;

چگونه می توان یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام برگزار کرد؟

اینستاگرام در حال حاضر مورد توجه بسیاری از برندها است و مکانی ایده‌آل برای تبلیغ محصولات یا خدمات کسب و کارها، یافتن مشتریان جدید و افزایش تعامل مخاطبان است. برای اینکه فعالیت های اینستاگرام تاثیرگذار باشد، داشتن یک برنامه خاص برای محتوا بسیار مهم است. کمپین تبلیغاتی اینستاگرام یکی از انواع کمپین های دیجیتال مارکتینگ است. این کمپین ها تلاش می کنند تا یک کسب و کار در یک بازه زمانی به اهداف تجاری خود مانند افزایش فروش، آگاهی از برند، معرفی محصولات جدید ویا دسترسی به مشتری‌های جدید می باشد.

امروزه اینستاگرام بستری بسیار مناسب برای بازاریابی کسب و کارهای مختلف می باشد و بسیاری از مشاغل با فعالیت شان در اینستاگرام توانسته اند درآمد خود را چندین برابر کنند. همچنین با رایج شدن اکانت های تجاری اینستاگرام، افراد زیادی توانسته اند کسب و کار خود را در این پلتفرم توسعه داده و به درآمد برسند. تمامی این موارد سبب شدند که تعداد کاربران اینستاگرام  به طرز چشمگیری افزایش پیدا کنند.

اینستاگرام در حال حاضر 500 میلیون کاربر فعال دارد؛ این تعداد کاربر زمینه بسیار خوبی برای راه اندازی کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام را به وجود آورده است. این استراتژی راهکاری بسیار مناسب برای تبلیغ محصولات و یا خدمات با هدف افزایش فروش است. در این مقاله قصد داریم صفر تا صد راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی اینستاگرام یکی از بهترین راه ها برای  تبلیغات پیج اینستاگرام را برایتان شرح دهیم.

 

چگونه می توان یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام برگزار کرد؟ تعریف کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام را می توان نوعی بازاریابی چریکی دانست. اگر در تولید محتوا از استراتژی های محتوایی اصولی پیروی کرده و اطلاعات خوبی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید، کمپین تبلیغاتی شما بازدهی خوبی را به همراه خواهد داشت. بعد از برگزاری این کمپین و تولید محتوای مناسب خواهید توانست در مدت زمان کوتاهی مخاطبان راغب بیشتری را جذب و به مشتری دائمی تبدیل کنید.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام بخشی از بازاریابی اینستاگرام است که اساساً شامل تولید و اشتراک گذاری انواع محتوا درباره محصولات و یا خدمات در این پلتفرم به منزله جذب مشتریان راغب و ایجاد وفاداری در مشتریان فعلی می باشد. بهترین و تأثیرگذارترین راه برای موفقیت در این کمپین ها اشتراک گذاری محتوای جالب، خلاقانه و با کیفیت است.

 

چگونه می توان یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام برگزار کرد؟ هدف از برگزاری کمپین های تبلیغاتی

اهداف راه اندازی کمپین های تبلیغاتی برای هر کسب و کاری متفاوت می باشد. برخی از این اهداف عبارتند از:

  • افزایش آگاهی از برند و برندسازی در بین مخاطبان
  • فروش ویژه محصولات و یا معرفی محصولات جدید
  • جذب مشتریان جدید و یا افزایش ترافیک وب سایت

لازم به ذکر است شما در شرایطی می توانید در پیاده سازی این کمپین های به موفقیت برسید که محتوایی کاملاً خلاق و مرتبط با کسب و کارتان را تولید کنید. داشتن برنامه و یک استراتژی مناسب و هدفمند یکی از مهمترین نکات استفاده از کمپین های تبلیغاتی است. هنگام طراحی کمپین باید نکات مهمی را که منجر به موفقیت آن در دستیابی به اهداف تعیین شده می شود در نظر گرفت.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

 

چگونه می توان یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام برگزار کرد؟ مزایای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام برای مشاغل

همانطور که می دانید اینستاگرام کاربران زیادی در سراسر جهان دارد و هر روز بر تعداد این کاربران افزوده می شود. این شبکه اجتماعی از نظر محتوایی گسترده تر و جذاب تر از سایر شبکه ها برای کاربران است؛ زیرا در این فضا می توان محتواهای متنوعی مانند: تصاویر، متن، فیلم، پادکست و… به اشتراک گذاشت.

علاوه بر این اینستاگرام در به روزرسانی خود از قابلیت های جدیدی را برای بهبود مارکتینگ رونمایی می کند؛ بنابراین با استفاده از این ویژگی ها می توانید انواع محتوای با کیفیت را در این فضای اجتماعی ارسال کنید و به مخاطبان خود کمک کنید تا برند و محصولات شما را بهتر بشناسند.
مهم ترین دستاورد کسب و کارها در این کمپین ها، افزایش محبوبیت یک برند و علاقه مند کردن مخاطبان به محصولات و یا خدمات مربوط به آن برند است.

چگونه می توان یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام برگزار کرد؟ مراحل برگزاری کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام

در اینجا می خواهیم 5 مرحله برای شروع فرآیند برگزاری کمپین تبلیغاتی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

برای اجرای کمپین تبلیغاتی یک هدف تعیین کنید.

برای اینکه بتوانید یک کمپین موفق در اینستاگرام پیاده سازی کنید، باید هدف خود را کاملاً مشخص کنید. آیا می خواهید فقط برند تان را تبلیغ کنید یا قصد فروش محصول و یا خدمات برند خود رادارید؟

مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید.

اگر می خواهید از طریق این کمپین به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید، بهتر است که یک داستانی برای محتوایتان داشته باشید که مخاطب شما واقعاً با آن درگیر باشد. هر اندازه میزان تعاملات خود را با مخاطبان بیشتر کنید، بیشتر می توانید کمپین ها را مطابق با نیازهای مخاطبان تنظیم کنید.

بهترین راه برای شناخت مخاطبان این است که در مورد نیازها و علایق آن ها تحقیق کنید، ببنید چه نوع محتواهایی را دوست دارند. یک راه سریع برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبان اینستاگرام، استفاده از استکیر نظرسنجی استوری اینستاگرام برای تحقیق در مورد علایق مشتریان هدف است. با تولید محتوا در مورد نیازهای فالوورهایتان، آن ها با پست های شما بیشتر ارتباط برقرار می کنند؛ در نتیجه این افزایش تعاملات سبب افزایش فالوورهایتان نیز خواهد شد.

برای کمپین خود برنامه ای در نظر بگیرید.

شما باید یک هدف مشخص و درک روشنی از آنچه می خواهید به دست آورید داشته باشید. اما چطور می شود انجامش داد؟! بهتر است این کار را با سازماندهی یک نقشه راه شروع کنید: اجرای کمپین اینستاگرام شما چقدر طول می کشد؟ چند تا پست می خواهید منتشر کنید؟ باید سعی کنید محتوایی تولید کنید که قابل اشتراک گذاری توسط فالوورهایتان باشد. آیا خودتان می خواهید کارهای تولید محتوا را انجام دهید یا شخص دیگری را برای انجام این کار استخدام می کنید. همچنین می توانید این کار را به یک آژانس تبلیغاتی معبتر بسپارید تا کمپین شما را به بهترین نحو ممکن به انجام برساند.

پرسیدن این سوالات به شما کمک می کند منابع خود را از قبل برنامه ریزی کنید. همچنین باید برای ساختن یک هشتگ سرگرم کننده و قابل اشتراک گذاری جهت برندسازی بایستی زمان بگذارید. برای پیدا کردن یک هشتگ مناسب برندتان درباره روند هشتگ های خاص مرتبط با حوزه کسب و کاریتان کمی تحقیق کنید.

به محض این که نقشه راه خود را تهیه کردید، زمان آن فرا رسیده است که در مورد اینکه دقیقاً چگونه می خواهید استراتژی خود را پیاده سازی کنید، تصمیم بگیرید.

برای تبلیغ به اینفلوئنسرها در اینستاگرام مراجعه کنید.

بعد از اینکه محتوای خود را برای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود ایجاد کردید، قطعاً می خواهید محتوایتان توسط افراد زیادی دیده شود! یک راه عالی برای تبلیغ کمپین بازاریابی اینستاگرام، ککمک گرفتن از ایئفلوئنسرها است. بدین منظور سعی کنید اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه کسب و کار خود را که حداقل بالای ده هزار فالوور دارند را پیدا کنید.

یک تقویم محتوایی  برای اشتراک گذاری پست هایتان تنظیم کنید.

بهتر است یه تقویم محتوایی به منظور ارسال پست در اینستاگرام داشته باشید! با این اقدام می توانید بیشتر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و آن ها درگیر محتوایتان نمائید. در این تقویم محتوایی یک جدول زمانی برای پست های خود تنظیم کنید، حتی هشتگ ها و کپشن های مورد نظر خود را را در این تقویم مشخص کنید.

توصیه ما: اعتماد به یک آژانس تبلغیاتی معتبر

در آخر توصیه می کنیم برای جلوگیری از هدر رفت هزینه برگزاری کمپین تبلیغاتی اینستاگرام، با کارشناسان گروه شویراد که چندین سال سابقه در زمینه تبلیغات گسترده اینستاگرام دارد،  تماس بگیرید. کارشناسان تبلیغاتی این آژانس بصورت شبانه روزی آماده ارائه  هر گونه مشاوره و ارهنمایی لازم برای اجرای کمپین های تبلیغاتی شما به بهترین شکل ممکن است.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *