هشتگ اینستاگرام چیست به همراه تکنیک های هشتگ زدن

تکنیک های هشتگذاری اینستاگرام
زمان مطالعه: 7 دقیقه

هشتگ اینستاگرام چیست و به چه دردی می خورد؟ اینستاگرام همواره در آپدیت هایی که منتشر می کند از قابلیت ها و امکانات جذاب و البته کاربردی رونمایی می کند، که بیشتر از قبل به شما کمک می کند تا برند، حرفه، کار و کسب و حتی پیج شخصی خودتان و محتوایتان را به همه معرفی کنید.

در کنار اینکه شما به یک فرد قابل اعتماد در این پلتفرم تبدیل می شوید، می توانید از این راه درآمد بیشتری هم کسب کنید؛ اما باید در بین پیج ها و محتواهای بی شماری که در اینستاگرام وجود دارد، دیده شوید.

در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از امکانات اینستاگرام یعنی هشتگ که برای اولین بار در توییتر رونمایی شد و در بیشتر شبکه های اجتماعی از آن استفاده می شود، آشنا کنیم. توصیه می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

برای آشنایی از  هشتگ های پر بازدید اینستاگرام در سال 2021 این مقاله را مطالعه کنید. 

هشتگ اینستاگرام چیست؟

ابتدا می خواهیم معرفی کوتاهی از هشتگ در اینستاگرام داشته باشیم تا با این گزینه آشنایی بهتری داشته باشید و بدانید چه کاری انجام می دهد.

با پیشرفته شدن تجهیزات و روی کار آمدن شبکه های اجتماعی بیشتر افراد در این شبکه ها حداقل یکبار از هشتگ استفاده کرده اند.

هشتگ که با نوشتن کاراکتر # و سپس نوشتن کلمه مورد نظر شروع می شود، به معنای شناسایی کلمات کلیدی یا دسته بندی کلمات و متن در شبکه های اجتماعی است.

به طور کلی وقتی کاراکتر # را در اول کلمه ای وارد می کنید، باعث می شوید آن کلمه به متاتگ تبدیل شود و مخاطبان شما با کلیک بر روی هشتگ به صفحه مرتبط با آن کلمه هدایت شوند.

اگر بخواهیم هشتگ اینستاگرام را شفاف سازی کنیم، می توانیم آن را به کتابخانه ای تشبیه کنیم. مانند کتابخانه بزرگ که دارای کتاب های بسیار در دسته بندی های مختلف است، هشتگ نیز دسته بندی های مختلفی داشته و کلمات زیادی را در دل خود جای داده است.

 

بهترین هشتگ اینستاگرام

 

در نتیجه وقتی که شما از یکی از این هشتگ ها استفاده می کنید، محتوای شما در بین هشتگ های دیگر نمایش داده می شود و هر فردی که هشتگ استفاده شده در پست شما را جست و جو کند، می تواند به محتوای شما نیز دسترسی داشته باشد.

دسته بندی های هشتگ اینستاگرام

به طور کلی در فضای اینستاگرام می توان هشتگ ها را به دو دسته تقسیم کرد:

Branded Hashtags

این طور می توانیم بگوییم که اکثر هشتگ هایی که در اینستاگرام استفاده می شوند از این دسته محسوب می شوند. این هشتگ ها شامل نام شرکت، محصولات و یا گروه ها و کمپین های تبلیغاتی هستند که در موارد تجاری و برندسازی استفاده می شوند.

از مزیت هایی که می توانیم در مورد این نوع هشتگ اینستاگرام بیان کنیم، قابلیت ارائه آمار دقیق است. برای مثال شما برای اینکه وضعیت کمپین تبلیغاتی خودتان را بررسی کنید، می توانید آن را در قسمت هشتگ ها جست و جو کنید و یا می توانید از مخاطبان خودتان بخواهید برای برند شما محتوا تولید کنند.

به عنوان مثال اگر شما یک پیج تجاری دارید و محصولاتی را به فروش می رسانید، می توانید از مشتریانتان بخواهید در هنگام استفاده از محصول شما، فیلم کوتاه یا عکسی از محصول شما را تهیه کرده و با هشتگ اختصاصی شما در اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

در این بین شما هم می توانید از بین محتواهای تولید شده توسط مشتریانتان چند نمونه را به صورت دلخواه انتخاب کرده و در پیج خودتان به اشتراک بگذارید.

به صورت کلی هشتگ اینستاگرام برند شده، هشتگی است که برای تجارت شما ایجاد شده و منحصر به فرد محسوب می شود.

این هشتگ ها که بر گرفته از نام برند شما، شعار و یا نام محصولات یا خدمات است، ممکن است ارتباطی با نام برند شما نداشته باشد ولی شخصیت و هویت پیج شما را در بر دارد.

Community Hashtags

هشتگ های اجتماعی که می توان گفت جزو مهم ترین هشتگ ها در اینستاگرام به حساب می آیند، کمک زیادی به شما می کنند تا با کاربران و صفحات مختلف ارتباط برقرار کنید. شما می توانید با استفاده از این هشتگ اینستاگرام در یک حوزه خاص جست و جو کنید و مخاطبان آن حوزه را پیدا کنید.

 

هشتگ در اینستاگرام

 

باید بگوییم هدف این نوع هشتگ ها تبلیغ یا بازاریابی نیست و تمام هشتگ هایی که در پست هایتان استفاده می کنید جزو هشتگ های عمومی هستند که شما برای جذب فالور استفاده می کنید.

به طور کلی از هشتگ های عمومی برای جذب فالور برای پیج شخصی استفاده می شود و از آن ها برای بازاریابی یا معرفی برند به دیگران استفاده نمی شود.

تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

بهتر است برای هشتگ گذاری هوشمندانه عمل کنید و در انتخاب هشتگ اینستاگرام بی گدار به آب نزنید! در ادامه چند تکنیک برای هشتگ گذاری مفید و جذب فالور را به شما معرفی می کنیم، پس همچنان با ما همراه باشید.

استفاده از کلمات خاص

همانطور که می دانید خاص و منحصر به فرد بودن در فضای اینستاگرام در پیشرفت شما نقش بسزایی دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم در هنگام هشتگ گذاری از کلمات جذاب و خاص استفاده کنید.

در کنار محتوای پیج شما هر چقدر هشتگ هایی که استفاده می کنید خاص و  بی نظیر باشد، باعث می شود افراد زیادی شیفته شما شده و در نتیجه پیج شما و پست های شما بیشتر دیده شود.

بگذارید راز موفقیت پیج های کاری که موفق شده اند در بین مردم اعتبار کسب کرده و معروف شوند را برای شما بازگو کنیم.

اکثر پیج های موفق کسب و کار از یک الی دو هشتگ خاص در مورد محصول یاخدماتشان به صورت همیشگی در پست ها و استوری هایی که منتشر می کنند، استفاده می کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر می خواهید فالورهایتان را افزایش دهید و کسب و کارتان را به همه معرفی کنید، بهتر است از چند هشتگ اینستاگرام اختصاصی در مورد خدمات یا محصولاتتان در کنار هشتگ های دیگر استفاده کنید.

استفاده نکردن از هشتگ های غیر مرتبط

اگر می خواهید مخاطبانتان به شما اعتماد کنند، هرگز از هشتگ هایی که مرتبط با پیج یا محتوای پیجتان نیست استفاده نکنید. اگر از هشتگ های غیر تخصصی و نامرتبط با محتوای پیجتان استفاده کنید، نه تنها کاربران اینستاگرام ممکن است به شما اعتماد نکنند بلکه ممکن است در دراز مدت اسپم شناخته شده و تعداد فالورها و بازدید کننده های پیجتان نیز کاهش پیدا کند.

اگر می خواهید این مشکلات را تجربه نکنید از هشتگ های مرتبط با موضوع و محتوای پیجتان استفاده کنید تا هم به اینستاگرام ثابت کنید محتوای پیج شما مفید است و هم بازدید کننده های زیادی جذب کنید.

زیاده روی نکردن در هشتگ گذاری

همانطور که اینستاگرام قوانین و محدودیت هایی برای لایک و کامنت دارد، برای هشتگ گذاری نیز محدودیت هایی در نظر گرفته است.

اگر در زمینه هشتگ گذاری در اینستاگرام زیاده روی کنید نه تنها تعداد بازدید از پیج شما کاهش پیدا می کند؛ بلکه ممکن است اینستاگرام نیز شما را به عنوان اسپم بشناسد و در نتیجه به پیج و محتوایی که منتشر می کنید اهمیت چندانی ندهد و این یعنی فاجعه!

هشتگ گذاری

استفاده از هشتگ های مفهومی

استفاده از هشتگ های مفهومی به اینستاگرام کمک می کند موضوع محتوای پیج شما را تشخیص دهد. به همین دلیل وقتی کاربری هشتگ خاصی را جست و جو می کند به راحتی با پست های شما مواجه شده و در نتیجه صفحه شما بیشتر و بهتر دیده می شود.

برای دیده شدن لازم است حتما از هشتگ های مفهومی و با موضوع مشخص استفاده کنید؛ زیرا کاربران همیشه به دنبال بهترین ها و خاص ترین ها هستند. اگر شما هم در استفاده  در زمینه هشتگ اینستاگرام خوب عمل کنید چرا شما را انتخاب نکنند؟!

استفاده از هشتگ در بیو

استفاده از هشتگ اینستاگرام در بیو و یا نام پروفایلتان نیز می تواند کمک زیادی به پیشرفت پیجتان کند. همچنین اگر از نام کاربریتان به همراه هشتگ در پست هایی که منتشر می کنید، استفاده کنید، کاربرانی که به پست های شما علاقه دارند به راحتی می توانند از طریق هشتگ ها نیز به پیج شما دسترسی داشته باشند.

هشتگ گذاری برای موضوع عکس

اگر شما نیز دوست دارید از موضوع ها و اتفاقات مختلف عکس بگیرید و در صفحه اینستاگرامتان منتشر کنید، بهتر است در کنار عکس هایی که منتشر می کنید موضوع آن ها را نیز بنویسد. این گونه هر کسی که موضوع خاصی را جست و جو می کند با پست های شما نیز مواجه می شود.

به این موضوع هم دقت کنید که برای نوشتن هشتگ اینستاگرام لازم نیست کل جمله را بنویسید، نوشتن هشتگ های پر بازدید به صورت مختصر کافی است.

هشتگ گذاری لوکیشن

از هشتگ هایی که می تواند اهمیت زیادی داشته باشد و در جذب بازدید موفق عمل کند هشتگ گذاری لوکیشن است.

به عنوان مثال اگر شما به گردشگری علاقه دارید و اکثر اوقات در سفر هستید، می توانید در کنار عکس هایی که در مکان های مختلف ثبت کرده و منتشر می کنید، لوکیشن خودتان را نیز به همراه هشتگ بنویسید.

این گونه کسانی که بیشتر اوقات به موقعیت مکانی نگاه می کنند، به دنبال مکان خاصی هستند و در این قسمت جست و جو می کنند، به راحتی می توانند به صفحه شما دسترسی داشته باشند.

 

هشتگ اینستاگرام

کلام آخر

مطمئنا شما نیز با دیدن پیج های جذاب و البته مشهور که روز به روز درحال پیشرفت هستند، به این فکر افتاده اید که شما نیز در اینستاگرام یک پیج تجاری راه بیندازید و محصولات و خدماتتان را به گوش مردم جهان برسانید.

به همین دلیل استفاده به جا و به موقع از هشتگ در پست ها و استوری هایی که منتشر می کنید خیلی مهم و کاربردی است. توصیه می کنیم از این گزینه غافل نشوید.

اگر برای افزایش بازدید پیجتان سوالی در رابطه با هشتگ اینستاگرام یا هر موردی دیگری دارید، می توانید با کارشناسان ما در تیم شویراد تماس بگیرید و از آنان در این زمینه راهنمایی بگیرید.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.