;

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟

با اشتراک گذاری انواع محتواهای تصویری و ویدئویی در استوری های اینستاگرام می توان تعامل پیج اینستاگرام را بالا برد. در این میان با قابلیت هایلایت کردن استوری های اینستاگرام می توانید اطلاعاتی در مورد فعالیت هایتان، نظرسنجی ها، محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید را برای مخاطبان خود بسازید. بهتر بگویم با تبلیغات هایلایت اینستاگرام می توانید در برای مخاطبان خود افزایش آگاهی از برند ایجاد کنید.

همانطور که می دانید با کمک هایلایت اینستاگرام فرصت ذخیره کردن استوری‌ها بعد از 24 ساعت فراهم می‌شود. برای جذاب تر شدن هایلایت های پیج تون یک نام و کاور جذاب برای آن ها انتخاب کنید.

در این مقاله می خواهم روش های جذب مشتری از طریق تبلیغات هایلایت اینستاگرام و افزایش فروش در اینستاگرام را به شما معرفی کنم؛ پس تا انتهای مقاله همراه من باشید.

مقاله پیشنهادی: همه چیز درباره هایلایت استوری اینستاگرام

روش های استفاده از تبلیغات هایلایت اینستاگرام

بیشتر ما به صورت تصادفی براخی از استوری هایمان را به صورت دل‌بخواهی هایلایت می کنیم. این اقدام شاید در پیج های شخصی (پرایوت) خیلی مهم نباشد اما در پیج های کاری شما باید کاملاً هوشمندانه و هدفمند استورها را هایلایت کنید؛ در غیر اینصورت ممکن است این کار باعث گیج شدن مشتریان و دریافت بازخوردهای منفی باشد.

اگر شما هم می‌خواهید به کمک تبلیغات هایلایت اینستاگرام برندسازی کنید، پیشنهاد می‌کنم این 10 روش کاربردی جذب مشتری با هایلایت کردن استوری های اینستاگرام را مطالعه و اجرا کنید.

برندینگ با تبلیغات هایلایت اینستاگرام

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟برند خود را به نمایش بگذارید.

برای اینکه بتوانید اصول برندینگ اینستاگرام را به درستی اجرا کنید، می‌توانید استوری‌های تبلیغاتی خود را آماده کنید. سپس هایلایت معرفی محصول را در زیرمجموعه این گروه از استوری‌ها قرار دهید. با این روش مشتریان به راحتی می‌توانند استوری‌های مورد علاقۀ خود را پیدا کنند. در نتیجه تبلیغات هایلایت اینستاگرام احتمال موفقیت استراتژی برندینگ را افزایش می‌دهد.

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟محصولات خود را تبلیغ کنید.

اگر می‌خواهید با روشی ایده آل به معرفی محصولات یا خدمات خود بپردازید:

 • تقویم انتشار استوری‌های معرفی محصولات را طراحی کنید.
 • با کمک چندین ایده برای هایلایت اینستاگرام استوری‌های جذاب بسازید.
 • با داده‌های حاصل از نرم‌افزار (Buffer) تعدادی از استوری‌ها را هایلایت کنید.
 • انتشار برنامه‌ریزی شدۀ هایلایت‌های تبلیغ‌کنندۀ محصولات را ادامه دهید.
 • تعامل خود با مشتریان را با کمک هایلایت محصولات ادامه دهید.

مشتریان با مشاهده آلبوم هایلایت‌های شما به بازدید از سایت و حتی خرید از فروشگاه تشویق می‌شوند. این افراد به عضویت در سایت و کسب آگاهی از آپدیت‌های فروشگاه تمایل دارند. بنابراین استفاده از هایلایت رضایت مشتری را نسبت به فروشگاه اینترنتی افزایش می‌دهد.

برای مثال می‌توانیم استوری‌های شرکت (Letterfolk) به صورت سازمان‌دهی شده به صورت هایلایت ذخیره می‌شوند. هایلایت‌ها دربارۀ اشیایی از جنس کاشی، تقویم، حروف چاپی و مواردی دیگر است. بنابراین مشتریان به سرعت و راحتی می‌توانند محصولات (Letterfolk) بشناسند و برای خریداری در سایت فروشگاه اقدام کنند. با کمک هایلایت می‌توانید محصولات برگزیده را انتخاب و معرفی کنید.

75 درصد فالوورها با هایلایت‌های جذاب اقدام به بازدید سایت و خرید از فروشگاه می‌کنند.

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟رویدادهای مختلف را منتشر کنید.

اینستاگرام بستر مناسبی برای اطلاع‌رسانی دربارۀ رویدادهای مختلف است. شما می‌توانید با هایلایت‌های مناسب فالوورهای خود را از انواع رویدادهای آینده مطلع کنید. علاوه بر این شما با بزرگداشت رویدادهای موفق گذشته، می‌توانید اعتماد کاربران بیشتری را جلب کنید. مجموع این هایلایت‌ها اعتبار برند شما در میان مشتریان را افزایش می‌دهد.

نمونۀ آشنای به اشتراک‌گذاری رویدادها، مربوط به صفحات اینستاگرامی آموزشی است. کسب‌وکارهایی که انواع کارگاه‌ها، جلسات و دورهمی‌ها را برگزار می‌کنند، با انتشار استوری رویدادها می‌توانند افراد زیادی را مطلع کنند.

با آماده کردن استوری مناسب، انتخاب اسم و ساخت کاور هایلایت اینستاگرام می‌توانند هویت بصری خود را تضمین کنند. به نحوی که نه تنها محصولات و خدمات که برندها نیز به طور گسترده معرفی می‌شوند.

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟انواع فعالیت‌های خود را با کاربران به اشتراک بگذارید.

وقتی مشتریان خود را دربارۀ فعالیت‌های مختلف مطلع می‌سازید یا استوری‌های مختلف از کارهای خود می‌گذارید، پیوند خود را محکم‌تر می‌کنید. این نکته باعث محبوبیت بیشتر شما، افزایش اعتماد کاربران و بهبود تعامل دوسویه با مشتریان خواهد شد. شما می‌توانید با استوری عکس‌ها و فیلم‌های مختلف از کسب‌وکار و همکاران خود ابتکارات تیم خود با کاربران به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال:

 • با انتشار استوری و هایلایت محصول جدید، مشتری خود را برای بهره‌مندی از محصولات جدید با خبر کنید. این استوری‌ها که همراه شوخی و دست انداختن است، علاوه بر معرفی محصولات پیوند شما با مشتریان را قوی‌تر می‌کند
 • از جلسات واحدهای مختلف شرکت عکس، اسکرین‌شات و ویدیو آماده کرده و استوری کنید.
 • محیط کار کارمندان را با استوری‌های مختلف به نمایش بگذارید.

فعالیت برندها در اینستاگرام با کمک پست، استوری، لایو و ویدیوهای (IGTV) امکان ارتباط گسترده با فالوورها را فراهم می‌کند. علاوه بر موارد بالا، اگر هنگام ساختن استوری‌ها ایده، اسم و کاور هایلایت خلاقانه و جذابی استفاده شود. با کمک هایلایت‌های جذاب می‌توانید کاربرانی که به پروفایل شما سر می‌زنند را با برند و فعالیت‌های خود آشنا کنید. جلب اعتماد آن‌ها با افزایش تعداد کاربران همراه خواهد بود.

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟تمام نظرات را به اشتراک بگذارید

اگر می‌خواهید با تبلیغات هایلایت اینستاگرام مشتریان بیشتری جذب کنید بهتر است

 • راه‌های تعامل مشتریان با خود را باز بگذارید.
 • اجازه دهید کاربران بازخوردهای مشتریان شما را مشاهده کنند.
 • مشتریان را به ارسال پست و استوری‌های خود به سایر کاربران تشویق کنید.
 • از مشتریان درخواست کنید در صورت ارسال محتواها، شما را با تگ کنند.
 • پست و استوری‌هایی که شما را تگ کرده‌اند، با یک هایلایت واحد مشخص کنید.
هایلایت کردن نظرات مشتریان

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟با نظرسنجی‌های تعاملی با مشتریان در ارتباط باشید.

شما می‌توانید برای به اشتراک‌گذاری بهتر بازخوردهای مشتریان از نظرسنجی در استوری استفاده کنید. قابلیت (Poll) برای نظرسنجی و تعامل بهتر با مشتریان استفاده می‌شود. شما علاوه بر درک بهتر نظرات مشتریان می‌توانید ایده‌های آنها را در استوری‌های بعدی به اشتراک بگذارید. این عملکرد، امکان رفع نقاط ضعف شما را فراهم می‌کند.

با انتخاب اسم برای هایلایت اینستا، جمع‌آوری ایده‌های مشتریان در هایلایتی مشخص میسر می‌شود. با کمک نظرسنجی‌ها می‌توانید کمپین‌های موفقی را اجرا کرده و تبلیغات خود را گسترده‌تر منتشر کنید. با هایلایت رضایت مشتری می‌توانید نظرسنجی‌های اینستاگرامی خود را در آلبومی واحد گردآوری کنید. با این روش فالوورها به راحتی می‌توانند نظرات و بازخوردهای ثبت شده را مشاهده کنند.

تبلیغات هایلایت اینستاگرام با افزایش تعامل با مشتریان، باعث موفقیت فرآیند برندینگ می‌شود

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟سؤال‌های فالوورهای خود را پاسخ دهید.

اگر تعدادی از استوری‌های خود را به پاسخ سؤال‌های رایج فالوورها اختصاص داده و هایلایت کنید، می‌توانید اعتماد و توجه بیشتر فالوورها را جلب کنید. در سال 2018 اینستاگرام استیکر پرسش و پاسخ (Q&A) را ساخت. کسب‌و‌کارها با قرار دادن این استیکر به عنوان کاور هایلایت استوری خود مشتریان را از پاسخ سؤال‌های رایج مطلع می‌کنند.

در واقع با کمک استیکر پرسش و پاسخ، فالوورها مطلع می‌شوند که بستری برای طرح پرسش‌های خود دارند. شما متوجه پروفایل کاربرانی که سؤال پرسیده‌اند می‌شوید اما هنگام پاسخ می‌توانید با استیکر پرسش‌ها نام و مشخصات پروفایل این کاربران را مخفی کرده و هایلایت کنید. این باعث رعایت حریم خصوصی فالوورهای پرسش‌کننده هنگام ارائۀ عمومی پاسخ‌ها می‌شود.

در این هایلایت می‌توانید جواب سؤالات احتمالی کاربران مانند ساعت کاری، نوع محصولات و خدمات و آدرس (location) را منتشر کنید. بهتر است خود را جای فالوورها بگذارید و پرسش‌هایی مانند موارد زیر را از خود بپرسید.

 • اگر صاحب رستوران هستید بپرسید «چه غذاهایی را دوست دارید در منوی ما ببینید»
 • اگر در یک آژانس هواپیمایی کار می‌کنید می‌توانید از کاربران خود بپرسید «کدام تبلیغ اجتماعی ما را پسندیدید؟» یا «آیا نزدیک بودن به سرویس حمل و نقل عمومی برای شما مهم است؟»

شما می‌توانید با انتخاب اسم برای هایلایت اینستاگرام، از کاربران بخواهید که سؤالات خود را مطرح کنند.

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟ارائه کردن راهنمای استفاده از محصولات

شما می‌توانید هایلایت‎‌هایی را تنها مخصوص راهنمای استفاده از خدمات و محصولات آماده کنید. این استراتژی یکی از اصول برندینگ در اینستاگرام به حساب می‌آید. تعدادی از استوری‌های شما می‌تواند تصاویر واقعی از مشتریان شما هنگام استفاده از خدمات و محصولات باشد. به این طریق سهولت استفاده از محصولات را به نمایش می‌گذارید.

علاوه بر این بازخورد مشتریان از محصولات و خدمات مورد استفاده را با کاور هایلایت دیگر می‌توانید نمایش دهید. این روش برای کسب‌وکارهای کوچک یا برندهای ناشناخته می‌تواند گام سازنده‌ای به حساب آید.

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟پیشنهادات مشتریان را به اشتراک بگذارید.

برای افزایش اعتماد کاربران به برند خود می‌توانید یک یا چند اسم هایلایت اینستاگرام را به پیشنهادات و توصیه‌های مشتریان اختصاص دهید. در واقع به نوع هایلایت رضایت مشتری را به اشتراک گذاشته‌اید. در این مرحله می‌توانید

 • از عکس‌های خود مشتریان در هنگام استفاده از محصولات و خدمات را استوری کنید.
 • توصیفات مشتریان دربارۀ مزایای استفاده از محصولات و خدمات مشوق خوبی برای افزایش فروش در اینستاگرام خواهد شد.

می‌توانید در یک هایلایت استوری لینک پیشنهادات را قرار دهید. از مشتریانی که محصولات و خدمات شما را استفاده کرده‌اند درخواست کنید با (swipe up) وارد لینک پیشنهادات شوند.

هایلایت کردن محصولات برگزیده

چگونه با تبلیغات هایلایت اینستاگرام توجه مشتریان را جلب کنیم؟فروش و تخفیفات خود را به اشتراک بگذارید.

ارائۀ انواع تخفیف‌ها و جوایز یا هدیه‌ها می‌تواند روش خوبی برای جذب مشتری باشد. بنابراین می‌توانید جذب مشتری از طریق تبلیغات هایلایت اینستاگرام را امتحان کنید. کافی است که در این راستا ایدۀ مناسب، کاور هایلایت جذاب و کاربردی برای تخفیف‌ها، هدیه‌ها و جوایز استفاده کنید.

همین زیبایی و جذابیت برای فالوورها جالب است و معرفی برند شما را به خوبی پیش می‌برد. در نتیجه بازدید و خرید از فروشگاه اینستاگرامی شما افزایش می‌یابد.

حرف آخر

اینستاگرام یک پلتفرم تبلیغاتی عالی برای کسب و کارها می باشد؛ اگر در برگزاری انواع تبلیغات گسترده اینستاگرامی ایده ای ندارید با کارشناسان تبلیغاتی گروه شویراد تماس بگیرید. برای کسب اطلاع از انواع خدمات گروه شویراد در زمینه تبلیغات از پیج اینستاگرامی علی ساده بافی معروف به آقای تبلیغات بازدید کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *