افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

آیا افزایش بازدید ریلز با افزایش بازدید پست در اینستاگرام متفاوت است؟ قطعاً بازدید ریلز و بازدید پست در اینستاگرام از الگوریتم‌های متفاوتی استفاده می‌کنند؛ در غیر اینصورت شرکت اینستاگرام دلیلی برای ارائه قابلیت ریلز در اینستاگرام نداشت.

ریلز (Reels) و پست‌ها دو قابلیت متفاوت در اینستاگرام هستند و هرکدام از آن‌ها در الگوریتم‌های جداگانه‌ای تحت عنوان “Feed Ranking Algorithm” عمل می‌کنند؛ این الگوریتم‌ها مسئول ترتیب نمایش محتواها در صفحه اصلی کاربران هستند.

بازدید پست‌ها

الگوریتم بازدید پست‌ها سعی می‌کند بر اساس ترکیبی از عوامل مانند علاقه‌مندی کاربر، تعاملات (مانند لایک، کامنت، اشتراک گذاری و ذخیره کردن) دیگران با پست و زمان انتشار پست، محتواها را به کاربران نمایش دهد. هدف این الگوریتم ارائه پست‌هایی است که بیشترین جذابیت را برای هر فرد دارند.

بازدید ریلز

الگوریتم بازدید ریلز به صورت جداگانه از الگوریتم بازدید پست‌ها عمل می‌کند؛ این الگوریتم بر اساس عوامل مشابهی مانند علاقه‌مندی کاربر، تعاملات دیگران با ریلز، تعداد بازدیدها، زمان تماشای ریلز و ترکیبی از عوامل دیگر، ریلز را به کاربران نمایش می‌دهد.

در کل، هر قابلیت از الگوریتم خاص خود برای ترتیب‌بندی محتوا استفاده می‌کند؛ این الگوریتم‌ها با توجه به تفاوت‌ها در رفتار کاربران و ویژگی‌های هر قابلیت، سعی می‌کنند محتواهای مناسبتر را به کاربران نمایش دهند.

مطالعه کنید: نحوه فعال کردن ریلز اینستاگرام در آپدیت های جدید

در این مقاله روش های افزایش بازدید ریلز و الگوریتم آن و همچنان کاربرد ها، مزایا و معایب آن را به طور کامل شرح خواهیم داد. تا پایان این مطلب از شویراد با ما همراه شوید.

10 تکنیک افزایش بازدید ریلز
افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

10 روش خلاقانه برای افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

برای افزایش بازدید ریلز در اینستاگرام، اولین کاری که باید بکنید این است که کاربران هنگام اسکرول در ریلزها، با دیدن ریلز شما متوقف شده و زمان زیادی را برای تماشای ریلز شما سپری کنند. در ادامه این مطلب روش هایی که برای افزایش بازدید ریلزهای اینستاگرام معرفی شده، در راستای افزایش زمان بازدید ریلز یا بعبارتی واچ تایم ریلز می باشد.

1. محتوای منحصربفرد و اورجینال بسازید

تولید محتوای منحصربفرد و اورجینال در شبکه‌های اجتماعی، به خصوص اینستاگرام، بسیار حائز اهمیت است؛ هر اندازه کیفیت محتوای ارائه شده بالا باشد، الگوریتم‌های اینستاگرام نیز به آن اولویت بیشتری می‌دهند.

البته منظورمان از محتوای اورجینال، این نیست که محتوایی که ایجاد می‌کنید باید تماماً متعلق به شما باشد یا باید با دوربین خودتان ضبط کنید؛ شما می‌توانید با ادیت(ویرایش) محتواهای دیگر یا الهام گرفتن از چالش‌ها و ترندهای موجود در اینستاگرام، محتوای منحصر به فرد و خلاقانه‌ای ایجاد کنید.

البته بهتر است به جای استفاده از محتواهای دیگران، محتوای خودتان را ایجاد کنید و نظرات و خلاقیت خود را به نمایش بگذارید. در ایجاد محتوای ریلز، تنها چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد، خلاقیت و جذب توجه مخاطبان است.

سعی کنید محتوایی را ایجاد کنید که می‌دانید مخاطبان شما را به خود جذب خواهد کرد؛ همچنین به کیفیت ظاهری محتوای خود نیز توجه داشته باشید. بالا بودن کیفیت ویدئوها و عدم وجود واترمارک، خیلی خیلی مهم است!

2. در تولید محتوا جذاب و خلاق باشید

اگر می خواهید محتوایی جذاب و خلاق تولید کنید، از خودتان بپرسید که آیا این محتوا واقعاً برای مخاطبان من جذاب خواهد بود؟ آیا این ویدئو ریلز توانایی میخکوب کردن آن‌ها را دارد؟ چه نوع محتوای شما انگیزشی باشد و چه یک ویدئویی از محیط کاری تان آماده کرده باشید، همیشه به این نکته توجه کنید که آیا این محتوا برای مخاطبان شما جذاب و خفن به نظر میاید یا نه؟

برای ایجاد محتوای خفن، می‌توانید از پیج‌هایی که در حوزه فعالیت کاری شما محتوا تولید می‌کنند، ایده بگیرید؛ برای این منظور این نوع پیج‌ها را در اینستاگرام سرچ کنید و 10 ریلز آخر آنها را ببینید. با بررسی این ریلزها متوجه خواهید شد که کدام نوع محتوا به نیازهای مخاطبان شما پاسخ می‌دهد و شما باید چه نوع محتوا را تولید کنید.

افزایش بازدید ریلز اینستاگرام با تولید محتوای جذاب
افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

توجه کنید!

اگر می‌خواهید ریلزهای با کیفیت بالاتری ایجاد کنید، حتماً به این نکته توجه کنید که با استفاده از ابزارهای canva و قابلیت Transition در اینستاگرام می‌توانید به راحتی ریلزهای با کیفیت و با جذابیت بالا ایجاد کنید.

3. از ترندهای اینستاگرام استفاده کنید (چالش ها و موسیقی های پرطرفدار)

همانطور که می دانید هر روز چالش‌ها و محتواهای جدیدی در اینستاگرام ترند می‌شوند. تمامی اینفلوئنسرها و بلاگرها، پیج‌ها پربازدید، کسب و کارها و حتی برندها نیز از این ترندها استفاده می کنند.

وقتی کاربری، محتوای جذابی را می بیند، آن محتوا به عنوان یک تجربه مثبت در ذهن او ثبت می‌شود. اگر شما نیز از محتواها و موسیقی‌های ترند در محتوایتان استفاده کنید، خواهید دید که مخاطبان شما نیز مجذوب محتوای شما می‌شوند. بنابراین چالش‌های روز دنیا رو دنبال کنید و با خلاقیت استفاده از چالش‌ها در محتوایتان، مخاطبان خود را تحت تأثیر قرار دهید. با این کار مخاطبان پیج تان همیشه پیج‌تان را دنبال می کنند و ارتباط صمیمی بین شما و آن‌ها شکل می‌گیرد. بنابراین تولید محتوای خلاق و جذاب می‌تواند به شما کمک کند تا ویو میلیونی برای ریلزتان بگیرید.

4. با قابلیت Transition ریلز بسازید

از زمانی که بخش ریلز در اینستاگرام راه‌اندازی شد، همه سازندگان محتوا می‌دانستند که ترنزیشن (transition) از خلاقانه ترین قابلیت‌های ریلز اینستاگرام می‌باشد. اگر اولین باری است که با اصطلاح “transition” آشنا می‌شوید، باید بگویم که این کلمه آنقدرها هم که به نظر میاید، پیچیده نیست!

اصطلاح “transition” به معنی انتقال است و در صنعت ویدیو سازی، به جابجایی بین دو ویدیو و یا عبور از یک ویدیو به ویدویی دیگر اطلاق می شود.

ترنزیشن‌ها در صنعت ویدیوسازی استفاده می‌شوند تا انتقال بین دو ویدیو یا عبور از یک ویدیو به ویدیوی دیگر را صمیمانه‌تر و جالب‌تر کنند. هدف استفاده از ترنزیشن‌ها، ساخت یک ویدئو هیجان انگیز و جلب توجه مخاطب است؛ در بخش ریلز اینستاگرام، استفاده از ترنزیشن‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا محتواهای خلاقانه‌تری بسازند.

ابزارهای تولید محتوا ریلز اینستاگرام
افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

5. محتوای دیگران را ریمیکس کنید

یکی دیگر از قابلیت های ریلز اینستاگرام، قابلیت ریمیکس کردن محتوای دیگران می‌باشد، همانطور که می‌دانید، قبلا یکی از حساس ترین قانون اینستاگرام، کپی کردن محتوای پیج های دیگران بود، با این کار حتی اینستاگرام پیج شما را می‌بست.

ولی امروزه در بخش ریلز می‌توانید با ریمیکس کردن محتوای سایر پیج ها به راحتی محتوای جدید تولید کرده و بازدید زیادی دریافت کنید.

ریمیکس کردن محتوا، یکی دیگر از قابلیت های ریلز اینستاگرام می باشد، که به کاربران این اپلیکیشن اجازه می‌دهد محتوای دیگران را با اعمال تغییراتی، مجدد بازنشر کنند. با استفاده از این خلاقیت می توانید محتوای جدیدی تولید کنید.

با ریمیکس کردن محتوا، شما می‌توانید عکس‌ها، ویدیوها، استوری‌ها و پست‌های پیج‌های دیگر را درپیج خودتان به اشتراک بگذارید. شما می‌توانید این محتوا را با تغییراتی مثل افزودن فیلترها، متن‌ها، استیکرها و عناصر دیگر بهبود دهید و سپس آن را در صفحه خود منتشر کنید.

با ریمیکس کردن محتوای دیگران، شما می‌توانید ایده‌های جدید را با استفاده از محتوای اصلی افراد دیگر پیاده‌سازی کنید. این امر به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از محتوای موجود، زمینه‌ای برای خلاقیت و نوآوری خود ایجاد کنید. همچنین، با اشتراک‌گذاری محتوای ریمیکس شده، می‌توانید به عنوان یک هنرمند یا خالق محتوا شناخته شوید و بازخورد و تعامل بیشتری از طرف فالوورهایتان دریافت کنید.

توجه کنید!

اگر قبلاً کپی کردن محتوای دیگران در اینستاگرام برای شما مشکل ایجاد می‌کرد، حالا با استفاده از قابلیت ریمیکس، می‌توانید به صورت قانونمند از محتوای دیگران استفاده کنید. با این حال، همچنان باید قوانین حق تکثیر و حق نشر را رعایت کنید و همیشه در کپشن ریلز به منبع اصلی محتوا اشاره کنید.

6. از قالب های ریلز استفاده کنید

پیش از رونمایی از قابلیت ریلز، شما مجبور بودید پست‌های خود را در نرم‌افزارهای دیگری، خارج از محیط اینستاگرام ادیت بزنید و سپس آن‌ها را در اینستاگرام بارگذاری کنید. اما امروزه، شما می‌توانید محتوای خود را مستقیماً در بخش Reels (ریلز) به راحتی ویرایش و تغییرات لازم را اعمال کرده و در نهایت منتشر کنید.

با استفاده از قالب‌ها و فیلترهای مختلف در ریلز، می‌توانید پست‌هایی منحصر به فرد و جذاب برای اینستاگرام خود ایجاد کنید و محتوای خود را به شکلی تازه و متنوع نمایش دهید.

7. در محتوای ریلز بازاریابی کنید

به منظور افزایش بازدید ریلز، بهتر است علاوه بر ارائه محتوای سرگرم‌کننده، محتوایی ایجاد کنید که به محصول اشاره کند.

علاوه بر این، می‌توانید در ابتدای محتوای ریلز به چالش‌هایی که در زندگی روزمره خود با آن‌ها روبرو می‌شوید، اشاره کنید و سپس محصول خود را به عنوان راه حلی برای این چالش‌ها معرفی نمائید. این روش به شما امکان می‌دهد تا به فالوورهای خود نشان دهید که محصول شما چگونه می‌تواند به حل مشکلات آن‌ها کمک کند.

با استفاده از این راهکارها، می‌توانید بازدیدهای ریلز خود را افزایش داده و به مخاطبان خود نشان دهید که محصول شما چه تاثیری در بهبود زندگی آن‌ها دارد.

8. از تاپیک استفاده کنید

انتخاب تاپیک مناسب برای افزایش بازدید در ریلز ، یکی از روش های مؤثر برای جلب توجه مخاطبان و افزایش بازدید ریلز است. تاپیک ها، به کاربران اجازه می دهند تا موضوع محتوای خود به الگوریتم اینستاگرام تعریف کنند.

بهره گیری از هشتگ برای افزایش ویو ریلز
افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

9. از هشتگ ها استفاده کنید

در الگوریتم قدیم اینستاگرام، هشتگ ها در افزایش ویو ویدئوها بسیار تأثیرگذار بودند؛ اما در الگوریتم جدید اینستاگرام، برای دریافت نتیجه مثبت از هشتگ ها برای افزایش ویو ریلز، فقط از 4 تا هشتگ استفاده کنید. برای این منظور بهتر است پیج رقبای خود را تحلیل کنید و از هشتگ‌هایی که برای ریلزها با ویو پربازدید استفاده کرده اند، شما نیز در کپشن ریلز خود بکار ببرید.

10. ریلزهای مرتبط با محتوای خود را لایک کنید.

از قسمت اینسایت پیج تان، بر روی گزینه اینسپریشن (Inspiration) کلیک کنید تا پست های مرتبط با محتوای پیج تان ظاهر شوند. اکنون برای رسیدن به ویو میلیونی ریلز، یکی از این پست ها را لایک کنید؛ در این حالت اینستاگرام تعدای ریلز مرتبط با حوزه فعالیت شما را نمایش می دهد. تمامی این پست ها را لایک کنید؛ با این اقدام شما به الگوریتم اینستاگرام سیگنال درست ارسال می کنید، در نتیجه ویو ریزهایتان افزایش می یابد.

مطالعه کنید: ریلز اینستاگرام چیست؟ نحوه فعال کردن و کاربرد آن

حرف آخر

بعد از بکار بردن تمامی ترفندهای گفته شده، توصیه می کنم گزینه تبلیغات را فراموش نکنید. قطعاً یک تبلیغ هدفمند می تواند ویو میلیونی برای ریلز شما رقم بزند. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری انواع تبلیغات پیج اینستاگرامی آقای تبلیغات را دنبال کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟

0 رای، 0 از 5
حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده
نویسنده و سئوکارو طراحی تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *