Logo
جستجو کردن
Logo

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ مارکتینگ

در سال ۲۰۰۷ توییتر، هشتگ ها را برای فیلتر کردن آسان محتوا معرفی کرد که با استقبال بیشتری از سوی کاربران مواجه شد. پس از معرفی رسمی هشتگ ها در توییتر، هشتگ ها به ابزارهای قدرتمند دیجیتال مارکتینگ تبدیل شدند. بازاریابی برندها از طریق بازاریابی هشتگ و استفاده تجاری از هشتگ ها درشبکه های اجتماعی بین مردم فراگیر شده است. این روزها برندها از هشتگ مارکتینگ برای دستیابی سریعتر و هدفمندتر به مخاطبان خود استفاده می کنند؛ به این معنی که آنها بازاریابی برندشان را با کمک هشتگ انجام می دهند و یکی از عناصر دستیابی به مخاطبین هدف می باشد.

قبل از هر چیزی ببینیم هشتگ اینستاگرام چیست و به چه دردی می خورد؟ اینستاگرام همواره در آپدیت هایی که منتشر می کند از قابلیت ها و امکانات جذاب و البته کاربردی رونمایی می کند، که بیشتر از قبل به شما کمک می کند تا برند، حرفه، کار و کسب و حتی پیج شخصی خودتان و محتوایتان را به همه معرفی کنید. در کنار اینکه شما به یک فرد قابل اعتماد در این پلتفرم تبدیل می شوید، می توانید از این راه درآمد بیشتری هم کسب کنید؛ اما باید در بین پیج ها و محتواهای بی شماری که در اینستاگرام وجود دارد، دیده شوید.

 

 

 هشتگ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی کاملا رایگان است و نیاز به بودجه آنچنانی ندارد.

توجه داشته باشید که دسترسی به تعداد زیادی مخاطب هدف با هشتگ، نیاز به تحقیق و برنامه ریزی دارد و جذب آن مخاطب نیز نیازمند تکنیک های بازاریابی محتوا و تبلیغات است. در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از امکانات اینستاگرام یعنی هشتگ که برای اولین بار در توییتر رونمایی شد و در بیشتر شبکه های اجتماعی از آن استفاده می شود، آشنا کنیم. توصیه می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

 

مقاله پیشنهادی: معرفی هشتگ های پر بازدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟

 

معنای هشتگ چیست؟

ابتدا می خواهیم معرفی کوتاهی از هشتگ داشته باشیم تا با این گزینه آشنایی بهتری داشته باشید و بدانید چه کاری انجام می دهد. با پیشرفته شدن تجهیزات و روی کار آمدن شبکه های اجتماعی بیشتر افراد در این شبکه ها حداقل یکبار از هشتگ استفاده کرده اند.هشتگ که با نوشتن کاراکتر # و سپس نوشتن کلمه مورد نظر شروع می شود، به معنای شناسایی کلمات کلیدی یا دسته بندی کلمات و متن در شبکه های اجتماعی است.

به طور کلی وقتی کاراکتر # را در اول کلمه ای وارد می کنید، باعث می شوید آن کلمه به متاتگ تبدیل شود و مخاطبان شما با کلیک بر روی هشتگ به صفحه مرتبط با آن کلمه هدایت شوند.

هشتگ عموماً به ترکیبی از حروف، اعداد و یا ایموجی ها گفته می شود که در کنار علامت (#) قرار می‌گیرند و برای دسته بندی محتواهای مختلف در شبکه های مجازی مثل تلگرام، اینستاگرام، توییتر و … به کار می روند. اگر بخواهیم هشتگ اینستاگرام را شفاف سازی کنیم، می توانیم آن را به کتابخانه ای تشبیه کنیم. مانند کتابخانه بزرگ که دارای کتاب های بسیار در دسته بندی های مختلف است، هشتگ نیز دسته بندی های مختلفی داشته و کلمات زیادی را در دل خود جای داده است.

هشتگ گذاری در اینستاگرام یا شبکه های مجازی دیگر همانند  لینک ها در وبسایت ها عمل می کنند. هشتگ ها نیز مثل لینک ها قابل کلیک کردن هستند. هرکسی که روی هشتگ ها کلیک کند یا وارد صفحه هشتگ های معرفی شده در قسمت سرچ اینستاگرام می شود، و یا با یک صفحه مملو از پست هایی مواجه خواهد شد که هشتگ موردنظر در  آن پست قرار داده شده است. یعنی وقتی که شما از یکی از این هشتگ ها استفاده می کنید، محتوای شما در بین هشتگ های دیگر نمایش داده می شود و هر فردی که هشتگ استفاده شده در پست شما را جست و جو کند، می تواند به محتوای شما نیز دسترسی داشته باشد.

 

مزایای هشتگ گذاری در اینستاگرام 

هشتگ گذاری اینستاگرام یکی از راه های فوق العاده جذاب و کاربردی برای تبلیغات رایگان و هدفمند برای یک کسب و کار می باشد. ما می توانیم از هشتگ های رایج در شبکه های اجتماعی استفاده کنیم و یا حتی هشتگ جدید و اختصاصی خودمان را بسازیم. هشتگ ها مسیری را برای رسیدن به مخاطب و مشتریان بالقوه ایجاد می کنند و کسب درآمد را هموارتر می کند.

این مقاله را حتما بخوانید
ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام + 7 تا از کاربردهای آن

هشتگ گذاری در اینستاگرام مزیت های زیادی دارد؛ مهم ترین مزیت آن عبارت است از جذب تعداد زیادی فالور هدفمند و ارزشمند به صورت رایگان. هشتگ گذاری اینستاگرام یکی از قابلیت های فوق العاده ای است که می توان آن را نوعی بازاریابی درونگرای رایگان به شمار آورد. به طور کلی هشتگ گذاری به طرز شگفت انگیزی موجب افزایش فروش در اینستاگرام می گردد.

برخی از کابردهای هشتگ گذاری در اینستاگرام عبارتند از:

جذب فالور رایگان هدفمند

راه اندازی کمپین اینستاگرام

دسته بندی محتوای اینستاگرام

دسته بندی پست ها دراینستاگرام

امکان جستجوی سریع در اینستاگرام

ساخت هشتگ شخصی در اینستاگرام و برندسازی 

 

با ایده پردازی و خلاقیت در اینستاگرام، می توان از هشتگ ها برای رشد کسب و کار بدون سرمایه استفاده کرد.

 

 

اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ گذاری در اینستاگرام با چه هدفی انجام می شود؟

هشتگ گذاری در اینستاگرام با هدف دیده شدن پست ها توسط افراد جدید و جذب فالور رایگان و هدفمند به کار می ررود. در اینستاگرام علاوه بر پیج های شخصی، هشتگ ها را نیز می توان دنبال کرد. این یعنی هر پستی که با هشتگ فالو شده توسط ما در فضای اینستاگرام منتشر شود، در صفحه فید اینستاگرام پیج ما هم به ما نشادن داده می شود.  اگر یک پستی از پیج را بپسندیم، می توانیم وارد پیج موردنظر شده و آن را فالو کنیم؛ بدین صورت به فالور رایگان آن پیج تبدیل خواهیم شد.

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ برای افزایش بازدید

هشتگ گذاری در اینستاگرام یکی از روش های فوق العاده برای افزایش مخاطب ها و فالورهای  پیج است. وقتی ما در یکی از پست هایمان از هشتگ خاصی استفاده می کنیم، پست ما در صفحه مربوط به آن هشتگ اینستاگرام نمایش داده می شود. اگه از هشتگ موردنظر در استوری  استفاده کنیم، استوری ما در بخش استوری های صفحه اختصاصی آن هشتک نمایش داده می شود. 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام جذب فالور رایگان با هشتگ گذاری

یکی از نکات جذاب اینستاگرام این است که افراد علاوه بر پیج ها، هشتگ ها رو هم فالو می کنند. از این رو هر پستی که با هشتگ فالو شده توسط افراد منتشر شود، در صفحه فید آن ها حتی اگه افراد مارو فالو نکرده باشند، ظاهر می شود. حال اگر محتوای ما به اندازه کافی جذاب باشد، می تواند این افراد رو به فالورهای رایگان جدید ما تبدیل کند. بنابراین اگر اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام رو یاد بگیریم می توانیم بدون هیچ هزینه ای پیجمان را و در نهایت بیزینس خود را رشد بدهیم. 

چگونه هشتگ بسازیم؟

طریقه هشتگ گذاری در اینستاگرام به این صورت است که ما کلمه یا عبارت موردنظر خود را می نویسیم و در کنارش از علامت (#) استفاده می کنیم؛ با این کار عبارت موردنظر ما به رنگ آبی در میاید. به این معنا که عبارت ما از حالت عادی خارج شده و به یک لینک هشتگی تبدیل شده است. فقط یه سری نکات مهم در ساخت هشتگ وجود دارد که حتماً باید رعایت شود؛ در ادامه قصد داریم استراتژی کاربرد هشتگ مارکتینگ در جهت افزایش تعامل پیج اینستاگرامی تان را به طور کامل شرح دهیم.

مطمئنا شما نیز با دیدن پیج های جذاب و البته مشهور که روز به روز درحال پیشرفت هستند، به این فکر افتاده اید که شما نیز در اینستاگرام یک پیج تجاری راه بیندازید و محصولات و خدماتتان را به گوش مردم جهان برسانید. به همین دلیل استفاده به جا و به موقع از هشتگ در پست ها و استوری هایی که منتشر می کنید خیلی مهم و کاربردی است. توصیه می کنیم از این گزینه غافل نشوید.

اگر برای افزایش بازدید پیجتان سوالی در رابطه با هشتگ اینستاگرام یا هر موردی دیگری دارید، می توانید با کارشناسان ما در تیم شویراد تماس بگیرید و از آنان در این زمینه راهنمایی بگیرید.

 

بهترین هشتگ اینستاگرام

دسته بندی های هشتگ اینستاگرام

به طور کلی در فضای اینستاگرام می توان هشتگ ها را به دو دسته تقسیم کرد:

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام Branded Hashtags

این طور می توانیم بگوییم که اکثر هشتگ هایی که در اینستاگرام استفاده می شوند از این دسته محسوب می شوند. این هشتگ ها شامل نام شرکت، محصولات و یا گروه ها و کمپین های تبلیغاتی هستند که در موارد تجاری و برندسازی استفاده می شوند.

از مزیت هایی که می توانیم در مورد این نوع هشتگ اینستاگرام بیان کنیم، قابلیت ارائه آمار دقیق است. برای مثال شما برای اینکه وضعیت کمپین تبلیغاتی خودتان را بررسی کنید، می توانید آن را در قسمت هشتگ ها جست و جو کنید و یا می توانید از مخاطبان خودتان بخواهید برای برند شما محتوا تولید کنند.

به عنوان مثال اگر شما یک پیج تجاری دارید و محصولاتی را به فروش می رسانید، می توانید از مشتریانتان بخواهید در هنگام استفاده از محصول شما، فیلم کوتاه یا عکسی از محصول شما را تهیه کرده و با هشتگ اختصاصی شما در اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

در این بین شما هم می توانید از بین محتواهای تولید شده توسط مشتریانتان چند نمونه را به صورت دلخواه انتخاب کرده و در پیج خودتان به اشتراک بگذارید.

به صورت کلی هشتگ اینستاگرام برند شده، هشتگی است که برای تجارت شما ایجاد شده و منحصر به فرد محسوب می شود.

این هشتگ ها که بر گرفته از نام برند شما، شعار و یا نام محصولات یا خدمات است، ممکن است ارتباطی با نام برند شما نداشته باشد ولی شخصیت و هویت پیج شما را در بر دارد.

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام Community Hashtags

هشتگ های اجتماعی که می توان گفت جزو مهم ترین هشتگ ها در اینستاگرام به حساب می آیند، کمک زیادی به شما می کنند تا با کاربران و صفحات مختلف ارتباط برقرار کنید. شما می توانید با استفاده از این هشتگ اینستاگرام در یک حوزه خاص جست و جو کنید و مخاطبان آن حوزه را پیدا کنید.

باید بگوییم هدف این نوع هشتگ ها تبلیغ یا بازاریابی نیست و تمام هشتگ هایی که در پست هایتان استفاده می کنید جزو هشتگ های عمومی هستند که شما برای جذب فالور استفاده می کنید.

به طور کلی از هشتگ های عمومی برای جذب فالور برای پیج شخصی استفاده می شود و از آن ها برای بازاریابی یا معرفی برند به دیگران استفاده نمی شود.

 

تکنیک های هشتگذاری اینستاگرام

آموزش نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام

بهتر است برای هشتگ گذاری هوشمندانه عمل کنید و در انتخاب هشتگ اینستاگرام بی گدار به آب نزنید! در ادامه چند تکنیک برای هشتگ گذاری مفید و جذب فالور را به شما معرفی می کنیم، پس همچنان با ما همراه باشید.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام فاصله (space) در هشتگ خوانده نمی شود، بنابراین برای جدا کردن کلمات باید از آندرلاین (underline) یعنی علامت _ استفاده کنیم.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام کلماتی که معنای مشابهی دارن اما به طرق مختلف به حالت هشتگ در میایند، از دید اینستاگرام هشتگ های جداگانه محسوب می شوند. مثلاً #کسبوکار #کسبو_کار #کسب_وکار #کسب_و_کار

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام وجود داره که قبل از قرار دادن در پست ها و استوری ها باید تحقیقات لازم را در مورد آن ها انجام دهیم و از آن ها استفاده نکنیم. 

انواع هشتگ گذاری در اینستاگرام

انواع هشتگ گذاری در اینستاگرام بر اساس نوع مکان استفاده از هشتگ می تواند به بخش های زیر تقسیم شود:

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در بیو پیج اینستاگرام

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در کپشن پست اینستاگرام

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در استوری اینستاگرام

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در کامنت پست پیج خود 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در کامنت پست پیج دیگران

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در دایرکت

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در هرجایی که می شد…! (اما باید برای هشتگ گذاری دلیل داشته باشیم، نه اینکه همینجوری هرجا رسیدیم  یک هشتگ بذاریم…!)

هر کدام از انواع هشتگ گذاری در اینستاگرام با اهداف مختلفی انجام می گیرد و استراتژی های خاص خودشان را دارند که در مقالات مربوط به استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام حتماً در مورد آن ها در بلاگ شویراد مفصل صحبت می کنیم.

 

نحوه هشتگ گذاری در کپشن اینستاگرام

انتخاب روش هشتگ گذاری در کپشن اینستاگرام به سلیقه خودمان بستگی دارد؛ با توجه به اینکه می خواهیم ظاهر کپشن ما به چه صورت باشد، اغلب از این دو روش استفاده می کنیم:

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در لابه لای متن کپشن (جوری که متن مورنظر را می نویسیم و بعضی از عبارات دلخواه خود را  به هشتگ تبدیل می کنیم)

این مقاله را حتما بخوانید
ترفندهای افزایش فالوور با منشن اینستاگرام

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ گذاری در انتهای کپشن (یعنی هشتگ ها رو آخر متن مان قرار می دهیم که ظاهر متن به هم نریزد)

 

چگونه در استوری  اینستاگرام هشتگ بگذاریم؟ 

نحوه گذاشتن هشتگ در استوری اینستاگرام نیز به دو صورت می باشد:

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام استفاده از علامت هشتگ در عبارت موردنظر (دقیقاً به همان روشی که در  قسمت بالا ذکر شد…! و زمانی استفاده می شود که می خواهیم چند  هشتگ را در کنار هم در استوری مان بگذاریم. 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام استفاده از استیکر هشتگ در بخش گیف های استوری (با این روش فقط می توانیم یک هشتگ بسازیم و اغلب زمانی به کار می رود که می خواهیم مخاطب روی هشتگ ما کلیک کند)

برای تولید محتوای ویروسی و اطلاع از اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام می توانید از مشاوران تبلیغاتی ما در شویراد مشاوره بگیرید.

 

اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام

تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگراماستفاده از کلمات خاص

همانطور که می دانید خاص و منحصر به فرد بودن در فضای اینستاگرام در پیشرفت شما نقش بسزایی دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم در هنگام هشتگ گذاری از کلمات جذاب و خاص استفاده کنید.

در کنار محتوای پیج شما هر چقدر هشتگ هایی که استفاده می کنید خاص و  بی نظیر باشد، باعث می شود افراد زیادی شیفته شما شده و در نتیجه پیج شما و پست های شما بیشتر دیده شود.

بگذارید راز موفقیت پیج های کاری که موفق شده اند در بین مردم اعتبار کسب کرده و معروف شوند را برای شما بازگو کنیم.

اکثر پیج های موفق کسب و کار از یک الی دو هشتگ خاص در مورد محصول یاخدماتشان به صورت همیشگی در پست ها و استوری هایی که منتشر می کنند، استفاده می کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر می خواهید فالورهایتان را افزایش دهید و کسب و کارتان را به همه معرفی کنید، بهتر است از چند هشتگ اینستاگرام اختصاصی در مورد خدمات یا محصولاتتان در کنار هشتگ های دیگر استفاده کنید.

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگراماستفاده نکردن از هشتگ های غیر مرتبط

اگر می خواهید مخاطبانتان به شما اعتماد کنند، هرگز از هشتگ هایی که مرتبط با پیج یا محتوای پیجتان نیست استفاده نکنید. اگر از هشتگ های غیر تخصصی و نامرتبط با محتوای پیجتان استفاده کنید، نه تنها کاربران اینستاگرام ممکن است به شما اعتماد نکنند بلکه ممکن است در دراز مدت اسپم شناخته شده و تعداد فالورها و بازدید کننده های پیجتان نیز کاهش پیدا کند.

اگر می خواهید این مشکلات را تجربه نکنید از هشتگ های مرتبط با موضوع و محتوای پیجتان استفاده کنید تا هم به اینستاگرام ثابت کنید محتوای پیج شما مفید است و هم بازدید کننده های زیادی جذب کنید.

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرامزیاده روی نکردن در هشتگ گذاری

همانطور که اینستاگرام قوانین و محدودیت هایی برای لایک و کامنت دارد، برای هشتگ گذاری نیز محدودیت هایی در نظر گرفته است.

اگر در زمینه هشتگ گذاری در اینستاگرام زیاده روی کنید نه تنها تعداد بازدید از پیج شما کاهش پیدا می کند؛ بلکه ممکن است اینستاگرام نیز شما را به عنوان اسپم بشناسد و در نتیجه به پیج و محتوایی که منتشر می کنید اهمیت چندانی ندهد و این یعنی فاجعه!

 

هشتگ گذاری

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگراماستفاده از هشتگ های مفهومی

استفاده از هشتگ های مفهومی به اینستاگرام کمک می کند موضوع محتوای پیج شما را تشخیص دهد. به همین دلیل وقتی کاربری هشتگ خاصی را جست و جو می کند به راحتی با پست های شما مواجه شده و در نتیجه صفحه شما بیشتر و بهتر دیده می شود.

برای دیده شدن لازم است حتما از هشتگ های مفهومی و با موضوع مشخص استفاده کنید؛ زیرا کاربران همیشه به دنبال بهترین ها و خاص ترین ها هستند. اگر شما هم در استفاده  در زمینه هشتگ اینستاگرام خوب عمل کنید چرا شما را انتخاب نکنند؟!

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگراماستفاده از هشتگ در بیو

استفاده از هشتگ اینستاگرام در بیو و یا نام پروفایلتان نیز می تواند کمک زیادی به پیشرفت پیجتان کند. همچنین اگر از نام کاربریتان به همراه هشتگ در پست هایی که منتشر می کنید، استفاده کنید، کاربرانی که به پست های شما علاقه دارند به راحتی می توانند از طریق هشتگ ها نیز به پیج شما دسترسی داشته باشند.

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات اینستاگرام رایگان و حرفه ای با 3 تکنیک کاربردی

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرامهشتگ گذاری برای موضوع عکس

اگر شما نیز دوست دارید از موضوع ها و اتفاقات مختلف عکس بگیرید و در صفحه اینستاگرامتان منتشر کنید، بهتر است در کنار عکس هایی که منتشر می کنید موضوع آن ها را نیز بنویسد. این گونه هر کسی که موضوع خاصی را جست و جو می کند با پست های شما نیز مواجه می شود.

به این موضوع هم دقت کنید که برای نوشتن هشتگ اینستاگرام لازم نیست کل جمله را بنویسید، نوشتن هشتگ های پر بازدید به صورت مختصر کافی است.

 

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرامهشتگ گذاری لوکیشن

از هشتگ هایی که می تواند اهمیت زیادی داشته باشد و در جذب بازدید موفق عمل کند هشتگ گذاری لوکیشن است.

به عنوان مثال اگر شما به گردشگری علاقه دارید و اکثر اوقات در سفر هستید، می توانید در کنار عکس هایی که در مکان های مختلف ثبت کرده و منتشر می کنید، لوکیشن خودتان را نیز به همراه هشتگ بنویسید.

این گونه کسانی که بیشتر اوقات به موقعیت مکانی نگاه می کنند، به دنبال مکان خاصی هستند و در این قسمت جست و جو می کنند، به راحتی می توانند به صفحه شما دسترسی داشته باشند.

 

هشتگ اینستاگرام

استراتژی‌های هشتگ مارکتینگ برای تعامل با مخاطبان

برای اینکه پست شما در اکسپلور اینستاگرام دیده شود، علاوه بر تولید محتوای باکیفیت بایستی اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام را بدانید. اگر این اصول را رعایت کنید، بیزنس شما در اینستاگرام متحول خواهد شد. حال معنی هشتگ،  مزایا و کاربرد آن برایتان روشن شد، نوبت آن فرا رسیده که بدانیم نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام به چه صورت می باشد و چه تاثیرات شگفت انگیز مستقیم و غیرمستقیمی در رشد کسب و کار ما دارد؟ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا یک قدم بزرگ و هیجان انگیز برای متحول کردن کسب و کار آنلاین خودتان بردارید.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام از تعداد هشتگ های کمتری استفاده کنید.

هشتگ ها برای این است که شما بیشتر دیده شوید، اما نحوه دیده شدن شما نیز مهم است. اگر از هشتگ های زیادی در یک پست استفاده کنید، پست شما یک محتوای بی کیفیت به نظر می رسد و حتی ممکن است در اینستاگرام (یا سایر شبکه های اجتماعی) اسپم شود.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام از هشتگ های مرتبط و مناسب استفاده کنید.

برای دیده شدن در اینستاگرام از هر هشتگی نباید استفاده کنید. قبل از هشتگ گذاری از خود بپرسید، آیا حاضرید از هر هشتگ نامرتبط و نامناسب برای یک برند استفاده کنید تا فالوورها و دیده شدن بیشتری داشته باشید؟ هشتگ هایی را انتخاب کنید که در برند شما ظاهر خوبی دارند.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ ها را بر اساس نیازتان انتخاب کنید.

هشتگ ها معمولا به دسته های زیر تقسیم می شوند:

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ های برند و کمپین
هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ های محتوایی
هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ های ترند شده

هشتگ های برند و کمپین

این هشتگ ها از نام برند (مثلا #شویراد) ساخته شده اند یا مطابق با کمپین های یک برند (مثلا #کمپین_تبلیغات_اینستاگرام) ایجاد می شوند. از این هشتگ ها در بازاریابی و تبلیغ برند یا محصولات آن استفاده می شود.

هشتگ های محتوایی

کاربرد این هشتگ ها بسیار رایج است و در بین تمام کسب و کارها و کاربران عادی طرفدارانی زیادی دارند. این هشتگ ها مربوط به موضوع ه پست مربوطه می باشد، مثلاً می تواند نام یک شهر (#تهران)، نام یک مکان (مثلا #پاسداران) یا یک موضوع خاص (مثلا #آقای_تبلیغات) باشد.

هشتگ‌های ترند

این هشتگ ها در یک بازه های زمانی معینی رایج می شوند و معمولا کوتاه مدت هستند. به عنوان مثال در ایام نوروز بسیاری از افراد و برندها از هشتگ هایی مانند نوروز استفاده می کنند و پس از چند روز این هشتگ کنار گذاشته می شود و یا زمانی که یک اتفاق مثبت یا منفی مانند زلزله در شهری رخ می دهد، هشتگ مرتبط با آن رایج می شود.

استفاده از هشتگ های ترند برای کسب و کارها مهم است و پتانسیل دیده شدن برند را در شبکه های اجتماعی افزایش می دهد، اما باید توجه داشت که برخی از هشتگ های ترند برای صفحات و برندهای رسمی مناسب نیستند و نباید از آنها استفاده کرد. مانند هشتگ های سیاسی-ایدئولوژیک، هشتگ هایی علیه شخص، هشتگ هایی با مضامین غیراخلاقی یا به طور کلی هشتگ هایی که با اصول اخلاقی و حرفه های برند سازگاری ندارند.

این مقاله را حتما بخوانید
ترفندهای اینستاگرام که باید بدانید! + 7 ترفند

اینکه از چه هشتگی استفاده می کنید به استراتژی و اهداف شما بستگی دارد. باید بدانید که کدام هشتگ شما را به اهدافتان می رساند و بیشترین سود را برایتان دارد و کدام یک به برند و فروش شما لطمه می زند.

 

هشتگ در اینستاگرام

 

مجموعه هشتگ های مهم در اینستاگرام

هشتگ های هر صفحه را می توان به چهار دسته کلی تقسیم کرد؛ ممکن است دسته بندی های دیگری نیز وجود داشته باشد، اما در اینجا هدف ما ایجاد انسجام ذهنی در به کارگیری آنهاست.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام بازاریابی هشتگ مرتبط

این گروه از هشتگ ها (#) به ویژه برای افرادی که روی کارکنان برندینگ خود کار می کنند، مهم است؛ هر هشتگی که مربوط به هویت شخصی شما باشد زیرمجموعه ای از این گروه است.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ جامعه مخاطب

گاهی اوقات کاربران با سایر صفحات مرتبط با برند خود تعامل دارند؛ آنها به دنبال افرادی مانند خودشان هستند.  نقاط اشتراک می تواند عاملی برای یافتن و تعامل آسان صفحه شما با آن ها باشد. هشتگ این دسته شامل شغل، شهر، گرایش مذهبی یا سیاسی خاص شما و هر آنچه که فکر می کنید یکی از ویژگی های مخاطبان صفحه شماست، می باشد.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ ها به مخاطب نیاز دارند.

تفاوت این نوع هشتگ گذاری با دسته ذکر شده در بند بالا، در موقعیت های مختلف است؛ هویت همه انسان ها ثابت است اما نیازهای ما روز به روز در حال تغییر است.

این تغییرات به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ به عنوان مثال مخاطبان بالقوه شما به موضوعاتی مانند افزایش فروش، تکنیک های بازاریابی، برندسازی در اینستاگرام و … علاقه مند هستند. ساده ترین کار این است که بر اساس نیاز مخاطب محتوا تولید کنید و از همان هشتگ ها برای دریافت ورودی بیشتر استفاده کنید.

هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام هشتگ مربوط به محتوای پست

گروه دیگر به محتوای هر پست اختصاص دارد؛ یعنی وقتی صفحه شما در زمینه تبلیغات در اینستاگرام فعال است و برای تبریک یک مناسبت پست می گذارید، از هشتگ بازاریابی مناسب غافل نشوید.

 

تعداد هشتگ های استاندارد در اینستاگرام

تعداد هشتگ های مجاز در هر پست ۳۰ عدد است اما از آنجایی که الگوریتم های اینستاگرام به مرور زمان به روز می شوند، امکان افزایش یا کاهش آن در آینده وجود دارد.

واقعیت این است که تعداد مشخصی برای هشتگ ها از نظر بازخورد بهتر وجود ندارد. با این حال، برخی از کارشناسان در زمینه اینستاگرام توصیه می کنند که از ۸ تا ۱۲ هشتگ استفاده کنید.

اگر پیج تان نوپا است و کمتر از ۱۰۰۰ فالوور دارد، در ابتدای راه بد نیست از هشتگ های بیشتری استفاده کنید.

 

توصیه ما

گفتیم هشتگ ها عبارات یا کلمات کلیدی هستند که به ارتباط همه چیز در مورد آن مفهوم خاص کمک می کند و تبلیغات هشتگ یک پایه قوی در بازاریابی رسانه های اجتماعی ایجاد کرد. اما این نکته را فراموش نکنید هشتگ ها تنها زمانی محبوب می شوند، که بازاریابان تلاش های بی وقفه ای برای تحقیق جهت هشتگ گذاری مناسب انجام دهند.

بهترین بخش پشتیبانی از بازاریابی هشتگ این است که همه چیز را در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام به صورت رایگان به بازار عرضه می کند. برخلاف سایر بازاریابی ها، هشتگ مارکتینگ نیازی به سرمایه گذاری ندارد و دسترسی بالاتری را به مخاطبان هدفمند فراهم می کند. کافیست یک محتوای خلاقانه داشته باشید و سپس با هشتگ گذاری، محتوایتان را به فروش تبدیل کنید.

هشتگ مارکتینگ یک استراتژی بی نظیری است که به شما می کند تا به فالوورهای هدفمند خود دست پیدا کنید و مشتریان بالقوه مورد نظر را جذب کنید. با اعمال نکات بالا قطعا نتیجه خوبی از روش هشتگ خواهید گرفت؛ فقط کافی است کمی صبور و مراقب باشید و طبق اصول هشتگ گذاری را دنبال کنید.

برای تولید محتوای ناب و بی نظیر می توانید با کارشناسان شویراد تماس بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =

جستجو کردن