9 تا از بهترین ایده های افزایش فروش در اینستاگرام!

افزایش فروش اینستاگرام
زمان مطالعه: 7 دقیقه

چگونه افزایش فروش در اینستاگرام را تجربه کنیم؟ این روزها خیلی از کار و کسب ها وارد شبکه های اجتماعی شده اند؛ به طوری که اگر این روزها شما دارای یک کار و کسب کوچک باشید اما به فضای مجازی وارد نشده باشید، سرتان کلاه رفته است.

ساده تر می گوییم؛ اگر در دنیای اینترنت و شبکه های اجتماعی فعالیت کاری نداشته باشید سرتان بی کلاه می ماند، چون رفته رفته تجارت ها در بستر اینترنت صورت می گیرد و بیشتر کارها امروزه به خصوص در ایام کرونایی وابسته به اینترنت و به صورت دور کار شده اند؛ از این رو تبلیغات در اینستاگرام نقش مهمی در رونق کسب و کار دارد.

بیشتر پیج هایی که در اینستاگرام فعالیت دارند یک کار و کسبی را برای کسب درآمد راه اندازی کرده اند. اگر شما نیز دارای کار و کسب کوچک هستید و تازه وارد فضای مجازی شده اید و می خواهید کار و کسب تان را رونق بدهید، بهتر است با روش هایی که به افزایش فروش در اینستاگرام کمک می کند آشنا شوید؛ به همین دلیل توصیه می کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

 

فروش اینستاگرام

فروش در اینستاگرام

پلتفرم محبوب اینستاگرام که از همان لحظه معرفی تا کنون توانسته است طرفداران زیادی به سمت خودش جذب کند، یکی از بهترین فضاها برای رونق کار و کسب تان است.

چرا می گوییم اینستاگرام تاثیر زیادی بر رونق کار و کسب شما دارد؟ به این دلیل است که این پلتفرم، علاوه بر اینکه این امکان را به شما می دهد عکس ها و فیلم هایی از زندگی رومزه تان را با دیگران به اشتراک بگذارید، موقعیت افزایش فروش در اینستاگرام هم فراهم کرده است که بتوانید با راه اندازی اکانت تجاری به کسب در آمد در این پلتفرم بپردازید.

با راه اندازی اکانت تجاری در اینستاگرام شما می توانید با میلیون ها کاربر ارتباط برقرار کرده و محصول یا خدماتتان را به میلیون ها کاربر نه تنها در سطح شهر یا کشور بلکه در سطح جهان نیز معرفی کنید.

در حال حاضر می توان گفت بیش از 40 درصد از اکانت هایی که در اینستاگرام فعالیت دارند، از نوع تجاری هستند و هر کدام محصول یا خدماتی را به شما ارائه می دهند. برای موفق شدن در اینستاگرام و افزایش فروش در اینستاگرام لازم است از چند راهکار ساده و راحت استفاده کنید.

اگر شما یک چشم داشت برای آینده و هدفتان از راه اندازی پیج تجاری داشته باشید و به صورت مستمر از روش های مختلف و حیرت آور و در عین حال ساده برای افزایش فروش در اینستاگرام استفاده کنید، قطعا موفق خواهید شد.

فوت و فن افزایش فروش در اینستاگرام

اگر شما تقریبا مدت زیادی از راه اندازی کار و کسب تان در اینستاگرام می گذرد اما هنوز به نتیجه دلخواه خود نرسیده اید؛ ادامه مطلب را بخوانید تا فن کوزه گری افزایش فروش در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

پونزاکانت تجاری حرفه ای بسازید

اولین قدم برای جذب مخاطب و افزایش فروش در اینستاگرام ساخت یک اکانت تجاری حرفه ای است؛ مطمئن باشید داشتن اکانت حرفه ای در افزایش فروش محصولات شما نقش مهمی دارد.

برای مثال تصور کنید برای خرید لوازم جانبی تلفن همراه به یک فروشگاه مراجعه می کنید. اولین موردی که توجه شما را به سمت خودش جلب می کند، نام و ویترین فروشگاه است. وقتی شما از نام فروشگاه و سپس ویترین آن که با نظم و جلوه خاصی خودنمایی می کند، خوشتان می آید، حتما دلتان می خواهد داخل فروشگاه را هم ببینید و حتی در خریدهای بعدی ممکن است ابتدا به این فروشگاه مراجعه کنید.

پروفایل اکانت شما در اینستاگرام نیز مانند ویترین فروشگاه عمل می کند. هرچقدر شما نام اکانت تجاری و پروفایل و مشخصات اکانت را حرفه ای تر و جذاب تر بسازید، همانقدر در جذب فالور و در نتیجه افزایش فروش محصولاتتان موفق عمل کرده اید.

 

دومین نکته افزایش فروش اینستاگرام

پونزاز تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید

از مهم ترین روش هایی که در افزایش فروش در اینستاگرام تاثیر بسزایی دارد، استفاده از تبلیغات است. اینستاگرام این امکان را برای شما ایجاد کرده است تا با ساخت اکانت تجاری و سپس انتخاب یکی از گزینه های اینستاگرام برای تبلیغات بر اساس نیاز، بودجه و نوع استراتژی از تبلیغات اینستاگرام نیز به راحتی استفاده کنید.

برخلاف تبلیغات دیگر که با هزینه های زیادی همراه هستند، تبلیغات خود اینستاگرام به صورت رایگان در اختیار شما هستند.

استفاده از هشتگ ها، تگ ها، موقعیت مکانی و… از ابزارهای تبلیغات اینستاگرام هستند، که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد؛ پس از این ابزارها به درستی استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

پونزاز اینفلوئنسرها کمک بگیرید

سومین راه برای افزایش فروش در اینستاگرام و شناخته شدن در بین میلیون ها کاربر اینستاگرام، کمک گرفتن از اینفلوئنسرهای معروف و البته معتبر است. شما می توانید برای معرفی پیج تجاری تان به دیگران از آن ها بخواهید شما را به فالورهایشان معرفی کنند.

کمک گرفتن از اینفلوئنسرها بر خلاف تبلیغات خود اینستاگرام رایگان نیست و هر اینفلوئنسر قیمت هایی برای هماهنگی تبلیغات بسته به نوع تبلیغات یا میزان محبوبیت خودش در اینستاگرام دارد.

به طور کلی اینفلوئنسرهای معروف و معتبر با تبلیغ محصولات شما در بین مخاطبانشان، خیلی بهتر می تواند در افزایش فروش در اینستاگرام تاثیرگذار باشد.

پونزگذاشتن استوری محصول به همراه لینک خرید

از جمله کارهایی که می توانید برای راحتی مخاطبانتان در خرید محصول انجام دهید، گذاشتن لینک خرید در استوری محصول است.

برای مثال شما کفشی را در استوری پیجتان معرفی می کنید، اگر لینک خرید آن را در استوری قرار ندهید قطعا پیدا کردن آن محصول و دسترسی به آن کمی زمان بر خواهد بود اما اگر لینک خرید محصول را نیز در استوری تگ کنید، دسترسی مخاطبانتان به آن محصول سریع تر خواهد بود.

 

سومین نکته طلایی افزایش فروش اینستاگرام

پونزصلاحیت و مورد اعتماد بودنتان را نشان دهید

راهکار دیگری که در افزایش فروش در اینستاگرام تاثیر معجزه آسایی می تواند داشته باشد، نشان دادن صلاحیت و قابل اعتماد بودنتان به فالورها و مخاطبانتان است. تصور کنید وارد پاساژ لوازم ورزشی شده اید.

در دو مغازه این پاساژ جنس ها کاملا شبیه هم است اما میزان فروش یکی بیشتر از دیگری است. دلیلش چیست؟!

اگر بیشتر به خصوصیت فروشنده های این دو مغازه توجه کنیم، خواهیم دید فروشنده مغازه اول دانش کاملی در مورد لوازم ورزشی داشته و زمانی جزو مربیان خوب باشگاه های ورزشی بوده است؛ اما فروشنده مغازه دوم فردی بی تجربه است و دانش و تخصصی در رابطه با ورزش و لوازم ورزشی ندارد.

این دو فروشنده نمونه ای از اعتماد سازی هستند؛ چرا که بیشتر شما ترجیح می دهید از یک فرد متخصص لوازم ورزشی تهیه کنید تا یک فرد بی تجربه، با اینکه جنس های هر دو مغازه یکیست.

پونزبا مخاطبانتان تعامل داشته باشید

هر چقدر تعامل و صمیمیت شما با مخاطبانتان بیشتر باشد، رضایت بیشتری از شما خواهند داشت. یادتان باشد مهم ترین عامل افزایش فروش در اینستاگرام این است که با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید و به آن ها ثابت کنید شما یک فرد حقیقی، تلاشگر و مورد اعتماد برای آن ها هستید نه یک ربات!

پونزعکس های خوبی از محصولاتتان منتشر کنید

از مواردی که می تواند در پیج شما جلب توجه کند، عکس های محصولات شماست؛ شما باید عکس های جالب و باکیفیتی از محصولاتتان تهیه کنید تا مخاطبانتان با دیدن هر عکس به دیدن محصولات دیگر شما ترغیب شوند.

کیفیت بالا میزان رضایت و فروش را نیز افزایش می دهد.

پونزاز تخفیف ها استفاده کنید

ما انسان ها عاشق تخفیف هستیم!

 

فروش در اینستاگرام

اگر در مناسبت های مختلف مانند عید از تخفیف ها استفاده کنید، قطعا طرفداران زیادی جذب خواهید کرد؛ تخفیف های کوچک و بزرگ در افزایش فروش اینستاگرام، افزایش فالور، افزایش فروش، میزان بازدید و… معجزه می کند!

یادتان باشد هر از گاهی تخفیف ها را در برنامه های فروشتان قرار دهید.

پونزمسابقه برگزار کنید

برگزاری مسابقه یکی از هیجان انگیزترین روش ها برای جلب توجه و ترغیب مخاطبانتان به معرفی محصول و خدمات یا پیج شما به دوستانشان است.

حتما پیج های بزرگ و مشهور را دیده اید که هر از گاهی از مسابقه های چالشی و هیجان انگیز استفاده می کنند. این کار نه تنها به شناخته شدن آن ها کمک زیادی می کند؛ بلکه در افزایش فروش و درآمدشان نیز تاثیر شگفت آوری دارد.

کلام آخر

اگر شما هم قصد دارید در اینستاگرام تجارت کنید و فردا بیشتر از امروز فروش داشته باشید، بهتر است برخی از رایج ترین راهکارها را به کار ببرید، حوصله به خرج دهید، تلاش کنید، محتوای باکیفیت تولید کنید و سعی کنید همیشه یک قدم جلوتر از رقبایتان باشید.

اگر سوالی در زمینه افزایش فروش در اینستاگرام یا گسترش کسب و کار و برند شدن دارید، می توانید با کارشناسان ما در شویراد در ارتباط باشید. کافیست تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.