین خود صحبت  کنید. با استفاده از لایو می توانید به سوالات فالوورهای خود پاسخ دهید و در مورد اکانت تان از آن ها نظرسنجی کنید. این امر همچنین می تواند احساس صمیمیت و راحتی را در فالوورهای شما بوجود آورد که منجر به افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام شما می گردد.

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر از طریق استیکرهای استوری با مخاطبان خود گفتگو کنید.

استیکرهای استوری بهترین بهانه برای شروع گفتگو و تعامل با فالوورها می باشد. بکارگیری استیکرهای سؤالات (Questions)، نظرسنجی (Poll) و آزمون (Quiz) معمولا برای افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام استفاده می شوند. شما می توانید با پرسیدن یک سوال یا نظر سنجی در مورد یک موضوع با فالوورهای خود صحبت کنید. به یاد داشته باشید مکالمات صمیمی محبوبیت شما را افزایش می دهد و کاربران بیشتری را برای تعامل و ارتباط با شما ترغیب می کند.

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر یک برند قوی و محبوب بسازید.

برای کسب‌وکارهایی که هدفشان ایجاد آگاهی از برند در اینستاگرام است، وضوح، خلاقیت و ثبات یک استراتژی است. لازم به ذکر است که یک رویکرد تصادفی  و نامنظم  نمی تواند به موفقیت دست یابد. 

سعی کنید زمینه های فعالیت خود را مختصر در بایو پروفایل خود بیاورید. برای پست گذاری در فید اینستاگرام خود سبک مخصوص به خودتان را طراحی کنید، طوری که  تصاویر شما را مدرن جلوه می دهد و تسلط بر استفاده از هشتگ ها تمرکز کنید. همچنین باید به طور منظم با فالوورهای خود تعامل داشته باشید تا تعامل و وفاداری ایجاد کنید.

با ترسیم نقشه راه فرآیندها و بهترین شیوه های برند برای اینستاگرام، می توانید یک برند مثبت و ثابت را به مخاطبان هدف خود ارائه دهید.

هرچه فالوورهای شما در مورد  اکانت و برند شما بیشتر بدانند، اعتماد و تعامل با اکانت شما برای آنها آسان تر خواهد بود. اطلاعات مربوط به زمینه فعالیت های اکانت خود، سابقه کاری برندتان  و موارد دیگر را  در چند هایلایت به فالوورهای خود شرح دهید. 

علاوه بر این، با برگزاری مسابقات در مناسبات مختلف از جمله سالگرد ایجاد اکانت تان بدون شک برای فالوور هایتان جذاب می باشد و سبب افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام می گردد. 

نرخ تعامل در اینستاگرام

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر تولید محتوای جذاب و باکیفیت 

محتوایی کاربر پسند تولید کنید که قابل ذخیره کردن  (Savable Content) و اشتراک گذاری (sharable Content) باشد. این دو گزینه سبب افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام می گردد. محتوای شما بایستی در زمان های مختلف کاربرد داشته  باشد مثلا می توانید محتوای فان، خبری، مقایسه محصولات برندهای مختلف با یکدیگر و یا محتوای آموزشی تولید کنید که قابل اشتراک گذاری باشد. 

بهترین تکنیک برای این که بدانید فالوورهای شما از چه نوع محتوایی خوششان می آید، آنالیز محتوا با ابزار Insights می باشد؛ 

می توانید بازخورد دریافتی از کاربران را تجزیه و تحلیل کنید و بهترین نوع محتوا را از نظر قالب شناسایی کنید. به عنوان مثال، باید متوجه شوید که کاربران شما محتوای متنی یا تصویری را بیشتر دنبال می کنند یا طرفدار استوری هستند. 

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر هشتگ گذاری درست و مرتبط

هشتگ گذاری در اینستاگرام بسیار مهم هستند، از این رو هشتگ ها را دست کم نگیرید!   با انتخاب هشتگ مناسب، شانس ورود پست شما به اکسپلور افزایش می یابد، همچنین می توانید تعداد فالوورهای پیج خود را افزایش دهید. 

با انتخاب هشتگ های عمومی پست شما با رقابت بالقوه میلیون ها نفر دیگر روبرو خواهد شد؛ در عوض، از ترکیبی از هشتگ‌های پرطرفدار و خاص صنعت استفاده کنید تا بهترین هشتگ را برای ارتباط با فالوورهای هدف خود پیدا کنید.

تعداد هشتگ هایی که استفاده می کنید نیز بسیار مهم است؛ با اینکه اینستاگرام کاربرد حداکثر تا 30 هشتگ را مجاز می‌کند، اما استفاده از انبوهی از هشتگ ها در زیر کپشن سبب می شود محتوای شما غیرهدف‌مند و غیرحرفه‌ای به نظر برسد. 

توجه کنید استفاده از تعداد هشتگ های معقول و مرتبط نیز نقش بسیار مهمی در افزایش نرخ تعامل اینستاگرام ایفا می کند.  ​حتی یک هشتگ می تواند میزان تعامل در پست شما را تا 12.6 درصد افزایش دهد.

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر پاسخ دادن به کامنت های فالوورها

پاسخ دادن به کامنت ها نیز منجر به افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام می گردد، در واقع شما با این کار به فالوورهای خود این حس انتقال می دهید که نظرات آن ها برای شما مهم است و بدین ترتیب در بین آن ها محبوب خواهید شد و اکانت شما را قابل اعتمادتر می کند.

تعامل در اینستاگرام

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + 8 ترفند مؤثر برگزاری کمپین های تبلیغاتی

تبلیغات در موفقیت تمامی کسب و کارها چه سنتی و چه آنلاین نقش برجسته ای را برعهده دارد.  

با انجام تبلیغات می توانید تعداد زیادی مخاطب هدفمند به دست آورید و جذب مخاطب هدفمند تا حد زیادی منجر به افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام می گردد.

اما لازم است بدانید که تبلیغات در اینستاگرام کار ساده ای نیست و اگر می خواهید به نتیجه دلخواه برسید باید مهارت های خود را در این کار ارتقا دهید. ما به شما توصیه می کنیم برای بازگشت سرمایه تان از هزینه هایی که برای صرف می کنید به یک آژانس تبلیغاتی مطمئن بسپارید. 

نتیجه گیری 

اکنون که کسب‌وکارهای آنلاین به‌ویژه کسب‌وکارهای اینستاگرامی روز به روز در حال رشد هستند، افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام (Instagram Engagement Rate) بسیار مهم است و اهمیت ارتباط با مخاطبان و مشتریان بیش از پیش آشکار می‌شود.

در نگاه اول ممکن است تعامل با فالوورها خیلی ضروری به نظر نرسد، اما برای کسب و کارهای اینستاگرامی ارتباطات بیشتر درآمد بیشتری ایجاد می کند. تعامل در اینستاگرام مجموعه ای از ارتباطات است که در صفحه شما انجام می شود.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *