بهترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ + افزایش فروش با 10 تکنیک

اینستاگرام یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی است که می توانید از آن برای مقاصد تجاری استفاده کرده و  در آن به تبلیغ و بازاریابی کسب و کار خود بپردازید.  طبق آخرین اخبار، تعداد کاربران اینستاگرام به یک میلیارد در ماه رسیده است، که اینستاگرام را به بهترین مکان برای بازاریابان جهت نمایش و معرفی محصولات و خدمات خود تبدیل کرده است. اما برای موفقیت در این پلتفرم باید با ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ آشنا باشید. 

اینستاگرام یک ابزار دیجیتال مارکتینگ است که جهت استفاده بهینه از آن  برای رونق کسب و کار خود در اینترنت باید برخی نکات را رعایت کنید. هر روز بر قابلیت های این شبکه اجتماعی تصویر محور افزوده می شود و به همین جهت محبوبیت این اپلیکیشن روز به روز بین مخاطبانش بیشتر می شود. 

در این مقاله برخی ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام را معرفی خواهیم کرد که در صورت رعایت این نکات می توانید کسب و کار اینترنتی خود را گسترش دهید. 

پیشنهاد می کنم این مقاله را بخوانید: بازاریابی در اینستاگرام روشی مؤثر برای توسعه کسب و کار

استراتژی های افزایش فروش در اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام به عنوان یکی از روش های بازاریابی شناخته می شود که به ویژه در سال های اخیر رشد و توسعه یافته است. می توان گفت امروزه اکثر مردم این راه را برای خرید و فروش محصولات مورد نظر خود انتخاب می کنند. اینستاگرام به عنوان بستری ایده آل برای فعالیت های بازاریابی توانسته نظر بسیاری از شرکت ها را به خود جلب کند و امروزه یکی از راه های ارتباطی خرید و فروش کالا می باشد.

اگر می خواهید از این برنامه به عنوان یک کسب و کار موفق استفاده کنید و با راه های افزایش فروش در اینستاگرام پس از ایجاد فروشگاه یا صفحه تجاری اینستاگرام خود آشنا شوید، با ما همراه باشید. فروش در اینستاگرام فعالیتی است که در سال های اخیر به طور گسترده و جدی توسط مشاغل دنبال می شود. برای افزایش فروش در اینستاگرام باید از راهکارهای کلیدی و مهم استفاده کنیم تا در نهایت به نتیجه دلخواه برسیم. در اینجا 10 ترفند اینستاگرام مارکتینگ برای افزایش فروش در این پلتفرم  آورده شده است:

 

برندسازی در اینستاگرام یک حساب کاربری حرفه ای داشته باشید.

اولین و مهمترین قدم در ایجاد فضایی برای فروش در اینستاگرام، ایجاد یک حساب کاربری تجاری است. امروزه تعداد زیادی از مشتریان به جای جستجوی برند مورد نظر خود در گوگل به اینستاگرام روی می آورند. بنابراین، مرحله بسیار مهم برای انجام این کار، ایجاد یک حساب کاربری حرفه ای است. هنگام به روز رسانی و اصلاح وب سایت خود باید تا حد امکان زمان بیشتری را در حساب اینستاگرام خود صرف کنید. حساب تجاری شما اغلب اولین نقطه تماس مشتری با کسب و کار شما است. بنابراین، ایجاد حس صمیمیت با مشتری کمک زیادی به نمایان شدن کسب و کار شما خواهد کرد.

این حساب باید مختص تجارت و برند شما باشد و دقیقاً آن را با اهداف شما هماهنگ کند. توجه داشته باشید که نمایه کسب و کار شما باید شامل همه چیز در مورد کسب و کار شما باشد.

 

برندسازی در اینستاگرام یک پروفایل حرفه ای ایجاد کنید.

نمایه شما نشان دهنده کسب و کار شماست. بنابراین می تواند یک راه ساده و مهم برای افزایش فروش در اینستاگرام باشد. برای ایجاد یک پروفایل سطح بالا و تخصصی باید به نکات زیر توجه کرد:

عکس

عکس اکانت کسب و کار شما باید کاملا مرتبط با کسب و کار و برند شما و البته مربوط به شما باشد. عکسی که شامل لوگوی برند شما باشد مثال خوبی است.

بیوگرافی

بیوگرافی صفحه شما بسیار مهم است. در بیو اینستاگرام خود باید توضیحی واضح و مختصر از کسب و کار خود به مشتریان خود بدهید و در نتیجه با مخاطبان خود صحبت کنید. سعی کنید یک بیوگرافی بنویسید تا در اسرع وقت متوجه شوند که دقیقاً چه کاری انجام می دهید و تجارت شما چیست.

ایجاد لینک به فروشگاه (URL)

به خاطر داشته باشید که اگر وب سایت فعال و پویا دارید، حتما آن را به حساب اینستاگرام خود لینک کنید. به این ترتیب می توانید به مشتریان اجازه دهید از سایت شما بازدید کنند و رویدادهای مرتبط با برند شما را دنبال کنند. همچنین می توانید از پورتال اینستاگرام استفاده کنید و بازدید سایت خود را افزایش دهید.

با این اقدامات مب توانید به راحتی فروش اینستاگرام شما را افزایش می دهد و کسب و کار شما را رونق می بخشد.

 

برندسازی در اینستاگرام از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید.

یکی از مهم ترین راه های فروش در اینستاگرام از طریق تبلیغات است. پس از ایجاد یک حساب تجاری و نمایه تجاری برای کسب و کار خود، می توانید تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید هزینه کنید، به چه نوع تبلیغاتی نیاز دارید و مدت زمان تبلیغات شما ادامه خواهد داشت. اینستاگرام گزینه های مختلفی را ارائه می دهد که بسته به نیاز، بودجه و استراتژی محتوا می توانید از بین آنها انتخاب کنید. این پلتفرم محیط بسیار خوبی برای ایجاد انواع کمپین های تبلیغاتی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمپین خود را راه اندازی کنید، هشتگ مناسب را انتخاب کنید و آن را در صفحه کسب و کار خود منتشر کنید.

 

برندسازی در اینستاگرام از اینفلوئنسرها کمک بگیرید.

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از مهم ترین و شاید موثرترین راه ها برای افزایش فروش در اینستاگرام است. در این نوع بازاریابی افراد بانفوذ وظیفه تبلیغ محصول یا خدمات شما را بر عهده می گیرند و سعی در جذب مخاطب و فروش آن دارند. از آنجایی که روش های بازاریابی سنتی دیگر قدرت و تاثیری که قبلا داشتند را ندارند، شرکت ها به فکر ایجاد روش های جدید تبلیغات هستند.

مشتریان به طور کلی با افراد واقعی که از محصول استفاده می کنند و آن را تبلیغ می کنند، رابطه بهتری دارند. در نتیجه، بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها بیشتر و بیشتر در اینستاگرام رشد می کند. به این ترتیب هم می توانید مخاطبان جدیدی را جذب کنید و هم مخاطبان قدیمی خود را به خوبی حفظ کنید. در نتیجه، فروش در اینستاگرام نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

 

برندسازی در اینستاگرام از کمپین های هدف گذاری مجدد اینستاگرام استفاده کنید.

هدف گذاری مجدد به این معنی است که شما مشتریان یا مخاطبانی را هدف قرار می دهید که تعامل خاصی با شما داشته اند (مثلاً ویدیوهای شما را تماشا می کنند) و از تبلیغات اینستاگرام برای نمایش منظم محتوای خود استفاده می کنید. اگر مخاطبان مناسبی را هدف قرار می دهید، استفاده از کمپین های هدف گیری مجدد یک راه عالی برای افزایش فالوور، افزایش تعامل و افزایش فروش در اینستاگرام است.

 

برندسازی در اینستاگرام استوری محصول را با لینک خرید آن منتشر کنید.

استوری رایج ترین مدل برای تبلیغات و افزایش فروش در اینستاگرام است. تعداد، زمان و سبک هر داستان تعیین کننده هزینه تبلیغات است. اما یک راه مهم برای فروش و تبلیغ از پلتفرم استوری، تبلیغ محصول با لینک خرید آن است.
هنگامی که لینک خرید در سایت خود را به یک داستان پیوند می دهید، فضای راحت تر و راحت تری را برای خرید مشتری فراهم می کنید. وجود لینک در استوری اینستاگرام و اتصال آسان عموم به درگاه خرید سایت، خریداران و مشتریان را به خرید سریعتر ترغیب می کند.

برندسازی در اینستاگرام از فروشگاه اینستاگرام استفاده کنید.

خود اینستاگرام به شما کمک می کند و با ترفندی برای افزایش چشمگیر فروش، شما را موفق تر می کند. این ترفند فروشگاه اینستاگرام است.
ویژگی فروشگاه اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که کاتالوگ محصولات خود را در حساب تجاری خود ایجاد کنید. به این ترتیب می توانید محصولات خود را در پست ها، استوری ها، بخش فروشگاه (که به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است) با دیگران به اشتراک بگذارید و کاربران را برای خرید محصول به سایت خود هدایت کنید.

 

برندسازی در اینستاگرام محصولات خود را همانطور که هستند نشان دهید.

آزمایش حقیقت یکی از اصول و نکاتی برای افزایش فروش در اینستاگرام است. اگر محصولی را می فروشید، سعی کنید آن را دقیقاً همانطور که هست نشان دهید. از رنگ محصولات به صورت طبیعی عکس بگیرید و از ایجاد تغییر رنگ بر روی آنها خودداری کنید. مردم فقط زمانی به شما اعتماد می کنند که دقیقاً محصولی را که دیده اند دریافت کنند. پس با مشتریان خود صادق باشید و همه چیز را همانطور که هست نشان دهید.

 

برندسازی در اینستاگرام یک هشتگ برای برند خود ایجاد کنید.

به عنوان یک برند معتبر، حداقل باید یک اثر دیجیتالی جسورانه از خود به جا بگذارید. داشتن یک هشتگ اختصاصی برند یکی از راه‌های ایجاد آن ردپای است. بنابراین یک هشتگ اختصاص داده شده به برند خود تعریف کنید و آن را برای همه انتشارات خود اعمال کنید. همچنین از مشتریان و مخاطبان خود بخواهید در صورت ارسال محتوایی از شما، از هشتگ شما استفاده کنند.

 

برندسازی در اینستاگرام از هشتگ ها نهایت استفاده را ببرید.

به یاد داشته باشید که استفاده از هشتگ یکی از بهترین راه ها برای افزایش فروش در اینستاگرام است. اما همین هشتگ ها در صورت استفاده نادرست، هم باعث افت ورودی صفحه شما و هم ورود مخاطبان نامربوط به صفحه می شود. لازم نیست در هر پستی از تمام ظرفیت هشتگ ها استفاده کنید. تعدادی هشتگ (مثلاً بین 5 تا 10 هشتگ) داشته باشید و در هر پست از آنها استفاده کنید.

 

برندسازی در اینستاگرام از ویژگی Story  استفاده کنید.

قابلیت استوری اینستاگرام یکی از بهترین شیوه های معرفی کسب و کارتان در اینترنت است. پست های استوری را فقط به مدت 24 ساعت می توانید در پروفایل تان قرار دهید و بعد از گذشت این 24 ساعته از دید مخاطبان خارج می شود؛ اما استوری تأثیر زیادی بر روی مخاطب می گذارد. البته شما می توانید سوابق، نمونه کار  و یا رضایت مشتریان خود به صورت هایلایت استوری ذخیره کنید. همچنین می توانید با استفاده از استیکرهایی مانند نظرسنجی، سؤال و جواب و Quiz  با فالوورهایتان تعامل بیشتری داشته باشید. از پشت صحنه های تولید محتوا نیز می توانید استوری بگذارید تا  با فالوورهایتان ارتباط صمیمی برقرار کنید.

برندسازی در اینستاگرام در اینستاگرام لایو بگذارید. (کاربردی ترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ)

شما همچنین می توانید از ویژگی لایو  برای قرار دادن ویدیوهای زنده در پروفایل خود استفاده کنید. به گفته اینستاگرام مارکترها شما می توانید در قسمت استوری به مدت یک ساعت یک ویدیو لایو در اینستاگرام خود قرار دهید. در لایو های خود می توانید کنفرانس های زنده و لایوهای آموزشی برگزار کنید. دراین لایوها می توانید از افرادی برای صحبت کردن دعوت کنید  که توانسته اند با بکارگرفتن این آموزش ها، فروش خود را چند برابر کنند. 

به کمک این لایوها علاوه بر فالوورهایتان، سایر کاربران اینستاگرام نیز که هنوز شما را فالو نکرده اند نیز مشتاق به دنبال کردن پیج شما می شوند. فقط باید بتوانید در این راه واقع بین باشید و با قولی که به کاربران خود می دهید در آن ها انگیزه ایجاد کنید!

برندسازی در اینستاگرام فیلتر کردن کامنت‌های توهین آمیز در اینستاگرام

در اینستاگرام یک قابلیتی وجود دارد که شما می توانید کامنت هایی که به ضرر شما است را از دید سایر کاربران پنهان کنید. رقبای شما ممکن است به صفحه اینستاگرام شما بیایند و در مورد خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید کامنت های منفی بگذارند. یا ممکن است یکی از مشتری ها به خاطر یک سوء تفاهم، در باب انتقاد کامنت های توهین آمیز زیر پست های شما بگذارند. با قابلیت  inappropriate comments  می توانید از کامنت های نابجا و توهین آمیز جلوگیری کرده و آن ها ار از دید سایر کاربران پنهان کنید. به همین راحتی با این ویژگی می توانید مانع آسیب رسیدن به کسب و کار خود باشید. 

برندسازی در اینستاگرام با ویژگی suggested user رقبای خود را پیدا کنید.

از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ که باید در کسب و کار آنلاین خود در نظر بگیرید بررسی پیج رقبایتان است که بسیار حائز اهمیت می باشد. شناخت رقبای خود و نظارت بر عملکرد آن ها، به رشد کسب و کار شما کمک می کند. با استفاده از قابلیت پیشنهادی کاربر در اینستاگرام، می توانید افرادی را پیدا کنید که در زمینه کاری مشابه شما فعالیت می کنند.

برای استفاده از این قابلیت می توانید از قسمت تنظیمات، گزینه Similar account suggestions را تیک بزنید. البته به خاطر داشته باشید با تولید محتوا باید حوزه فعالیت خود را به اینستاگرام معرفی کنید. یکی از بهترین راه‌های معرفی کسب و کارتان در اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌های مرتبط با موضوع کاری خود در پست‌هایتان است. سعی کنید هر پستی که در اینستاگرام  به اشتراک می گذارید را در کپشن از هشتگ های مرتبط و مناسب بهره بگیرید. 

برندسازی در اینستاگرام از مشتریان خود برای فروش بیشتر استفاده کنید.

اگر محصولی برای فروش دارید، سعی کنید ابتدا عکس های واقعی آنها را در پیج خود قرار دهید. ویدیوهای کوتاهی از محصولات  تهیه کنید و در مورد ویژگی های آن ها صحبت کنید. از رضایت مشتریان و یا زمان تحویل محصولات تان استوری بگذارید؛ به عنوان مثال اگر محصول مورد نظر را با پیک به مشتری خود تحویل داده اید، از رسید پستی عکس بگیرید و آن را در استوری قرار دهید. یا برخی از مشتریان که در استوری از شما تشکر کرده اند را با عنوان رضایت مشتری استوری کنید. این ها اقداماتی هستند که شما می توانید اعتماد و توجه مشتریان تان  را به خود جلب کنید. 

همچنین می توانید از مشتری هایتان درخواست کنید که به ازای تخفیف در خریدهای بعدی، برای شما یک عکس از محصول مورد نظر همراه با نظر موافقت شان ارسال کنند. با این کار شما می توانید در بین فالوورهای خود اعتماد سازی کرده و با تبدیل کردن آن ها به مشتریان وفادار فروش خود را چندین برابر کنید. 

برندسازی در اینستاگرام فالووینگ های خود را با فالوورهایتان تبدیل کنید. 

یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ این است که سعی کنید از طریق برقرای تعامل با پست های فالوئینگ هایتان آن ها را به فالوورهای خود تبدیل کنید.  اگر به طور مداوم پست های فالویینگ های خود را لایک و برای آن ها کامنت بگذارید به مرور زمان آن ها متوجه شما شده و علاقه مند به دنبال کردن پیج شما می شوند. همچنین می توانید فالوورهای آن ها را نیز جذب پیج خود کنید. 

اگر در پیج خود کمپین های تخفیفاتی برگزار می کنید سعی کنید از طریق دایرکت به افرادی که صرفا فالوئینگ تان هستند نیز ارسال کنید، تا احساس خوبی نسبت به شما داشته باشند و شما را دنبال کنند.

برندسازی در اینستاگرام بازدید کنندگان سایت خود را به فالوورهای اینستاگرام تان تبدیل کنید.

سعی کنید بازدیدکنندگان سایت خود را به روش های مختلف به فالوور اینستاگرام تبدیل کنید. تکنیک های زیادی برای انجام این کار وجود دارد؛ یکی از این راه ها این است که کاربران سایت خود را به بازدید از محتوایی دعوت کنید که فقط در اینستاگرام شما ارسال می شود. بطور کلی هر چیزی که در سایت شما وجود ندارد و فقط در اینستاگرام تان است و کاربر برای دیدن آن محتوا باید به اینستاگرام شما بیاید.

به عنوان مثال، می توانید یک پیشنهاد پاپ آپ به کاربر قبل از ترک سایت شما ارائه دهید؛ بدین صورت که از طریق پاپ آپ سایت خود به او کوپن تخفیف بدهید و از کاربر خود بخواهید برای دریافت آن به اینستاگرام شما مراجعه کند. مطمئن باشید با دیدن کوپن تخفیف محصول شما در اینستاگرام شما را دنبال می کند تا برای دریافت کوپن های تخفیف بعدی معطل نشود.

 

تبلیغات های کسب درآمد از اینستاگرام چقدر واقعیت دارند؟

کسب درآمد از اینستاگرام موضوعی است که میخواهیم در این مقاله به آن بپردازیم .این روزها بیشتر از همیشه شاهد تبلیغات زیادی در زمینه کسب درآمد از اینستاگرام هستیم . نکته ی بسیار مهم این است که چطور به این افراد اعتماد کنیم.

برندسازی در اینستاگرام آیا کسب درآمد میلیاردی واقعیت دارد؟

در همه کسب و کارها میتوان به درآمد های متفاوتی رسید اما چیزی که زیاد جلب توجه می کند درآمد بالای برخی از افراد است.برای مثال به درآمد میلیاردی اینفلوئنسرها اشاره ای کنیم که دریافتی آنها به چند میلیارد هم می رسد.

بله کسب درآمدهای میلیاردی واقعیت دارد و فقط شامل اینفلوئنسرها نمی شود بلکه در تمام موضوعاتی که فعالیت آنها در اینستاگرام می باشد می توان به این درآمد رسید که یکی از انواع آن فروش می باشد.

برندسازی در اینستاگرام جریان این تبلیغات چیست؟

به طور کلی می توان گفت که اکثر آموزش های کسب درآمد از اینستاگرام از یک اصول مشخص پیروی می کند و تفاوت چندانی در این آموزش ها احساس نمی شود. مهمترین چیزی که باید توجه کنید پشتیبانی این دوره هاست.

اگر صرفا شما دوره ای خریداری کنید که به شما روش های کسب درآمد از اینترنت و اینستاگرام را آموزش دهد به احتمال زیاد از این دوره نتیجه نخواهید گرفت. دوره ی خوب باید به شما کمک کند تا بهترین بازخورد را کسب کنید و مهمترین نکته این است که آموزش دهنده باید شما را در رسیدن به نتایج بهتر همراهی کند.

 

برندسازی در اینستاگرام چطور اعتماد کنم؟

اعتماد سخت ترین کار ممکن در فضای اینترنت است. با توجه به کلاهبرداری ها و موارد مشابه که برای بسیاری از افراد پیش امده است باید به نکات زیر توجه کنید.

  1. به سابقه فرد توجه کنید
  2. قیمت زیاد دوره نشان دهنده کیفیت بالای آن نیست
  3. به ماشین های میلیاردی و اجاره ای افراد توجه نکنید
  4. سعی کنید نظرات خریداران قبلی را پیدا کنید و یا با انها به نحوی ارتباط برقرار کنید
  5. وب سایت و محبوبیت مدرس را  در سایر شبکه های اجتماعی و وب سایت ها بررسی کنید

برندسازی در اینستاگرام تیم شویراد می تواند شما را در این راه همراهی کند.

ما در شویراد راه های زیادی رفته ایم  و با تجربه ی ۱۰ ساله ی خود  شما را  تا بینهایت همراهی میکنیم و این اطمینان را به شما می دهیم که قطعا با رعایت اصول و قوانینی که شویراد برای شما تدوین می کند به نتیجه خواهید رسید .

برای تماس با تیم شویراد و دریافت مشاوره رایگان در مورد دوره‌ی کسب و کار آنلاین از قسمت تماس با ما اقدام کنید.

 

حرف آخر

 حرف آخر این است که اینستاگرام به دلیل امکانات فراوانی که روز به روز در اختیار کاربران خود قرار داده است توانسته محبوبیت زیادی در بین کاربران خود ایجاد کند. به همین دلیل می توانید با دانستن ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ از این پلتفرم به عنوان یک ابزار بازاریابی حرفه ای استفاده کنید.

ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ که در این مقاله به آنها اشاره کردم تنها بخشی از ویژگی ها و قابلیت های اینستاگرام است که می توانید از آنها برای رونق کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید، امیدوارم این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *