;

تبلیغات پیج اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

در حال حاضر برای رسیدن به درآمد در اینستاگرام بایستی تبلیغات را در استراتژی کسب و کار خود بگنجانید! تبلیغات پیج اینستاگرام سبب می شود در میان انبوهی از رقبای خود دیده شوید؛ در واقع شما با تبلغیات برندسازی می کنید. توجه داشته باشید اگر بخواهید به صورت طبیعی پیج خود را رشد دهید، باید حالا حالاها صبر کنید. البته لازم است بدانید تبلیغات در اینستاگرام هم قوانین و اصول خودش را دارد و اگر بی‌گدار به آب بزنید، هیچ سودی از آن کسب نمی کنید و صرفاً انگا پول خود را دور ریخته اید.

همه منابع حاکی از این هستند که در حال حاضر، بیش از 50 میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام فعال هستند! این آمار بیانگر این است که شانس موفقیت شما برای کسب درآمد در این شبکه اجتماعی روز به روز در حال افزایش است؛ شما نیز این فرصت طلایی را از دست ندهید و سعی کنید با تبلیغات گسترده در اینستاگرام کسب و کار خود را توسعه داده و برندسازی کنید.

در این مقاله می خواهیم سال ها تجربه و دانش خود را با شما به اشتراک بگذاریم و در نهایت بدون دغدغه تبلیغات پیج اینستاگرام خود را راه اندازی کنیم.

 

تبلیغات پیج اینستاگرام میان‌بری برای کسب درآمد

بسیاری از اکانت ها با تعداد فالوورهای میلیونی نیز با تبلیغات توانسته اند رشد کنند. اگر بخواهید فقط با تولید محتوای جذاب پیج تان ر رشد دهید، باید صبور باشید زیرا این روش ممکن است کمی طول بکشد اما با تبلیغات پیج اینستاگرام می توانید این مسیر طولانی را کوتاه کنید.

حالا از خودتان بپرسید اگر بتوانید با تبلیغات تعدای مخاطب را متقاعد کنید که به پیج شما سر بزنند، آیا محتوای شما انقدر کیفیت دارد که مخاطب را جذب کند؟ برای اینکه بازدید کننده را بتوانید جذب کنید و مخاطب در همان لحظه اکانت شما را فالو کند، حـتماً چندین محتوای با کیفیت در پیج تان داشته باشید و همچنین قسمت بایو را در پروفایل خود تکمیل کنید. بعد از اینکه از محتوای پیج خود مطمئن شدید، بهترین روش انجام تبلیغات در اینستاگرام می باشد.

 

تبلیغات پیج اینستاگرام

روش های تبلیغات در اینستاگرام

روش های زیادی برای تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد؛ ما در این بخش  در مورد 3 تا از معروف ترین روش های تبلیغ در این شبکه اجتماعی بحث کنیم.

تبلیغات پیج اینستاگرام چگونه انجام می شود؟تبلیغات اینستاگرام Instagram Ads

این روش تبلیغاتی یک تکنیک هدفمند است، که از این طریق می توان مخاطب ها را با توجه به علایقشان هدف گیری کرده و تبلیغ خود را به آنها نشان داد. اما این روش تبلیغات برای کاربران ایرانی اینستاگرام مناسب نیست و هیچ تأثیر مثبتی بر اکانت های ایرانی ندارد. علاوه بر این مشکلات، پرداخت هزینه این روش تبلیغاتی به دلار است که دردسرهای خاص خود را دارد.

تبلیغات پیج اینستاگرام چگونه انجام می شود؟تبلیغات اینفلوئنسر (اینفلوئنسر مارکتینگ)

اینفلوئسرهای افراد مشهور و یا تأثیرگذاری هستند که معمولا در بین مخاطبان اینستاگرام بسیار محبوب هستند. این روزها بازار اینفلوئسنرهایی که برندهای مختلف را تبلیغ می کنند بسیار داغ است. در تبلیغات اینفلوئنسری، مالکان کسب و کارها و یا صاحبان برند از بلاگرها و افراد محبوب و پرطرفدار می خواهند که برند / صفحه / محصول آن ها را به فالوورهای خود معرفی کنند.

مزیت این روش این است که اگر به درستی انجام شود قطعا نتایج خوبی به همراه خواهد داشت و افراد زیادی بنابه به اعتماد اینفلوئنسر محبوب خود پیج شما را دنبال خواهند کرد، اما معمولاً این روش هزینه زیادی دارد.

تبلیغات پیج اینستاگرام چگونه انجام می شود؟تبلیغات در صفحات عمومی با تعداد فالوورهای بالا

پیج های عمومی با تعداد فالوورهای بالا نیز مخاطبان خاص خود را دارند و تبلیغات روی آن ها اگر به درستی انجام شود، بسیار واکنش گرا خواهد بود. هزینه این نوع تبلیغات بسیار کمتر از تبلیغات اینفلوئنسر است و معمولا پست یا استوری تبلیغاتی شما در این صفحات حداکثر تا 48 ساعت دوام خواهد داشت.

توجه داشته باشید که اگر اینفلوئنسر یا صفحه اینستاگرامی مناسب را برای تبلیغات پیج اینستاگرام خود انتخاب نکنید، ممکن است تمام سرمایه تبلیغاتی شما به هدر برود. در قسمت بعدی معیارهای یک اکانت اینستاگرامی عمومی برای دریافت بازدهی بالای تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.

 

بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغات

انتخاب بهترین صفحه برای تبلیغات اینستاگرام یکی از چالش برانگیزترین قسمت اینگونه تبلیغات می باشد. اگر در انتخاب پیج مورد نظر یک قدم اشتباهی را بردارید، کل بودجه ای که برای تبلیغ پیج تان خرج کرده اید ار به باد فنا می دهید. برای یافتن بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغات حتما به معیارهای زیر توجه کنید:

تبلیغات پیج اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ نرخ تعامل (Engagement Rate)

هرگز فریب تعداد فالوورهای یک صفحه اینستاگرام را نخورید؛ اگر می خواهید مطمئن شوید پیج انتخابی شما یک پیج مناسب برای تبلیغات بهتر است میزان تعامل پست های آن را بررسی کنید.
به تعداد لایک ها و کامنت های صفحه مربوطه نگاهی بیندازید، آیا میزان تعاملات پیج با تعداد فالوورهای آن متناسب است؟

تبلیغات پیج اینستاگرام چگونه انجام می شود؟زمینه فعالیت پیج با کسب و کار شما مرتبط باشد.

این امر به ویژه در تبلیغات اینفلوئنسر بسیار مهم است؛ شما باید تبلیغات پیج تان را به یک اینفلوئنسری بسپارید در حوزه کاری شما فعالیت دارد. به عنوان مثال تصور کنید صدف بیوتی، کالای پزشکی تبلیغ کند! آیا به نظر شما این تبلیغ می تواند بازدهی داشته باشد؟ قعطعاً نه! زیرا کاربرانی که صدف را فالو کرده اند، به دنبال محصولات آرایشی می باشند و اصلاً به محصول شما نیاز ندارند. شما اید یک اینفلوئنسری پیدا کنید که مخاطبان پیج قطعا به کالاهای پزشکی نیاز دارند.

تبلیغات پیج اینستاگرام چگونه انجام می شود؟تعداد تبلیغات در طول روز

یکی دیگر از معیارهای مهم برای یافتن بهترین صفحه تبلیغاتی در اینستاگرام، تعداد دفعاتی است که آن صفحه در روز تبلیغ می رود. آیا به صفحاتی که دائماً تبلیغ می کنند اعتماد دارید؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده که از زیادی تبلیغاتی یک پیج حوصله تان سر برود و صفحه مربوطه را آنفالو کنید. از این بر تعداد دفعات تبلیغ پیجی را که می خواهید در آن تبلیغ کنید نظارت داشته باشید.

 

هزینه تبلیغات پیج اینستاگرام چقدر می باشد.

هزینه تبلیغات به عوامل مختلفی از قبیل پست یا استوری، تبلیغات 24 ساعته یا 48 ساعته، زمان تبلیغات بستگی دارد؛ بسته به این عوامل، هر پیجی قیمت مختص خود را دارد. اما قبل از هر چیزی باید صفحاتی را که می خواهید با آنها کار کنید انتخاب کنید سپس در مورد هزینه با آنه ها به توافق برسید.
یک نکته بسیار مهم را همواره در نظر بگیرید، برای برندسازی همیشه یک سوم بودجه خود را صرف تبلیغات کنید. اگر خودتان وقت و یا مهارت کافی برای انجام تبلیغات را ندارید پیشنهاد می کنم از یک شرکت تبلیغاتی متخصص در این زمینه مانند شویراد کمک بگیرید و یا کل فرآیند تبلیغات را به شرکت مربوطه بسپارید.

وقتی می گوییم کل فرآیند تبلیغات یعنی از پیدا کردن پیج تبلیغاتی گرفته تا تمامی هماهنگی های قبل و بعد تبلیغ را به آنها بسپارید.

 

حرف آخر: بعد از تبلیغات چه باید کرد؟

انجام تبلیغات در اینستاگرام، شروع کار شما می باشد؛ اگر فکر می کنید همین که تبلیغات خود را انجام دادید و باید منتظر باشید تا مخاطب به پیج شما سرازیر شود کاملاً در اشتباه هستید. این تفاوت بین یک حرفه ای و یک شخص تازه کار می باشد؛.بعد از انجام تبلیغات، باید میزان بازدهی تبلیغ انجام شده را بررسی کنید.

آیا با توجه به هزینه ای که برای تبلیغات صرف کردید، بازدهی داشته اید؟ سپس مطمئن شوید که پیج شما باندازه کافی محتوای خوب برای جذب مخاطب داشته باشد و به وعده هایی که در تبلیغات داده اید حتماً عمل کنید. همیشه به یاد داشته باشید که اگر سلیقه و علایق مخاطبان تان را فراموش کنید، به راحتی آن ها را از دست خواهید داد.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *