افزایش فروش در اینستاگرام با بهترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ

زمان مطالعه: 6 دقیقه

بازاریابی اینستاگرام به عنوان یکی از روش های بازاریابی شناخته می شود که به ویژه در سال های اخیر رشد و توسعه یافته است. می توان گفت امروزه اکثر مردم این راه را برای خرید و فروش محصولات مورد نظر خود انتخاب می کنند. اینستاگرام به عنوان بستری ایده آل برای فعالیت های بازاریابی توانسته نظر بسیاری از شرکت ها را به خود جلب کند و امروزه یکی از راه های ارتباطی خرید و فروش کالا می باشد.

اگر می خواهید از این برنامه به عنوان یک کسب و کار موفق استفاده کنید و با راه های افزایش فروش در اینستاگرام پس از ایجاد فروشگاه یا صفحه تجاری اینستاگرام خود آشنا شوید، با ما همراه باشید. فروش در اینستاگرام فعالیتی است که در سال های اخیر به طور گسترده و جدی توسط مشاغل دنبال می شود. برای افزایش فروش در اینستاگرام باید از راهکارهای کلیدی و مهم استفاده کنیم تا در نهایت به نتیجه دلخواه برسیم. در اینجا 10 ترفند اینستاگرام مارکتینگ برای افزایش فروش در این پلتفرم  آورده شده است:

 

استراتژی های افزایش فروش در اینستاگرام

برندسازی در اینستاگرام یک حساب کاربری حرفه ای داشته باشید.

اولین و مهمترین قدم در ایجاد فضایی برای فروش در اینستاگرام، ایجاد یک حساب کاربری تجاری است. امروزه تعداد زیادی از مشتریان به جای جستجوی برند مورد نظر خود در گوگل به اینستاگرام روی می آورند. بنابراین، مرحله بسیار مهم برای انجام این کار، ایجاد یک حساب کاربری حرفه ای است. هنگام به روز رسانی و اصلاح وب سایت خود باید تا حد امکان زمان بیشتری را در حساب اینستاگرام خود صرف کنید. حساب تجاری شما اغلب اولین نقطه تماس مشتری با کسب و کار شما است. بنابراین، ایجاد حس صمیمیت با مشتری کمک زیادی به نمایان شدن کسب و کار شما خواهد کرد.

این حساب باید مختص تجارت و برند شما باشد و دقیقاً آن را با اهداف شما هماهنگ کند. توجه داشته باشید که نمایه کسب و کار شما باید شامل همه چیز در مورد کسب و کار شما باشد.

 

برندسازی در اینستاگرام یک پروفایل حرفه ای ایجاد کنید.

نمایه شما نشان دهنده کسب و کار شماست. بنابراین می تواند یک راه ساده و مهم برای افزایش فروش در اینستاگرام باشد. برای ایجاد یک پروفایل سطح بالا و تخصصی باید به نکات زیر توجه کرد:

عکس

عکس اکانت کسب و کار شما باید کاملا مرتبط با کسب و کار و برند شما و البته مربوط به شما باشد. عکسی که شامل لوگوی برند شما باشد مثال خوبی است.

بیوگرافی

بیوگرافی صفحه شما بسیار مهم است. در بیو اینستاگرام خود باید توضیحی واضح و مختصر از کسب و کار خود به مشتریان خود بدهید و در نتیجه با مخاطبان خود صحبت کنید. سعی کنید یک بیوگرافی بنویسید تا در اسرع وقت متوجه شوند که دقیقاً چه کاری انجام می دهید و تجارت شما چیست.

ایجاد لینک به فروشگاه (URL)

به خاطر داشته باشید که اگر وب سایت فعال و پویا دارید، حتما آن را به حساب اینستاگرام خود لینک کنید. به این ترتیب می توانید به مشتریان اجازه دهید از سایت شما بازدید کنند و رویدادهای مرتبط با برند شما را دنبال کنند. همچنین می توانید از پورتال اینستاگرام استفاده کنید و بازدید سایت خود را افزایش دهید.

با این اقدامات مب توانید به راحتی فروش اینستاگرام شما را افزایش می دهد و کسب و کار شما را رونق می بخشد.

 

برندسازی در اینستاگرام از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید.

یکی از مهم ترین راه های فروش در اینستاگرام از طریق تبلیغات است. پس از ایجاد یک حساب تجاری و نمایه تجاری برای کسب و کار خود، می توانید تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید هزینه کنید، به چه نوع تبلیغاتی نیاز دارید و مدت زمان تبلیغات شما ادامه خواهد داشت. اینستاگرام گزینه های مختلفی را ارائه می دهد که بسته به نیاز، بودجه و استراتژی محتوا می توانید از بین آنها انتخاب کنید. این پلتفرم محیط بسیار خوبی برای ایجاد انواع کمپین های تبلیغاتی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمپین خود را راه اندازی کنید، هشتگ مناسب را انتخاب کنید و آن را در صفحه کسب و کار خود منتشر کنید.

 

برندسازی در اینستاگرام از اینفلوئنسرها کمک بگیرید.

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از مهم ترین و شاید موثرترین راه ها برای افزایش فروش در اینستاگرام است. در این نوع بازاریابی افراد بانفوذ وظیفه تبلیغ محصول یا خدمات شما را بر عهده می گیرند و سعی در جذب مخاطب و فروش آن دارند. از آنجایی که روش های بازاریابی سنتی دیگر قدرت و تاثیری که قبلا داشتند را ندارند، شرکت ها به فکر ایجاد روش های جدید تبلیغات هستند.

مشتریان به طور کلی با افراد واقعی که از محصول استفاده می کنند و آن را تبلیغ می کنند، رابطه بهتری دارند. در نتیجه، بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها بیشتر و بیشتر در اینستاگرام رشد می کند. به این ترتیب هم می توانید مخاطبان جدیدی را جذب کنید و هم مخاطبان قدیمی خود را به خوبی حفظ کنید. در نتیجه، فروش در اینستاگرام نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

 

برندسازی در اینستاگرام از کمپین های هدف گذاری مجدد اینستاگرام استفاده کنید.

هدف گذاری مجدد به این معنی است که شما مشتریان یا مخاطبانی را هدف قرار می دهید که تعامل خاصی با شما داشته اند (مثلاً ویدیوهای شما را تماشا می کنند) و از تبلیغات اینستاگرام برای نمایش منظم محتوای خود استفاده می کنید. اگر مخاطبان مناسبی را هدف قرار می دهید، استفاده از کمپین های هدف گیری مجدد یک راه عالی برای افزایش فالوور، افزایش تعامل و افزایش فروش در اینستاگرام است.

 

برندسازی در اینستاگرام استوری محصول را با لینک خرید آن منتشر کنید.

استوری رایج ترین مدل برای تبلیغات و افزایش فروش در اینستاگرام است. تعداد، زمان و سبک هر داستان تعیین کننده هزینه تبلیغات است. اما یک راه مهم برای فروش و تبلیغ از پلتفرم استوری، تبلیغ محصول با لینک خرید آن است.
هنگامی که لینک خرید در سایت خود را به یک داستان پیوند می دهید، فضای راحت تر و راحت تری را برای خرید مشتری فراهم می کنید. وجود لینک در استوری اینستاگرام و اتصال آسان عموم به درگاه خرید سایت، خریداران و مشتریان را به خرید سریعتر ترغیب می کند.

برندسازی در اینستاگرام از فروشگاه اینستاگرام استفاده کنید.

خود اینستاگرام به شما کمک می کند و با ترفندی برای افزایش چشمگیر فروش، شما را موفق تر می کند. این ترفند فروشگاه اینستاگرام است.
ویژگی فروشگاه اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که کاتالوگ محصولات خود را در حساب تجاری خود ایجاد کنید. به این ترتیب می توانید محصولات خود را در پست ها، استوری ها، بخش فروشگاه (که به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است) با دیگران به اشتراک بگذارید و کاربران را برای خرید محصول به سایت خود هدایت کنید.

 

برندسازی در اینستاگرام محصولات خود را همانطور که هستند نشان دهید.

آزمایش حقیقت یکی از اصول و نکاتی برای افزایش فروش در اینستاگرام است. اگر محصولی را می فروشید، سعی کنید آن را دقیقاً همانطور که هست نشان دهید. از رنگ محصولات به صورت طبیعی عکس بگیرید و از ایجاد تغییر رنگ بر روی آنها خودداری کنید. مردم فقط زمانی به شما اعتماد می کنند که دقیقاً محصولی را که دیده اند دریافت کنند. پس با مشتریان خود صادق باشید و همه چیز را همانطور که هست نشان دهید.

 

برندسازی در اینستاگرام یک هشتگ برای برند خود ایجاد کنید.

به عنوان یک برند معتبر، حداقل باید یک اثر دیجیتالی جسورانه از خود به جا بگذارید. داشتن یک هشتگ اختصاصی برند یکی از راه‌های ایجاد آن ردپای است. بنابراین یک هشتگ اختصاص داده شده به برند خود تعریف کنید و آن را برای همه انتشارات خود اعمال کنید. همچنین از مشتریان و مخاطبان خود بخواهید در صورت ارسال محتوایی از شما، از هشتگ شما استفاده کنند.

 

برندسازی در اینستاگرام از هشتگ ها نهایت استفاده را ببرید.

به یاد داشته باشید که استفاده از هشتگ یکی از بهترین راه ها برای افزایش فروش در اینستاگرام است. اما همین هشتگ ها در صورت استفاده نادرست، هم باعث افت ورودی صفحه شما و هم ورود مخاطبان نامربوط به صفحه می شود. لازم نیست در هر پستی از تمام ظرفیت هشتگ ها استفاده کنید. تعدادی هشتگ (مثلاً بین 5 تا 10 هشتگ) داشته باشید و در هر پست از آنها استفاده کنید.

این مطلب ادامه دارد …

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.