چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام

تکنیک های افزایش بازدید لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام یکی از محبوب ترین قابلیت های این پلتفرم می باشد؛ کاربران اینستاگرام از طریق برگزاری لایو می توانند با مخاطبان وفالوورهای خود به صورت آنلاین صحبت کنند و با آنها تعامل داشته باشند. همانطور که می دانید برقراری تعامل با فالوورهای پیج از مهم ترین عوامل رشد و توسع کسب و کار در اینستاگرام است. هر پیجی بتوانید تعامل بیشتری با مخاطبانش داشته باشد و آن ها را با محتواهای پیج درگیر کند، در معرض دید کاربران بیشتری قرار می گیرد. بعبارتی با افزایش نرخ تعامل پیج، فالوورهای زیادی را می توان جذب کرد. در این مقاله می خواهیم چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام معرفی کنیم.

این روز ها بلاگرها و صاحبان کسب و کار همواره سعی می کنند با استفاده از قابلیت لایو اینستاگرام، فالوورهای هدفمند خود را پیدا کنند. یکی از چالش‌های اکثریت افرادی که لایو برگزار می کنند این است که بازدید لایو آن ها کم است؛ همین موضوع فعالان اینستاگرام را به کل از استفاده لایو دلسرد می کند.

همه کسانی که پیج کاری در اینستاگرام دارند همواره درگیر این مسأله هستند که چگونه یک لایو پربازدید برگزار کنند! آیا شما می دانید به چه نحوی می توان تعداد بازدیدهای لایو را افزایش داد؟ در ادامه روش ها و ایده های افزایش بازدید لایو را به شما معرفی می کنیم تا شما نیز از این قابلیت محبوب اینستاگرام در راستای توسعه پیج تان بهره مند شوید.

مقاله پیشنهادی: با تبلیغات لایو اینستاگرام فروش خود را افزایش دهید.

7 تکنیک افزایش بازدید لایو اینستاگرام

لایو پربازدید یک سری مشخصه هایی دارد؛ شاید با خود بگوئید با دنبال کردن لایوهای بلاگرها، اینفوئنسرها و یا برندها می توانید تکنیک های داشتن یک لایو پربازدید را پیدا کنید. جای هیچ تردیدی نیست که آنالیز پیج های موفق می تواند به شما کمک کند؛ اما اگر بخواهیم نگاه اصولی به این قضیه داشته باشیم، باید بگویم بهتر است از خلاقیت خودتان برای داشتن لایوهای پربازدید استفاده کنید.

از طرفی کپی برداری از دیگران، برای مخاطبان شما چندان لطفی ندارد. در اینستاگرام ابتکار و نوآوری حرف اول را می زند و نمی توان برای همه پیج ها با موضوعات مختلف نسخه یکسان پیچید. این 7 راهکار را برای افزایش ویو اینستاگرام پیج تان دنبال کنید.

  هشتگ اینستاگرام چیست به همراه تکنیک های هشتگ زدن - ریدایرکت شد

 

افزایش بازدید لایو اینستاگرام

چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام شناسایی نیازها و علایق مخاطبان هدف

اغلب تولید کنندگان محتوا تمایل دارند محتوای مورد علاقه خود را تولید کنند؛ اما آیا این روش می تواند نتیجه مطلوبی برای پیج به همراه داشته باشد؟
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید با فعالیت در اینستاگرام کسب درآمد کنید یا یک فروشگاه آنلاین داشته باشید، اولین هدف شما باید جلب توجه مخاطبان و مشتریان تان باشد. بنابراین باید بدانید زمانی می توانید محتوای هدفمند تولید کنید، که بر اساس علایق مخاطبتان باشد نه خودتان.

با ارزیابی تعامل فالوورها با محتوای پیج متوجه تفاوت بازخوردهای پست ها و استوری ها می شوید و تا حدودی می توانید سلیقه فالوورهای خود را بشناسید. این تکنیک می تواند به شما کمک کند تا ایده جالبی برای افزایش ترافیک لایو اینستاگرام داشته باشید.

 

چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام برنامه ریزی و اطلاع رسانی زمان لایو

شاید برای شما هم پیش آمده باشد یک لایو اینستاگرام مورد علاقه خود را از دست داده باشید،   بخاطر اینکه هیچ اطلاعی از زمان برگزاری آن نداشته‌ اید. کاربران اینستاگرام در تمام طول روز روی پلتفرم حضور ندارند؛ پس اگر بدون اطلاع رسانی قبلی و در ساعات کم ترافیک در اینستاگرام لایو می گذارید، انتظار لایو پربازدید نداشته باشید. با این تفاسیر بهتر است از چند روز قبل، تاریخ و زمان  برگزاری لایو را به فالوورهای خود اعلام کنید. 

همچنین توصیه می کنیم زمان های تعامل فالوورهایتان با پیج را آنالیز کرده و ساعات آنلاین بودن آن ها را تا حدودی تخمین بزنید. این اقدام به شما کمک می کند در ساعت پربازدید لایو بگذارید و بدین ترتیب تعداد ویو لایو خود را افزایش دهید.  

 یکی از بهترین قابلیت‌های اینستاگرام در زمینه اطلاع رسانی یک اقدامی به فالوورهای پیج، استفاده از استیکر ریمایندر یا یادآوری است. با افزودن این استیکر بر روی پست و استوری بنر اطلاع رسانی، از فالوورهایتان بخواهید که ریمایندر را فعال کنند. اکنون هر کسی که ریمایندر را فعال کند، در زمان برگزاری لایو، یک پیام یادآوری از طرف اینستاگرام به او ارسال می شود. این اقدام به افزایش بازدید لایو شما کمک زیادی می کند.

  9 تا از بهترین ایده های افزایش فروش در اینستاگرام!

 

چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام تبلیغات یا درخواست حمایت از جانب فالوورها

نحوه اطلاع رسانی لایو از اهمیت زیادی برخوردار است. اغلب افرادی که قصد برگزاری یک لایو جهت معرفی محصول یا خدمات کسب و کارشان را دارند و یا می‌خواهند لایوهای آموزشی برگزار کنند، از تبلیغات برای افزایش بازدید لایوهایشان استفاده می‌کنند.

به احتمال زیاد، پیج‌های نوپا بودجه تبلیغاتی نداشته باشند؛ توصیه می کنیم از فالوورها یا دوستان خود بخواهند که بنر اطلاع رسانی لایو آن ها به صورت پست یا استوری در پیج خود قرار دهند. شک نکنید که اطلاع رسانی درست، یکی از بهترین روش‌های افزایش بازدید لایو می باشد.

 

چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام برگزاری لایو با کیفیت بالا

اکثر مخاطبانی که وارد لایو شما می‌شوند، در مرحله اول و قبل از هر چیزی به بک گراند و ظاهر شما توجه می کنند. در مرحله بعدی، آنچه باعث رضایتمندی فالوورهای شما از لایو می شود، کیفیت اینترنت و دوربین شما است.

بنابراین اگرمی خواهید لایو پربازدیدی داشته باشید، حتما قبل از شروع لایو سرعت اینترنت خود به خوبی بررسی کنید تا بتوانید یک لایو با کیفیت بالا و بدون هیچ قطع و وصلی برگزار کنید.

 

چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام ارائه پیشنهادات ویژه در لایو

یکی از دلایل افزایش بازدید لایو اینستاگرام، ایجاد مزیت برای افرادی است که در لایو شما شرکت می کنند. ارائه پیشنهادات ویژه و سورپرایز کردن مخاطبان، از جمله تکنیک هایی است که می توانید حس کنجکاوی مخاطب را برانگیزید. بدون شک با برانگیختن حس کنجکاوی مخاطبان، به او دلیلی برای شرکت در لایو می دهید. برخی از این پیشنهادت عبارتند از: انجام قرعه کشی، اعطای کد تخفیف و برگزاری مسابقه.

 

چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام بالا بردن تعامل پیج قبل از برگزاری لایو

احتمالا با خود بگویید که یکی از دلایل برگزاری لایو در اینستاگرام، افزایش تعامل پیج است؛ حال اگر بدون برگزاری لایو بتوانیم نرخ تعامل پیج را افزایش دهیم، دیگر چه نیازی با داشتن لایو پربازدید داریم؟

  معرفی پیج در استوری: (99٪)جلب توجه مخاطبان بیشتر

بگذارید این مطلب را با ذکر یک مثال ساده توضیح دهیم! آیا تا به حال متوجه شده اید که با افزایش میزان بازدید استوری های پیج تان، میزان لایک ها و کامنت پست هایتان نیز بالا می رود؟ یکی از ویژگی های اینستاگرام ، وابستگی متقابل عملکردهای مختلف مانند استوری، لایو، پست است.

بنابراین، اگر به دنبالافزایش بازدید لایوخود هستید، بهتر است ابتدا تعامل خود را با سایر کاربران پیج تان افزایش دهید تا لایو شما در ابتدای استوری‌های قسمت هوم مخاطبان تان ظاهر شود.

 

چند تکنیک برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام افزایش فالوور اینستاگرام

 برای داشتن یک لایو پربازدید، قبل از هر چیزی باید تعداد فالوورهای پیج تان را افزایش دهید. شما می توانید با تولید محتوای ویروسی و برگزاری تبلیغات در اینستاگرام، فالوورهای زیادی را جذب کنید. با بالا رفتن تعداد فالوورهای پیج تان، قطعاً تعداد افراد شرکت کننده در لایوها نیز بالا می رود. داشتن یک لایو پربازدید نقش بسیار مهمی در  جذب فالوورهای هدفمند و مشتریان بالقوه دارد.

 

نتیجه‌گیری

امیدواریم تکنیک های ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همانطور که در این مقاله توضیح دادیم برگزاری لایو اینستاگرام، یکی از قابلیت های جذاب و بسیار کاربردی این پلتفرم است. این قابلیت به افزایش آگاهی از برند و دست یافتن به فالوورهای هدفمند بسیار کمک می کند. داشتن یک لایو پربازدید در افزایش تعامل پیج ، جذب فالوورهای بیشتر و در نهایت افزایش فروش بسیار تأثیرگذار است.

ما در شویراد علاوه بر برگزاری تبلیغات به شکل گسترده، سعی می کنیم تمامی نکات مهم برای توسعه کسب و کار و بهبود پیج اینستاگرام را در قسمت وبلاگ سایت ارائه دهیم. شما نیز در قسمت دیدگاه، تکنیک های مورد نظر خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *