افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام با 5 ترفند ساده

امرزوه اینستاگرام به عنوان یک رسانه اجتماعی بسیار محبوب، نقش مهمی در تبلیغ یک وب سایت دارد. افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام یکی از تکنیک هایی است که می توانید از این طریق سرنخ ها را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید. برخی از مالکان کسب و کار اقدام به ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مؤثر در وب سایت خود می نمایند و سپس شروع به توسعه و رشد برند خود در رسانه های اجتماعی می کنند.

حال سؤالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که فالوورهای شما از وب سایت شما بازدید می کنند؟ آیا تبلیغات گسترده در اینستاگرام می تواند در افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام مفید واقع باشد؟

اگر هدف شما افزایش ترافیک وب سایتتان است، با تولید محتوای با کیفیت و تعاملی هوشمندانه و در اینستاگرام و لینک دادن به وب سایت خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که ترافیک وب سایت شما افزایش خواهد یافت. 

در این مقاله قصد داریم مزایا و نقش اینستاگرام در افزایش ترافیک وب سایت و همچنین نحوه استفاده از اینستاگرام برای هدایت ترافیک به یک وب سایت را مورد بررسی قرار دهیم.

چرا اینستاگرام یک ابزار بازاریابی قدرتمند است؟

در حال حاضر، رسانه های اجتماعی یکی از قدرتمندترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می باشند. استفاده مؤثر از رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند تا خدمات عالی به مشتریان خود ارائه دهید، محصولات جدیدتان را تبلیغ کند و در نهایت تبدیل‌ها را افزایش دهد.

 

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

 

تعداد زیادی از شبکه های اجتماعی وجود دارد، که اینستاگرام یکی از مفیدترین آنهاست. اینستاگرام در سال 2010 به عنوان یک پلتفرم اشتراک گذاری عکس و ویدیو راه اندازی شد. این پلتفرم در حال حاضر متعلق به متا (فیس بوک سابق) است و با بیش از یک میلیارد عضو فعال، بزرگترین پایگاه کاربران شبکه های اجتماعی را ایجاد کرده است. 

اینستاگرام از نظر تعداد کاربر در مقایسه با فیس بوک و یوتیوب در صدر قرار دارد و به یکی از بزرگترین پلتفرم های رسانه اجتماعی در جهان تبدیل شده است. همچنین ماهیت بصری اینستاگرام در تولید محتوا، آن را به مکانی ایده آل برای تبلیغ کسب و کار یا وب سایت شما تبدیل می کند.

 

نحوه افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

به نظر شما چگونه  می توان از اینستاگرام برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده کنیم؟ صرف نظر از تعداد فالوورهای اینستاگرام شما، تا زمانی که حداقل تعدادی از این کاربران را به وب سایت خود هدایت نکنید، قدرت واقعی این پلتفرم آشکار نمی شود.

در این بخش قصد داریم چند تکنیک کاربردی برای هدایت فالوورهای اینستاگرامی به وب سایت را مورد بررسی قرار دهیم.

لینک وب سایت تان را به بیو خود اضافه کنید.

رایج ترین راه برای هدایت فالوورهای اینستاگرام به یک وب سایت، استفاده از تکنیک “لینک در بیو” است. اینستاگرام به شما این امکان را می دهد یک لینک قابل کلیک را در بیو خود قرار دهید. توجه کنید هر کاربر اینستاگرام این امکان را دارد که یک لینک در بیو خود قرار دهد و این تنها قسمتی از اکانت اینستاگرام شماست که می توانید مستقیماً یک لینک را اضافه کنید، بنابراین سعی کنید از آن به طور مؤثر استفاده کنید.

بیو شما همیشه باید حاوی یک لینک به صفحه ای باشد تا کاربران را به آن صفحه سوق دهد. برخی برندها، آدرس صفحه اصلی وب سایت خود را در این لینک قرار می دهند؛ این مدل لینک دهی نمی توانید به اندازه کافی مؤثر باشد. لینک در بیو زمانی می توانید موجب افزایش ترافیک وب سایت شما گردد که  به طور مکرر به روز شود. از این رو به جای آدرس صفحه اصلی وب سایت، بهتر است به یک صفحه یا محصول خاصی در وب سایت خود لینک دهید.

 ترجیحاً صفحه ای که مربوط به آخرین پست های اینستاگرام شما باشد؛ سپس از عباراتی مانند “لینک در بیو ما” در پست های خود  استفاده کنید. این اقدام یک راه هوشمند برای افزایش تعداد کاربرانی است که واقعاً بر روی پست کلیک می کنند. برای افزودن لینک به قسمت ویرایش پروفایل (Edit Profile) بروید و آدرس URL وب سایت خود را در کادر متنی وب سایت (Website) تایپ کنید. 

 

هدایت ترافیک از اینستاگرام به سایت

کاربران را دعوت به تعامل کنید.

در پست هایتان یک فراخوان (CTA) برای اقدام ایجاد کنید و از فالوورهای خود یک کاری را انجام دهند. به عنوان مثال می توانید یک تماس برای اقدام و یا URL وب سایت خود را مستقیماً روی پست تان قرار دهید. یا می توانید در برگزاری کمپین های اینستاگرامی، از فالوورهای خود بخواهید اطلاعات ایمیل شان را در وب سایت شما وارد کنند.

در استوری های خود لینک بگذارید. 

استوری ها در اینستاگرام چندین برابر بیشتر از پست های فید اینستاگرام می توانند لینک های ورودی ایجاد کنند؛ بنابراین سرمایه گذاری روی استوری 15 دقیقه ای قطعاً ارزشمند است. شما می توانید حتی از استوری ها برای تقویت فید اینستاگرام تان استفاده کنید. 

استوری های اینستاگرام راهی عالی برای تبلیغ محتوای شما هستند. با قرار دادن یک لینک در استوری خود می توانید کاربران را به وب سایت خود هدایت کنید.  کاربران می توانند به سادگی با کلیک بر روی لینک، به صفحه مورد نظر منتقل شوند.

از اینفلوئسرها کمک بگیرید. 

گاهی اوقات برای ایجاد آگاهی از برند و توسعه کسب و کار خود، بایستی دامنه تعاملات خود را گسترش دهید. با اینفلوئنسرها در حوزه یا صنعت خود (اعم از مد، زیبایی، ورزش یا سایر موارد عمودی) ارتباط برقرار کنید تا محتوای اینستاگرام موثر ایجاد کنید. کاربران اینستاگرام به اینفلوئنسرها اعتماد دارند و بطور مؤثرتری می توانند توجه فالوورها را به خود جلب کنند.

از Insights اینستاگرام استفاده کنید.

با ابزار اینسایت می توانید رفتار کاربران تحلیل کنید و در مورد علایق و خواسته های فالوور هایتان اطلاعات جمع آوری کنید. با این اطلاعات می توانید بفهمید چه پست هایی بیشترین تعامل را داشته اند و  تعداد دفعاتی که یک لینک خاص دنبال شده است را آنالیز کنید. همچنین می توانید زمان هایی را که مخاطبان تان فعال هستند را برای پست گذاری شناسایی کنید. 

حرف آخر

از آنجایی که اینستاگرام به یک کانال اجتماعی مبتنی بر درآمد تبدیل شده است، مطمئن شوید که استراتژی اینستاگرام تان بر هدایت مشتریان به وب‌سایت شما متمرکز است. 

آیا شما توانسته اید فالوورهای اینستاگرام را در وب سایت خود هدایت کنید؟ اهداف شما برای افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام چیست؟ از چه ابزارهای بازاریابی اینستاگرام برای به حداکثر رساندن سرنخ ها و تعامل استفاده می کنید؟ لطفا نظرات خود را به ما به اشتراک بگذارید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *