بهترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ

بهترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ
زمان مطالعه: 6 دقیقه

اینستاگرام یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی است که می توانید از آن برای مقاصد تجاری استفاده کرده و  در آن به تبلیغ و بازاریابی کسب و کار خود بپردازید.  طبق آخرین اخبار، تعداد کاربران اینستاگرام به یک میلیارد در ماه رسیده است، که اینستاگرام را به بهترین مکان برای بازاریابان جهت نمایش و معرفی محصولات و خدمات خود تبدیل کرده است. اما برای موفقیت در این پلتفرم باید با ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ آشنا باشید. 

اینستاگرام یک ابزار دیجیتال مارکتینگ است که جهت استفاده بهینه از آن  برای رونق کسب و کار خود در اینترنت باید برخی نکات را رعایت کنید. هر روز بر قابلیت های این شبکه اجتماعی تصویر محور افزوده می شود و به همین جهت محبوبیت این اپلیکیشن روز به روز بین مخاطبانش بیشتر می شود. 

در این مقاله برخی ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام را معرفی خواهیم کرد که در صورت رعایت این نکات می توانید کسب و کار اینترنتی خود را گسترش دهید. 

پیشنهاد می کنم این مقاله را بخوانید: بازاریابی در اینستاگرام روشی مؤثر برای توسعه کسب و کار

بهترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ

برندسازی در اینستاگرام از ویژگی Story  استفاده کنید.

قابلیت استوری اینستاگرام یکی از بهترین شیوه های معرفی کسب و کارتان در اینترنت است. پست های استوری را فقط به مدت 24 ساعت می توانید در پروفایل تان قرار دهید و بعد از گذشت این 24 ساعته از دید مخاطبان خارج می شود؛ اما استوری تأثیر زیادی بر روی مخاطب می گذارد. البته شما می توانید سوابق، نمونه کار  و یا رضایت مشتریان خود به صورت هایلایت استوری ذخیره کنید. همچنین می توانید با استفاده از استیکرهایی مانند نظرسنجی، سؤال و جواب و Quiz  با فالوورهایتان تعامل بیشتری داشته باشید. از پشت صحنه های تولید محتوا نیز می توانید استوری بگذارید تا  با فالوورهایتان ارتباط صمیمی برقرار کنید.

برندسازی در اینستاگرام در اینستاگرام لایو بگذارید. (کاربردی ترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ)

شما همچنین می توانید از ویژگی لایو  برای قرار دادن ویدیوهای زنده در پروفایل خود استفاده کنید. به گفته اینستاگرام مارکترها شما می توانید در قسمت استوری به مدت یک ساعت یک ویدیو لایو در اینستاگرام خود قرار دهید. در لایو های خود می توانید کنفرانس های زنده و لایوهای آموزشی برگزار کنید. دراین لایوها می توانید از افرادی برای صحبت کردن دعوت کنید  که توانسته اند با بکارگرفتن این آموزش ها، فروش خود را چند برابر کنند. 

به کمک این لایوها علاوه بر فالوورهایتان، سایر کاربران اینستاگرام نیز که هنوز شما را فالو نکرده اند نیز مشتاق به دنبال کردن پیج شما می شوند. فقط باید بتوانید در این راه واقع بین باشید و با قولی که به کاربران خود می دهید در آن ها انگیزه ایجاد کنید!

برندسازی در اینستاگرام فیلتر کردن کامنت‌های توهین آمیز در اینستاگرام

در اینستاگرام یک قابلیتی وجود دارد که شما می توانید کامنت هایی که به ضرر شما است را از دید سایر کاربران پنهان کنید. رقبای شما ممکن است به صفحه اینستاگرام شما بیایند و در مورد خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید کامنت های منفی بگذارند. یا ممکن است یکی از مشتری ها به خاطر یک سوء تفاهم، در باب انتقاد کامنت های توهین آمیز زیر پست های شما بگذارند. با قابلیت  inappropriate comments  می توانید از کامنت های نابجا و توهین آمیز جلوگیری کرده و آن ها ار از دید سایر کاربران پنهان کنید. به همین راحتی با این ویژگی می توانید مانع آسیب رسیدن به کسب و کار خود باشید. 

برندسازی در اینستاگرام با ویژگی suggested user رقبای خود را پیدا کنید.

از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ که باید در کسب و کار آنلاین خود در نظر بگیرید بررسی پیج رقبایتان است که بسیار حائز اهمیت می باشد. شناخت رقبای خود و نظارت بر عملکرد آن ها، به رشد کسب و کار شما کمک می کند. با استفاده از قابلیت پیشنهادی کاربر در اینستاگرام، می توانید افرادی را پیدا کنید که در زمینه کاری مشابه شما فعالیت می کنند.

برای استفاده از این قابلیت می توانید از قسمت تنظیمات، گزینه Similar account suggestions را تیک بزنید. البته به خاطر داشته باشید با تولید محتوا باید حوزه فعالیت خود را به اینستاگرام معرفی کنید. یکی از بهترین راه‌های معرفی کسب و کارتان در اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌های مرتبط با موضوع کاری خود در پست‌هایتان است. سعی کنید هر پستی که در اینستاگرام  به اشتراک می گذارید را در کپشن از هشتگ های مرتبط و مناسب بهره بگیرید. 

برندسازی در اینستاگرام از مشتریان خود برای فروش بیشتر استفاده کنید.

اگر محصولی برای فروش دارید، سعی کنید ابتدا عکس های واقعی آنها را در پیج خود قرار دهید. ویدیوهای کوتاهی از محصولات  تهیه کنید و در مورد ویژگی های آن ها صحبت کنید. از رضایت مشتریان و یا زمان تحویل محصولات تان استوری بگذارید؛ به عنوان مثال اگر محصول مورد نظر را با پیک به مشتری خود تحویل داده اید، از رسید پستی عکس بگیرید و آن را در استوری قرار دهید. یا برخی از مشتریان که در استوری از شما تشکر کرده اند را با عنوان رضایت مشتری استوری کنید. این ها اقداماتی هستند که شما می توانید اعتماد و توجه مشتریان تان  را به خود جلب کنید. 

همچنین می توانید از مشتری هایتان درخواست کنید که به ازای تخفیف در خریدهای بعدی، برای شما یک عکس از محصول مورد نظر همراه با نظر موافقت شان ارسال کنند. با این کار شما می توانید در بین فالوورهای خود اعتماد سازی کرده و با تبدیل کردن آن ها به مشتریان وفادار فروش خود را چندین برابر کنید. 

برندسازی در اینستاگرام فالووینگ های خود را با فالوورهایتان تبدیل کنید. 

یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ این است که سعی کنید از طریق برقرای تعامل با پست های فالوئینگ هایتان آن ها را به فالوورهای خود تبدیل کنید.  اگر به طور مداوم پست های فالویینگ های خود را لایک و برای آن ها کامنت بگذارید به مرور زمان آن ها متوجه شما شده و علاقه مند به دنبال کردن پیج شما می شوند. همچنین می توانید فالوورهای آن ها را نیز جذب پیج خود کنید. 

اگر در پیج خود کمپین های تخفیفاتی برگزار می کنید سعی کنید از طریق دایرکت به افرادی که صرفا فالوئینگ تان هستند نیز ارسال کنید، تا احساس خوبی نسبت به شما داشته باشند و شما را دنبال کنند.

برندسازی در اینستاگرام بازدید کنندگان سایت خود را به فالوورهای اینستاگرام تان تبدیل کنید.

سعی کنید بازدیدکنندگان سایت خود را به روش های مختلف به فالوور اینستاگرام تبدیل کنید. تکنیک های زیادی برای انجام این کار وجود دارد؛ یکی از این راه ها این است که کاربران سایت خود را به بازدید از محتوایی دعوت کنید که فقط در اینستاگرام شما ارسال می شود. بطور کلی هر چیزی که در سایت شما وجود ندارد و فقط در اینستاگرام تان است و کاربر برای دیدن آن محتوا باید به اینستاگرام شما بیاید.

به عنوان مثال، می توانید یک پیشنهاد پاپ آپ به کاربر قبل از ترک سایت شما ارائه دهید؛ بدین صورت که از طریق پاپ آپ سایت خود به او کوپن تخفیف بدهید و از کاربر خود بخواهید برای دریافت آن به اینستاگرام شما مراجعه کند. مطمئن باشید با دیدن کوپن تخفیف محصول شما در اینستاگرام شما را دنبال می کند تا برای دریافت کوپن های تخفیف بعدی معطل نشود.

 حرف آخر این است که اینستاگرام به دلیل امکانات فراوانی که روز به روز در اختیار کاربران خود قرار داده است توانسته محبوبیت زیادی در بین کاربران خود ایجاد کند. به همین دلیل می توانید با دانستن ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ از این پلتفرم به عنوان یک ابزار بازاریابی حرفه ای استفاده کنید.

ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ که در این مقاله به آنها اشاره کردم تنها بخشی از ویژگی ها و قابلیت های اینستاگرام است که می توانید از آنها برای رونق کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید، امیدوارم این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.