جلب توجه و افزایش فروش با شیوه‌های نوین تبلیغات

آموزش تبلیغات در اینستاگرام” می‌تواند راهی برای افزایش دیدگاه‌ها و جذب مخاطب جدید باشد. ما می‌خواهیم به شما یاد بدهیم که

 • چگونه از قدرت اینستاگرام برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید؟
 • چگونه در اینستاگرام به میلیون‌ها نفر دسترسی پیدا کنید و اعتماد و وفاداری آن‌ها را جلب کنید؟
 • چگونه می‌توانید با هزینه کم و بازدهی بالا تبلیغات خود را در اینستاگرام انجام دهید؟
 • چگونه می‌توانید تبلیغات خود را در اینستاگرام به صورت حرفه‌ای و مؤثر انجام دهید؟

قبل از هر چیزی بایستی نکات کلیدی در مورد ایجاد یک پروفایل جذاب، تعیین هدف و مخاطب، انتخاب استراتژی مناسب، استفاده از امکانات و ابزارهای اینستاگرام و اندازه‌گیری و بهبود عملکرد تبلیغات را بدانید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 

جذب مشتری و درآمدزایی با تبلیغات گسترده در اینستاگرام

با دریافت آموزش تبلیغات در اینستاگرام، بهترین نتیجه کسب کنید!

آموزش تبلیغات در اینستاگرام یک موضوع مهم و پرطرفدار است.  اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است که نزدیک دو میلیارد کاربر فعال دارد. بسیاری از کسب و کارها، برندها و افراد معروف از اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبان خود و افزایش شناخته شدن خود استفاده می‌کنند. اما چگونه می‌توان از اینستاگرام به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بهره برد؟

در ادامه چند نکته کلیدی را برای آموزش تبلیغات در اینستاگرام می‌گوییم. این نکات عبارتند از:

 • ایجاد یک پروفایل حرفه‌ای و جذاب
 • تعیین هدف و مخاطب تبلیغات خود
 • انتخاب استراتژی مناسب برای محتوا، زمان‌بندی و بودجه
 • استفاده از امکانات و ابزارهای موجود در اینستاگرام مانند استوری، ریلز، آی‌جی‌تی‌وی و …
 • اندازه‌گیری و بهبود عملکرد تبلیغات خود

اینستاگرام یک فرصت بزرگ برای تبلیغ کنندگان است که نباید از دست داد. با رعایت این نکات، شما می‌توانید تبلیغات خود را در اینستاگرام بهینه‌سازی کرده و نتایج مطلوب را کسب کنید.

آموزش تبلیغات در اینستاگرام
جلب توجه و افزایش فروش با شیوه‌های نوین تبلیغات

چرا باید در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

دلایل زیادی برای انجام تبلیغ در اینستاگرام وجود دارد؛ در ادامه برخی از آن‌ها را شرح خواهیم داد:

اینستاگرام بیش از یک میلیارد ( طبق آمار جهانی نزدیک دو میلیارد) کاربر فعال دارد و دومین شبکه اجتماعی محبوب در جهان پس از فیس بوک است. این بدان معنی است که شما می توانید با برگزاری تبلیغات در اینستاگرام به یک جمعیت بزرگ و متنوع دسترسی پیدا کنید.

اینستاگرام به شما اجازه می دهد تبلیغات خود را بر اساس معیارهای مختلفی مانند مکان، سن، جنسیت، علایق، رفتار و غیره هدفمند کنید.

اینستاگرام یک پلتفرم بصری است که به شما اجازه می دهد محصولات یا خدمات خود را به شکلی جذاب ترویج کنید. به عنوان مثال می توانید از قالب های محتوایی مختلفی مانند عکس، ویدیو ( ریلز)، پست‌های کاروسل، استوری ها برای ایجاد تبلیغات متنوع بهره ببرید.

شما نتایج تبلیغات اینستاگرامی‌تان را می‌توانید اندازه گیری و آنالیز کنید و در صورت وجود نقص آن را بهبود بخشید. با این تفاسیر می‌توان گفت تبلیغات اینستاگرام مسیر رسیدن به هدف‌تان < افزایش آگاهی برند، افزایش ترافیک وب سایت، تولید سرنخ، افزایش فروش یا رشد فالوورهای> را هموار می‌کند.

بهترین روش تبلیغات اینستاگرام چیست؟

بهترین روش تبلیغات در اینستاگرام به هدف و بودجه شما بستگی دارد. اما به طور کلی، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

تبلیغات اسپانسری

این روش به شما امکان می‌دهد که پست‌ها یا استوری‌های خود را به کاربرانی که علاقه‌مند به موضوع شما هستند، نشان دهید. شما می‌توانید هدف‌گروه، بودجه، مدت زمان و نوع تبلیغ خود را انتخاب کنید. این روش برای افزایش شناخت برند، ارتباط با مخاطبان و افزایش فروش مناسب است.

اینفلوئنسر مارکتینگ

این روش به شما امکان می‌دهد که از تأثیرگذاری افراد محبوب و معتبر در اینستاگرام برای معرفی محصولات یا خدمات خود استفاده کنید. شما می‌توانید با اینفلوئنسرهایی که مخاطبانی مشابه شما دارند، همکاری کنید و از آن‌ها بخواهید که پست یا استوری تبلیغاتی برای شما انتشار دهند. این روش برای افزایش اعتماد، جذب مشتریان جدید و افزایش فروش مناسب است.

برگزاری مسابقه و دادن هدیه

این روش به شما امکان می‌دهد که با ایجاد انگیزه و هیجان در کاربران، آن‌ها را به فعالیت و اشتراک‌گذاری پست‌های شما ترغیب کنید. شما می‌توانید با تعیین شرایطی مانند فالو کردن پیج، لایک و کامنت گذاشتن، تگ کردن دوستان و استفاده از هشتگ خاص، مسابقه‌ای برگزار کنید و به برندگان جوایزی اهدا کنید. این روش برای افزایش دیده‌شدن، افزایش فالوور و افزایش ارتباط با مخاطبان مناسب است.

این‌ها فقط برخی از روش‌های تبلیغات در اینستاگرام هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای موفقیت در تبلیغات در اینستاگرام، باید به چند نکته مهم توجه کنید:

 • محتوای مناسب و ارزشمند تولید کنید که با نیاز و علاقه مخاطبان شما هم‌خوانی داشته باشد.
 • از تصاویر و ویدیوهای جذاب و با کیفیت استفاده کنید که توجه کاربران را به خود جلب کنند.
 • از هشتگ‌های مرتبط و پربازده استفاده کنید که باعث شوند پست‌های شما در اکسپلور و جستجوی اینستاگرام دیده شوند.
 • از کال تو اکشن (CTA) یا فراخوان به عمل استفاده کنید که کاربران را به انجام کاری مانند خرید، ثبت‌نام، بازدید از سایت و غیره تشویق کنید.
 • از نظرات و بازخوردهای کاربران استفاده کنید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. این کار باعث می‌شود که اعتماد و وفاداری کاربران به شما افزایش یابد.
بهینه سازی تبلیغات در اینستاگرام
جلب توجه و افزایش فروش با شیوه‌های نوین تبلیغات

چگونه تبلیغات خود را در اینستاگرام بهینه کنیم؟

در بالا گفتیم از  تبلیغات در اینستاگرام می‌توانید برای برندسازی، افزایش فروش، برقراری ارتباط با مخاطبان و جلب اعتماد و ایجاد وفاداری استفاده کنید. برای بهینه‌سازی تبلیغات خود در اینستاگرام، باید به چند نکته توجه کنید:

هدف تبلیغات خود را مشخص کنید. 

ابتدا باید مخاطبان و بازار هدف، مکان‌های نمایش تبلیغات، فرمت و محتوای تبلیغات و معیارهای اندازه‌گیری عملکرد تبلیغات را انتخاب کنید. 

بنر یا تیزر تبلیغاتی خود را طراحی کنید.

در طراحی بنر و تیزر تبلیغاتی، جذابیت، کیفیت تصاویر، مدت زمان ویدیوهای و قلاب‌هایی ( در متن تبلیغاتی یا کپشن ) که برای جذب مخاطبان بکار می‌برید، استفاده کنید.  

تبلیغات خود را راه‌اندازی و پیگیری کنید. 

بعد از برگزاری تبلیغات، بایستی حتماً نتایج آمار و بازدهی آن را اندازه گیری کنید و در صورت لزوم تغییرات لازم را اعمال نمائید. برای اینکه تبلیغات شما مؤثر باشد، سعی کنید زمان مناسب را برای انتشار تبلیغات خود انتخاب کنید. برای بهبود عملکرد تبلیغات خود می‌توانید از روش‌هایی مثل تست A/B بهره ببرید.

تبلیغ اینستاگرام
جلب توجه و افزایش فروش با شیوه‌های نوین تبلیغات

چگونه با میزان تعامل فالوورهای پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟

برای افزایش نرخ تعامل فالوورهای خود در اینستاگرام، از راهکارهای زیر استفاده کنید: 

تنظیم زمان مناسب برای انتشار پست‌ها

دقیقاً بدانید فالوورهای شما در چه ساعاتی از روز فعال‌تر هستند و پست‌های خود را در آن زمان‌ها منتشر کنید. برای این منظور می‌توانید از ابزارهای آنالیز اینستاگرام مانند  اینستاگرام اینسایت  استفاده کنید.

استفاده از استیکرهای چالش برانگیز در استوری‌های اینستاگرام

در حالت کلی، استوری یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد تعامل با فالوورها می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از استیکرهای مختلف مانند گیمیفیکیشن، نظرسنجی، پرسش و پاسخ، کوئیز و غیره، فالوورهای خود را ترغیب به ریپلای کردن کنید. 

تولید محتوای قابل ذخیره‌سازی ( save)  و قابل اشتراک‌گذاری ( share) 

محتوای قابل ذخیره‌سازی یا savable content، محتوایی است که فالوورهای شما بخواهند آن را برای مراجعه بعدی در پروفایل خود ذخیره کنند.

 محتوای قابل اشتراک یا sharable content، محتوایی است که فالوورهای شما بخواهند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. 

این دو نوع محتوا باعث می‌شوند که پست‌های شما بیشتر دیده شوند و نرخ تعامل پیج‌تان افزایش یابد. برای تولید این دو نوع محتوا می‌توانید از محتوای آموزشی، ارزشمند، جذاب، خلاقانه و منحصر به فرد استفاده کنید. برای مثال می‌توانید نکات، راهنما، داستان، آمار، نقل قول، معما، جوک و غیره را به صورت تصویری یا ویدیویی ارائه کنید.

انتشار محتوای مورد علاقه‌ فالوورها در زمینه فعالیت پیج 

برای این کار باید بدانید که فالوورهای شما چه نوع محتوایی را بیشتر دوست دارند و به دنبال چه موضوعاتی هستند. برای این منظور می‌توانید از ابزارهای آنالیز اینستاگرام استفاده کنید و ببینید که کدام پست‌های شما بیشترین تعامل را کسب کرده‌اند. سپس سعی کنید محتوای مشابه یا مرتبط با آن‌ها را ارائه کنید؛ به این ترتیب می‌توانید فالوورهای  خود را راضی و وفادار نگه دارید.

نوشتن کپشن‌های طولانی و جذاب برای افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام 

کپشن یا متن توضیحی پست، یکی از عوامل مهم برای جلب توجه و تعامل فالوورها است. شما می‌توانید با نوشتن کپشن‌هایی که یک داستانی را روایت کنند، سؤالی را مطرح می‌کنند، یا نظری را بخواهند، یا یک فراخوان به عمل را ایجاد کنند، فالوورهای خود را ترغیب به کامنت گذاشتن کنید.

این چند تکنیک برخی از راهکارهایی هستند که می‌توانید برای افزایش تعامل با فالوورهای خود در اینستاگرام انجام دهید.

بهترین پیج برای تبلیغ در اینستاگرام
جلب توجه و افزایش فروش با شیوه‌های نوین تبلیغات

حرف آخر

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد و شما را در راه اندازی و بهبود تبلیغات خود در اینستاگرام یاری کرده باشد.

در این میان توصیه می‌کنم از مطالب کلاب آقای تبلیغات غافل نشوید؛ از آنجا که این ربات تمامی اطلاعات مرتبط با تبلیغات را در اختیار شما قرار می‌دهد، به شما پیشنهاد می‌دهیم تاپیک‌ها و مواردی که در این مطالب ارائه می‌شود را مرور کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *